Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:19:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 29 października 2017 20:40:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tyler Durden pisze:
...w innych pomieszczeniach Schronu "A" znaleźć można było steampunkowe maszyny do uzdatniania wody i powietrza, śluzy, przymocowane do ścian rozkłądane piętrowe prycze i tak dalej - wszystko w stanie kompletnej ruiny oczywiście.

Uff, odetchnęłam z ulgą, bo już myślałam, że beztrosko i radośnie rozmontowaliście pełnoprawny, sprawny schron. :D

Tyler Durden pisze:
To również powinno stać się tytułem rozdziału biografii Zespołu!

Ja tam od razu słyszę tu temat na utwór bliźniaczy Protest Songu!

Crazy pisze:
Ale historie opowiedziane przez Tylera dobrze pokazują, dlaczego jego legenda trwa.

No wiesz, mówisz Pan tak, jakby lata świetności zespół miał już za sobą. A tymczasem zespół istnieje i dokonuje coraz większych rzeczy :!:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 października 2017 22:09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
o zespole Mithrandir mówiłem!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 października 2017 22:32:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Racja. :oops:
Zmyliły mnie Dziki. Oraz to, że słabo rozróżniam granice pomiędzy tymi dwoma zespołami!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 października 2017 22:55:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fengari pisze:
Zmyliły mnie Dziki. Oraz to, że słabo rozróżniam granice pomiędzy tymi dwoma zespołami!


Mithrandir miał podobny skład do The D.N.A., ale po pierwsze był zespołem zelektryfikowanym ("nowe" DNA też jest, ale wtedy była to totalna zmiana jakościowa), po drugie miał prawdziwego perkusistę z prawdziwą perkusją, a po trzecie - co go chyba zabiło (Mithrandira) - miał aspiracje artrockowe, co przy zerowych umiejętnosciach technicznych niektórych członków zespołu (hehe :oops: ) nie miało prawa się udać. W każdym razie powstało wtedy sporo ciekawego materiału, w tym fenomenalne wersje elektryczne Protest Songu (brzmiące jak RATM) i przywołane przez Krejziego Whole Lotta Love. No i chyba najważniejsze było to, że mieliśmy swój własnych Schron - miejsce kultowe i magiczne.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 października 2017 23:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tyler Durden pisze:
Mithrandir miał podobny skład do The D.N.A., ale po pierwsze był zespołem zelektryfikowanym

To zdecydowanie podstawowa różnica. Na "Wielkiej improwizacji" nie ma śladu instrumentu elektrycznego.

Ale nazwijmy rzecz po imieniu: Mithrandir był zjawiskiem społecznym i jako taki ma swoje miejsce w naszych sercach forever. Jego jedynym muzycznym kapitałem był wspomniany wyżej perkusista skądinąd i jego perkusja, która, póki stała w schronie, była fajna, bo można było na niej grać ;-) Np. nagrałem wtedy swoje pierwsze solo na perkusji, mam je zdaje się na kasecie z Bobem Dylanem ;-) Potem perkusista, młodociany, ale bardzo dobrze rokujący, przeszedł na bardziej aktywne pozycje muzyczne, gary zabrał i w ogóle nie było o czym mówić.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 października 2017 21:19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Na pytanie Fen czy było pisane o Siedzibie...
Tyler Durden pisze:
Chyba nie pisaliśmy


Wspomniane jednak było, inaczej w ogóle bym nie strzelał w wątku zagadkowym. Otóż

Tyler Durden w wątku "Opowieści z kantorka" pisze:
Co za historia!! Jako żywo przypomina mi pewne - również licealne - epizody z ekspedycji eksploracyjno-dewastacyjnych do znajdującej się pod szkołą Siedziby Błądzących Ciał.


To tak na marginesie.
Natomiast cała historia z tymi schronami, zespołami i nagrywaniami - wyborna. Mam dużo analogicznych wspomnień i dlatego wciąż twierdzę, że lata studiów w ogóle nie mają startu do liceum. Świetny czas!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 października 2017 21:23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
arasek pisze:
Wspomniane jednak było, inaczej w ogóle bym nie strzelał w wątku zagadkowym. Otóż


Masz pamięć jak IBM:Watson! Szacun!

arasek pisze:
lata studiów w ogóle nie mają startu do liceum.


Zgadzam się w stu procentach.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 października 2017 21:28:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
U mnie jednak najlepszy był właśnie początek studiów, jakkolwiek liceum wspominam z dużym sentymentem.
No, ale wczuwam się doskonale w schronowo-muzyczne klimaty, o których piszecie i rozumiem ile to musi dla Was znaczyć i w sumie TAKICH wspomnień i lat - zazdroszczę!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 grudnia 2017 18:21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Może kogoś zainteresuje odnaleziony przez Crazy'ego i Sierżanta odrzut z pierwszej po reunifikacji DNA sesji (styczeń 2016). Utwór przycięty, lekko "wyprodukowany", z dodatkiem perkusyjnego sampla.

