Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:54:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 17:09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Nie wiem, co powiedzieć, ale chciałbym wziąć w tym udział.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 18:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
jestem za siekaniem! :peace:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 19:05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
To ja ambitnie marzę, aby to zobaczyć.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 19:07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
To super news, ale ja wrócę jeszcze do przeszłości:

Cytat:
Na maksa! Ja wtedy byłem na kilku koncertach nawet i była to niezwykłość wprost niezwykła :shock: Myślę, że może coś porównywalnego musiało być w czasach okołolegendowych, o czym Budzy często opowiada w różnych kontekstach. Jak o tym czytam, to bardzo żałuję, że to wszystko jeszcze mnie ominęło. Ale ta druga fala niezwykłości - innej, już na czym inny opartej, z innymi muzykami w składzie - przypadła już na czas, kiedy na koncerty Armii chodziłem z wielkim zapałem. To było bez wątpienia najważniejsze koncertowo, co mi się przytrafiło w życiu. I o wiele rzadziej się o tym słyszy. Może dlatego, że kiedy rozentuzjazmowana publiczność skandowała dzię-ku-jemy!, to Budzy owszem uśmiechał się zadowolony, ale mówił "to nie nasza zasługa, to jest tam!", i pokazywał palcem do góry.


Uważam, że jedną ze smutniejszych rzeczy w historii Armii jest to, że koncerty z etapu Triodante i Ducha w ogóle nie są udokumentowane! Epoka "Antiarmii" to czas, kiedy jeszcze żywa była jarocińska tradycja nagrywania koncertów na kaseciaka, więc coś tam się zachowało w bootlegowej formie, z czasów "Legendy" również mamy sporo bootlegów, ale i "Exodus", czas "Drogi" to "Soul Side Story", no a późniejsze lata to właściwie wysyp koncertówek ale też amatorskich rejestracji (zresztą w dużo lepszej jakości niż w dawnych latach) - może nie wszystko zostało zapisane, ale jakoś można odtworzyć jak brzmiały wtedy koncerty Armii. Tymczasem z czasów "Triodante" mamy właściwie tylko Opole '95, a z czasów "Ducha" jakieś pojedyńcze rzeczy. A szkoda, bo to musiał być megaekscytujący czas dla zespołu i dużo bym dał, żeby usłyszeć jak Popcorn, a wcześniej Grymuza, zupełnie inni gitarzyści niż Robert, grali (bez wsparcia drugiej gitary!) jego partie z "Legendy" (zresztą Piotrowski też miał wtedy zapewne swoją wizję basów nagranych wcześniej przez Maleo), albo jak materiał z "Triodante" i "Ducha" na koncertach przeplatał się ze starszymi rzeczami czy jak w ogóle niektóre numery ("Piosenka po Nic"! "Duch Wieje Przez Świat"!) brzmiały wtedy na żywo. No i skład bez waltorni - nie wiem dokładnie jaki to okres (jakoś 1995-1996?) ale to też musiało być interesujące na swój sposób. Armia miała wtedy już na tyle dużo utworów, że mogła bardzo kombinować z kolejnością utworów i z ich selekcją, co potwierdza wątek, gdzie forumowicze próbowali kiedyś ryzgryzać zaszyfrowane setlisty, no i jak je rozgryźli, to pomyślałem, że to naprawdę bardzo interesujące sety...i bardzo chętnie bym je usłyszał...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 19:31:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Prazeodym pisze:
albo jak materiał z "Triodante" i "Ducha" na koncertach przeplatał się ze starszymi rzeczami


Nie zawsze umiałem sobie z tym wtedy radzić :) . Czasem miałem wrażenie, że różnica jest za duża, choć jedno i drugie mi się podobało. Było to dla mnie wyzwanie, żeby te różne światy połączyć w swojej głowie. Na przykład Duch intrygował formalnie, ale dopiero przy Groźniaku czułem, że otwierają się jakieś dzikie przestrzenie :) .

Też od dawna żałuję, że mało jest dokumentów z tamtych czasów. Chętnie bym sprawdził dzisiejszym uchem jak to wszystko brzmiało, bo kiedyś zupełnie inaczej podchodziłem do koncertów, a w pamięci wiele, wiele się zatarło. W końcu widziałem dwa koncerty z Grymuzą, a z Popkornem jeszcze więcej - serio, chciałbym to przeżyć jeszcze raz :) .

