Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:21:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: YOU KNOW I AM
PostWysłany: sob, 25 marca 2017 18:28:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Pozwolę sobie po raz (bodajże) drugi wylosować osobiście.
No tak... jak ja coś wylosuję... :|
Proszsz... -> YOU KNOW I AM

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 marca 2017 21:32:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
arasek pisze:
ocena okazała się zdecydowanie najniższa z dotychczasowych


i słusznie!

A teraz:

arasek pisze:
YOU KNOW I AM


"Freak" staje się jedną z moich ulubionych płyt - słucham bardzo często i ogromnie lubię. Utwór "You know I am" jest jakiś taki - nie wiem jak to nawet nazwać - filmowy? W Dziecku Rosemary mógłby się znaleźć :)

Dam bardzo mocne 7.5 punktu.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 marca 2017 22:44:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
ocena okazała się zdecydowanie najniższa z dotychczasowych - 3,03. Czy coś uzyska mniej, oto pytanie?

YYZZ szkoda. Natomiast na uzyskanie mniej mam kandydata i tym razem chyba nie jestem osamotniona w ocenie. No, ale zobaczymy co będzie, jak przyjdzie jego pora.

arasek pisze:
YOU KNOW I AM

Oooo! Mnie każdy los z Freaka cieszy ogromnie!
Pierwsza rzecz, dla mnie na te płycie nie ma słabych utworów, wszystkie są szczególne i wyjątkowe.
You know I am to dziwny numer, momentami trochę męczący i mógłby dostać niższą ocenę i faktycznie ujść za słabszy, ale z tym co męczy, przeplatają też momenty tak niezwykle przejmujące, że od razu ocenę windują wgórę, a już końcówka jest absolutnie przepiękna, jeden z best momentów na płycie i w twórczości Armijnej w ogóle! Reasumując, dam mu 8/10.
I podobnie, jak każdy utwór na tej płycie, ten też silnie działa na moją wyobraźnię. Kiedyś nawet spróbowałam go zilustrować, nie wyszło niestety tak, jakbym chciała, nie udało mi się oddać klimatu i w ogóle..., ale co tam, niech sobie będzie, jako dodatek do tego posta:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 marca 2017 10:00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ty to namalowałaś?! :shock: PIĘKNE!


Patrzcie, ciekawie się te losy układają. Już dwie Drogi, dwa Trio, dwie starocie były też, teraz dwa Friki... a tymczasem nietknięte pozostają dwie płyty uważane przez wielu za najlepsze... i najnowsza...


Nie bardzo lubię Freaka, ale You Know I Am czasami uważałem za najlepszy utwór tamże. Muszę posłuchać i to kilka razy. Skoro Other Side'u dałem sześć, to tu chyba pyknie z siedem. Na dzień dzisiejszy nie wydaje mi się, żeby była szansa na więcej, ale zobaczymy. Wyludniacz też miał dostać siedem, a skończyło się na dziewięciu ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 marca 2017 11:45:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Fen, ładny obraz.

Utwór. 8/10. Ja też jestem fanem Freaka.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 marca 2017 16:38:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dziękuję Wam. :wink:

Crazy pisze:
Patrzcie, ciekawie się te losy układają. Już dwie Drogi, dwa Trio, dwie starocie były też, teraz dwa Friki... a tymczasem nietknięte pozostają dwie płyty uważane przez wielu za najlepsze... i najnowsza...

Fakt, też zwróciłam na to uwagę!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 marca 2017 22:13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Nie jest złe
6/10

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2017 07:26:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Nie wzbudza we mnie ten utwór żadnych szczególnych emocji.
3/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2017 08:44:36 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
Końcówka tego utworu to, obok okaryny Merlina w Green, najlepszy moment na płycie.
Nie potrafię przekonać się do krzyczących na początku nadętych dęciaków, one troszkę obniżają moją ocenę.
8/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2017 10:53:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
może pierwsze 40 sekund. reszta nie działa :(
ocena: 2/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2017 12:46:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
diglator pisze:
Nie potrafię przekonać się do krzyczących na początku nadętych dęciaków, one troszkę obniżają moją ocenę.


