Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:13:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 16:15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Jeszcze a propos Dextera to zgadzam się tutaj z głosami, że pierwsza i druga seria jeszcze trzymała poziom. Trzecia w miarę, a dalej to już niestety gra na tę samą nutę.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 grudnia 2017 17:32:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale ja obejrzałem pierwszą, bardzo mi się podobała, i nie mam najmniejszej potrzeby oglądać nawet tej drugiej. Po co w ogóle te wszystkie liczne sezony? Rozumiem je wtedy, kiedy w serialu liczy się najbardziej cała długa historia, ale jeżeli każdy odcinek jest w gruncie rzeczy o czym innym (a Dexter jednak ma taką specyfikę), to po co? Tak samo nie wiem po co na siłę ciągnąć historię, jeżeli uległa de facto skończeniu. Nie wiem, co jest dalej w Detektywie, ale i mnie to nie interesuje. Ba, nawet z Twin Peaks jest tak, że fani się nieraz ekscytują tym, że źli ludzie z telewizji zmusili Lyncha i Frosta do ujawnienia, kto zabił Laurę Palmer i zniszczyli serial, bo po ujawnieniu spadł i poziom (niewątpliwie), i oglądalność. A ja mówię, że bardzo dobrze, że tak zrobili, bo ile można ciągnąć w kółko to samo, a odcinki ujawniające (14-16) są bodaj najlepsze w całym serialu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 grudnia 2017 18:52:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
co jest dalej w Detektywie

No drugi Detektyw, z tego, co pamiętam, to zupełnie inny Detektyw, nie jak Dextery na jedno kopyto.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2017 10:37:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Miki pisze:
A jak się zapatrujecie na "Mindhuntera"? Nie ukrywam, że jestem również ciekaw kryminologicznego punktu widzenia


Skończyliśmy wczoraj. W porządku, trochę kanciasto/sztucznie na początku, ale rozwija się ładnie i ostatecznie bardzo dobrze się ogląda, choć rzecz bez jakichś fajerwerków i do poziomu Narcos nie dorasta. Kryminologicznego punktu widzenia ja tu nie przedstawię ;), ale teraz trochę wnikam, jak blisko jest faktów (wcześniej nie chciałam sobie spojlerować) i w niektórych przynajmniej kwestiach zdaje się być BARDZO wierna oryginałom. Są takie zestawienia fragmentów serialu i wypowiedzi prawdziwych zabójców, można sobie porównać, np. Mindhunter vs Real Life Ed Kemper. No i jest to interesujące, zobaczyć początki takich badań; ich różne aspekty, które teraz wydają się oczywiste, a były rewolucją.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 stycznia 2018 08:37:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
monika pisze:
A nie wiem, czy pisałam tu - kiedyś szliśmy sobie nadmorską aleją, a przed nami człowiek z wytatuowanymi obiema łydkami - na jednej nodze Tupac, na drugiej - Heisenberg. Taka w BB moc!

Aż sobie sam zazdroszczę bo obejrzeliśmy dopiero dwa odcinki BB a przed nami 5 sezonów :)
O dziarach nic mi na razie nie wiadomo.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 08:19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ha ha, cytując powyższy post Moniki myślałem, że Walter sobie wytatuuje na łydkach Tupaca i jakiegoś Heisenberga :lol:
Dziś już wiem kim jest Heisenberg i zrozumiałem ten wpis :lol:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 10:06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
a ja oprócz BB (jestem w trakcie 4 sezonu) oglądam teraz Holistyczną Agencję Detektywistyczną Dirka Gently'ego (lubię Douglasa Adamsa. Dobrze się ogląda - na razie jestem po drugim odcinku - jak na razie najciekawsza postać to Holistyczna Morderczyni, która się kulom nie kłania :) ) i Dobre miejsce (wciągnąłem się - momentami trochę jak Świat Zofii - z tym, że tu mamy kurs etyki. Do tego odcinki mają po 20 minut, a to tez się liczy. Polecam).

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 14:02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A oglądał kto z Was kiedyś Peaky Blinders? Nasza Ola bardzo mi zachwalała i to, co mówiła, sprawiło, że jest wysoko na mojej liście do obejrzenia. Wczoraj jednak całkiem z przypadku, na zasadzie "mam ferie, więc włączę sobie cokolwiek i obejrzę albo nie obejrzę", wpadłem na pierwszy odcinek CZWARTEGO sezonu na Ale Kino. Zupełnie nie wiedziałem, kto jest kim i o co chodzi, ale bardzo mi się podobało!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 14:23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
A oglądał kto z Was kiedyś Peaky Blinders?


