Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:38:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 99  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: śr, 01 marca 2017 22:56:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Ok, już ściągnąłem z YT :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 02 marca 2017 09:29:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja też. Naprawdę mocne.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 02 marca 2017 12:25:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 20:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
No i Litza coś przebąkuje, że może coś oficjalnego z tego koncertu będzie.

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 02 marca 2017 19:01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Poświęciłem temu koncertowi sporo czasu i tym sposobem zamknąłem definitywnie (choć zawsze jak coś podobnego piszę to za miesiąc okazuje się to nic nie warte) - może nawet nie etap słuchania, bo poza tym, że byłem na zdaje się 3 koncertach w początkowej fazie działalności, to ja nie mogę powiedzieć, żebym ich kiedykolwiek słuchał, ale śledzenia Luxtorpedy. Ich styl został uważam dookreślony i z naprawdę imponującym zaangażowaniem (np. Krzyżyk śpiewający na granicy szaleństwa) robią swoje. Wykonawczo stali się zespołem - to sprawny, dobrze naoliwiony, pracujący precyzjnie i z czadem organizm. Każdy wydaje się być szczerze zaangażowany w swoją pracę i to słychać. Dźwięk ma charakter. To przekonanie do własnego grania działa na dwóch poziomach: wewnętrznie (zespół sam z siebie czerpie siły) i zewnętrznie (publika to odbiera i część tego... znów idzie na zewnątrz, więc wszystko jest jak trzeba).

Tylko tak jak często mi to wystarcza by cieszyć się muzyką, tak w tym przypadku niestety nie. Już od dawna nie potrafię złapać łączności z takim ciosanym dłutem, niemieckim, pozbawionym formalnej swobody i otwartości na nieprzewidziane zwroty akcji, graniem, a Luxtorpeda jest referencyjnym przykładem takiego podejścia do muzykowania. Nie mogę też opędzić się od myśli, że to wszystko jest niezbyt twórcze - złapali swój ton i estetykę, ale osiedli w niej tak mocno, że po trzech kawałkach przewiduję z sukcesem co będzie dalej, a tego nie lubię.

Poważnymi rysami są dla mnie odstający istotnie od reszty Drężek - szczególnie w partiach solowych, gdzie ta artykulacja jest po prostu chwiejna i Hans, niby wiem i rozumiem, że te zabawy z głosem są zamierzone, ale przy tak ograniczonych mozliwościach wokalnych brzmi to karykaturalnie. No i kwestia Krzyżyka - on na Freaku grał w każdym kawałku takie rzeczy, że do dziś bywa, że mnie to przyprawi o przyspieszony puls. Wciąż przekraczał jakieś granice i był jak natchniony, pozbawiony jakichkolwiek oporów, artysta. Bębny miały funkcję dającą bardzo stabilną podstawę, ale ciągle dawało o sobie znać takie impresjonistyczno-awangardowe nastawienie i otwartość na wszelkie rodzaje muzycznych przekroczeń, a tutaj? W zasadzie wciąż gra to samo. Oczywiście - mocno, równo i przekonująco, ale to tak jakby malarz z tworzenia obrazów przerzucił się na malowanie ścian.

Dlatego ostatecznie - dziękuję, ale doceniam i życzę wszystkiego dobrego :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 02 marca 2017 23:21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
O ile z pierwszym akapitem jestem w stanie się chyba zgodzić, drugi - to subiektywne myśli - z którymi trudno polemizować, o tyle z tezą, że Krzyżyk gra ciągle to samo - jest już u mnie zgodzić się niemożliwe... rozumiem, że Freak miał tę wielką frywolność - jako forma całkowita (rozmiem, czuję, doceniam, a czasem nawet się zachwycam) - ale nie zauważyć skoku w przód jaki przez te 8 (?) lat zrobił Krzyżyk? (zastanawiam się tutaj - czy jednak jestem głuchy czy też nie, ale tego stwierdzić nie umiem)... czytając Twój wpis, Maq (no, niestety - jestem w tej nieuprzywilejowanej pozycji fana, więc wybacz, że czuję, widzę i słyszę to zupełnie inaczej) - dochodzę, że gadamy tu zupełnie o innym zespole - lub bywaliśmy na innej Luxtorpedzie... (choć na pewno to tylko wpływ odczuwania muzyki i oczekiwań jakie każdy z nas ma). Powtórzę tu to, co chyba napisałem kilka stron temu... Jako perkusista czadowy - Krzyżyk w tym momencie jest najlepszy w naszym kraju... ogranicza go chyba tylko jego własna wyobraźnia... gdyby nie Litza i zapatrzenie w te riffy - pewnie na koncertach stałbym przed perkusją przez cały czas, a tak - o czasem jednak patrzę co tam chłopaki na tych gitarach pogrywają... no i na ścianach można czasem namalować jeszcze fajniejsze dzieła niż na płótnie malarskim... tak przynajmniej mi się wydaje...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 00:44:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
:)

To teraz tak:

Cytat:
ale nie zauważyć skoku w przód jaki przez te 8 (?) lat zrobił Krzyżyk?


Może nie zaakcantowałem tego wystarczająco wyraźnie, bo użyłem w celu podkreślenia wyłącznie słowa tutaj, a to faktycznie niewiele - pisząc o tym, że Krzyżyk gra ciągle to samo miałem na myśli to co usłyszałem na nagraniu z koncertu z Trójki. Jednostajna, równa młócka, niekiedy czymś tam przebijana, ale ponad wszelką wątpliwość, w moim pojmowaniu sztuki korzystania z tego instrumentu, po prostu monotonna i nieciekawa.

