Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:59:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 103  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 19 czerwca 2017 18:23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
dzięki :aniolek:
ufff....

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 listopada 2017 15:51:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..gdzieś tam w Europe doszło do kolizji samochodu elektrycznego takiego bez kierowcy z samochodem ciężarowym.
Komentarz był taki, że winę za kolizję ponosi kierujący ciężarówką.No..pocieszenie to nie jest żadne. Z kolizji wszyscy pasażerowie wyszli bez szwanku, ale jak tak się zastanowić to podróż takim samochodem nie należy do najbezpieczniejszych. No bo jak może zareagować komputer na np. wymuszenia pierwszeństwa na skrzyżowaniach? Albo gdy ktoś centralnie pruje na zderzenie czołowe? No chyba nie zareaguje..
Z innej beczki..
Wypożyczalnie samochodów dają kierowcy do ręki kluczyki oraz..ksera dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia :) .
Za brak dokumentów, bo to jest brak , kierowca dostaje mandat.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 listopada 2017 19:57:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..pobudowali sporo rond. Fajne są, tylko czasem są takie dosyć mikre..takie można powiedzieć krótkie. Jak zachowują się kierowcy na rondach?
Pewna część z nich jest zdania ,że większa prędkość zbliżania się do ronda upoważnia do pierwszeństwa na nim. Sytuacja wygląda tak,że samochód wjeżdża na rondo z dużą prędkością żeby względem poruszającego się prawidłowo samochodu użyć klaksonu. Czad! i jest sukces. Trochę mnie to śmieszy i jeszcze bardziej wkurza.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2018 20:41:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..taka sytuacja..
Wracam pod dom z roweru. Otwieram samochód, odpalam bo chcę go przeparkować ale rezygnuję.
Parę metrów ode mnie młody człowiek próbuje odpalić niemłodego diesla marki mercedes, takiego bardziej van.
Jedno kaszlnięcie...uuuuuu...chłopaku zgaś ty te światłą dzienne bo wogóle nie odpalisz..Drugie kaszlnięcie..młody człowiek pyta mnie czy mam kable rozruchowe..No nie mam. Pierwsza myśl..może zaproponuje mu ze go popcham. Głupia myśl. W samochodzie siedzi dziewczyna i staje się w tym momencie raczej..głupio to zabrzmi ale bezużyteczna.To jakbym sam popchał to bym być może ducha wyzionął.
No nic..idę do domu..Ale..ale..! Wracam się. Myśl!
Niech Pan spróbuje zadzwonić na straż miejską, straż miejska podobno przyjeżdża jak ktoś ma kłopot z rozruchem samochodu. ..No w sumie ma Pan rację...
No i co? Spoglądam za jakiś czas przez okno. Unieruchomiony samochód już jest na chodzie, z nieopodal stoi samochód straży miejskiej! :) Czad! :brawa:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 10:40:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
http://nczas.com/wiadomosci/polska/dramatyczne-zderzenie-bmw-ze-skoda-na-autostradzie-a1-nowe-fakty-kto-jest-tak-naprawde-winny-video/
phpBB [video]

Cytat:
Zderzenie BMW ze Skodą policja zdefiniowała jako kolizję i nałożyła na kierowcę tego pierwszego samochodu 500 zł. mandatu.
fajny mandacik
ciekawe któż to jechał tą beemką

