Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:25:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 29 stycznia 2017 20:23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Nie, nie... "M" to od "Montessori" a "T" to od "tradycyjna" - są najwyżej 2 klasy na roczniku :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 stycznia 2017 20:47:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Aaa :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 stycznia 2017 21:16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Crazy pisze:
jest to koszmarna próba nerwów


ale warto :!:

swój epizod teatralny z technikum, wspominam bardzo fajnie
Śluby Panieńskie - główna rola :oops:
Wyprawa na żmirłacza - he he co za tekst do dziś kocham

z punktu widzenia opiekuna to był chyba koszmar /w dniu premiery nie znałem połowy tekstu i bazowałem na dwóch podpowiadaczach - co za melancholijna interpretacja postaci usłyszałem, a ja po prostu nie mogłem oderwać się od kulis gdzie siedzieli suflerzy/ :wyciera:

z mojego uczniowskiego punkt widzenia rewela, nieustanne wygłupy na próbach i zwalnianie z lekcji artystów :mrgreen:

jury szacunek za kreatywność dyplomową :D
docenienie pracy uczniów bezcenne

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 stycznia 2018 08:18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..bo jakby coś to dziś:
Obrazek

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 stycznia 2018 21:15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Zacząłem i już wyłączyłem. Bardzo duże rozczarowanie, niestety.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2018 10:02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..ale czymu? :)
Film byłby lepszy. Albo nawet gorszy! :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2018 19:06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
też wyłączyłem, kompletnie mnie nie fcionguo

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2018 21:13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
:) też bym może wyłączył, ale byłem dosyć zainteresowany tą sztuką.
Obiektywnie ..książka 300 razy lepsza.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2018 23:45:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
wuka pisze:
..ale czymu?


Po nowoczesnemu przerysowane, gra aktorów "z odkręconym potencjometrem", wrzask tam gdzie lepszy byłby szept. Tak ogólnie...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 kwietnia 2018 18:53:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
W ciemnym teatrze... w piwnicy
Obrazek
Poszedłem w czwartek na ten spektakl. Kiedyś byłem na "Złym" w Teatrze Powszechnym i bardzo spodobała mi się teatralna interpretacja powieści, więc liczyłem na to, że również w tym przypadku będzie podobnie.
Cały spektakl trwał 3 godziny 20 minut, więc długo. Pierwszy akt wydał mi się bardzo chaotyczny. Gdybym nie czytał książki, to na pewno nie wiedziałbym o co w ogóle chodzi. Działo się dużo, aktorzy mówili raz w pierwszej, a za chwilę w trzeciej osobie, zmieniali swoje role... Pod koniec był całkiem ciekawy wtręt w historię, w którym aktorzy mówili o tym, co myślą widzowie w tym momencie. To akurat im się udało i było dość zabawne.
Drugi akt dużo lepiej. Część widzów się poddała i wyszła w trakcie przerwy, więc zająłem lepsze miejsce. Nie było już takiego przekombinowania i oglądało mi się bardzo dobrze. Na pewno na duży plus zasługuje gra aktorska: Małgorzata i cała diabelska świta byli przekonująco odegrani. Reszta raczej się nie wyróżniała. Mimo wszystko wyszedłem z teatru zadowolony, chociaż drugi raz raczej nie porwałbym się na tak długi spektakl bez uprzedniego zasięgnięcia opinii o nim.

Polecacie coś, co jest grane teraz w stolicy? A może w innym mieście? Zawsze można się wybrać na wycieczkę.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2018 09:10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Nie wiem co tam w stolycy, ale w naszym prowincjonalnym teatrze zobaczyłam wreszcie, razem z Mamą, całkiem niezły spektakl. Co prawda była to dość głupawa farsa, ale zagrana tak dobrze, ze smakiem i bez przesady, że całkiem zabawna. Jeden akt! bez żenujących antraktów gdy nie wiadomo co z sobą zrobić...minimalistyczna scenografia wykorzystana na różne sposoby, luz i zabawa. Może zajrzę tam częściej :wink:, facet który nosi nam plakaty lubi odpytywać z każdej premiery... wstydu tym razem nie będzie.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 lipca 2018 19:21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nie wiem, czy ktoś jeszcze zdąży, bo sam dowiedziałem się przed chwilą. Za moment w Trójce w studio teatralnym będzie kró†ka (pół godziny) sztuka Herberta pt. Maja: https://www.polskieradio.pl/9/333/Artykul/2172355,Maja-w-roku-Herberta

