Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:03:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 24 marca 2016 08:16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Co do współczesnych recenzji Pick Upów, to znalazłem jeszcze coś takiego:

Cytat:
Po tych wszystkich unikach okazało się, że z młodych jazzowych zespołów Pick Up zostali sami, czym z pewnością musieli wkurzyć paru frajerów, bo byli lepsi od każdego i niepodobni do niczego.


:D

Zródło tu.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 marca 2016 12:13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Priest & The Big Cork


wow, internet tu chyba nie dotarł :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 marca 2016 12:19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No właśnie, a szkoda.
A ja za to nie znam właściwie Tie Breaku...

Za to dziś słucham Mazzollowego a. Miałem wcześniej kontakt, ale nigdy nie udało mi się wejść w tę muzykę. W epoce nie miałem kasy na kasetę, a przecież wielokrotnie oglądałem w sklepie :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 marca 2016 15:10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Posłuchałem "Zakazu fotografowania". Po jednym przesłuchaniu kojarzy mi się ta płyta ze "Śmiercią w miękkim futerku" Niechęci.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 marca 2016 17:07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Ten Zakaz... kupiłem kedyś za 2 złe i dałem koledze który miał gramofon, żeby mi na kasetę przegrał. I tyle go widziałem. Ten winyl.

antiwitek pisze:
A ja za to nie znam właściwie Tie Breaku

Jakiś czas temu JasnaChmura wydała składak 7CD - cały czas dostępny, bardzo polecam.
Wkładka też warta uwagi.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 marca 2016 18:44:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Przeczytałem "Chłepcąc ciepły hel". Super książka, rozwiała wiele moich wątpliwości (chociażby, to co pisałem, że debiut Miłości wydaje mi się taki grzeczny - okazuje się, że nie tylko ja tak uważam). Wątek offowego jazzu z lat 80 też tam jest zgłębiony. Bardzo fajnie też przegryza się książka z filmem. Cieszę się również, że niektóre rzeczy, które w "ADHD" były dla mnie trochę zbyt powierzchownie (moim zdaniem) potraktowane, tutaj są bogato opisane. W ogóle podoba mi się, że najpierw przeczytałem Księżykotymona, a teraz to i mogłem skonfrontować zdanie Ryszarda z tym, co na te tematy sądzili inni yassowcy. Polecam wszystkim.

Ryszard Tymański pisze:
Howling Dogs istniało bardziej w mojej głowie niż w rzeczywistości. Przez długi czas graliśmy tylko we dwóch z Mertą, na dwie gitary. Nasze ówczesne numery brzmiały nieco jak wczesne piosenki Beatlesów z epoki hamburskiej, coś à la I Don’t Want to See You Again. Było w nich trochę beatu i trochę hard rocka, bo Piotrek namiętnie słuchał Kiss. Ogólnie pomieszanie Beatlesów, Led Zeppelin, Kiss i chuj wie czego. Takie gówno jak The Transistors dzisiaj.


:)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 30 marca 2016 22:57:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ale mi się dobrze słucha ostatnio "Samsary". Długo miałem takie zdanie jak Boski (pierwszy post), ale ponieważ mam ten album na kasecie, a ostatnio tak wyszło, że wiele rzeczy słucham z kaseciaka, to podjąłem walkę. I za którymś razem okazało się, że faktycznie nie jest to już walka, ale chce mi się wracać do tego materiału. Są tam ciężkie momenty, mam zastrzeżenia, ale ma też masę charakteru i jaj, których tak bardzo teraz brakuje Transistorsom. Jest też masa świetnych, nagle łapiących za kark zza węgła, MOMENTÓW.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 października 2016 18:14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Pilot 6 lat temu pisze:
Może następnym razem nie brać ze sobą zespołu i przyjechać jako jednoosobowy kabaret? Jestem za.


Proszę bardzo ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 listopada 2016 22:25:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
WRESZCIE zobaczyłem Mazzolla na żywo.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

A jeszcze w jakim towarzystwie i warunkach!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 listopada 2016 22:35:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
No i napisałem :).

https://wmigthegig.com/2016/11/27/inny-palac/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2017 12:34:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Napisał niedawno Witt tak:

Cytat:
Byłem na wycieczce w Szczecinie :) .

Decyzja zapadła kilka tygodni temu. MAQ mnie powiadomił, że w filharmonii szczecińskiej ma się odbyć koncert Arhythmic Perfection z Tomaszem Gwincińskim. A ja za długo siedziałem grzecznie, praca - dom - praca, więc pomyślałem 'a, przecież nigdy nie byłem w Szczecinie'. Od razu kupiłem bilety. I co prawda dużo chorowałem ostatnio, wiele rzeczy odpuściłem, a jednak w piętek o 18-tej wyszedłem z domu.

Co za weekend! Szczecin co prawda dziwny, w sławnej filharmonii tylko hall i mała sala, z pominięciem głównej, ale za to koncert na który się wybraliśmy - jeden z trzech tego wieczora - okazał się niezwykle mocnym przeżyciem. Ciekawostka, dla mnie nagłośnienie było nienajlepsze, a MAQ nie narzekał - uwierzy kto w to? Ale obaj zgodniśmy byli co do oceny całego występu, a zwłaszcza gry na bębnach Tomasza Gwincińskiego.

Kiedy MAQ poszedł robić swój wywiad, ja postanowiłem podejść do pana Tomasza - choć wydawał się osobny i niedostępny - i zagadać. Wynikła z tego chyba półtoragodzinna rozmowa, którą mogę zaliczyć do dwóch najbardziej niezwykłych rozmów tego rodzaju w życiu (druga to chwila ze Sławkiem Gołaszewskim po 25 - leciu Armii). Gwinciński się strasznie rozkręcił - niewiarygodne rzeczy :D .

A w niedzielę rano, kiedy zmierzałem w kierunku podstawionego już pociągu, zaczepił mnie człowiek 'hej, czy my nie poznaliśmy się na imprezie u Pomidora?'. No nie, ale twarz wydała mi się... zaraz, zaraz... Już w pociągu wszystko się wyjaśniło - niezwykłe spotkanie Krzyżyk/antiwitek :D . Wtedy dopiero dowiedziałem się, że tego samego wieczora co Mazzol grał też Tymoteusz (zero plakatów na mieście...). I gadaliśmy z Krzyżykiem na korytarzu od Szczecina do samego Krzyża :D .

Czasem warto zrobić coś nieracjonalnego!


A ja dodam tylko trochę:

https://freemusicstop.com/2017/11/26/mnogi-skowyt/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2017 12:43:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
W tym przypadku naprawdę nieźle się uzupełniamy :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 listopada 2017 00:27:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Nad wyraz!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 stycznia 2018 20:24:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Pogadałem z Tomkiem Gwincińskim! :)

https://freemusicstop.com/2018/01/14/do ... incinskim/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 stycznia 2018 15:22:50 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
Świetna lektura :brawa:
O jakim filmie Gwizdka jest mowa?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group