I tu kwestia skoku jest na drugim, czy jeszcze dalszym planie, ponieważ niezależnie od tego jak duży ten skok był (tu już moje podążanie za Luxtorpedą przez ostatnie lata jest zbyt powierzchowne by to ocenić), to jego gra na Freaku i trasie promującej tę płytę podobała mi się więcej niż O WIELE bardziej, ponieważ było tam - choćby - dużo powietrza, przestrzeni, bogactwa środków wyrazu i pomysłowości, której w tych nagraniach nie znalazłem. I dlatego zupełnie nie mogę się zgodzić z tym:

Cytat:
ogranicza go chyba tylko jego własna wyobraźnia...


ponieważ wobec tego co napisałem wcześniej, uważam, że ograniczają go np. same kompozycje i stylistyka. I oczywiście, może być tak, że on sam uważa, że to co gra teraz w Luxtorpedzie jest lepsze, spoko. Acz ja uważam zupełnie inaczej. Z drugiej strony - nie brak chyba w historii muzyki sytuacji, gdzie ktoś inny wyciągał z muzyka więcej niż on sam myślał, że potrafi zagrać i wymyślić i może coś na ten kształt na Freaku miało miejsce? Nie wiem i szczerze mówiąc niespecjalnie chcę wchodzić na grunt podobnych rozważań.

I ostatnia rzecz:

Cytat:
czytając Twój wpis, Maq (no, niestety - jestem w tej nieuprzywilejowanej pozycji fana, więc wybacz, że czuję, widzę i słyszę to zupełnie inaczej) - dochodzę, że gadamy tu zupełnie o innym zespole - lub bywaliśmy na innej Luxtorpedzie... (choć na pewno to tylko wpływ odczuwania muzyki i oczekiwań jakie każdy z nas ma).


Jak to TYLKO? :shock:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 08:13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
Tylko tak jak często mi to wystarcza by cieszyć się muzyką, tak w tym przypadku niestety nie. Już od dawna nie potrafię złapać łączności z takim ciosanym dłutem, niemieckim, pozbawionym formalnej swobody i otwartości na nieprzewidziane zwroty akcji, graniem, a Luxtorpeda jest referencyjnym przykładem takiego podejścia do muzykowania. Nie mogę też opędzić się od myśli, że to wszystko jest niezbyt twórcze - złapali swój ton i estetykę, ale osiedli w niej tak mocno, że po trzech kawałkach przewiduję z sukcesem co będzie dalej, a tego nie lubię.


Ze smutkiem musze się zgodzić. Ze smutkiem dlatego, bo chciałbym, żeby Luxtorpeda była także moim zespołem - ze względu na muzyków, którzy ją tworzą (a których szanuję), ze względu na ich przekaz etc. Niestety nie jest i już chyba nie będzie. Z powodu muzyki, która może i technicznie jest bez zarzutu, ale niestety wpadła w takie koleiny, które są dla mnie niemożebnie nudne.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 09:30:28 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 09:03:09
Posty: 905
Skąd: Kraków
a jak dla mnie, w tym zespole Krzyżyk i Kmieta, a najbardziej sam Litza osiągnęli taki regres kompozytorski, że troche mi ich szkoda.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 09:48:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dziś u mnie na prowincji grają Luxi.Ale cały czas jestem niedysponowany i nie mogę być. A wybrałbym się bo dosłownie mam do Siemck parę kroków.

to tam :) W Kotle
phpBB [video]

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 10:54:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
a jak dla mnie, w tym zespole Krzyżyk i Kmieta (...) osiągnęli taki regres kompozytorski, że troche mi ich szkoda.


O. To ciekawa sprawa - jesteś w stanie wskazać za które numery są odpowiedzialni i które komponowali dla Luxtorpedy, a które dla Armii i gdzie dostrzegasz ten regres? To w sumie chętnie bym sprawdził, bo taki indywidualny wkład kompozytorski bywa dla mnie interesujący. :)

I może jeszcze jedna sprawa... co prawda nic takiego jeszcze się nie dzieje i nie ma czego zatrzymywać, ale dla pełnej jasności dodam, że nie chcę by moja wypowiedź miała funkcję erystyczną i wprowadziła jakiś rodzaj antagonizacji. Po prostu - na tyle na ile potrafię - uczciwie podsumowałem swoje odczucia względem L.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 11:52:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
MAQ pisze:
a które dla Armii


Franz nawet o tym pisał ostatnio - generalnie duże części Freaka to Krzyżokmiet.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 12:05:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Franz nawet o tym pisał ostatnio - generalnie duże części Freaka to Krzyżokmiet.

Kurde... a gdzie dokładnie? Coś tam o tym wkładzie kompozytorskim wiem, ale zdecydowanie nie tyle ile bym chciał.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 12:11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
A tutaj: viewtopic.php?f=1&t=4263 :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 12:33:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Noo, przejrzałem te 9 stron i nic na ten temat nie znalazłem, może przeoczyłem, ale już nie mam czasu. Dobra, do wieczora, jeśli coś jeszcze się pojawi w wątku. :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 12:42:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=591448#p591448

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 99  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group