Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 22 lutego 2018 01:55:21

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 09 lutego 2018 23:15:21 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Budyń pisze:
mam wrażenie, że ten teledysk był inspirowany Black Mirror

Ewidentnie!

Nie widziałem tego wcześniej, dzięki!

...a ontopicznie: zobaczyłem pierwszy odcinek drugiej kolejki. Bardzo smutny film, tym smutniejszy, że - jak wyczytałem - ktoś zainspirował się pomysłem tam zaprezentowanym i wyprodukował program który ma spełniac podobną rolę (nie piszę o co chodzi, żeby nie spojlować). Pojebany jest ten świat, bez kitu.

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.

PostWysłany: pt, 09 lutego 2018 23:25:42 
Awatar użytkownika

Słyszałam coś o nim i rozważałam zainteresowanie się kiedyś, choć jakoś niekoniecznie na sf miałam ochotę. A tu jeszcze:

Tyler Durden pisze:
bardzo polecam angielski "The End of the F***ing World". 8 odcinków po 20 minut (!) - w sumie mozna to potraktować jako jeden długi film. Podchodziłem do tego serialu z dużą rezerwą, ale im dalej w las tym lepiej. Fajna sprawa, do zobaczenia w dwa wieczory. Super zagrane przez bardzo młodych aktorów, piękne brytyjskie akcenty z południowego zachodu.

Ile tego dobra, maszcilos! A ja zerwałam związek z Netfliksem, któremu przykro, że musimy się rozstać, a i mnie trochę zaczyna być.

PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 11:31:13 
Awatar użytkownika

Ja tymczasem oglądam oczywiście kilka seriali koreańskich naraz, przy czym trzy są godne wspomnienia. Pierwszy, "Untouchable" niedawno skończyłem, zaczynał się jak bardzo typowa opowieść o problemach bogatych i skorumpowanych ludzi, ale genialnie przeistoczył się w mroczną historię o mieście, rządzonym przez trumnę szalonego starca. Jest na legalu na viki (przy czym ostatnie dwa odcinki jeszcze w wersji płatnej). "Prison playbook" jest na Netfliksie, to 16 x 1,5h opowieści o sportowcu, który zabił faceta w obronie siostry i teraz musi dostosować się do życia w więzieniu. Trochę dramatu, trochę komedii i całkiem sporo moralitetu, ciekawa i nietypowa rzecz, kręcona we własnym tempie. Wreszcie "Return", kryminał, jeszcze trwa, ale ciekawi mnie, jak to będzie, bo w zeszłym tygodniu na planie zdjęciowym jedna z dwóch głównych bohaterek - i to ta, która jest największą buzią na plakatach - dostała szału, pobiła się z producentem i rzuciła pracę. Ponoć na chama ma być zastąpiona kimś innym, ale może jakoś to uzasadnią. Wiem, że cykl produkcji ucierpiał, nie zrobiono jednego odcinka na czas i zamiast tego puszczono reportaż o olimpiadzie.

Aha, na netflix jest też dziennikarski "Argon", o którym pisałem wcześniej w wątku azjatyckim
https://www.netflix.com/pl/title/80214115

PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 23:03:16 
Awatar użytkownika

manool pisze:
A co, wydzielisz wątki na każdy serial?

Zaczynam myśleć, że coś by może warto tu zrobić, bo wielowątkowość jest spoko, ale jeżeli jest na tych 80+ stronach coś, o czym rozmawialiśmy więcej, to coraz trudniej będzie to znaleźć.
Macie jakieś pomysły?

PostWysłany: ndz, 11 lutego 2018 11:11:55 
Awatar użytkownika

Tyler Durden pisze:
jeśli ktoś ma ochotę na *krótki* serial, to bardzo polecam angielski "The End of the F***ing World". 8 odcinków po 20 minut (!) - w sumie mozna to potraktować jako jeden długi film. Podchodziłem do tego serialu z dużą rezerwą, ale im dalej w las tym lepiej. Fajna sprawa, do zobaczenia w dwa wieczory. Super zagrane przez bardzo młodych aktorów, piękne brytyjskie akcenty z południowego zachodu.

Pełna zgoda, rzeczywiście świetny serial, świetnie zagrany i jeszcze Yara Greyjoy jako policjantka. Polecam.

PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 11:42:15 
Awatar użytkownika

siódmy Homeland wystartował

PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 12:17:54 
Awatar użytkownika

Cytat:
Natomiast z Bojackiem jest tak, że początki są stosunkowo proste, atmosfera zagęszcza się stopniowo. Ale niektóre odcinki osiągają taki poziom mocy/psychodelii, że należałoby po nich DKF urządzić, by wszystko przenicować, przetrawić ostatecznie. Ale nie urządzaliśmy i teraz mam wielką ochotę do pewnych momentów wrócić, bo niedosyt. Nie miałam takiej ochoty po żadnym serialu dotąd, a już zwłaszcza tuż po zakończeniu go (acz to nie jest koniec-koniec, 5. serię już nagrywają zdaje się).

Przyznam, że słyszałem masę pozytywnych wypowiedzi na temat Bojacka, ale dopiero ten post mnie zachęcił. Skończyłem drugi sezon i jest lepiej niż się spodziewałem, a wyważanie warstwy powagi i egzystencjalnego smutku z warstwą humoru faktycznie mocno do mnie trafiło. A chwile absurdalne...są naprawdę absurdalne (J.D. Salinger :faja: ).

PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 12:59:38 
Awatar użytkownika

O tak. Ale oglądaj dalej, bo dodam tylko, że:

Prazeodym pisze:
A chwile absurdalne...są naprawdę absurdalne (J.D. Salinger :faja: )

W tej kategorii wygrywa odcinek: s03e04, "Fish Out of Water". Cudownie odjechany.

A w tej:
Prazeodym pisze:
powagi i egzystencjalnego smutku

s04e11, "Time's Arrow", czyli przedostatni jak dotąd, który wbija w fotel i doszczętnie rozwala emocjonalnie, i pewnie bym się rozpłakała, gdyby nie zaczął się następny z Netfliksowego automatu.

PostWysłany: śr, 14 lutego 2018 08:45:52 
Awatar użytkownika

wczoraj tj. dziś po północy trafiłem w TVP 2 na piąty odcinek serialu "Midnight Sun"
sprawdziłem co to i okazało się, że:
Cytat:
Za sterami ośmioodcinkowej produkcji Canal+ i SVT stoi duet scenarzystów „Mostu nad Sundem” („Bron”), serialu, który stał się obok „Rządu” („Borgen”) i „Zbrodni” („Forbrydelsen”) znakiem rozpoznawczym skandynawskiej telewizji (pokazywały go telewizje 160 krajów) i zarazem najpopularniejszym formatem stworzonym przez Skandynawów, przerabianym przez zagraniczne stacje.

phpBB [video]

mam zamiar nadrobić, bo jest dostępny na TVP VOD

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84

Strefa czasowa UTC+1godz.