Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:10:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1880 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 126  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 29 marca 2017 18:28:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Prosto z Łodzi, z roku 1992, z konsolety - dwie godziny Kultu:

https://www.youtube.com/watch?v=xlbhl89GKQo

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 marca 2017 21:22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
konkret, dzięki wielkie

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 marca 2017 21:59:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Zaskoczył mnie bardzo repertuar - nie wiedziałem jakie sety Kult grał w tamtych czasach, więc spodziewałem się wszystkiego, a i tak kilka numerów mnie zdziwiło, ale pozytywnie :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 marca 2017 23:14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Ja już wtedy bywałem na koncertach Kultu, ale sobie chętnie przypominam, a i mnie kilka rzeczy zaskoczyło (z tego, ile posłuchałem, bo solidnie podejdę do tematu jutro), bo nie wszystko sobie przypominam, zresztą wtedy nie znałem jeszcze całej dyskografii ówczesnej

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 marca 2017 09:40:48 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
wielkie dzięki za ten link, to jeden z pierwszych koncert na jakim byłem w życiu, z pewnością pierwszy ze świadomym wyborem wykonawcy. 4 szczyli pośród 'dorosłych studentów' w klubie akademickim. Klaatu, Jezzabell Jazz, Kult i jeśli mnie pamięć nie myli Sex Bomba. Młode głowy pełne emocji, wrażeń i powrót nocnym (raczej porannym) autobusem wraz z mocno zmęczonym, zataczającym się sobowtórem Jerzego Owsiaka (lub nim samym - spory wśród kolegów trwały jeszcze długo potem) ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 marca 2017 12:15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Kazik nie jest chyba w szczytowej formie wokalnej ;) chyba też jest narąbany, ciekawie się robi na początku Arahii (ok. 52 minuta nagrania), choć już w 6 lat później kryje się zapowiedź upadku.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 marca 2017 12:40:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Fakt. Mnie najbardziej zaskoczyło, to co zagrali w 64 minucie, chociaż właśnie Ty pisałeś na forum kiedyś, że grali ten numer w takiej wersji.

Przy okazji tego koncertu zacząłem zastanawiać się nad stylem gry Szczoty. Charakterystyczny, ale nie wiem w sumie czy jestem za czy przeciw ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 marca 2017 12:55:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
To jeszcze nie jest TA wersja, choć kierunek dobry. Tamtą pamiętam, jako kompletną rąbankę, coś w stylu "Piosenki młodych wioślarzy" w wersji z płyty "Kult Kazika" tylko jeszcze bardziej - ale słyszałem to raz, 26 lat temu, może coś źle mi się zapisało w głowie.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 kwietnia 2017 13:44:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Znalazłem ostatnio taki filmik i pomyślałem, że proporcje instrumentów (bas vs. gitary) w miksie są tu tak zaskakujące, że aż zajeżdża mi to wątkiem o humorze absurdalnym ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 kwietnia 2017 14:36:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Jeszcze ten werbel brzmiący jak plastikowe wiaderko po farbie. :D Gdzieś na YT było nagranie "Zostaw to" na którym też był taki bas Maleo z przodu.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 maja 2017 13:45:30 

Rejestracja:
śr, 26 sierpnia 2009 08:11:59
Posty: 131
Skąd: Tarnów i okolice
Tarnowski Teatr gościł wczoraj Kazika z Kwartetem ProForma. Koncert poświęcony był pamięci dyrektora Teatru Edwarda Żentary, który zmarł 5 lat temu. Duża Scena teatru ugościła Kazika, który do Tarnowa przybył, o ile mnie pamięć nie myli, po raz czwarty.
Miałem wielką chrapkę na ten koncert, z powodu premiery nowej płyty Kazika z Kwartetem, jaka premierę swą będzie mieć w przyszłym tygodniu – i nie zawiodłem się, bo zespół zagrał większość nowych utworów do słów Stanisława Staszewskiego.
Kazik w formie – choć śpiewał na siedząco, to z energią i wigorem, raczył publikę historyjkami o perypetiach z tłumaczeniami Waitsa, czy – przy Sztosie – o znajomości z młodszym Lubaszenko.
Zanim do nich przejdę, skrótowo przekażę, jakim repertuarem nas raczono – a był to niemalże przekrój wszystkiego, co w ostatnich 20 latach Kazik śpiewał, poza Kultem oczywiście.
Był Kurt Weill (Pieśń o Kanonierach*), był Yugoton (Malcziki), był solowy Kazik: 12 groszy na koncercie mega!, był Sztos, było Idę tam gdzie idę (ciekawie, ciekawie), ale z solowej twórczości chyba najlepsze było Oddalenie (piękna wersja z kontrabasem). Gdybym wiedział to, co wiem broni się samo, słabiej moim zdaniem wypadło Każdy potrzebuje przyjaciela.
No były też covery- AC/DC, Clash, Nick Cave (pięęęęknie wykonany Gorzki płacz).
Nie obyło się bez Taty dilera (pierwszy bis), Modlitwy o wschodzie słońca spiewanej przez Kaczmarskiego, czy chyba najmocniejszego dla mnie momentu koncertu – drugiego bisa – Krzesła łaski. Sam bronił się oczywiście Rybi puzon.
A jak prezentują się nowe utwory do słów Staszka Staszewskiego?
Utwór Ogrodnik będzie moim zdaniem hitem – piękny tekst do melodii typowo „tatowej”, jaką słyszeliśmy na pierwszej płycie do tekstów ojca Kazika, podobnie Apel poległych, czy Most.
Ciekawie w warstwie tekstowej zapowiada się Leonardo i piosenka, której tytułu zapomniałem (a nie przypomnę sobie wg listy na stronie wydawcy) o ambitnym poecie, który jest niedoceniany przez środowisko.
Z niecierpliwością czekam na premierę płyty Kwartetu. Widać, że warto było odszukać kolejne teksty Staszewskiego Seniora – płyta ta po tym koncercie moim zdaniem będzie mogła równać się z dwiema płytami, jakie znamy (kultowymi wszak).


* Brak cudzysłowów świadomy

_________________
...mój Aniele...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 maja 2017 14:01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fajna sprawa, dzięki za relację!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 maja 2017 15:01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Czy to pierwszy rok, w którym Kult nie wystąpi na Juwenaliach na UW?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 maja 2017 13:40:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Za to wystąpi na Juwenaliach PW.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 maja 2017 19:42:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
No wiesz, ale to tak jakbym zapytał: czy to prawda, że od tego roku Keith Richards już nie gra w Stonesach? a Ty mi na to: tak, ale za to będzie grał na koncertach z King Crimson.

:-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1880 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 126  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group