Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:41:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 11 listopada 2017 19:04:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Honory sierotki losującej pełnił tym razem Prazeodym!
Oto jego strzał: "IN THE LAND OF AFTERNOON (AMAGAMA)".

Zapraszam do wyrażania swych odczuć! 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 listopada 2017 19:12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
To jest dla mnie 10/10, bez żadnego zastanawiania. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 listopada 2017 19:45:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tyler Durden pisze:
W poniedziałek stałem przez pół godziny sam na sam z obrazem przypisywanym Boschowi


Hehe, weszłam na forum, przeczytałam podtytuł wątku z nowo wylosowaną Amagamą, weszłam w wątek i zanim przeczytałam jakiekolwiek słowo pisane, zobaczyłam ten obraz i przeżyłam lekki szok - komuż to Amagama kojarzy się z taką wizją i dlaczego??! :shock: :D

A swoją drogą, od jakiegoś czasu niezmiernie dziwi mnie to, w jaki sposób rozkładają się losy.
Już inni tą kwestię podejmowali w czasach, kiedy jeszcze nie padł żaden z Procesu czy Toni.
Mogłam sobie to wtedy tłumaczyć tym, że te płyty mają mało utworów, więc ciężko w nie wcelować. Ale Freak tez ma mało utworów, a który to już numer z niego tutaj padł? Nie liczyłam, ale ośmielam się przypuszczać, że chyba z żadnej płyty jeszcze tylu kawałków nie wylosowano, co z Freaka. Najwyraźniej Los jest jego wielkim fanem!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 listopada 2017 20:10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
ale ośmielam się przypuszczać, że chyba z żadnej płyty jeszcze tylu kawałków nie wylosowano, co z Freaka


To prawda, Freak statystycznie prowadzi pod tym względem!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 listopada 2017 20:39:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Cytat:
Freak statystycznie prowadzi pod tym względem!

Freak był pierwszą płytą, z której została wylosowana połowa utworów - Green był czwartym, po Other Side, You Know i tytułowym.
Potem dogoniła Ultima, gdzie Sygnały były piątym utworem (po Biesach, Oddechu, Przemianach i Złej krwi).
A teraz Freak jako pierwszy przekroczył półmetek.

Moim zdaniem zwiastuje to, że WFO wkroczyło w fazę dojrzałości ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 01:36:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
In the Land of Afternoon - nawet bez przydomka "Amagama" byłby utworem Pink Floyd z okresu Meddle. Początek brzmi jak żywcem wzięty z "Fearless" (oczywiście nie ma tu żadnego zarzutu - po prostu świetnie wpasowałby się w klimat), a potem wchodzi ten fantastyczny dęciak i rozpoczyna się nie kosmiczna, ale taka właśnie leśno-polna, letnia w każdym razie psychodelia, płynąca i snująca się w rewelacyjnie transowy sposób. Kolejna przejścia na instrumentach dętych doskonale i freejazzowo kontrapunktują gitarę (jak fajnie pomyka pod tym szamańska perkusja - ethiojazzowa tym razem). Wszystko idzie sobie niespiesznie, z akcentami które brzmią tak jakby pociąg z Podróży na Wschód zatrzymał się na śniadanie u Alana (ale nie takie zmęczone o bladym świcie, tylko takie właściwe o jedenastej trzydzieści). Koda na koniec z szaleństwem saksofonu (chyba nie trąbki?) wprowadza pewną nerwowość (chyba przyszło do płacenia za to śniadanie, czyżbym zostawił portfel w pociągu?!?!), ale ufff... był w drugiej kieszeni - można wyluzować.

...a potem super przejście w The Other Side :)

Dziesięć na Dziesięć oczywiście.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 17:35:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 22:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
dziewięć dam...

