Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:23:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 06 stycznia 2016 07:46:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Dobra rzecz.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2016 14:45:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
Ale ta relacja zdaje się go jednak trochę przytłaczać, zwłaszcza jej aspekty cielesne, libidalne. Bo niektóre wersy utworu nadają się do śmiałych erotycznie interpretacji...


Och, pamiętam że to mną dość wstrząsnęło negatywnie przy słuchaniu "Bruhahy". Ten właśnie utwór. I chyba do dziś niezbyt chce mi się tego słuchać, tym bardziej że muzyka taka mułowata.
Notabene na "Bruszasze" jest jeden utwór naprawdę wybitny jak dla mnie - "Nie mnij mnie". Kto wie czy nie uznałbym go na najlepszy Janerki.

Ale Twoje posty "kobiece" antiwitku - doskonałe! :piwo:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2016 16:34:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Właśnie ostatnio, w jakimś nadrannym przebudzeniu, rozmyślając o różnych swoich tyłach, przypomniałem sobie, że nie dokończyłem i tej sprawy. Janerka łaskawie nie dodał mi w międzyczasie roboty, a i mam gdzieś pewnie notatki do pozostałych płyt, ale chyba nie uda mi się już wbić w ton tamtych wpisów - żeby całość była spójna... Bo przejrzałem je teraz - dzięki Tobie - i muszę przyznać, że rzeczywiście - miejscami są niczego sobie :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 maja 2016 09:04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Domyślam się, że świadomie ominąłeś "Dla twojej głowy komfort". Bo fakt - nie da się wprost wyinterpretować z tekstu, że podmiot śpiewak zwraca się do kobiety.
Ale jednak coś tu jest na rzeczy. Czyż nie bywa tak, że mężczyzna stara się - nawet kosztem stresu i nadgodzin - dogodzić materialnie kobiecie, która marzy o własnym skalniaku lub nowej sukience? To nie jest łatwe, to wymaga poświęcenia ("dla mojej głowy strach"). Ale skoro on chce z nią być, to musi uznać że ona "wciąż coś chce mieć". W końcu on "mieć już nic nie chce", wystarczy mu to co ma, ale ona teraz chce jeszcze gustowną pelerynkę na przykład! Ten "komfort" jest tu kluczowy.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 maja 2016 09:48:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hm, właśnie nieświadomie! Ale Twoja uwaga mnie stuprocentowo przekonuje, bo ten tekst się też ładnie wpisuje w Janerkowe pokazywanie drugiej, tej mniej romantycznej, strony związku. Tak tu ten romantyzm wyparował, że aż usnęłła moja czujność :) .



Ale teraz spojrzałem do tekstu i tam jest ewidentne "co byś kupić chciał" - pewnie dlatego pominąłem. Niemniej pelerynka ok! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 maja 2016 09:55:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A tak, zapomniałem to napisać - bo ja to ("co byś kupić chciał") interpretowałem tak, że to już ona to wykrzykuje.
Bo ona faktycznie coś chce mieć, ale niekoniecznie materialnego! Ona czasem pod tym coś rozumie czułość albo zabranie do parku. A on czasem błędnie interpretuje jej pragnienia, więc ona krzyczy: nie wszystko co chciałbyś dla mnie zrobić da się załatwić za pomocą pieniędzy! Nie wszystko co powinieneś mi dać mogę mieć w sensie finansowym!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 maja 2016 10:00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Aż sobie pod wpływem waszej rozmowy włączyłem ten numer i (pomijając już sprawę tekstu) pomyślałem sobie, że to jest naprawdę dobra płyta, skoro nawet taki zupełnie nieklasyczny i niekultowy, a raczej gdzieś schowany w drugim rzędzie (przynajmniej takie są moje odczucia) utwór, ma tyle dobrych momentów. Jakie tam gitary są radykalne! I jak bas z perkusją ładnie odbijają piłeczkę między sobą. Gang of Four przyjęłoby ten numer z pocałowaniem ręki ;)

Cytat:
więc ona krzyczy: nie wszystko co chciałbyś dla mnie zrobić da się załatwić za pomocą pieniędzy! Nie wszystko co powinieneś mi dać mogę mieć w sensie finansowym!


