Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:14:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2016 00:49:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Bogus pisze:
Jego oderwanie się od rzeczywistości było momentami dość przerażające. Mówił, że ktoś odrabiał, kiedy tracił, że ktoś słabł, kiedy nas wyprzedzał i że ktoś jest wyraźnie z tyłu, kiedy był wyraźnie z przodu.


Tak, chyba przy wioślarstwie był taki popis. Aż się zastanawiam, czy to nie był przypadkiem wynik usterki technicznej jakiejś, braku synchronu fonii z wizją, opóźnienia/przyspieszenia or sth. :D

Bogus pisze:
Jako człowiek niewrażliwy, nie miałem odczuć ambiwaletnych - ta Japonka wyglądała tak pociesznie, że nie potrafiłem się przejąć jej ciężkim losem


Ambiwalencja moich uczuć (trochę teoretyczna, bo tak naprawdę niechęć przeważała) też nie ma związku z przejęciem się ciężkim losem pokonanej srebrnej medalistki :), lecz z pewnego rodzaju docenieniem tego zawzięcia/motywacji, które później, w wypadku porażki, powoduje aż taką reakcję. Bardziej może się to chyba z supersportowcami kojarzyć, niż obojętne wzruszenie ramion i łatwe się pogodzenie pod hasłem trudno-nie-wyszło. Nie chodzi o to, że każdy przeżywający musi od razu szlochać jak ona, ale o to, że był to taki jednak namacalny dowód na to, JAK BARDZO jej zależało. Nie powiem, żebym to totalnie rozumiała, ale jest to zjawisko interesujące.

Podobnie jak interesujący i przejmujący jest sposób, w jaki o tej psychologicznie ciemnej stronie sportu mówił siatkarz Matt Anderson (nr 1, btw, jeśli o ładnych olimpijskich chłopczyków chodzi:

Obrazek )

Zapatrzyłam w to wytatuowane drzewo podczas meczu USA z Rosją i pomyślałam, że ma ono w sobie duży ładunek melancholii, niekoniecznie kojarzącej mi się tak wprost ze sportowcami, gdy komentator powiedział o jego niedawnej depresji. Się zainteresowałam, no i tak: depresja, szczyt kariery, Rio za niecałe 2 lata, zerwanie umowy z klubem, wypalenie sportem. I takie na przykład wypowiedzi, bezpośrednie i dość odważne, uważam, w mówieniu o narcyzmie koniecznym w sporcie:

Cytat:
“I got to a point where I wasn’t able to differentiate the volleyball player from the person because that training where we’re always on, I’m always required to be that volleyball player, I’m always required to have that edge, the narcissism that you have to bring to the game to be a successful athlete,” he said. “That started me thinking about, well, who am I? Who do I really want to be and how do I get there?”

“I just kind of got burned out on the sport,” Anderson said. I couldn’t do what I wanted. I felt like I was out of control of what I was doing, that I was always on someone else’s schedule.

“Basically everything that surrounds sport is to build people up, it’s to make me feel like I’m untouchable, to make me feel like I’m better than the next person when in fact I’m just a normal person and that has a different job than most.


A na zakończenie tego dziwnie długiego wpisu przedstawię tu listę dyscyplin olimpijskich z dużym potencjałem rozbawienia Moniki (nie likwidowałabym żadnej!):

- keirin, jak już wspominałam. Tzn. są emocje przy oglądaniu nawet, nie powiem, że nie, ale śmiechowość takoż.
- piłka wodna (hokej na trawie niewiele lepszy)
- oraz to piękne jeździectwo artystyczne z figurami dopasowanymi do muzyki (ujeżdżenie?). Bardzo eleganckie, a te konie mają z pewnością lepsze wyczucie rytmu niż niejeden człowiek. :konik

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 08 lutego 2018 19:39:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Ja nastroje po dzisiejszych kwalifikacjach skoczków?

Z tego co widziałem, to Kamil przysypiał na progu, nie wiem czy nie specjalnie. 8-)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pt, 09 lutego 2018 07:11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Kwalifikacjami nie ma się co przejmować, ani w dobrym, ani w złym sensie, ale nie da się ukryć, że nasi i Niemcy są w wielkiej formie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 15:17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
O jasny gwiłt! Trzeba powiedzieć, że jakby Hula wytrzymał i wygrał, to byłby godnym następcą Larsa Bystoela (albo innego Roka Benkovica na mistrzostwach świata).

