Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:43:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2016 08:31:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
O, aż tak?


Żeby wyjaśnić "aż jak" musiałbym spojlerować.

arasek pisze:
Ale generalnie trzyma poziom? Nie ma to niepokojącego zapachu odrzutu robionego na kolanie?


Nie ma. Większość osób z którymi rozmawiałem (a także część recenzentów) uważa wręcz, że ten "odrzut" bije na głowę Przebudzenie Mocy i że dopiero ta część budzi naprawdę ducha starej Trylogii (po części byłbym się w stanie z nimi zgodzić ...ale tylko po części - o czym później). Niektórzy uważają nawet, że ta część zasługuje na to, żeby postawić ja na podium najlepszych części sagi (zdania są podzielone jedynie co do tego, na którym miejscu - drugim czy trzecim).

O ile "Przebudzenie Mocy" bazowało na nostalgii (Sokół Millenium, Han i Chewbaka, Leia etc), o tyle tutaj mamy do czynienia tylko z subtelnym puszczaniem oka do fanów (np. niebieskie mleko, no i Cornelius Evazan i Ponda Baba!). Poza tym wszystko jest nowe. Nowe lokalizacje (rewelacyjne), nowe statki (U-wing), no i nowy "bohater mechaniczny" K-2SO (który kradnie każda scenę, w której się pojawia). Także duch starej Trylogii jest nie tylko podtrzymany, ale też zgrabnie rozwinięty. Jest jednak zasadnicza różnica o której już wspominałem - to już nie jest film przygodowy (gdzie bohaterowie mają szczere intencje, niewinne spojrzenie i z każdej opresji wychodzą cało), tylko wojenny. I więcej nie mogę napisać, żeby nie zdradzać fabuły.
Na osobną uwagę zasługuje "odmłodzenie", a czasem wręcz "ożywienie" bohaterów znanych nam od prawie 40 lat. Efekty specjalne dzięki którym tego dokonano, kładą na kolana wszelkie kosmiczne strzelaniny i wybuchy.
Wydaje mi się, że pomysł jest taki, żeby główna nić wątku rozwijała się w "klasycznym" stylu, natomiast spin-offy mają chyba przełamywać i zmieniać klimat. Zapowiedziana na 2018 kolejna cześć poboczna ma ponoć dotyczyć historii Hana Solo, więc spodziewam się, że będzie awanturniczo-komediowo.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2016 20:55:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jakoś w ogóle nie miałem w głowie oglądania tego filmu czy jego części dalszych. nawet nie że chciałem je bojkotować, tylko w ogóle nie wziąłem pod uwagę ich istnienia. Ale tak piszesz, że aż może w rocznicę Przebudzenia mocy, czyli podczas ferii, jednak się wybiorę?
(przypomniało mi się też, jak rok temu u Budynia omawialiśmy)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 grudnia 2016 07:31:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
może w rocznicę Przebudzenia mocy, czyli podczas ferii


W tym roku ferie zimowe w Mazowieckim wypadają w drugiej połowie lutego. Nie wiem czy wtedy będą to jeszcze grali w kinach.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 grudnia 2016 08:02:29 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Dzięki Pet za info. Zastanawiałem się czy iść i mnie przekonałeś.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 grudnia 2016 13:03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
te ferie teraz miałem na myśli!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 grudnia 2016 00:59:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ja to bym się wybrał, tylko jedyna możliwość dla mnie to jutro, czyli 23 XII, bo kolejna okazja dopiero za ponad dwa tygodnie się nadarzy - do tego czasu nie będę miał w okolicy żadnego kina...

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 grudnia 2016 15:48:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Byłem - byliśmy.

"Rogue 1" uważam za NAJLEPSZĄ część całej Sagi Gwiezdnych Wojen - pierwsze miejsce podium ex aequo z "Imperium Kontratakuje". Świetny, po prostu doskonały Film.

Mam zamiar zobaczyc to po raz drugi tak szybko jak to tylko możliwe.