Czyli można powiedzieć, że zaczęła mówić śmielej :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 maja 2016 10:03:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
no wreszcie! / niestety (niepotrzebne skreślić) :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 maja 2016 22:27:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Świetne to :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 października 2016 21:33:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Byłem na Lechu w czwartek! - w Muzeum Żydowskim Galicja w Krakowie. Może nie było takiej energii jak nieraz, może dźwięk pozostawiał nieco do życzenia (taki chłodny i trochę bezbarwny - pewnie w jakimś stopniu kwestia wnętrza), ale koncert naprawdę fajny! Zmian w zestawie utworów niewiele - ot, pojawiły się Labirynty (!), o mały włos byłaby też Ryba-Lufa - ale grane były bez setlisty, z pewną dozą widzi mi się Lecha czy publiczności, do tego naprawdę porywająco i finezyjnie, czego dowodziły pewne akcenty tu i tam. Tak podany repertuar, to sam miód - i coś co zostaje w człowieku na dłużej. Do tego fajna, niewymuszona, rozbrajająca familiarność artysty i ujmująca powierzchowność jego żony :) .

Zastanowiła mnie kwestia motoryki w tym zespole. Bo takie momenty kiedy wszyscy po prostu lecieli wydały mi się ważne i doskonałe. Z drugiej strony myślę, że do gry Lecha na basie mogłaby też pasować inna niż motoryczna, bardziej bujająca i pokombinowana perkusja. Choć osobiście do Michała Mioduszewskiego nic nie mam, a wręcz przeciwnie. Wiolonczela pani Bożeny, wsparta gitarą - tym razem znów Bartosz Staraburzyński - to kolejny element i świetny i jakoś tam kluczowy dla całości brzmienia. Mimo to - i mimo wielu zalet obecnego gitarzysty - też mam taką myśl, że mi osobiście starczyłoby trio bez gitary, a narzuca się to zwłaszcza kiedy gitarzyści Lecha zanadto zaczynają wywijać.

Uważam jednakowoż, że wciąż warto wybrać się na Janerkę, a jeśli ktoś jeszcze wcale nie był, to musowo. Niby to samo danie - że posłużę się Gerową metaforyką - ale wciąż smakuje świeżo, jest kaloryczne i naprawdę pożywne :) . Publiczność była chyba tego samego zdania, bo nie dała zakończyć Niewalczyka - śpiewaniu "śpij aniele mój / ja bez kolacji nie chcę spać" nie było końca, aż zespół znów musiał dołączyć!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 października 2016 21:17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Bardzo mnie cieszą te słowa :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 stycznia 2017 21:17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wpadła mi ostatnio w ręce - wreszcie - reedycja "Piosenek", i znalazłem na okładce wydrukowanego Bomba tekst. Zawsze mi się podobał, a tu okazuje się, że WCALE go nie znałem, gdyż nie dosłyszałem, że zaczyna się od takiego wersu (dodaje jeszcze dwa, ale pełnego obrazu):

Cytat:
Drąż rowek
Gdy nadlatuje bomb
Lub uciec zdąż


Wiedzieliście to?


Nie mogę o tym drążrowku przestać myśleć! Dołącza do moich ulubionych w polskiej piosence imperatywów. Grono nie jest liczne, bo jeszcze tylko -

Cytat:
Uśmiercony, gnij


:mrgreen:


Imperatywy sprawdzają się w piosenkach, muszę to zbadać! :)


PS. A nie! Jeszcze -
Cytat:
Światło, świeć!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2017 21:38:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
Wiedzieliście to?


Ejże, nie wiedziałem! Ciekawe!

A z imperatywów to z tej właśnie płyty mogłoby być "Bądźmy dziećmi jeszcze raz"? Czy za łagodnie?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2017 21:56:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Dzięki za post o drążrowku, bo włączyłem dzięki niemu "Bomba", a potem poleciały całe Piosenki - przypomniałem sobie, że mam tę płytę głęboko w sercu :serce

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2017 22:12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
"Bądźmy dziećmi" też mi się zawsze podobało! Imperatywy rządzą :) .

W Bombie jest taki efekt na wokalu, że trudno wszystko zrozumieć, a przecież jest tam jeszcze jedna zwrotka, której tekstu nie wydrukowano na okładce! mam swoje domysły, ale...

...ale już w tym co wiem jest parę (pareu) rzeczy, które mnie zachwycają :) .

Prazeodym pisze:
przypomniałem sobie, że mam tę płytę głęboko w sercu


To może pamiętasz jak to z bębnami na niej było? Bo tak mi się plącze, że Rołt nie był w formie, stąd automat, ale przecież nie wszędzie. No i, że sam automat miał odwzorowywać parie Rołta... Ale może konfabuluję?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group