Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:07:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 104  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 01 marca 2017 14:40:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Arasek może znać sprawę niniejszą z przyczyn na poły uzasadnionych zamiłowaniem do kolei, na poły z racji wykonywanego zawodu. Czy jednak obawy, że z uchwały NSA (I OPS 2/16) z 27.02. br., będą wynikać spory między gminami a PKP, rzutujące na możliwość świadczenia usług przez transportowych, przewozowych (względnie udostępniania infrastruktury), nie są przesadzone? Ciekaw jestem, czy gdzieś w kraju PKP stara się udowodnić, że daną nieruchomość zasiedziało.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 marca 2017 15:22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Nie znałem problemu, ciekawe! Osobiście przyjąłbym ten drugi pogląd, ale skoro NSA tak orzekł, cóż... Uważam, że problemy pojawią się prędzej czy później. Prędzej gdy pojawi się w tle magiczne słowo "pieniądze".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 marca 2017 08:52:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Na koncert Voo Voo do Legnicy pojechałem oczywiście koleją.
Do Rawicza dojechałem osobowym kiblem. Przyjemnie, ciepło przez grzejące w szyby słońce, pustawo (szczególnie od Leszna). Zdruzgotany byłem natomiast tym co robią na linii Poznań-Wrocław. Ekranoza trwa w najlepsze. Od Poznania aż po Mosinę (a idzie to dalej) wjeżdżając na stację czujesz się jak w tunelu z ekranów dźwiękochłonnych. Nic to, że za ekranem jest puste pole... Obrzydliwość rodem z Mordoru.
Z ciekawostek - przejeżdżając wolno przez Rawicz obserwowałem start zawodników w meczu żużlowym Kolejarza Rawicz z kimśtam! Stadion jest tuż obok torów, więc doznałem tego żużlowego hałasu, o którymś kiedyś pisał Wuka, faktycznie robi wrażenie.
I napisy na murach - rozbawiły mnie trzy (wszystkie wulgarne, no cóż...):
"KANALIA TO HUJ" (między Głównym a Dębcem) - w zasadzie trudno zaprzeczyć...
"BIĆ ŚLĄSK PENISEM PO MORDZIE" (Górka Duchowna)
i najlepsze - choć to już niedaleko Malczyc - malunek sfrustrowanej/zmartwionej twarzy i napis obok: "KURWA, ZNÓW"

Z Rawicza podjechałem do Wrocka intercity. A potem do Legnicy - linia taka sobie, ale fajne dalekie widoki. Na jakiejś wysoczyźnie po drodze, dzięki kryształowemu powietrzu, daleko na południu wyłoniły mi się góry - skrzyły się bielą w słońcu i nagle ze wzruszeniem skonstatowałem że to Karkonosze! Rewelacja!
I jeszcze świetna hala dworca w Legnicy. Byłem tam chyba kiedyś ale bardzo dawno temu... Teraz ujęła mnie bardzo - jeszcze lepsza niż wrocławska przez swoją pękatość i kubaturę. Kurde, tam zeppelin by się spokojnie zmieścił! Do tego zegar dworcowy - elektronika z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku (niebieskie kropeczki...).
Wracałem z Wrocławia nieco okrężnie, przez Oleśnicę Rataje - Krotoszyn - Jarocin. Pociąg ("Sudety" do Gdyni ) niemal pusty, cóż... kto jeździ nad morze z niedzieli na poniedziałek w marcu? Zjadłem kupioną we Wrocławiu knyszę, popatrzyłem na piękne nocne niebo (zachodzący Orion tuż nad horyzontem, pożegnanie zimy!) i zamierzałem nie spać. Ale przedziałowiec tak dostojnie kulał się przez tę południową Wielkopolskę, że jednak położyłem się - a cały przedział, ba! chyba nawet wagon miałem dla siebie - i lekko przydrzemałem. Odnotowałem w półśnie Jarocin a potem już nagle Poznań!
Bardzo przyjemna trasa 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 marca 2017 19:18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Fajnie, pojechałabym sobie luźnym pociągiem gdzieś przed siebie.. np. nad morze w poniedziałek w marcu. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 marca 2017 22:50:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
arasek pisze:
"KURWA, ZNÓW"

no właśnie, k... z... to zrobiłeś wariacie
te twoje kolejowe podróże nieodmiennie mnie zachwycają :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 marca 2017 11:49:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
"KANALIA TO HUJ"