* * * * * * !!!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 grudnia 2016 17:54:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Mocne stwierdzenie. Nie ryzykowałeś zatem postrzału ze strony Wham! na darmo. Chciałbym móc przyznać to samo, ale na razie zastanawiam się nad dogodnym terminem. Mam nadzieję, że wyświetlają wersję bez dubbingu.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 grudnia 2016 18:04:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Oczywiście! Byliśmy na 2D z napisami - duży wybór seansów, a w południe na sali było może ze 20 osób w sumie.

Film jest REWELACYJNY

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 grudnia 2016 22:11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A ja ciągle mam jakąś wręcz irracjonalną niechęć do tego filmu. Może z powodu tego okropnego tytułu?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 grudnia 2016 22:16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Tytuł to Rogue 1 ;)

Ja o tym filmie nie wiedziałem absolutnie niczego, unikałem jakichkolwiek recenzji i nie oglądałem trailerów. Seans po prostu mnie zmiótł - jest to film doskonały i nie wiem nawet czy po kolejnym obejrzeniu nie wejdzie u mnie na (samodzielne) miejsce pierwsze. Myślę o tym od wyjścia z kina. CZAD przez największe CZY!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 grudnia 2016 18:32:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ja właśnie co obejrzałem. No, dobry jest, dobry. Bardzo mi się podobały szczegóły z niższych pięter piramidy władzy Imperium.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 grudnia 2016 23:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
No to zobaczyłam. Niezłe, chociaż jak dla mnie ten film jest zbyt męski jednak. :wink: Za dużo scen bitewnych, za mało czegokolwiek innego, co by to równoważyło. Ja mam tak, że jak ciągle się nawalają, to u mnie napięcie zamiast rosnąć, czy choćby się utrzymywać, to spada i zaczynam się nudzić. Przy czym, jak na film wojenny, to wciąż jest zbyt lekki, wciąż ma się świadomość, że to jednak bajka, nawet jeśli za poważna dla dzieci.
Ale ogólnie historia mocna.
Crazy pisze:
A ja ciągle mam jakąś wręcz irracjonalną niechęć do tego filmu. Może z powodu tego okropnego tytułu?

Tytuł faktycznie okropny i nie wyglada zachęcająco, ale jak zdradzę (i chyba nie jest to jakiś wielki spojler :wink: ), że jest to nazwa statku, to może pomoże? :) Mi się od razu postrzeganie tytułu poprawiło po tej wiadomości.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2016 00:53:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mi też poprawiło, zdecydowanie! Ale niestety dopiero podczas seansu dziś ;-)

Niedawno wróciliśmy. Bardzo dobry indeed. Lepszy niż Ep.7, który skądinąd bardzo mi się podobał.
Fengari pisze:
Za dużo scen bitewnych, za mało czegokolwiek innego, co by to równoważyło. Ja mam tak, że jak ciągle się nawalają, to u mnie napięcie zamiast rosnąć, czy choćby się utrzymywać, to spada i zaczynam się nudzić. Przy czym, jak na film wojenny, to wciąż jest zbyt lekki, wciąż ma się świadomość, że to jednak bajka, nawet jeśli za poważna dla dzieci.
Ale ogólnie historia mocna.

We wszystkim, co napisałaś, trochę się odnajduję. Ale z pewnością na wszystkich frontach plusy przeważają ewentualne minusy, nad którymi zresztą nie chce mi się zastanawiać.
Na razie logout, choć muszę potem sprawdzić, co napisał Pet, bo miałem się z nim chyba nie zgodzić, ale nie wiem z czym ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2016 09:33:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Dołączam do grona tych, którzy zadowoleni wrócili do akademika! Nie będę powtarzać za Petem - mogę go zacytować i napisać "ta jest!".
Dopisała się tylko sytuacja, której nikt nie mógł przewidzieć - prawie ostatnie ujęcie z panną O. zakręciło mi łzę w oku...
HOPE, Carrie!

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group