Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:28:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 174  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 14:00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A jednak Woźniacka! Podobno zacięty i ładny dla oka mecz.
Chapeau bas dla Karoliny - przecież po tym jak wypadła z czołówki, wydawało się że to se ne vrati. Pałętała się po jakichś niższych rangą turniejach (chyba nawet w challangerach się zdarzyło) i przez jakiś czas z marnymi efektami. Naprawdę trzeba mieć mocne poczucie własnej siły i umiejętności aby wrócić po sześciu latach na szczyt! :brawa:

A dziś skoki w Zakopanem! Jak poradzi sobie polska drużyna? Obstawiam drugie miejsce.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 14:02:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prawda, ładny, wyrównany mecz, dużo długich wymian, świetnie się oglądało.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 18:32:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo mi szkoda, że nie zobaczyłem tego meczu. Skróty najciekawszych akcji to jednak stanowczo za mało. Ogromnie się cieszę, że:

Peregrin Took pisze:
ładny, wyrównany mecz, dużo długich wymian, świetnie się oglądało


bo tego się właśnie spodziewałem, obserwujac wcześniejsze mecze obu dziewczyn w tym turnieju. Wynik obstawiałem inny, ale nie mogę powiedzieć, że ostateczny efekt mnie jakoś smuci.

Tak w ogóle, to uważam, że wielkim szczęściem dla kobiecego tenisa jest odejście z gry sióstr Williams. Oczywiście nie znaczy to, że nie szanuję ich osiągnięć - wręcz przeciwnie: podziwiam i cieszę się, że żyłem w czasach ich kariery (no i że widziałem je obie na żywo!). Sądzę jednak, że ich emerytura (tylko czy ostateczna?) zrobi dużo dobrego tej grze. Widać to zresztą po tegorocznej Australii: uwolnione od widma niechybnej klęski w razie spotkania z Williamsowymi, inne kobity zaczęły grać po prostu lepiej (!). Naprawdę od bardzo dawna (od Steffi?) nie widziałem takich pięknych kobiecych meczy jak w tym AO - długie i zaangażowane wymiany, brak przypadkowości, nienaganna technika, no i wreszcie długie, bardzo długie spotkania, a nie jakieś 6:1, 6:0 w 35 minut.

Jutro (w Melbourne już dziś) finał Federer - Cilic. Dwudziesty tytuł wielkoszlemowy jest chyba pewny. No i znów mi szkoda, że ze względu na różnicę czasu nie obejrzę... Prawdę mówiąc bardziej mi jednak zależało na oglądaniu meczu Halep z Woźniacką, co jest dla mnie samego najlepszym dowodem na to, że kobiecy tenis wrócił na najwyższy poziom od dwudziestu lat :)

PS. Pomeczowe wywiady. Warto!

Simona: https://ausopen.com/players/romania/simona-halep#g=video-71061-15298&s=slide-1

Karolina: https://ausopen.com/players/denmark/caroline-wozniacki#g=video-71101-29639&s=slide-1

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 21:18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
arasek pisze:
A dziś skoki w Zakopanem! Jak poradzi sobie polska drużyna?

Powiem tak: :shock:
Niesamowity konkurs. Na początku roku przewidywałem, że Hula osłabnie i w drużynie go nie widzę. Bardzo się cieszę, że się to zupełnie nie sprawdza. Dzisiaj fenomenalnie. Stoch z rekordem skoczni. Czwarta drużyna ponad 100 pkt straty.
Na trochę ponad trzy tygodnie przed konkursem drużynowym na IO wygląda to optymistycznie - po Austriakach nie widać, żeby im forma rosła, sporą niewiadomą są Słoweńcy. Niemcy, dziś w najmocniejszym składzie, też wydają się do ogrania. Faworytem wciąż Norwegowie, choć Stjernen dzisiaj położył oba skoki.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 21:31:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Niemcy w najmocniejszym składzie? Mi tam od początku sezonu na czwartego bardziej pasuje Geiger, nie wiem, dlaczego Schuster upiera się na tego Leyhe.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 18:15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Szczerze mówiąc, nie pomyślałem o Geigerze - po prostu nie wyglądało to na skład eksperymentalny, a raczej najlepszy, jaki w swoim przekonaniu był w stanie Schuster wczoraj wystawić. Geiger może za bardzo pika? ;)
No ale to wszystko bez znaczenia, bo dzisiejszy konkurs pokazał dobitnie, że pisanie o skokach w czasie przyszłym nie ma sensu, bo pewne jest tylko to, że gdzieś pod skocznią będzie stał Walter Hofer.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 18:53:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Miałem nadzieję, że zerwie się wiatr i odwołają drugą serię ku uciesze Stefana Huli i nas wszystkich. Niestety, nie odwołali. :?
Katastrofa Stocha to chyba jakiś wypadek przy pracy totalny?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 19:23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Wszystko na to wskazuje na razie. Formy nie traci się w jeden dzień, a to, co się stało, to raczej efekt błędu+warunków+nowej Wielkiej Krokwi.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 21:12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Wiatr niewątpliwie rozdmuchał błąd do wielkich rozmiarów, ale obawiam się, że to z grubsza było to samo, co w zeszłym roku w drużynówce w Zakopcu, w pierwszym konkursie w Sapporo, w Pyongchang na średniej, czy w paru innych miejscach. Spodziewam się, że nie będzie wiadomo, czego się spodziewać.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 23:23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Bogus pisze:
Spodziewam się, że nie będzie wiadomo, czego się spodziewać.


Ale akurat w skokach narciarskich to nic nowego. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 12:33:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
W tym sezonie najbardziej podoba mi się różnorodność zwycięzców.

Tendencja utrzymuje się z pełną mocą!

W tym sezonie wygrywali:
Kobayashi
Damjan
Freitag (trzy razy)
Wellinger
Fannemel
Stoch (cztery razy)
Stjernen
Semenic
Tande (raz w Pucharze + Mistrzostwa w lotach)
Forfang

Dziesięciu indywidualnych zwycięzców!

Ee, gwoli ścisłości sprawdziłem potem ostatnie kilka sezonów i w sumie we wszystkich tak jest ;-)
Ale i tak fajnie!


ps. przy okazji - nie wpisywałem się wtedy, a i za bardzo nie oglądałem, ale dzięki za relacje z Australian Open, były super!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 14:21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Nie wiem, co to jest to Willingen 5, ale Stoch wie, kiedy najlepiej wygrywać :wink:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 15:30:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Z Willingen 5 chodziło o to, że zliczali skok z kwalifikacji + wszystkie cztery skoki z konkursów i temu, który to wygra dawali 25000 euro. No i Stoch zgarnął całą kasę, jako pierwszy w historii, więc się zapisał po raz kolejny. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 15:38:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
jpl pisze:
i temu, który to wygra dawali 25000 euro. No i Stoch zgarnął całą kasę


Yep, właśnie to miałam na myśli. No ale to nowość jakaś i zaiste, w WillingenachFajwach przegonił Małysza ;-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 16:02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
...oraz, jak na razie, wszystkich innych skoczków, jacy kiedykolwiek skakali. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 174  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group