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 19:32:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Zobaczyłem ten film, ale to co mi się najbardziej rzuca w oczy, to styl jazdy nagrywającego to wideo. Manewr wyprzedzania z prędkością o 2-3 km/h większą od wyprzedzanego samochodu, na austostradzie?!? Nie słychać redukcji, więc ktoś kto prowadzi, robi to na najwyższym biegu. Kierowca BMW jest oczywiście winny, bo czas przebywania tego "nagrywacza" na lewym pasie był dość długi, więc trudno to poczytać za nagłe zajechanie drogi, ale niezależnie od tej konkretnej sytuacji takie zachowania jak długotrwałe blokowanie lewego pasa powinny być piętnowane.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 20:00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..chciałem dodać że w wypadku nikomu nic się nie stało. W uderzonym samochodzie jechało małżeństwo z dwójką małych dzieci
Tyler Durden pisze:
Kierowca BMW jest oczywiście winny, bo czas przebywania tego "nagrywacza" na lewym pasie był dość długi, więc trudno to poczytać za nagłe zajechanie drogi, ale niezależnie od tej konkretnej sytuacji takie zachowania jak długotrwałe blokowanie lewego pasa powinny być piętnowane.

..nagrywacz mógł prowadzić ciężarówkę. Blokada prędkości przy 90km/h.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 20:33:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
wuka pisze:
..nagrywacz mógł prowadzić ciężarówkę. Blokada prędkości przy 90km/h.


Raczej zwykły samochód bo słychać dziecko. Jego manewr trwa ok 6-7 sekund i dochodzi do wypadku. W tym czasie nawet nie zrównał się z samochodem wyprzedzanym.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 20:55:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
na 100% zwykły samochód - zwróć uwagę na wysokość z której odbywa się nagrywanie i odgłosy z tła

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 21:01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..no może :wink: No dobra. Są poszlaki :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 21:41:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Tyler Durden pisze:
styl jazdy nagrywającego to wideo. Manewr wyprzedzania z prędkością o 2-3 km/h większą od wyprzedzanego samochodu, na austostradzie?!?

qrwa co to ma do rzeczy?
może słaby samochód, może ostrożność
mam prawo wyprzedzać jak chcę i trzymaj się przepisów, nie najeżdżaj na zderzak, nie mrugaj światłami. czekaj aż zjadę jasne :?:
wyprzedzanie z prawej strony, slalom ja prdl
mam nadzieję, że prawnicy zaopiekują się rodziną i dobiorą do d...
https://wiadomosci.wp.pl/500-zl-za-taki ... 043101825a

Tyler podniosłeś moje ciśnienie :?

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 21:59:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Powsinogo, nie do końca masz prawo wyprzedać tak jak chcesz. Manewr wyprzedzania powinien trwać jak najkrócej, a na autostradzie powinien się wiązać z zachowaniem szczególnej uwagi i dbaniem o to, żeby nie blokować szybkiego pasa ruchu. Dlatego właśnie w wielu krajach są *minimalne* prędkości z jakimi można się poruszać po autostradzie, a za wolniejszą jazdę są mandaty.

Nigdy nie najeżdżam na zderzak, natomiast zdarza mi się włączyć lewy kierunkowskaz, a jak nie pomoże, to błysnąć długimi. Gdy sam wyprzedzam, staram się robić to błyskawicznie, na dużej różnicy prędkości, redukując bieg i NATYCHMIAST wracając na prawy pas. Nigdy nie jadę lewym pasem, jeśli nie wiąże się to z wyprzedzaniem i tego samego oczekuję od innych.

Nie wiem, czy kierowca który to filmował ma słaby samochód - ma wideorejestrator za prawie tysiąc złotych (DOD LS460W), więc pewnie samochód też ma nienajsłabszy. Przede wszystkim jednak jest na autostradzie i powinien potrafić wykonywać podstawowe manewry, a wyprzedzenie Fabii w takich warunkach powinno mu zająć moment.

Ciekawe, że np. w Niemczech na autobahnie ludzie tak nie jeżdżą - wiedzą po prostu, że na 100% za moment pojawi się ktoś jadący 2x szybciej, więc czym prędzej uciekają na prawy pas, lewy zostawiając szybszym. Uporczywe blokowanie skończy się zaś spotkaniem z radiowozem.

