Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:07:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 19 lipca 2016 18:28:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
pablak pisze:
Frantz pisze:
tryton z sekunda na przemian
:shock: pisz do mnie jeszcze


A czy to nie są te ulubione dźwięki Tomasza?

arasek pisze:
Niemniej Crazy, czekamy...


Ćrąży zawsze zdąźy :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 lipca 2016 20:34:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Muszę przyznać, że ta płyta znajduje się obecnie w moim armijnym Top 3 :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 lipca 2016 09:13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
W moim nawet top 1 :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 lipca 2016 11:08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
antiwitek pisze:
A czy to nie są te ulubione dźwięki Tomasza?


interwały - a i owszem :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 lipca 2016 11:33:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Właśnie - interwały. Nie wiedziałem jakiego słowa użyć :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 lipca 2016 17:57:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Uu, nie wiedziałem, że mię tu pytajo!

No nie, nie zmieniło się. Nie pałam do Freaka i nie znajduje się w moim top 3, zresztą niedawno żeśmy aktualizowali tabelę i znalazł się w bottom 3.

Dlaczego i jak to się ma w kontekście mojego zainteresowania jazzem? Cóż, po pierwsze moje zainteresowanie jazzem boleśnie minęło się z czasem forum. Przez jego początkowe lata usilnie promowałem gatunek, ale właściwie dyskutowałem tylko z Kajem. Jeszcze w wątkach panka, czyli w 2007, głosowałem nieraz na płyty jazzowe - również na miejscach pierwszych - i właściwie nikt inny tego nie czynił.
No ale tu wchodzi po drugie. Bo kiedy już forum jazzem zaczęło się interesować, to był to w większości nie ten jazz, który ja lubiłem. Oczywiście, że Love Supreme i Kind of Blue, ale im dalej w las, tym więcej grzybów i okazywało się, że te płyty, które od nastu czy dziestu lat mnie zachwycały, nikogo tu nie interesują. Za to ochy i achy szły w kierunku rzeczy, od których mnie nieraz bolały zęby.
No bo po trzecie... jazz jest rzeczą bardzo niejednorodną. Ja na przykład nigdy, ale to nigdy nie polubiłem żadnego free jazzu. A wręcz strasznie go nie lubię. Witek zaczepił mnie o prog rocka, wiadomo że też go generalnie nie lubię. No i macie - freak nie jest ani jazzem, ani prog rockiem, ale jego jazzowe inspiracje mają sporo free-ducha w sobie, a rockowość sięgająca po takie inspiracje na pewno ma w sobie dużo progresywności.

Więc klucz gatunkowy tylko pozornie mógłby mnie "trafić", tak naprawdę raczej był nie dla mnie. Oczywiście mogłoby mi się spodobać z zupełnie innego klucza. Dlaczego Freak na przykład spodobał się Geru? Przecież nie z powodu saksofonów i trytonów ;-) Znalazł on tam coś innego, swojego. Mogłem i ja - ale nie bardzo się powiodło. Owszem, lubię niektóre partie płyty - od lat z największą chęcią sięgam po duecik Freak/Amagama, od początku podobają mi się harmonie You Know I Am (Komedą mi one pachną), Grot i Breakout fajne i chwytliwe a wokale otwierające Other Side imponujące rozmachem - ale tak naprawdę nic na Freaku nie spodobało mi się tak... BARDZO. Jeżeli mogę znowu użyć określenia, które zostało tu odebrane wbrew mojej intencji, to płyta Freak, podobnie jak Toń, "przeszła obok mnie". To znaczy: nie mam nic przeciwko niej, ale też nie mam ochoty po nią sięgać.