Mhm, się oglądało:

viewtopic.php?p=553543#p553543

Tylko potem niestety przyszła seria 3 i nie podobała mi się do tego stopnia, że wracać się mi nie chce i olewam 4.

Wczoraj skończyliśmy Bojacka i jest to mocne, mocne, bardzo mocne oraz nadzwyczaj interesujące formalnie i w ogóle wali po głowie/sercu z każdym sezonem bardziej (a czwarty jest już miazgą egzystencjalną). Tak, mówię o historii o ANIMOWANYM KONIU.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 17:35:37 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Crazy pisze:
A oglądał kto z Was kiedyś Peaky Blinders?

Wciągnałęm wszystkie odcinki jak tylko miałem czas. Trzeci sezon troszkę gorszy, ale i tak mi się podobało. Polecam!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 stycznia 2018 03:45:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
monika pisze:
Wczoraj skończyliśmy Bojacka i jest to mocne, mocne, bardzo mocne oraz nadzwyczaj interesujące formalnie i w ogóle wali po głowie/sercu z każdym sezonem bardziej (a czwarty jest już miazgą egzystencjalną). Tak, mówię o historii o ANIMOWANYM KONIU.


Widziałem stosunkowo niedawno odcinek premierowy i zupełnie przypadkowo jakiś "Christmas Special". Nie dane mi więc było zaznać jakiegoś kontinuum opowieści. Widzę jednak po Twoich wpisach na temat Bojacka, że warto poświęcić mu więcej czasu. Muszę chyba przełamać swoją ogólną niechęć do animacji :konik

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 stycznia 2018 09:18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Doskonale to rozumiem, bo sama musiałam się przełamywać i właściwie nadal moje oglądanie animacji mnie trochę dziwi :wink: (ale rozważam kolejną Netfliksową, pt. Rick and Morty, ponoć dobra rzecz). Natomiast z Bojackiem jest tak, że początki są stosunkowo proste, atmosfera zagęszcza się stopniowo. Ale niektóre odcinki osiągają taki poziom mocy/psychodelii, że należałoby po nich DKF urządzić, by wszystko przenicować, przetrawić ostatecznie. Ale nie urządzaliśmy i teraz mam wielką ochotę do pewnych momentów wrócić, bo niedosyt. Nie miałam takiej ochoty po żadnym serialu dotąd, a już zwłaszcza tuż po zakończeniu go (acz to nie jest koniec-koniec, 5. serię już nagrywają zdaje się).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 stycznia 2018 17:19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Postaram się przełamać i zobaczyć choć pierwszą serię w całości!

Zmieniając nieco temat: nie oglądałem nigdy serialu "Przyjaciele", ale widząc, że jest tu wielu jego fanów, postanowiłem podzielić się dzisiejszym znaleziskiem:

http://pl.ign.com/netflix/8388/news/przyjaciele-zbyt-kontrowersyjni-dla-obecnej-mlodziezy-widzow

...a tam m.in.:

"Przyjaciele to jeden z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszy serial lat 90-tych ubiegłego wieku. Wszystkie sezony tej produkcji całkiem niedawno zawitały na Netflix.

Jak podaje portal Independent, okazuje się, że humor i zachowanie bohaterów sprzed ponad 2 dekad nie trafia do obecnej młodzieży. Wśród widzów pojawiły się opinie, z których wynikało, że zachowanie niektórych postaci jest zbyt "transfobiczne, homofobiczne i seksistowskie"."

zaś u źródła newsa robi się jeszcze ciekawiej:

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/friends-netflix-sexist-racist-transphobic-problematic-millenials-watch-a8154626.html

Co Wy na to, jako znawcy serialu?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 stycznia 2018 18:02:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W obliczu takich opinii ci araskowi korporacjoniści na rozprawie wydają się jeszcze względnie normalni :roll:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2018 10:50:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
monika pisze:
ale rozważam kolejną Netfliksową, pt. Rick and Morty, ponoć dobra rzecz

Ja się wciągnąłem - świetne. Co trzeba zażywać, żeby wymyślić pudełko z Miszukami? :shock: :D
W każdym razie polecam.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group