Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:12:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: STATEK BURZ
PostWysłany: sob, 20 stycznia 2018 22:07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Losowanie na ten tydzień odbyło się 12.01.2018 r. w antykwariacie Powsinogi a sierotką losującą był MAQ.
W najbliższym tygodniu oceniamy "STATEK BURZ".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 stycznia 2018 22:11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
padła jedna dziesiątka

:shock: Ale czyja? Myślałam, że moja 9 była najwyższa.

arasek pisze:
STATEK BURZ

Juhu!! :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 stycznia 2018 22:21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Przejdźmy do rzeczy: 10/10.

Dziękuję za uwzględnienie mojego głosu, tym bardziej cieszy efekt w postaci zwycięstwa nad kolejnym utworem w tabeli.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony sob, 20 stycznia 2018 22:39:28 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 stycznia 2018 22:33:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Uprzejma prośba do Araska, jako do Dowódcy Operacji Specjalnej, aby sprawdził przeliczenie utworów w "Cudzym grzechu". Znalazłem jeden post Peregrina Tooka , który ani chybi dotyczył tego utworu, który jeszcze się tu zapodział. Powinno być ok, bo utwory były liczone tutaj, ale na wszelki wypadek dobrze będzie sprawdzić. ;)

OK. To teraz moja ocena. Co do zasady wszystko z der Prozess odbieram tak mocno, że za każdym razem utwór z tej płyty otrzymuje najwyższą ocenę. I tak będzie też tym razem.

10/10.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 stycznia 2018 01:00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
OK, zacznijmy od tego, że płyty Proces mogę słuchać tylko z Miksu PBLK. Jak wiadomo, fanem tego albumu nigdy nie byłem, ale muszę przyznać, że wersja zremasterowana jest o tyle lepsza, że skłania mnie do tego, by czasem tę płytę włączyć.

Ponownie okazuje się, że na Procesie najbardziej przeszkadza mi strona wokalna. Coś jest tu nie tak z intonacją, frazowaniem, tembrem - nie wiem jak to nazwać, bo się nie znam, ale głos mi tu wyjątkowo nie pasuje. "Statek Burz" jest lepszy pod tym względem od innych utworów z tej płyty, co nie zmienia ogólnego wrażenia, że jest gorzej niż na innych płytach.

Najbardziej lubię cichą centralną część instrumentalną z tymi różnymi helikopterami, wrzaskami Godzilli japońskimi okrzykami i piękną melodią waltorni i świetnym dronem gitary i jakimś syntezatorem (moog??) - czyli to co się dzieje od ok. 3:20 do ok 5:20. No i motyw waltorni na koniec (po HEJ! przy 6:40 i dalej) - super.

Za te elementy dałbym nawet mocne 9, ale oceniając całościowo, nie mogę dać uczciwie więcej niż 6.

Tak więc 6/10.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 stycznia 2018 09:40:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mocna rzecz. 9/10

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 stycznia 2018 14:32:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
10/10

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 stycznia 2018 14:58:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Jak po raz pierwszy załapałem dystans do Procesu, to ten utwór ostał się jako jedyny. Okazało się właśnie, że do dziś mi leży. Tu wokal jest cofnięty (i w towarzystwie efektu, który lubię), gitara wyrazista, no i waltornia. Rany, mógłbym słuchać tylko jej i wciąż byłoby ekstra. Pamiętam, że ten początkowy burdon mnie powalał na koncertach, solo na końcu tak samo i teraz też czuję jakieś poruszenie i nie ma w tym grama nostalgii.

Czysto estetycznie nie jestem fanem takich utworów, a jednak słucham z uwagą i trochę bezbronnie, bo oczekiwanie na kolejne części wciąga i chwilami elektryzuje. Ciągle jestem ciekaw zmian dynamiki i przewrotów dramaturgii.

Te wszystkie efekty dookoła też w porządku - wydają mi się na miejscu i wyłącznie na plus, co nie jest regułą, bo podobe 'dodatki' na Toni nie przekonują mnie wcale.

Jasne - drażni choćby brak basu i kartonowe brzmienie bębnów, przez które gra Krzyżyka robi się niemal karykaturalna, ale jest w tym utworze coś, co spycha te kłopoty na dalszy plan. No i zawsze lubiłem tekst, niby katastrofa, a jednak niezupełnie.

A co tam: 8/10

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 stycznia 2018 15:31:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
dużo się dzieje na morzu ale generalnie jednostka nie płynie z oszałamiającą ilością węzłów. najlepsze 3:20-5:20 dlatego podwyższam o oczko.
ocena: 6/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 stycznia 2018 20:17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..ultrasi oglądają mecz na stojąco..w przerwie siadają :wink:
9/10

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 stycznia 2018 22:58:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Co trzeba zrobić aby zdobyć ten osławiony mix Pablaka?

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2018 10:59:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Świetny numer. Absolutny top Armii. Pierwszy raz - chyba jeszcze bez tekstu - słyszałem go na koncercie plenerowym w Pruszkowie. I już wtedy zrobił na mnie ogromne wrażenie. I wrażenie to trzyma do dziś.
Bezdyskusyjne 10/10.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 stycznia 2018 11:12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Bardzo dobry numer, 10/10.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 stycznia 2018 12:18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
wokr pisze:
Pierwszy raz - chyba jeszcze bez tekstu - słyszałem go na koncercie plenerowym w Pruszkowie.

Mi się wydaje, że już z tekstem! Też tam byliśmy, całą (ówczesną) rodziną zresztą. I pamiętam Statek burz wyraźnie z tamtego koncertu, i wydaje mi się, że pamiętam go jako Statek burz... warto by poszukać relacji.

Jeszcze jestem przed odsłuchem, ale no nie da się ukryć. Jest to POWER. Best moment to na pewno ten niesłychany pochód waltorni na końcu i pamiętam, że zawsze ogromne wrażenie na mnie robiło to, co tam wyprawiał Krzyżyk. Nie pamiętam kartonowego brzmienia bębnów, o którym wspomniał MAQ, a jeszcze bardziej zdziwiła mnie kwestia braku basu, bo na moje wspomnienie, to bas właśnie prowadzi ten utwór. To nie jest basowy riff (trochę jakby podobny do głównego riffu w "Adwencie"...?), który pulsuje cały czas na części instrumentalnej i pod spodem zwrotki?

I oczywiście mnóstwo odgłosów, które dają efekt nie z tego świata, czy raczej z końca tego świata. Fajnie, że część z nich jest generowana po prostu paszczowo :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 stycznia 2018 14:30:33 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
Bez cienia wątpliwości najlepszy utwór na der Prozess. Z pewnością też jeden z najlepszych numerów Armii w tym stuleciu, a w sumie to co mi tam, wyznam to - jak dla mnie to i jeden z najlepszych ever. Za kompletnie skaszanione brzmienie na tej płycie wypadało by odjąć tak conajmniej ze 2 oczka, ale nie potrafię tego zrobić temu kawałku, kawałkowi, znaczy się ;)
10/10.
Jak starczy czasu to napiszę więcej, bo Statek burz na to zasługuje.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group