Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:32:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 07 marca 2017 18:33:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:)








_________________________________
PS. (2xanti)witek :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 07 marca 2017 21:16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ja zacytuję tylko słowa gościa, którego opinie są dla mnie ważne, o tym tekście Witka napisał:

Cytat:
Jeżeli ktoś miał napisać o tym pierwszy, to właśnie tak


i ma rację.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: ndz, 12 marca 2017 13:07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Chyba najbardziej poruszył mnie akapit, że tamte pokolenia spały dłużej, i dzięki większej możliwości snu przeżywały życie głębiej, a przynajmniej inaczej.
Więc za czym my tak gonimy?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: ndz, 12 marca 2017 13:09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Od lat się nad tym zastanawiam i odczuwam skruchę, że w długim spaniu nie jestem za dobry. Zazdroszczę tej umiejętności innym :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 13:57:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Zastanawiałem się, jeszcze przed wydaniem płyty, nad wpływem – istotowo odmiennego w stosunku do poprzednich płyt - podejścia do muzyki kompozytora. Przy Bachu i Coltranie, Raphael często akcentował, że się z nimi droczy, robi im na złość. Tu jest inaczej, jak wspomniał: Nagranie płyty w hołdzie jego geniuszowi chodziło mi po głowie parę lat. (...) i choć może nigdy nie był bym w pełni gotowy na zmierzenie się z tą muzyką robię to. I po pierwszym przesłuchaniu, jestem zdania, że ten element zaważył na całości w sposób zasadniczy. Na wcześniejszych albumach Raphael grał wyłącznie swoją muzykę – piętna ani Bacha, ani Coltrana nie wyczuwałem w najmniejszym stopniu. Tutaj zaś zaczerpnięto z muzycznego ducha Henrego Purcella całymi garściami. Oni wszyscy – Raphael Roginski, Olga Mysłowska, Sebastian Witkowski i Henry Purcell – grają razem i co ważne – na równych prawach. Nikt tu nikomu nie akompaniuje. I takie ułożenie odciska się naturalnie na kierunku mojego odbioru – zamiast całkowicie wnikać w tę muzykę, raczej się jej przyglądam, za każdym razem z nieco innej strony. Wartość estetyczna wychodzi na przód, bo czuję się trochę jak w (barokowej!) katedrze, gdzie, co chwilę, moją uwagę przykuwa inny szczegół.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: śr, 22 marca 2017 09:39:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bardzo chętnie posłuchałbym tej płyty, jak i wcześniejszej Żywizny. Bardzo piękny tekst napisał antiwitek.
Ale nic nie poradzę na to, że ilekroć ktoś podbije ten wątek, ogarnia mnie dojmujące rozczarowanie, że nigdy już nie będę mógł być na koncercie Wovoki ani zabrać na niego elseę :-(

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: śr, 22 marca 2017 17:20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Też o tym myślałem! Bo oglądałem ostatnio Wovockie filmiki na youtube i słuchałem Sevastopolis po dłuższej przerwie... Brakuje mi Mewy!



PS. Dzięki! O Bachowskiej kantacie kiedyś rozmawialiśmy - nie wiem czy nie masz jej na kasecie :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pn, 24 kwietnia 2017 22:36:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dzisiejszy Rogiński/Purcell mnie trochę zmęczył (nie mówię, że mi się nie podobał), bo bodźce asynchronicznej muzyki nie były tym, czego się spodziewałem. Miejsce ciekawe, lokal intrygujący, mocno starsza publiczność. Bardzo nowojorski event ;)


....a idąc za ciosem zapuściłem Wovokę:

phpBB [video]


Rewelacja!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 25 kwietnia 2017 22:13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ech no rewelacja...

Wczorajszy koncert niestety nie przemówił do mnie. Wydał mi się niespójny i przez cały czas miałem w sumie wrażenie, że nie wiem, co muzycy chcą do mnie powiedzieć.

antiwitek pisze:
oglądałem ostatnio Wovockie filmiki

O właśnie! Trafiłem na przykład na taki zupełnie nieznany mi występ, z czasów, gdy jeszcze nie miałem pojęcia o Wovoce. Odleciałem totalnie. Pod każdym względem niesamowite.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 25 kwietnia 2017 22:23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
zupełnie nieznany mi występ,


o JPRDL ! ! !

Coś niesamowitego!!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2017 21:39:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bardzo się cieszę! Myślę o tym, żeby zrobić tu w wątku jakiś gruntowny przegląd tych koncertowych filmików... z gwiazdkami i w ogóle... ale przede wszystkim ku pamięci, bo część jest gdzieś strasznie poukrywana (np. ten). Łatwo to zaleźć te z otwARTej sceny, Lonesome Stream z Dragona się trafia, ale część tych filmików to nie wiem, po czym należy odnaleźć.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: sob, 22 lipca 2017 20:03:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Od początku wakacji więcej czasu spędzamy na odwoływaniu zabukowanych noclegów niż na samych wyjazdach. Ale wczoraj się udało, jesteśmy w Sejnach. Drzemię z synami w hotelu, żona spaceruje po mieście. Dzwoni. Widziała już kościół, synagogę "..a wiesz, tu obok będzie koncert Rogińskiego. Rafała.. Nie, Raphaela". Ja: "O!". No i poszliśmy. Klimat, że no ba!

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 19 października 2017 20:26:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Kompletnie nie wiedziałem gdzie to wrzucić, ale ze względu na osobę Mewy postanowiłem umieścić to tu. Przy okazji zakupu dekonstrukcji "Legendy" dołożyłem do zamówienia również płytę "Tajny" - http://www.nck.pl/plyty/317018-tajny-cd/

Bardzo ciekawa sprawa, muzycznie intrygująca, dobrze napisana (teksty). Przyjemnie się tego słucha, choć największym (in minus) zaskoczeniem jest paradoksalnie Mewa, której osoba skłoniła mnie do zainteresowania się tą płytą. Mam wrażenie, że Mewa śpiewa tu bardzo na siłę, monotonnie i bez pomysłu na siebie, co jest straszną szkodą, bo przecież warunki wokalne ma fenomenalne i gdyby tylko docisnęła i pokusiła się o jakieś bardziej wowokowe jazdy, to wyszłoby z tego kucze coś pięknego.

Muzycznie: 4/5, za wokal oczko w dół. * * *

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: śr, 25 października 2017 22:44:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bardzo intrygujące, choć i smutne, jeżeli będę się musiał zgodzić z Twoją oceną... Zawsze jest szansa, że się nie zgodzę ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: ndz, 10 grudnia 2017 20:30:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Pogadałem z Raphaelem... :)

https://freemusicstop.com/2017/12/10/kuc-wiedze/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group