OLD SENIORHAND pisze:
może pierwsze 40 sekund. reszta nie działa


Dobre :)

Muszę odsłuchać. Oprócz "Home", "Grota" i "Green" nie pamiętam jak lecą utwory z tej płyty.
Kto wie, może dociągnie do czwórki? :twisted:


Ps. Fen, doskonałe. Myślałem - powaga - że to jakiś francuski impresjonista!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2017 13:08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
arasek pisze:
Fen, doskonałe. Myślałem - powaga - że to jakiś francuski impresjonista!


Bardziej Chagall :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2017 14:26:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Utwór, który zawsze traktowałem jako element całości - jako taki sprawdzał się wspaniale.
Teraz słucham go oddzielnie i choć trochę brakuje mu kontekstu, ale i tak doskonale daje radę.
Krótka historia, najpierw pełna kontrastów, ale potem prowadząca ku jakimś wietrznym pustkowiom z kamiennymi pozostałościami cywilizacji, która znika wraz z ostatnim przechodniem tego popołudnia.

Zaczyna waltornia, która na Friku jest wielką rzadkością. Bardzo ją lubię w tym utworze. Uwielbiam też kontrast między świetnymi elementami: doskonałym, dynamicznym młóceniem, z pokrzykującymi saksami, a uspokojeniami, gdzie bas i bębny zakreślają przestrzeń, a wypełniają ją pięknie zharmonizowane saksofony. Z czasem wszędzie zakrada się ta przestrzeń, wiatr gwiżdże między resztkami murów. Robi się refleksyjnie, medytacyjnie, tajemniczo... Cudownie płyną dźwięki saksofonów, potem gitary Bryla gadają ze sobą, wreszcie waltornia rysuje jakieś zorze, a pod spodem gadają doły, które kojarzę z Gołaszewskim, choć nie jestem pewien czy to na pewno on. Bajkowe popołudnie z długimi cieniami tęsknoty.

Ciekawe, że melorecytacji Budzego nie znajduję tu niezbędną, choć też nie przeszkadza. Jest ten dodatek treści, choć utwór bez niego też byłby ciekawy w tej swojej przestrzennej linearności. Ile tu świetnych szczegółów, wybrzmień, współbrzmień, różnych mocy instrumentalnych, które uśmiechają się do siebie, mimo odległości.

9/10

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2017 15:17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
antiwitek pisze:
Utwór, który zawsze traktowałem jako element całości - jako taki sprawdzał się wspaniale.
Teraz słucham go oddzielnie i choć trochę brakuje mu kontekstu, ale i tak doskonale daje radę.
Krótka historia, najpierw pełna kontrastów, ale potem prowadząca ku jakimś wietrznym pustkowiom z kamiennymi pozostałościami cywilizacji, która znika wraz z ostatnim przechodniem tego popołudnia.

Zaczyna waltornia, która na Friku jest wielką rzadkością. Bardzo ją lubię w tym utworze. Uwielbiam też kontrast między świetnymi elementami: doskonałym, dynamicznym młóceniem, z pokrzykującymi saksami, a uspokojeniami, gdzie bas i bębny zakreślają przestrzeń, a wypełniają ją pięknie zharmonizowane saksofony. Z czasem wszędzie zakrada się ta przestrzeń, wiatr gwiżdże między resztkami murów. Robi się refleksyjnie, medytacyjnie, tajemniczo... Cudownie płyną dźwięki saksofonów, potem gitary Bryla gadają ze sobą, wreszcie waltornia rysuje jakieś zorze, a pod spodem gadają doły, które kojarzę z Gołaszewskim, choć nie jestem pewien czy to na pewno on. Bajkowe popołudnie z długimi cieniami tęsknoty.

Ciekawe, że melorecytacji Budzego nie znajduję tu niezbędną, choć też nie przeszkadza. Jest ten dodatek treści, choć utwór bez niego też byłby ciekawy w tej swojej przestrzennej linearności. Ile tu świetnych szczegółów, wybrzmień, współbrzmień, różnych mocy instrumentalnych, które uśmiechają się do siebie, mimo odległości.

9/10


Zazdroszczę ludziom, którzy tak potrafią pisać i mówić o muzyce... Ja potrafię to czuć i przeżywać, ale opisać to już nie bardzo.
You know... wyizolowane z płyty brzmi tak na 3.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2017 19:35:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Aras, Tyler, nie przesadzajcie z komplementami, bo mnie zawstydzacie. :oops: Dzięki!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group