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 19:12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Jak tytuł mówi, letnie leniwe późne popołudnie na łące, trawy się kołyszą, kwiaty upajają zapachem, słońce świeci i maluje wszystko na złoto, nic nie trzeba, można tylko leżeć i patrzeć, i chłonąć.
Muzyka, która doskonale to wszystko oddaje.
10/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 20:44:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Świetnie piszecie. Dziesiątki nie dam, bo mam tu nieco inną metodologię, ale piękny to jest utwór, że hej!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 20:47:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek pisze:
Freak statystycznie prowadzi pod tym względem!

zaś antyprowadzi chyba Legenda! Tylko dwa numery do tej pory (z dziesięciu), a nawet wg moich kategorii półtora (z dziewięciu i pół ;-)) Nawet bonusy nie podnoszą procentów (one oczywiście do Legendy nie należą, ale gdyby statystycznie chcieć oszukać, to też się nie daje)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 listopada 2017 10:26:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
5/10

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 listopada 2017 21:54:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jest to świetne. Właściwie na każdym poziomie rozwijania się otworu wszystko działa na medal. I te leniwe letnie początki, i nerwowa końcówka (pewnie, że saksofon! Coltrane'm go czuć!) są doskonałe. Zwykle nie jestem aż tak zachwycony Krzyżyka bębnieniem na Freaku, tzn. jest super, ale nie widzę tej "przepastnej różnicy" w stosunku do Luxtorpedy, którą niektórzy widzą; ale akurat w tym numerze chyba najbardziej mi się podoba perkusja z całej płyty. Jednocześnie jazzowo swinguje i rockowo kontrapunktuje, świetne. Doktor Kmieta też daje do wiwatu!

Jest to wręcz wzorowy utwór instrumentalny - trudny gatunek w muzyce rockowej, nawet tak szeroko pojętej, bo trzeba coś wymyślić, żeby się wciąż coś działo, żeby nie kręcić się w kółko wokół tego samego patentu, jak nie przymierzając DNA :mrgreen: Bardzo lubię suitę Ultima Thule i z góry się cieszę na jej omawianie tu (!), ale czasem mam wrażenie, że tam zabrakło pomysłów na aż pół godziny, natomiast w In The Land of Afternoon nie słyszę zbędnej minuty ani nawet półminuty.

Tyler Durden pisze:
jakby pociąg z Podróży na Wschód zatrzymał się na śniadanie u Alana

Cudowny opis :D


Niedaleko do dychy, kurde flak! Muszę wyraźnie zrobić jakieś konkretne odsłuchy porównawcze, bo póki co wydaje mi się, że to utwór nie gorszy od np. Wyludniacza :shock: Na razie po znakomitym utworze tytułowym wybrzmiało mi jako wyraźnie lepsze, a Freakowi dałem 8/10 i jak dotąd nie miałem powodu uważać, że przeholowałem.

Tyler Durden pisze:
"Amagama" byłby utworem Pink Floyd z okresu Meddle. Początek brzmi jak żywcem wzięty z "Fearless"

Nie pamiętam Fearless, ale tak jak pamiętam, to żaden numer ze strony A "Meddle" się nie umywa. Z drugiej strony Echoes to to nie jest, stąd na pewno nie ma mowy o dziesiątce.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 listopada 2017 22:02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kurtka na wacie, a ja wciąż żyję w przekonaniu, że nie jesteś entuzjastą Frika! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 listopada 2017 22:06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dla mnie to jest najlepszy numer na Freaku (a tytułowy numer dwa).

Ale inna rzecz, że przez Was mi się coraz bardziej podoba całość ;-)
Znowu wysłuchałem Other Side w całości, i choć nieco mnie zmęczyły stękania w kocowej części, to jednak dałem rady. Breakout i Grot słuchały się świetnie i po nich poszedł Green, którego posłuchałem całkiem bez wstryntu! Choć akurat wtedy musiałem wyjść z pokoju i właściwie nie doszedłem do tych "dekonstrukcyjnych fragmentów", których zdaje się nie lubię.
Dzisiejszy odsłuch był bez pierwszych dwóch utworów, w układzie 6-8, 3-5.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 listopada 2017 22:08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Dawno nie słuchałem, ale po Waszych opisach mam smaka na Freaka :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group