Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:27:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 19 września 2017 22:32:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
"Pieśnią moją jest Pan"

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 października 2017 21:51:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
Znowu niestety remis.

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 października 2017 22:20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Ja nie pomogę, ale nawet jeśli to bez sensu, to muszę oddać swój zwyczajowy głos na Marność. Kiedyś się uda. Najwyżej sam sobie dopiszę na koniec brakujący odcinek.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 października 2017 20:38:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
I wszystko wskazuje na to, że tym razem mój nr 1, czyli ‚Pieśnią moją jest Pan’ naprawdę odpadnie. :(
Co robić, co robić??
Jedyne, co jeszcze mogę, to polecić źle głosującym do wyboru zestaw narzędzi pomagających w podjęciu prawidłowej decyzji.
Puddleglum, Ty nie klikaj, nie lubisz to, więc i tak Ci nie pomoże. :(


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 października 2017 10:17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 10 września 2015 08:42:02
Posty: 15
Może ja pomogę? "Pięknoręki" :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 października 2017 21:18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
No nie wiem, na Chomiszczewo jest zapis...

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 października 2017 23:48:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Piosenka..."

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2017 20:35:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Zdaje się, że ja w końcu nie głosowałem w tej rundzie, zniechęcony grubymi nićmi szytym przekrętem z poprzedniej rundy. Oczywiście wypada Pieśnią moją...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2017 21:14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Oczywiście Marność. Czuję się świetnie, że nadal nie odpadła, więc nie muszę głosować na lepszy utwór.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2017 21:22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Crazy pisze:
Zdaje się, że ja w końcu nie głosowałem w tej rundzie, zniechęcony grubymi nićmi szytym przekrętem z poprzedniej rundy..

Phi.. gruby przekręt to mógłbyś zobaczyć, gdybym uległa pokusie podsuniętej przez Gekona! :P


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 października 2017 10:21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Może. Ale jeżeli ta zabawa pójdzie w tym kierunku, to już raczej bez mojego udziału.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 października 2017 16:57:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ale nie poszła, prawda? I bynajmniej nie dlatego, że sama wcześniej na to nie wpadłam.

Zaczynam się dziwnie czuć przez Twoje uwagi Crazy, bo zaczynam odnosić wrażenie, że wygłaszasz je całkiem poważnie. Toteż całkiem poważnie się ustosunkuję.

Po pierwsze, uważam, każdy ma prawo ze swoim - jednym - głosem zrobić co zechce i nie ma w tym żadnego przekrętu. Podobnie, jak w normalnych, poważnych wyborach - kazdy obywatel ma prawo zdeklarować się, że zagłosuje na partię X, po czym w dzień wyborów zmienić zdanie i zagłosowac na partię Y - i zrobić to z pobudek jak najbardziej taktycznych, a nie dlatego, że naprawdę zmieniły mu się poglądy. I nikt nie nazywa tego przekrętem, nieuczciwością, powodem do uńieważnienia wyborów, czy choćby tego głosu. A takie wybory są przecież czymś dużo poważniejszym i ważniejszym, niż forumowa zabawa.

Po drugie - nie było mnie jeszcze na tym forum w czasach największej świetności survivorów, więc może nie do końca łapię klimat, ale z tego co zdążyłam się zorientować, głosy taktyczne były zawsze na porządku dziennym, były zwykłym elementem gry i nikt się o to nie obrażał. Jak już kiedyś wspomniałam - nie widzę i nie rozumiem różnicy między oddaniem głosu taktycznego od razu, a późniejszą zmianą zdania.
Równie dobrze mogłabym zmienić tu głos, uzasadniając to tym, że sobie posłuchałam tych utworów po raz kolejny, uważniej i oczy mi się otworzyły i nagle doceniłam jeden, a przestałam cenić drugi. Byłoby to zwykłe kłamstwo, ale ładnie brzmiące i trudne do udowodnienia, więc pewnie nikt by się nie czepnął. Cóż, tak już mam, że przeważnie jestem szczera - i w tym przypadku gra w otwarte karty to też jest dla mnie element zabawy, a kłamstewko już nie bardzo by było.
I albo całkiem odrzucamy głosy taktyczne jako nieregulaminowe, albo je dopuszczamy i tyle.

Natomiast posłuzenie się klonem faktycznie byłoby oszustwem, podważającym sens gry, gdybym coś takiego zrobiła, to nie zdziwiłabym się, że ludziom odechciałoby sie brać w tym udziału. Wtedy zarzuty przekrętu byłyby to dla mnie w pełni zrozumiałe i uzasadnione. I dlatego tak nie zrobiłam i robić nie zamierzam.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 października 2017 17:45:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Zaczyna być mi naprawdę przykro, bo mam wrażenie, że mimo woli spowodowałam jakiś kwas.
Zdenerwowałam się, ale i wyjaśniłam swoje stanowisko, na ktore nie doczekałam się żadnego odzewu, nawet polemiki czy walnięcia w łeb, że gadam głupio czy bez sensu.
Nie wiem co mam o tym myśleć i jak mam to rozumieć.

W kazdym razie wydaje mi się, że jesli jest jakaś rozbieżność w rozumieniu zasad, to warto to przedyskutować i coś jednoznacznego ustalić, natomiast trzaskanie drzwiami na tym etapie nie ma sensu.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 października 2017 09:45:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
E, nie! Nie chciałem po prostu ciągnąć dyskusji, która szła w kierunku ciężkiej, a nie wydawało mi się, żeby warto było powodować kwas... ;-) No, jak widzę, wyszło na odwrót.
Moje uwagi były o tyle na poważnie, że mówiłem na poważnie a nie z winkiem, ale to nie znaczy, że jest to dla mnie jakaś poważna sprawa, z której chciałbym robić problem. Z Twoją interpretacją sytuacji i porównaniem z wyborami zwykłymi się nie zgadzam, ponieważ było to raczej tak, jakbyś wyjęła już oddany głos z urny i sobie go przerobiła ;-) (przede wszystkim zaś tutaj ma się cały czas widok na wynik, więc nie można tego porównać z wyborami, w których nie wiesz, jak głosują inni). Nie zgadzam się też z wyborem Puddlegluma, który uważam, że nie powinien był tej zmiany policzyć. Ale doprawdy! - obyśmy tylko takie powody do zmartwień mieli i tylko z takich przyczyn się nie zgadzali. Z mojej strony no hard feelings i skoro zrobiło Ci się przykro, to wybacz, zupełnie tego nie chciałem!

Niechby już odpadło co odpaść by miało, bo ja bym chętnie przeczytał kolejną odsłonę dziejów Homka czy kogoś tam z tej ferajny :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 października 2017 10:08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
No, ale znowu mamy remis.

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group