Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:13:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 31 października 2017 20:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
A jak druga Wataha? Pierwszy sezon postanowiłem obejrzeć przed drugim i o dziwo udało mi się (to jednak tylko sześć odcinków...). Początkowo byłem niezwykle pozytywnie nastawiony, ale na koniec sezonu się zniechęciłem. Generalnie mam wrażenie, że choć nie była to jakaś stroma równia pochyła, to jednak - co jeden odcinek, to gorszy. Końcówka sezonu niestety zdała mi się cokolwiek bełkotliwa i właściwie nie wiem, o co ostatecznie miało chodzić.
Zatem drugiego sezonu nie zacząłem oglądać. Warto?


No, natomiast wczoraj i dziś odpalił mi w końcu Detektyw. Obejrzałem dwa pierwsze odcinki i jestem już wciągniony ;-) Jednak rzeczywiście ten pierwszy odcinek ma coś dziwnego w sobie, mianowicie generalnie nie wiadomo dość długo, po co właściwie to wszystko. Pewnie dlatego w kiepskiej kondycji oglądając, zasypiałem na nim tak regularnie, bo nie mogłem znaleźć motywacji do oglądania dalej. Ale już mam!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 października 2017 21:01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Mi drugi sezon Watahy wydaje się całkiem niezły, a nawet lepszy od pierwszego. Mam wrażenie, że dotychczasowe odcinki układają się w sensowniejsze całości niż te sprzed kilku lat. Tam, faktycznie, było trochę bełkotliwie i dziwaczniej niż teraz.

Ładne Bieszczady: błoto, deszcz, ciemność, śnieg, mgła :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 listopada 2017 13:42:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
Nie podejrzewałbym Cię o oglądanie takich seriali!
Bieszczady skusiły czy co? :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 listopada 2017 14:18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
antiwitek pisze:
Ładne Bieszczady: błoto, deszcz, ciemność, śnieg, mgła

Warto zauważyć, że wszystko to przemieszane cokolwiek losowo i bez zbędnego oglądania się na procesy zachodzące w świecie rzeczywistym :)

W moim odczuciu drugi sezon na razie bardziej na poziomie rozczarowującej końcówki pierwszego, ale ogląda się w sumie nieźle.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 listopada 2017 15:43:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Na razie trochę za mało zjeżdżania na tyłku po ściółce :) .
W drugim odcinku za to dość niespodziewanie zagościła erotyka.

Poza tym ktoś mi mówił, że filmowców zaskoczyła zima podczas kręcenia - może stąd ta pewna losowość. Czy może masz na myśli to, że bohaterowie przemieszczają się jak w butach siedmiomilowych? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 listopada 2017 21:32:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
antiwitek pisze:
filmowców zaskoczyła zima podczas kręcenia - może stąd ta pewna losowość.

Pewnie tak. Ale zabawnie to wygląda, jak ten cały Rebrow gania w tę i z powrotem (po drodze dwa razy umierając) nie wiadomo do końca po co i na zmianę ma śnieg po kolana i śniegu brak. Zwłaszcza w kontekście tego, że serial jest chwalony za niespotykany w polskich produkcjach profesjonalizm.

antiwitek pisze:
W drugim odcinku za to dość niespodziewanie zagościła erotyka.

Właśnie, to jak w nowym Twin Peaks, chyba jakiś trynd. I tak jak tam każda z tych scen pozornie wydaje się być kompletnie niepotrzebna (choć akurat w przypadku TP nie stanowi to zasadniczego wyróżnika scen erotycznych), ale jak się głębiej zastanowić, bez tych scen nie dowiedzielibyśmy się wielu ważnych rzeczy o bohaterach i otaczającej ich rzeczywistości. Obraz całkowitego moralnego upadku Grzywy byłby niewątpliwie niepełny, podobnie jak obraz szlachetności Rebrowa. Trzecia ze scen zadaje z kolei kłam tezie, że służby państwa polskiego ze sobą nie współpracują.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 listopada 2017 21:44:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy, to już wiesz, że WARTO :) .



Przeoczyłem wcześniej to pytanie:

Crazy pisze:
Bieszczady skusiły czy co?