I w tym sensie utwór "Wczorajszemu" podoba mi się bardziej, niż cały Freak razem wzięty :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lipca 2016 12:16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
:brawa:
aczkolwiek...
Crazy pisze:
Oczywiście, że Love Supreme

Crazy pisze:
nigdy nie polubiłem żadnego free jazzu

A Love Supreme – album Johna Coltrane'a oraz jego klasycznego kwartetu (obok lidera McCoy Tyner, Jimmy Garrison oraz Elvin Jones); przez wielu muzyków i słuchaczy uważana za najważniejszą obok Kind Of Blue Milesa Davisa płytę w historii jazzu. Muzyka zawarta na płycie jest też uważana za kanon free jazzu.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 lutego 2017 06:53:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Słuchając Freaka pod kątem wątku o "The Other Side" przypomniałem sobie o pojawiającym się we wpisie Franza "trytonie". Nieźle ryjąca banię definicja tego terminu znajduje się tu: http://www.muzykotekaszkolna.pl/wiedza/terminy/tryton :oops:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 lutego 2017 09:01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:shock:

Teorie muzyczne są fascynujące. Kiedyś na jednej konferencji myzykolog-matematyk wyjaśniał zawiłości skal/zapisu i czy a jest 440 Hz czy też 444 i jak to się składa (a w zasadzie nie składa), po każdej oktawie. Było to fascynujące i żałuję, że później nie przesłał nam z tego tekstu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 lutego 2017 12:16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Nieźle ryjąca banię definicja tego terminu znajduje się tu:


Wielkie dzięki za tego linka!

Niezwykłość trytonu fascynuje mnie od dawna, dawno nie czytałem tak rozbudowanych rozważań na ten temat!
Tryton (ten interwałowy) uwiódł mnie bardzo wcześnie. Jako nastolatek szybko zdałem sobie sprawę, że jest pod karą śmierci w męczarniach zabroniony w disco-polo, jak ognia unika go pop-rock (kto znajdzie tryton w jakimkolwiek utworze Madonny czy Haliny Frąckowiak?!), niechętnie akceptuje muzyka klasyczna (choć już XX wiek wpuszcza go śmielej), za to chętnie przytula go muzyka do thillerów/horrorów, szatanowcy od death-metalu, Bogusław Wołoszański w "Sensacjach XX wieku" a przede wszystkim - nowa fala i post-punk.
Słowem: kto w latach 80-tych sprawnie operował trytonem miał u mnie bardzo wysoką pozycję.
Choć mistrzami pod tym względem byli dla mnie zimni chłopcy z No Smoking i Trumpets&Drums*, było kwestią czasu kiedy spotkam się z Armią na tym polu. Długo nie czekałem - zaledwie do "Nigdzie, teraz, tutaj"...


* ich "Gutter" uważam za najbardziej zatrytoniony utwór jaki znam.
Enjoy: https://www.youtube.com/watch?v=hyTxFfD-nG0

Jeśli moja wypowiedź nadaje się bardziej do "Świrorum" to nie ma sprawy... :mrgreen:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 lutego 2017 18:23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tyler Durden pisze:
Nieźle ryjąca banię definicja tego terminu znajduje się tu: http://www.muzykotekaszkolna.pl/wiedza/terminy/tryton :oops:

Rany, jak normalny człowiek może z tego cokolwiek zrozumieć? :shock:
W każdym razie ja dalej nie mam pojęcia, co to jest ten tryton. To znaczy wiem, to taki morski stwór. :rabbit:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 lutego 2017 04:37:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fengari pisze:
Rany, jak normalny człowiek może z tego cokolwiek zrozumieć?


Uffff.... już myślałem (zwłaszcza po wpisie Arasa), że jestem jakiś niedorozwinięty ;) Cieszę się, że nie tylko dla mnie ta definicja jest pewnym wstrząsem poznawczym, hehe

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 lutego 2017 16:08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 801
Skąd: Marshes
Interwały prymy czystej.

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 marca 2017 22:43:29 

Rejestracja:
ndz, 16 maja 2010 01:45:44
Posty: 229
Otherside to dla mnie jeden z najlepszych kawałków Armii.
Gitary gadają ze sobą jak Ronie and Keith na koncercie Rolling Stonesów.
Chciałbym jakiegoś Freaka II albo jakieś inne wariactwo z Brylem na pokładzie.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 marca 2017 05:26:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Tryton rządzi! Przy okazji powyższych rozważań chyba mogę zaprosić de lektury :) .

https://wmigthegig.com/2017/02/14/wszystko-wibruje/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group