Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:13:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470 ... 511  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 21 maja 2017 23:04:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Już za dwa miesiące.

phpBB [video]

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 14:03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wczoraj "Obcy - Przymierze".
Chyba najbardziej pesymistyczna w wydźwięku część.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 lipca 2017 22:37:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Pietruszka pisze:
"Wilk z Wall Street" reż. Martin Scorsese... co za porażka, wyłączyłem po około 15 minutach.


O! A moim zdaniem to dobry film... Właśnie obejrzałem, jeden z lepszych filmów Scorsese...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 sierpnia 2017 12:47:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Wczoraj "Zaćmienie" Antonioniego.

Ostatnio nadrabiałem trochę zaległości z tym reżyserem (wcześniej znałem tylko "Przygodę" i "Powiększenie", a przez ostatnie kilka dni obejrzałem "Krzyk", "Noc", właśnie "Zaćmienie" + odświeżyłem "Przygodę").

Muszę powiedzieć, że o ile wszystkie filmy mi się bardzo podobały, o tyle "Zaćmienie" mogło na mnie zrobić największe wrażenie, chociaż zdaje się, że bywa przez wielu uważane za najsłabszy film z tej jego trylogii. Obiektywnie zapewne "Przygoda" z całej trójki jest najdoskonalsza, ale "Zaćmienie" ma tyle mocnych momentów...Już początek powalił mnie wizualnie (i nie mam tu na myśli tylko urody Moniki Vitti ;)), a potem bywało jeszcze lepiej. Podobało mi się jak Antonioni tam pokazuje nowoczesność, stawia tych bohaterów w pięknych, modernistycznych budynkach, na szerokich ulicach oświetlonych lampami rtęciowymi, daje im nowoczesne samochody (trup w utopionej Alfie Romeo!) i wyposażenie domów, a następnie pokazuje jak bardzo oni są w tym wszystkim wyalienowani i wydrążeni. I ta przerażająca giełda! I końcowe sześć, siedem minut, kiedy dwójka bohaterów nie przychodzi na spotkanie w umówione miejsce, ale co z tego, skoro to umówione miejsce jest jeszcze ciekawsze, kiedy ich tam w ogóle nie ma...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 września 2017 11:26:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ostatnio rządzi u mnie Jean-Pierre Melville: obejrzałem "W kręgu zła" i "Samuraja". Pierwsze skojarzenie: Piwowski musiał na bank je oglądać zanim nakręcił "Przepraszam czy tu biją?" :) A oba filmy bdb - po cztery gwiazdki z wielkimi plusami! Dziękuję Azbestowi - bez stalkowania jego ocen na filmowym RYMie* nie wpadłbym na pomysł, żeby to obejrzeć :faja:




*miałem ochotę na jakiś klasyczny noir z lat 50 i myślę "kto się będzie na tym znał lepiej niż Azbi?". ale ostatecznie stanęło na tych dwóch filmach.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 września 2017 20:00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..oglądałem dziś na kulturze film z roku 1987 "Zero życia". Sporo w nim muzyki G.Ciechowskiego i Republiki..Ale była też taka scena gdzie jeden z głównych bohaterów gra na gitarze i śpiewa i ma taki charakterystyczny zaśpiew..No fajnie..I tak sobie pomyślałem ,że może to jest faktycznie jakiś muzyk, bo i wygląd taki dosyć rockowy..Poczekałem na napisy i czytam: Jerzy Mercik. Wokalista między innymi R.A.P.
Sam film dosyć fajny, młodzieżowy z klimatem lat 80.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 września 2017 10:56:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Poczekałem na napisy i czytam: Jerzy Mercik. Wokalista między innymi R.A.P.


O, to był (a może jest, nie wiem w jakiej formie artystycznej jest teraz :wink: ) bardzo fajny, oryginalny wokalista. Nienormalny świat, łojoj.

U mnie ostatnio eklektycznie: Videodrome (wow!), pierwszy raz w całości Dzikość Serca (dostrzegam wady tego filmu, ale poniżej czterech gwiazdek nie zejdę, za dużo momentów wryło mi w pamięć, zapewne na zawsze), Dziecko Wojny Tarkowskiego (świetny film - Adrian kiedyś pisał o tym, jak bardzo ten film różni się od starszych radzieckich filmów wojennych w rodzaju "Lecą żurawie" czy "Ballada o żołnierzu", no i zgoda, tamte były okej, ale nawet w połowie mnie tak nie poruszyły), wczoraj Husbands Cassavettesa - chętnie bym postawił wątek o tym reżyserze, ale nie wiem czy ktoś będzie chciał gadać...ale pewnie i tak to zrobię, może zachęci to Adriana do powrotu na forum :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 września 2017 20:25:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Prazeodym pisze:
O, to był (a może jest, nie wiem w jakiej formie artystycznej jest teraz :wink: ) bardzo fajny, oryginalny wokalista. Nienormalny świat, łojoj.