Jam społecznym oglądaczem - pierwszą serię jakoś zaczęliśmy rodzinnie i tak już zostało. Ale podejrzewam, że bez Bieszczad nie dałbym rady wytrwać :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 listopada 2017 06:52:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Skończyliśmy 4 pierwsze serie Breaking Bad - czwarta trochę gorsza niż wcześniejsze, ale spoko.

...no i zacząłem nową Watahę - na razie 3 odcinki. Zdjęcia bardzo fajne, jest klimat, ale aktorstwo strasznie drewniane, aż zęby bolą :-/

antiwitek pisze:
Crazy, to już wiesz, że WARTO


Dla samych momentów niezbyt warto...

Z tego co pamiętam, to pierwszy sezon mi się bardzo podobał, tutaj na razie jest gorzej. Mogę dodać pół gwiazdki za asp. Joannę Ziębę ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 listopada 2017 15:44:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja to bym przegapił, ale moja mama zauważyła, że to przecież siostrzenica mojego kumpla :) .

Tyler Durden pisze:
Dla samych momentów niezbyt warto...


Na wszelki wypadek zaznaczę, że ironizowałem. Z drugiej strony uważam, że dla Bogusowych rozkmin warto było pokazać to i owo w filmie :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 listopada 2017 16:03:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
Na wszelki wypadek zaznaczę, że ironizowałem.


Nie musisz zaznaczać :mrgreen:

antiwitek pisze:
Z drugiej strony uważam, że dla Bogusowych rozkmin warto było pokazać to i owo w filmie


Hehe

antiwitek pisze:
Ja to bym przegapił, ale moja mama zauważyła, że to przecież siostrzenica mojego kumpla


Bardzo ładna panięka!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 listopada 2017 17:00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Tyler Durden pisze:
Bardzo ładna panięka!

No, a akurat jak na złość...
Dobra, kończę temat, bo po tym, jak Witek podkreślił, że ironizuje, zostałem jedyny, na którego pada cień podejrzenia, że nie ironizuje :)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 listopada 2017 19:32:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:mrgreen:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 listopada 2017 11:51:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Zacząłem Stranger Things. W sumie niezłe, wiadomo, że nie jest to nic nowego, tylko raczej zbiór pomysłów, które gdzieś już kiedyś były: ciut Twin Peaksu, wiecej Archiwum X wszystko w sosie seriali młodzieżowych. Ale ogląda się fajnie. Przede wszystkim kapitalne są te dzieciaki. Casting - mistrzostwo. W Polsce byłaby to banda pięknisiów ze znanymi nazwiskami. Tu jest na prawdę dobrze. Do tego Winona. Nieładna spracowana Winona. Ciekawe. Wciągnąłem się.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 listopada 2017 15:17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
wokr pisze:
Nieładna

Sam jesteś nieładna!

O czym Wy z tą Watahą?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 listopada 2017 15:57:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Tyler Durden pisze:
...a trzeci sezon Narcos jest doskonały! W dalszym ciągu tęskno za Escobarem


Nie sądziłam, że to powiem, ale i mnie trochę brakuje Pablito. :oops:

Dopiero niedawno wróciliśmy do seriali (a właściwie do tego konkretnie*) i jesteśmy po trzecim odcinku. Bardzo dobre, ale też i jakie przygnębiające momentami. Najciekawsza postać to szef ochrony; czekam, kiedy ta bomba odpali.

* Niespodzianka - mogłam wziąć darmowy miesiąc na Netfliksie, choć już kiedyś na darmowym byliśmy; myślałam, że ban jest na IP forever. Plany netfliksowe mam na Master of None i BoJacka, ale zobaczymy, jak to będzie.


Tyler Durden pisze:
Skończyliśmy 4 pierwsze serie Breaking Bad - czwarta trochę gorsza niż wcześniejsze, ale spoko.


BB uwielbiałam i kiedyś muszę powtórzyć (no dobra, wiem, że tego nie zrobię przecież). Jeden z nielicznych seriali, którym nie mam do zarzucenia proliferacji odcinków albo i serii całych. Wszystko na miejscu, wszystko z sensem, klamry piękne pozamykane, a jakie postaci!!1 (Gus :serce )

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group