Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 12:55:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 24 lutego 2017 10:40:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 sierpnia 2006 14:01:53
Posty: 390
uOu.. SaLUTO! wszystko sie własciwie u mnie zaczeło od utworu tego.. poznany w siódmej klasie chyba u kolegi na chacie, który od chłopaka swojej starszej siostry dostał w prezencie sładanke polish punk classics... po latach wciąż daje kopa i motywuje do życia. tak szczególnie zadziało sie ponad rok temu, gdy koleżanka dyingbride pomimo oporu zachęciła mnie do posłuchania Toni a przy okazji po dłuższej przerwie od twórczości armijnej powróciłem do klasyków... 9/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 lutego 2017 11:03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
W takim razie zachęcam do pójścia w ślady DB w tym dziale, zbierającym dotychczasowe głosy.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 lutego 2017 12:23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Moja ocena jest wyposrodkowana. Z jednej strony - całym sercem reprezentuję Drużynę Antiarmii i zdecydowanie sie zgadzam z opinia, ze to co bylo przed Legenda to swietna muzyka, która mocno sie broni (może dlatego, ze po prostu bardzo lubie hardcore punk z lat 80, a Armia zdecydowanie miala na niego pomysl). Z drugiej strony Saluto jakos nie nalezy do moich faworytów z tego okresu. To fajny utwor, pomnikowy, ważny, charakterystyczny, ale z punkowych ciosow wolę Sędziów, Aguirre, Siódmego, Jestem drzewo itd. Co nie zmienia faktu ze punkowa sekwencja między Przeblyskiem, a.Grozniakiem na Exodusie jest dla mnie jednym z jasniejszych punktow tej plyty, co pozytywnie wplywa tez na ocene Saluto. 6/10

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 08:58:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ja też poznałem Saluto z Exodusu -

- spośród kawałków z pierwszej płyty wyróżnił mi się na plus - przede wszystkim miał dość konwencjonalną (a przy tym niegłupią) progresję akordową, czym zdecydowanie różnił się od tych innych przedziwności... hejahoo w dwugłosie oczywiście też ujęło... (już z wersji studyjnej) akustyczna wstaweczka na koniec świetna... no a przede wszystkim tekst - again: podnoszący na duchu, lapidarny a niegłupi - to chyba wielka sztuka się na takim czymś nie wywalić

daję 7.5/10

___________

na trasie "Podróż na wschód" ten numer otwierał set i często działy się przy tej okazji rzeczy niespodziewane :) w Szczecinie przebojem w garderobie była wymyślona przez Budzego jeszcze w Toruniu "piosenka komercyjna": u-u-u, I love you, ale nikt się spodziewał, że zostanie ona "wsamplowana" w występ, właśnie w Saluto :) - z kolei w drodze do Bielska słuchaliśmy w busie koncertu Colosseum z Chrisem "Kanapką" Farlowe'm na wokalu, no i potem na scenie jeszcze przed pierwszym wybuchem hejaho rozległo się powitalne I love you every dayyyy! :) :) - no i oczywiście w Olsztynie, na granej przeze mnie sekcji akustycznej (nazywanej przez niektórych kolegów "plażą") niezapomniane: dobry wieczór Państwu! - heej! - wykonamy dzisiaj dwadzieścia... inteligentnych piosenek!... tak... (na plakatach był podtytuł "festiwal piosenki inteligentnej") :) :) :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 13:11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Nawiązania do wymaganej u twórców i publiczności inteligencji pojawiają się jeszcze w innych momentach tego świetnego koncertu :)
Przez lata kasetowa edycja "Exodusu" była dla mnie jedyną okazją kontaktu z materiałem nie tylko z debiutu, ale też z "Legendy" i szczególny sentyment mam do "Legendy", "Nigdy" i "Opowieści" w tych wersjach.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 18:50:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
7,5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 18:52:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dzięki, dzięki, dzięki. "Saluto" wzbudziło minimalnie mniejsze zainteresowanie - głosowało 28 osób (Joon, Ty też :) ). Utwór nie otrzymał ani jednej dziesiątki! Ale średnia wyszła całkiem przyzwoita - 6,32.

Do zobaczenia! :muuu

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 18:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ciekawie wychodzi tu moja dysfunkcja do słyszenia tekstów. Dużo osób zwracało tu uwagę na podnoszący na duchu refren, niektórzy nawet mówili, że zwrotka była im pod tym względem raczej obojętna. Mnie właśnie zwrotka ujęła mrocznymi klimatami, o tym już pisałem. Natomiast refren... :oops: przez długie lata żyłem w przekonaniu, że on tam śpiewa "salut, salut, nie żyjesz!" :-) Co więcej, kiedy stwierdziłem, że może tak nie jest i że może to być właśnie "ty żyjesz" - a może "niech żyjesz"? - to nie zrobiło to dla mnie żadnej różnicy :oops: :oops: Śpiewałem sobie dowolnie na zmianę "salut, salut, ty żyjesz/ niech żyjesz/ nie żyjesz - salut, salut, ty zginiesz/ niech zginiesz/ niech żyjesz"... No. O dziwo zawsze dobrze wiedziałem, że nie ma już ucieczki i wszędzie czarny dym.

Kolejne odsłuchy Salutu utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest to utwór u mnie bardzo daleko w armijnych topach. Najmniej ze wszystkiego podobała mi się w dodatku wersja najstarsza, powinna była być kanoniczną. Nie wiem, jak mi się będą głosy układać w tych niższych rejestrach, więc dam taką dziwaczną ocenę - 3,5.


W krainie smoków 6/10
Bóg jest miłością 9/10
Zostaw to 7/10
Sen nocy letniej 8/10
The Other Side 6/10
Buraki kapusta i sól 6/10
Saluto 3.5/ 10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: SALUTO
PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 11:17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jak dzisiaj włączyłem Radio Satysfakcja i huknęło mi w uszy Saluto, to sobie pomyślałem, że z tą oceną 3.5 to chyba nie lauem.

Ale też:
Crazy pisze:
Najmniej ze wszystkiego podobała mi się w dodatku wersja najstarsza

a tam od razu rozpoznałem, że to gra najlepiej stworzony do tego utworu skład, z Krzyżykiem i Kmietą, i zabrzmiało doskonale!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group