:serducho

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 września 2017 22:16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Pociągiem do Warszawy tym razem nietypowo.
Wsiadłem w ICka do Krakowa przez Łódź. Cichy i jak zwykle nieco wyprany z klimatu kolejowego bezprzedziałowiec. Do Pleszewa znana mi trasa, potem jedziemy na wschód. Bardzo ładne widoki chwilę po ruszeniu ze stacji Kalisz - idzie to na pewnym wyniesieniu, więc świetnie widać miasto w dole. W ogóle to za Sieradzem a przed Kaliszem zaczyna się najciekawsza część trasy: płaski dotychczas krajobraz zaczyna przyjemnie falować a tory zakręcać. Jedziemy przez Wysoczyznę Kaliską, przekraczamy dział wodny Warta -Prosna. Za Kaliszem przez Zduńską i Pabianice zbliżamy się do Łodzi. Po drodze trochę lasów a w nich multum grzybów! Poważnie: widziałem ze dwadzieścia czubajek i dwakroć tyle czernidlaków nie dalej jak 10 metrów od torów!
Łódź omijamy zmyślnym łukiem od południa, w siąpiącym deszczyku wysiadam na stacji Łódź Widzew. Stąd mógłbym jechać już do Warszawy, ale gdzie tam! Wsiadam w EZT do Łodzi Fabrycznej. Pociąg sunie przez miasto, po drodze przystanek (jedna z moich ulubionych nazw!) Łódź Niciarniana, wreszcie wjeżdżamy w długi i wielki tunel. Od razu bez kitu: cała Łódź Fabryczna jest wspaniała, piękna i potężna! 8-) Już sam tunel bije warszawski na głowę rozmachem, a sama stacja zjada np: Poznań Główny na śniadanie bez popitki. Rzuca się w oczy niesamowita kubatura tego obiektu, bardzo zmyślna architektura i wpasowanie dworca w otoczenie i naprawdę rozsądny praktyczny układ wejść/wyjść, schodów, kas itp. Jedyne co mnie zdziwiło to pustki na dworcu. Być może "rozpływali" się oni w tej ogromnej przestrzeni, ale ja pamiętam Fabryczną jako bardzo gwarne miejsce, a tu było tak ...cicho. Nieważne - jestem fanem nowej Łodzi Fabrycznej! Zajrzałem na sam ślepy koniec peronów - tam gdzie kiedyś pociągną tunel dalej aż do Łodzi Kaliskiej, na drugi koniec miasta. A potem poszedłem na czekający już pociąg do Warszawy. Niespecjalnie ciekawa trasa, ale ze stacji po drodze mam różne wspomnienia sprzed lat (Koluszki, Skierniewice).
Do pociągu powrotnego wpadłem na długu tlenowym, bo w hali głównej Centralnego zobaczyłem, że "Warta" odjeżdża o 19:05 a była 19:04. Przez chwilę wracałem do życia i nagle zdałem sobie sprawę, że o super! - przez remonty na odcinku Konin-Września wrócę też inaczej! Inaczej zaczęło się za Kutnem, pojechaliśmy na północ i wjechaliśmy na "węglówkę"! To naprawdę rarytas. Na tym odcinku pociąg zatrzymuje się na stacjach: Babiak i Piotrków Kujawski. Na tej drugiej zatrzymują się na dobę dwa pociągi - oba pospieszne dalekobieżne, coś pięknego :) Była zupełnie zbędna, a tu nagle remont i stała się ważna, idealny motyw na jakąś baśń Andersena. Jest jeszcze trzeci freak - pociąg wkleszcza się w końcu w trasę z Bydgoszczy do Poznania, w Inowrocławiu. Ale łącznica nie idzie przez Inowrocław, lecz przez peryferyjną stację Inowrocław Rąbinek. Specjalnie wyremontowali tam peron, by składy Wawa-Poz mogły tam stawać. Ciekawe, mimo ewidentnej chwilowości tej sytuacji (no, powiedzmy że względnej - remont potrwa jeszcze z rok) nawet w tym Piotrkowie wysiadły ze dwie osoby!
Potem już znana trasa - Gniezno, Poznań Wschód no i Główny o czasie czyli 22:53. Te prawie cztery godziny bardzo OK, tym bardziej że w przedziałowcu tym razem.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 22:58:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Zastanawiam się, czy ktoś z tutejszych fanów kolei kojarzy ten kanał:

https://www.youtube.com/user/Pepeibra

...są tam "on-boardy" na żywo (!) z lokomotyw. Dostałem to dziś na youtubie w ramach propozycji interesujących kanałów. Może kogoś z Was zaciekawi?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 stycznia 2018 08:39:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Jasne! Akurat wczoraj oglądałem nasze "rodzime", tylko to się u nas nazywa częściej "cabviev". I nie jest na żywo...