Przed Państwem: Bossa Nova!

phpBB [video]


..i pytanie do ew. Słuchaczy o skojarzenia z innymi Dziełami Kultury :D Ja mam 2 skojarzenia, z dwóch zupełnie różnych bajek.

Zapraszam!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 grudnia 2017 20:53:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
z naciskiem na słowo:
Tyler Durden pisze:
odrzut


... w moim WFO 1,5/10, ale może komuś się spodoba ;-)

Trzeba pamiętać, że to z tej naj-sam-pierwszej sesji, z której ostatecznie tylko jeden utwór w całości okazał się być godzien. Przypomnijmy i go:

phpBB [video]


i skorzystajmy z sytuacji, by pokazać i wersję LIVE tegoż Halala, choć nie jest ona w żadnej mierze tak udana, jak to premierowe nagranie, którym powróciliśmy chwalebnie po latach... Trochę jakby bojący ci muzycy, nie wspominajmy już o tym, że perkusista żadną miarą nie trzymie rytmu... ale przyjemnie się to grało, a publiczność nie gwizdała...

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 grudnia 2017 00:05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
... w moim WFO 1,5/10, ale może komuś się spodoba


Mi to się podoba znacznie bardziej, oczywiście nie jest to żadne arcydzieło, ale w skali do 10 dałbym spokojnie 4.5 :)

Crazy pisze:
Trzeba pamiętać, że to z tej naj-sam-pierwszej sesji, z której ostatecznie tylko jeden utwór w całości okazał się być godzien. Przypomnijmy i go:


Wiadomo! Halal/Haram to prawdziwa perła, tym bardziej niesamowita, że nagrana od strzału po dwudziestoletniej przerwie w jakiejkolwiek aktywności Zespołu! Koncertowe nagranie też spoko ;)

Ciekaw jestem skojarzeń związanych z tą bosanową - dziś prezentowałem numer 'rodzinnie' i okazało się, że jeden z moich pomysłów na to co mi tam pobrzmiewa, nie jest odosobniony.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 grudnia 2017 00:55:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Na mnie nie ma co liczyć w kwestii wyławiania skojarzeń kulturowych, ale odnaleziony numer podoba mi się bardzo!
I tak ogólnie - ja tam nie wiem, czy D.N.A. gra równo, czy nie, ale jest w tej muzyce taki duch, taka organiczna prawda, jakiej najwięksi mogą Wam tylko pozazdrościć! Ten zespół rozwala system!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 grudnia 2017 02:19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dzięki! Postaramy się, żeby kolejną płytą nie zawieść oczekiwań :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 11:56:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Fengari pisze:
nie wiem, czy D.N.A. gra równo, czy nie, ale jest w tej muzyce taki duch, taka organiczna prawda

bardzo dziękuję, jest to naprawdę piękny komplement!

Tyler Durden pisze:
żeby kolejną płytą nie zawieść oczekiwań

Kolejna płyta nie wiadomo, kiedy będzie, bo zespół ma roczną przerwę w aktywnym nagrywaniu. Natomiast można się spodziewać nowych wrzutek starych rzeczy, ponieważ w trakcie tej przerwy z Sierżantem przekopujemy stopniowo wszystko, co dotychczas nagraliśmy... długie godziny nocne... medytacje przy podgrzewaniu bigosu... bolesne obgrywanie przez półtorej godziny tematu L'America itp. ;-) Jest to, powiem Wam, fascynująca przygoda!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 grudnia 2017 19:22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dokonam pewnej samowolki i bez konsultacji z Zespołem (nie sposób się dodzwonić, pewnie jak zwykle wszyscy drzemią na stosach butelek i strzykawek, w towarzystwie roznegliżowanych panienek i Andy'ego Warhola) pokażę tu przedpremierowo niesamowity numer.

Utwór pt. "Medytacje przy Grzaniu Bigosu" (tytuł roboczy, choć niewykluczone, że się utrzyma - mimo tego, że mocno niemarketingowy i ekscentryczny) został zarejestrowany w lutym 2016 r. podczas drugiej post-reunifikacyjnej sesji zespołu The D.N.Acid Rock (po 20 latach przerwy w działalności).

Nie wiem jakim cudem, ale numer ten został przez Zespół przeoczony i nie znalazł się na płycie "XL Chromosome", gdzie z pewnością byłby perłą w koronie. Crazy i Sierżant zajęli się na szczęście benedyktyńską pracą polegającą na systematycznych odsłuchach dziesiątków godzin nagrań znajdujących się w archiwach The D.N.A. i wyłuskali to prawdziwe arcydzieło.

Mam nadzieję, że sam Crazy napisze to coś więcej, jako osoba najbardziej zaangażowana w odkopanie i edycję tego utworu.

Przed Państwem "Medytacje przy Grzaniu Bigosu".

phpBB [video]


Utwór zarejestrowano w składzie:
Sierżant: Bass
Crazy: Hammond
K.T.W.S.G.: Drums

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group