I żeby było jasne: kierowca BMW jest kompletnym idiotą i też nie potrafi jeździć. Za to co zrobił, powinien stracić prawo jazdy. Nie można jednak usprawiedliwiać kogoś, kto snuje się pasem przeznaczonym do wyprzedzania i blokuje ruch, bo nie umie albo nie chce zredukować biegu i dodać gazu. Jeśli ma - jak piszesz - słabszy samochód i jest ostrożny, to po cholerę w ogóle zbiera się do wyprzedzania tej Skody, zamiast za nią jechać? Wyprzedzi ją w ciągu kilku minut, wjedzie przed nią i będzie jechał z taką samą prędkością, jaką utrzymywałby jadąc za nią?

PS: http://www.expressilustrowany.pl/motofakty/aktualnosci/a/kodeks-drogowy-jazda-lewym-pasem-po-autostradzie,10016588/
Cytat:
Kierowcy nie mają możliwości poruszania się po autostradzie dowolnym pasem w każdych okolicznościach. Na autostradach w Polsce, tak jak i na innych drogach obowiązuje ruch prawostronny, a zgodnie z prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem korzystając z drogi dwujezdniowej jest zobowiązany jechać po prawej jezdni. Korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech passach, ruchu jest zobowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej stronie jezdni. Lewym pasem na autostradzie kierowcy powinni poruszać się w sytuacji kiedy wyprzedzają inny pojazd lub omijają przeszkody. Kierowca nie powinien zajmować lewego pasa, nawet w przypadku kiedy porusza się z maksymalną dozwolona prędkością. Dla przypomnienia tamowanie lub utrudnianie ruchu na drogach publicznych to wykroczenie zagrożone karą w wysokości 200 zł i nałożeniem na kierującego 2 punktów karnych.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 22:19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
jeśli chodzi o zajmowanie lewego pasa to mistrzami są tu tirowcy wyprzedzający drugiego tira, zdarzało mi się jechać kilka kilometrów zanim jeden wyprzedził drugiego :twisted:
po całej akcji efekt często jest taki, że zamienili się tylko miejscami i tyle

małego otrąbisz, omrugasz i zwykle jakis efekt to przyniesie
tirowi można skoczyć na pukiel

co do jazdy na autostradzie, to niektórzy uważają, że nie trzeba patrzeć w lusterka :evil:

Tyler Durden pisze:
czy kierowca który to filmował ma słaby samochód - ma wideorejestrator za prawie tysiąc złotych (DOD LS460W), więc pewnie samochód też ma nienajsłabszy.
a może kamerka droższa od samochodu ;)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 22:29:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
To prawda, Tiry są najgorsze.

pablak pisze:
co do jazdy na autostradzie, to niektórzy uważają, że nie trzeba patrzeć w lusterka


Regularnie też tych lusterek nie ustawiają. Mam wrażenie, że duża w tym wina rozmaitych kamer cofania (sam nie mam, nie używam) - ludzie z lenistwa zapominają o tym, ze ich samochód ma lusterka, a potem nie patrzą w nie również podczas normalnego ruchu.

pablak pisze:
a może kamerka droższa od samochodu


To możliwe, ale wątpię ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 22:31:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ja staram się nie trąbić i nie mrugać i jeżdżę raczej po drogach krajowych, jedno-pasmowych. Jest wiele rzeczy, które rozumiem - np. że ktoś nie czuje się pewnie. Ale nie rozumiem, że nie myśli o innych: jedzie zderzak w zderzak za tirem, przez co i on ciężko wyprzedza, ale nie daje też wyprzedzić innych; hamuje w zakrętach, pędzi na prostych (dzisiejszy mistrz kierownicy zwalniał do 40 i niżej w sekcji zakrętów, po czym pędził na prostej). I tak dalej.

Błędy osobówki są dla mnie ewidentne: 7-8 sekund to czas, kiedy można wyprzedzić dość spokojnie. Nawiasem mówiąc we wstecznym powinien był zobaczyć, że z tyłu ma samochód, który jedzie szybko i zaczekać aż on go wyprzedzi i dopiero bawić się w swoje manewry.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 103  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group