Co do braku waltorni, to myślę, że nawet dłużej jej nie było, zwłaszcza poza warszawą. W 1995 roku - na moim pierwszym koncercie - już jej nie było (za to pod sceną stałem obok fana, który nisił się identyko jak Banan :wink: ). Pierwszy raz widziałem Armię z waltornią już w składzie Drogowym, czyli pewnie w 1999...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 20:00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dołączam się do entuzjazmu z powodu Duchowych planów koncertowych! :D :pinkelephant


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 22:14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
Chętnie bym sprawdził dzisiejszym uchem jak to wszystko brzmiało, bo kiedyś zupełnie inaczej podchodziłem do koncertów, a w pamięci wiele, wiele się zatarło.

Niby tak. Ale z drugiej strony nie wiem, czy chętnie. Mam to w pamięci jako najbardziej niesamowite, intensywne, uskrzydlające etc.etc. doświadczenie koncertowe ever... kiedy MAQ mnie zmobilizował do zrobienia listy koncertowej wszechczasów, nie mogłem się zdecydować, co dać na pierwszym, aż w końcu stanąłem oko w oko z prawdą i napisałem:

1. Armia, koncerty z lat 1994-98 - mówię tu o następujących występach:
* Medyk (promocja Triodante) '94
* Remont oraz Zakopane, Morskie Oko, czerwiec-lipiec'95
* 1 maja 1996
* Remont (promocja Ducha) '97
* Stodoła (reedycja Legendy) '98

Nie umiem żadnego z tych koncertów wyróżnić jako najlepszego, ale jako pewna całość jest to poza konkurencją.

Ale czy chciałbym sprawdzić dzisiejszym uchem, czy to wszystko było "obiektywnie" aż tak niezwykłe? Bo jakby się okazało, że nie, to w sumie co z tego... ale wtedy po co sprawdzać... No, z drugiej strony moje prywatne the best of Armia ever to chyba to telewizyjne wykonanie Legendy z elementami już Triodante i z Piotrowskim już na basie. I jak by nie patrzeć, obiektywnie żre! :aniolek:


Do entuzjazmu wobec planów koncertowych oczywiście dołączam!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2017 00:28:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Frantz pisze:
Jest taki ambitny plan żeby ten album sięknąć w całości parę razy w tym roku (poza tym, że to od zawsze moje marzenie)


Super! :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2017 09:05:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 22:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
Frantz pisze:
Jest taki ambitny plan żeby ten album sięknąć w całości parę razy w tym roku (poza tym, że to od zawsze moje marzenie)


zachęcamy do siekania...!!!!! :)
:twisted:

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2017 14:46:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Mam nadzieję, że ten ambitny plan uda się zrealizować. I nie mniejszą, że uda mi się w tym wydarzeniu uczestniczyć, bo ominąć coś takiego byłoby niewybaczalne.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2017 15:26:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
wracam z najbardziej inwazyjnego zabiegu w życiu a tu TAAAAKI NEWS :D


dobrze byłoby zarejestrować taki koncert przynajmniej amatorsko

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2017 17:55:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Ludzie, spokojnie... pisałem że jest plan i że duch live mi się od zawsze marzył, ale do koncertu(ów) to jeszcze kawałek.
Nie chcę tak brutalnie sprowadzać wszystkiego do kasy, ale prawda jest taka, że jak nie będzie sensownych zleceń to się na 20h (minimum) w kanciapie (raczej) nie zamkniemy.
To jest trudny materiał i trzeba duuuuużo czasu żeby zażarł.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2017 19:20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Poczekamy tak czy siak! Warto żyć :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2017 23:18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tak jak antiwitek - też pamiętam czekanie. Co prawda bardziej dłużyło mi się to polegendowe, ale i to było. I kiedyś w jakimś programie TVP wystąpił Budzy... że będzie nowa płyta coś tam coś tam, po czym - mam nadzieję, że nic nie mylę - zagrali w studio ale z playbacku utwór "Bracia Bum".
Spodobał mi się i jakoś tak sobie pomyślałem - kurde "Legenda" to nie jest, ale "Triodante" też nie! Już mnie to nie szokowało, bo szczepionką było wcześniej "Triodante"... 8-)
Ale prawdziwe uderzenie poczułem gdy kupiłem kasetę i wgniótł mnie od razu bez litości najlepszy utwór na "Duchu" - "Inaczej niż zwykle"...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2017 23:52:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
arasek pisze:
I kiedyś w jakimś programie TVP wystąpił Budzy... że będzie nowa płyta coś tam coś tam, po czym - mam nadzieję, że nic nie mylę - zagrali w studio ale z playbacku utwór "Bracia Bum"


jeśli to to, to nie z playbacku!

phpBB [video]

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group