Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:45:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 05 października 2016 20:46:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
tyle razy mieszałem TR z błotem, że napiszę coś pozytywnego

w najnowszym numerze druga część listy najważniejszych płyt progresywnych autorstwa Jacka Leśniewskiego, na niej nieznany mi wcześniej zespół Spring z płytą Spring

właśnie słucham i niezmiernie mi się podoba - ale chyba nikogo innego tutaj ta propozycja za bardzo nie zainteresuje, ewentualnie Elronda, bo słyszę tu wypadkową Barclay James Harvest, Zombies, Moody Blues, Rare Bird i... Soundrops z płyty Good Reinerz ;)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 października 2016 14:54:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Gero pisze:
na niej nieznany mi wcześniej zespół Spring z płytą Spring

właśnie słucham i niezmiernie mi się podoba - ale chyba nikogo innego tutaj ta propozycja za bardzo nie zainteresuje


Mnie grupa Spring zainteresowała już kilkanaście lat temu :). Bardzo fajna płyta! Warto dodać, że na perkusji grał tu Pick Withers, znany później z dwóch pierwszych albumów Dire Straits.

Parę lat temu Esoteric wydał na CD materiał z ich z drugiego albumu (jako Spring 2), który nigdy nie ukazał się na winylu. Trochę to gorsze od debiutu, ale poznać warto.

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 listopada 2016 22:20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
pilna sprawa, koledzy i koleżanki, ma ktoś z Was w zasięgu nr 3/2009 "Teraz Rocka"? Potrzebna mi jest informacja, który z muzyków Eagles of Death Metal był przepytywany przez Jordana Babulę i wypowiadał się z ekhm... rezerwą o Baraku Obamie.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 listopada 2016 22:29:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
mam, zaraz Ci podeślę

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 listopada 2016 22:35:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
wielkie dzięki

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 listopada 2016 23:04:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Jakby kogoś ciekawiło, to tutaj dokładny cytat :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 stycznia 2017 19:52:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
http://www.terazrock.pl/indeksTR.html

czekałem na coś takiego

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 lutego 2017 20:35:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Przejrzałem sobie dziś lutowy numer Teraz Rocka.

Moja konstatacja po prasówce tego numeru jest taka, że rock zdechł. Kompletnie i definitywnie.

Niby jakoś specjalnie zaskoczony nie byłem, bo podejrzewałem to już od pewnego czasu, ale to co tam zobaczyłem, wskazuje, że ten trup już nawet nie śmierdzi. Zdążył się wysuszyć na wiór i zmumifikować.

Smutne to trochę.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 lutego 2017 08:18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Pet pisze:
Moja konstatacja po prasówce tego numeru jest taka, że rock zdechł. Kompletnie i definitywnie.
ja bym, rzekł się stał się bezpłodny

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 lutego 2017 09:05:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
pablak pisze:
ja bym, rzekł się stał się bezpłodny


Bezpłodny to on był 15 lat temu. Potem nastąpił zgon. Wkładka o ELP, zestawienie najlepszych muzyków/zespołów minionego roku wygląda mniej więcej tak samo jak w 1991 roku, prezentacja 25 najlepszych artystów grających tzw "retro rocka", który ponoć jest obecnie ekstremalnie modny (ciekawe czy redaktorzy słyszeli kiedyś określenia stoner rock, heavy psych), a tam zespoły, z których połowa wydała swoje najlepsze płyty dekadę temu. Na deser dostajemy recenzje, a wśród nich np. płytę Ani Rusowicz.

Rozsyp się w proch trupie.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 lutego 2017 09:18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Może to w jakimś stopniu problem/zasługa tej gazety? Nie mówię, że rock jest w natarciu, ale oni wielu wykonawców z Polski czy zagranicy zupełnie zawsze pomijali. No i ta gazeta nigdy nie trzymała ręki na pulsie, chyba że biznesu. Jeśli ludzie zainteresowani muzyką rockową wierzą Wieśkom, to jakoś sami robią krzywdę sobie (i budzą się jako fani Sabatona), ale też tracą fajne zespoły, które nie przebijają się do szerszej świadomości.

Zapewne zapytasz co to za fajne zespoły mam na myśli. Myślę, że to Ty jesteś bardziej na bieżąco z nowośćmi :) . Słuchasz ich sporo, dajesz dość wysokie oceny, a potem lektura Teraz Rocka (Wtedy Rocka?) powoduje, że konstatujesz śmierć rocka?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 lutego 2017 09:34:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Jeśli ludzie zainteresowani muzyką rockową wierzą Wieśkom, to jakoś sami robią krzywdę sobie (i budzą się jako fani Sabatona),


:lol: :lol: :lol:

Wszystko fajnie, ale ja też poznawałem muzykę rockową głównie przez pryzmat Wieśków (TR + Encyklopedia Rocka). Różnica była jednak taka, że ponad ćwierć wieku temu Wieśki nie miały wyjścia i z bólem serca, poza laurkami dla Zeppelinów, Parpli i Jes musieli też pisać o Nirvanach, Helmetach, Primusach i innych takich.


A co do mojego bycia na bieżąco ze świeżynkami, to ja w dawaniu ocen jestem ostatnio bardzo subiektywny i po prostu daje czwróreczki tym płytom, których dobrze mi się słucha (bo piąteczki to już dawno nie przyznałem). Prawda jest jednak taka, że większość z tych dobrze ocenionych płyt to przeważnie odgrzewane kotlety (niektóre nawet po raz drugi), czyli płyty nagrane na zasadzie weźmy jakieś patenty sprzed 40 czy 50 lat i zagrajmy je jeszcze raz, praktycznie w ten sam sposób licząc na to, że wszyscy już o nich zapomnieli. Moje przekleństwo polega na tym, że ja pamiętam.

Osobnym problemem jest to, że muzyka straciła chyba już kompletnie swoją popkulturową rolę, jaką miała jeszcze ze dwie dekady temu. No i to się też przekłada na motywację twórców do poszukiwania nowych dróg i środków wyrazu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony czw, 02 lutego 2017 10:03:30 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 lutego 2017 09:46:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pet pisze:
Osobnym problemem jest to, że muzyka straciła chyba już kompletnie swoją popkulturową rolę, jaką miała jeszcze ze dwie dekady temu.


Rozumiem, że wciąż mówimy o rocku? Mam takie odczucie, że istotnym tu miernikiem jest stan życia koncertowego, no bo to jest jednak chyba najważniejsze. I to jest dla mnie smutniejsze niż Teraz Rock, że ludziom się nie chce za bardzo chodzić na koncerty.

Z drugiej strony jednak coś tam się tli i tu pewnie Prazeo czy Pilo mieliby coś do powiedzenia.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 lutego 2017 09:51:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
antiwitek pisze:
Prazeo czy Pilo

Pilo Kameleo.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 lutego 2017 09:56:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
exactly :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zasada i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group