Zapowiada się ciekawie!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 lipca 2018 12:59:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ani w Trójce w studio teatralnym, ani Teatr Telewizji to nie jest "w ciemny teatrze na piętrze", ale podzielę się powrotem do klasycznego właśnie Teatru TV, który dostałem ostatnio w prezencie i od razu obejrzałem:

Obrazek

Bardzo to dobre, oczywiście silnie pobrzmiewają inspiracje Amadeuszem, ale świetnie rozegrane w tej sztuce są te wątki wzajemnych animozji i udawania, kto kogo zna nie zna szanuje nie szanuje. Przede wszystkim jednak - co za kurde GENIALNY duet aktorski. To jest w ogóle szok, że można być tak świetnymi aktorami :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 22:03:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dwa dni temu udałem się do Teatru Witkacego. Miałem na to od dawien dawna wielką ochotę i gdy we czwartek popołudniu zostałem sam w Zakopanem, zacząłem odczuwać ekscytację niczym MAQ przed koncertem ;-)
Poszedłem odpowiednio wcześniej kupić bilet, już na maksa podniecony obchodziłem okolicę, by dotrzeć w końcu do budynku Teatru (już sama droga tam robi klimat!), bilety były, hura!, wszedłem do foyer, kiedy wpuścili, pokrążyłem po pięknym wnętrzu, nabyłem sobie kieliszek czegoś do picia, pobrałem czekoladki rozdawane za darmo, po czym zasiadłem do dalszego pisania kroniki z wyprawy w Tatry... idealnie w temat, bo przecież wybrałem się właśnie na spektakl wg "Na przełęczy" Witkacego!
Wkrótce przed godziną spektaklu pojawiła się kapela góralska i zaczęła przygrywać. Po nich przybyli dwaj przewodnicy - stroje z epoki, kufry podróżne, czy Państwo już gotowi do wycieczki w góry?, spytali, obuwie aby odpowiednie?, po czy otworzyli salę i wpuszczali ludzi, cały czas już pozostając w roli.

W przeciwieństwie do filmów, o teatrze nie umiem pisać, ale podobało mi się nadzwyczajnie! Wszystkie elementy na pięć gwiazdek :-) Największe wrażenie zrobiło na mnie wykorzystanie minimalistycznej dekoracji: stół z paroma krzesłami oraz cztery duże szafy zrobiły za całe góry, a czuło się, że oni naprawdę poszli na wyprawę. Aktorzy zresztą doskonale wykonali swoją pracę - zarówno indywidualnie, jak (zwłaszcza to!) zbiorowo. Teatr Witkacego kojarzy mi się w ogóle ze zbiorowymi scenami pełnymi szaleństwa, w których postaci na scenie robią jakiś kuriozalny zamęt, ale wszystko wygląda jak w balecie. Tutaj też cała choreografia była super, a chyba mają to opanowane bezbłędnie, bo przedstawienie utrzymuje się od roku 2002 (!).
No i muzyka - skomponowana w większości przez Zbigniewa Namysłowskiego, grana na żywo przez Jerzego Chruścińskiego z zespołem, w bardzo udany sposób punktująca wydarzenia na scenie. Ale przepraszam! Jeden motyw brzmiał ZUPEŁNIE jak wiolonczelowe zakończenie Miejsca pod słońcem! Był zresztą świetnie, konsekwentnie przypisany do najbardziej tajemniczej postaci w przedstawieniu i pojawiał się kilkukrotnie w podobnych sytuacjach, gdy wszystko wokół zamierało, a owa tajemnicza dama robiła jakieś mało zrozumiałe rzeczy. Czyżby bezpośrednia inspiracja?

Że wróciłem zadowolony do akademika, to byłoby zdecydowanie za mało powiedziane. Wróciłem zachwycony!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 22:12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
A "Na przełęczy" nie jest przypadkiem autorstwa Witkiewicza seniora?
Nigdy nie byłem w Teatrze Witkacego, ale udało mi się pójść na "Szewców" do Starego Teatru w Krakowie. Im dłużej trwał spektakl, tym mniej miał wspólnego z oryginałem, ale ostatecznie bardzo mi się podobało.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group