Tutaj moja ulubiona trasa czyli Skawina - Kraków Swoszowice. Niby nudne, ale jak się człowiek wgłębi, to jednak nie! :) :D

phpBB [video]

Edit: jednak wygląda na to, że autor filmu kręci legalnie i na zezwoleniu! ;) Przepraszam! ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Ostatnio zmieniony śr, 11 kwietnia 2018 20:38:46 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 stycznia 2018 20:00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dzięki za linki, chłopaki!

Ten od Tylera kliknęłam zaraz potem, jak się tu pojawił i trafiłam na przecudną trasę w zaśnieżonych górach. Czad!

A ten polski też bardzo fajny, jest jakiś szczególny klimat w rodzimych trasach, którego nic mi nie zastąpi!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 lutego 2018 05:38:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
COŚ PRZEPIĘKNEGO!

phpBB [video]

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 lutego 2018 19:50:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
I w takich ujęciach widać to najlepiej - pociągi powinny być długie!
Pociąg krótki = pociąg nieważny!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 lutego 2018 12:26:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Do Warszawy pojechałem wczoraj porannym "Zielonogórzaninem". No cóż - zawsze ta objazdowa trasa przez Gniezno-Inowrocław lepsza niż Wyprężona Struna Spaghetti przez Konin... Szczególnie miły jest ten odcinek za Inowrocławiem Rąbinkiem, gdy wjeżdżamy na odcinek zazwyczaj nieużywany przez pociągi pasażerskie.
Warszawa Wschodnia przywitała mnie przenikliwym zimnem. W Poznaniu od kilku dni jest co prawda mróz, ale też słońce. Ponieważ świeci już stosunkowo wysoko (jak w połowie paździora...), w osłoniętych miejscach fajnie przygrzewa. W Warszawie na niebie były chmury i jeszcze trochę zawiewało. Szybko opuściłem więc nieprzyjemny peron i w ogóle dworzec.
Powrót zaplanowałem - a jakże - inaczej. Wsiadłem w "Konopnicką" relacji Białystok-Węgliniec. Cichy, bezprzedziałowy i nieco wyprany z kolejowości nowiutki Elf. Budząca szacunek trasa! Ach, miałem ochotę jechać do samego Węglińca, wysiąść tam wieczorem i iść spać do jedynego w miasteczku hotelu! No ale tak nie mogłem - jechałem przez Skierniewice, tam się trochę rozluźniło z tłoku, Koluszki, Łódź... W szarzejącej już aurze obserwowałem stację Łódź Chojny, która wciąż jest przykładem totalnej brzydoty i dewastacji. A icki nadal tam się zatrzymują! Potem fajna trasa przez Sieradz i Kalisz. Chyba w Kaliszu minęliśmy się ze zdążającą w przeciwną stronę "Orzeszkową". Ha - bycie forumowiczem na UT to stan umysłu, od razu nasunęło mi się tamto czy owamto: Konopnicka czy Orzeszkowa? Wreszcie dojechaliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego. Tam wysiadłem i spędziłem dziesięć minut w czystej, zadbanej i ciepłej poczekalni dworca.
A potem nadjechał "Spodek" z Katowic. Zupełnie w mój gust: trzy stare wagony przedziałowe (1 zdeklasowana na 2) i lokomotywa. Znalazłem zupełnie pusty przedział, zgasiłem światło i patrzyłem w światełka za oknem. Wyjąłem colę twist i chipsy. Wyjąłem marną i lekkostrawną lekturę sensacyjną (Lee Child, zacząłem jeszcze w "Zielonogórzaninie"). Położyłem książkę tak, że padało na nią światło jarzeniowe z korytarza. I według cudownej zmienności woli - patrzyłem za okno albo czytałem albo chrupałem albo piłem... mogłem nawet drzemać, ale mi się nie chciało. Złącza szyn stukały, mróz szeleścił na zewnątrz a ja jechałem do Poznania, cóż za chillout! :aniolek:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 lutego 2018 16:15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
Konopnicka czy Orzeszkowa?


Albo krok dalej: konopie czy orzeszki? :gayfight

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 lutego 2018 10:30:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
arasek pisze:
I według cudownej zmienności woli - patrzyłem za okno albo czytałem albo chrupałem albo piłem... mogłem nawet drzemać, ale mi się nie chciało. Złącza szyn stukały, mróz szeleścił na zewnątrz a ja jechałem do Poznania, cóż za chillout!

Piękne, tylko pozazdrościć...

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 104  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group