..parę lat do tylu kupiłem płytę DiM (Dusza i Myrcik)
Obrazek
zaśpiew dalej ok. , poziom buntu jakby niższy, taki na moim poziomie :)
A ja zabieram się do filmów Piotra Szulkina..Kolejna próba :wink: No aktorzy to są świetni! Box 4 filmy + dodatki.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 października 2017 07:33:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Pokot. Sprawny, choć literacka fantazja i pomieszanie poglądów Tokarczuk-Holland mocno dawały się we znaki. Widoki przepiękne.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 października 2017 00:21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Odnotuję w tym miejscu obejrzenie dwóch filmów nie-azjatyckich: czeskiej "Południcy" (skrótowo - horror, ale tak naprawdę w klimacie kina niezależnego i czeskiego zarazem, dość spokojny, nieprzytłaczający, z fajnie ukazanym klimatem wsi, która równie dobrze mogłaby leżeć w Polsce; jest to dostępne na HBO, więc polecam, kto ma dostęp); angielsko-amerykańsko-bułgarskiego "Londynu w Ogniu" (spektakularna demolka, indyjski handlarz bronią mści się na zachodnim świecie, rozwalając pół Londynu i prawie wszystkie głowy państw). Jakiś zcas temu obejrzałem też na HBO szwedzki horror "Alena", co ciekawe, sporo Polaków w napisach z racji udziału jakiejś firmy z Polski w postprodukcji. Fajny klimat, dziewczyna-duch, trochę a la skinheadgirl i jej koleżanka lesbijka, trochę to też było klimatem azjatyckie. W końcu obejrzałem też "Sługi boże", moim zdaniem film się broni, ogląda się dobrze a i polityczna niepoprawność wątku konsekwencji braku lustracji dodaje mu uroku.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 października 2017 23:36:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
"Twój Vincent"
Świetny wizualnie. Styl van Gogha naprawdę dobrze nadaje się do animacji. Trochę słabiej z fabułą, ale i tak warto obejrzeć!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 października 2017 15:16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Późna recenzja "Dwóch koron"
https://blog-n-roll.pl/pl/o-dw%C3%B3ch-koronach-w-dwa-tygodnie-po-premierze#.We34SHZpypo

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 października 2017 19:41:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Wczoraj byłem na festiwalowym pokazie "Milczenia Owiec" - okazją było wspomnienie zmarłego niedawno Jonathana Demme. Film prezentowany był z taśmy 35mm (pomijając wmontowane 9 minut blueraya pod koniec piątej rolki, w miejscu gdzie oryginalna klisza była mocno zniszczona). "The Silence of the Lambs" było dla mnie zawsze filmem, który zaliczam do grupy 'zjawisk' które wywarły największy wpływ na moje życie, z różnych względów. Nie widziałem go jednak od przynajmniej 15 lat (!) i choć wiele scen i dialogów znam na pamięć, to jednak zobaczenie całości i w kinie po tak długim czasie było dla mnie wielką gratką. "Milczenie" dalej robi wrażenie - film nieco się zestarzał pod względem kompozycji kadrów i techniki montażu (trudno się jednak dziwić, ma przecież ponad ćwierć wieku), ale klimat całości i gra aktorska wciąż jest na najwyższym poziomie i bije na głowę 99% tego co obecnie można znaleźć w kinie.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 października 2017 22:29:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kilka lat temu pokazywaliśmy fragmenty na kółku i wtedy obejrzałem sobie sam większe fragmenty, o ile nie całość. Miałem wrażenie, że nic a nic się nie zestarzał i takie techniki, jakie tam były stosowane, były właśnie tymi, co trzeba. Nawet może bardziej mi się podobał, niż kiedyś.
Co bardzo mnie za to ucieszyło ledwie kilka tygodni temu, to pokłosie tamtego kółka (omawialiśmy wtedy Anthony'ego Hopkinsa). Uczestniczka kółka, wtedy chyba w piątej klasie, teraz w drugiej gim. (czytaj: ósmej), obejrzała w te wakacje całość. Mówiła, że po kółku miała żywe wspomnienie i zawsze chciała zobaczyć, ale nie spieszyła się i słusznie (żeby wszyscy nasi kółkowicze mieli tyle rozumu w głowie...), aż w końcu przyszedł czas. I jej reakcja, osoby nowego pokolenia, też wskazuje na to, że film absolutnie trzyma formę!

Emilian pisze:
"Twój Vincent"
Świetny wizualnie. Styl van Gogha naprawdę dobrze nadaje się do animacji. Trochę słabiej z fabułą, ale i tak warto obejrzeć!

Jak dla mnie nei ma nic słabiej. Uważam, że fabuła znakomicie wykombinowana, spodziewałem się takiego trochę byle czego, żeby był pretekst do obrazowania, tymczasem uważam, że film by się również obronił, gdyby był nakręcony w zwyczajny sposób. Bardzo interesująco opowiedziana historia a la Obywatel Kane/ Rashomon i do końca nie wiadomo, jak to w końcu było.

A wizualnie to w ogóle czad totalny!
Jak te twarze grają!

Obrazek

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 27 października 2017 08:08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Może być Oskar z tego Vincenta!


A ja w weekend wybrałem się na "Ach śpij kochanie". Dwojakie wrażenia - bardzo dobrze,wręcz kunsztownie oddany Kraków lat 50-tych. W tym sensie sfilmowane nawet wybitnie.
Ale scenariuszowo chwilami mielizny i to szczególnie od połowy. Tak jakby reżyser nagle się zorientował "Kurde, już godzina filmu, a tu wszystkie wątki w polu, tniemy tniemy!!!".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470 ... 511  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group