Niestety szanse na zwycięstwo Ammana są nieduże, ale na pierwszą dziesiątkę bardzo duże, a jakby się zawirowało, to i medal nie jest wykluczony :-)

Natomiast głupie jest to, że - pomijając Hulę i Stocha - wszyscy ci z czołówki skakali bliżej, niż ci wcześniej, np. Kevin Bickner zrobił drugi najdłuższy skok a i tak wylądował poza pierwszą dziesiątką. Ustawione!

Poza Polakami i Ammanem kibicowałem też Władimirowi Zografskiemu i dał radę :D Najpierw trzy razy go zdejmowali, a on jak gdyby nigdy nic jako pierwszy przekroczył setkę, po czym ładnie awansował do drugiej serii. Zresztą wielu dziwnych awansowało, np. Liroy ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 16:25:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Szkoda mi naszego Stefana szczególnie.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 16:34:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Co za dupsko. :evil:

Przyznaję bez bicia, że miałem wątpliwości co do Stefana, czy to wytrzyma. Natomiast byłem niemal pewien, że Stoch jednak będzie na podium.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 17:14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Można jęczeć na jury i warunki, ale chyba jednak wygrali ci, którzy byli dziś najlepsi. Konkurs może i tzw. loteryjny, ale przecież żadne nazwisko w szerokiej czołówce nie jest przypadkowe.
Niemcom w sumie gratuluję, nie mieli indywidualnego mistrza olimpijskiego od czasu późnego Weissfloga.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 18:26:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ale ta strata do podium taka wkurzająca... 0,3 i 0,9 pkt. Skoczyliby po 106 zamiast po 105,5 i Stoch byłby srebrny a Hula brązowy. Doprawdy szkoda.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 18:54:35 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
Polski sędzia (nie pierwszy raz) starał się być zbyt fair - dał Stochowi niższą notę niż inni sędziowie. To akurat te brakujące do medalu 0,5.
Liczę na to że Stefan się odkuje na dużej skoczni :papasztam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 20:38:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
No jeśli nota polskiego sędziego była najniższa, to zadziałało zabezpieczenie i została odrzucona - skrajne noty odpadają. ;) W sumie zawsze jakoś podobało mi się to rozwiązanie. Świetne w swojej prostocie. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: ndz, 11 lutego 2018 22:48:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Peregrin Took w 2010 roku podczas igrzysk w Vancouver pisze:
Szczurek był 85. na 88 zawodników


arasek w 2014 podczas igrzysk w Soczi pisze:
Jest progres! Tym razem był 77


A tym razem nie ma Szczurka... i co teraz? :(

Może omówimy występy Grzegorza Guzika?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 06:58:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mnie najbardziej zafrapował Kazach o wdzięcznym nazwisku Podkorytow, który wczoraj w sprincie zajął osiemdziesiąte miejsce, a na strzelnicy miał jedno pudło. Oj, bieg nie jest jego najmocniejszą stroną.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 10:00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
arasek pisze:
Może omówimy występy Grzegorza Guzika?

Wyrzykowski go ładnie zaanonsował: "A może będzie miał bieg życia? Jeden już miał. Był trzydziesty." :)
Generalnie występu kogokolwiek w biathlonie nie ma sensu omawiać z tego względu, że warunki do rozegrania wczoraj biegu były najwyraźniej równie dobre, co w poprzedni wieczór. I w ten sposób płynnie przejdę do konkursu skoków, który cały czas we mnie, niestety, siedzi. O ile zgadzam się z Pippinem, że wyniki wyszły całkiem normalne (w szczególności zwycięzcą został ten, kto na tej skoczni skakał po prostu najlepiej, no ale pozostali medaliści też przypadkowi nie byli), to jednak zgadzam się również z Małyszem, że ten konkurs nie powinien się odbyć. Pomijając już wyniki (zapewne, gdyby były takie, jak po pierwszej serii, patrzyłbym na to trochę inaczej), to konkurs olimpijski ma być świętem, a nie takie gównem, którego nie dało się oglądać. Nie wiadomo było, czy zawodnik skoczy już, czy za 10 minut, jak już skoczył, to często nie wiadomo było, jaki to był właściwie skok, bo wszystko się zmieniało w jednej chwili po odliczeniu punktów za wiatr (zmiany +/- 10 w parę sekund to nie jest normalne). W FISie najwyraźniej uznali, że jak są rekompensaty, to można każdego puścić w dowolnych warunkach. No, nie można. Po pierwsze wiatr tak kręcił, że te punkty nie zawsze oddawały cokolwiek (przykład: jeśli mówią, że Kubacki nie zepsuł swojego skoku, tylko go zdmuchnęło nad bulą - a ewidentnie coś tam musiało być nie tak, bo leciał dużo niżej niż powinien - to nie wierzę, że Johansson, któremu odjęto tylko 1,5 punktu więcej, miał warunki względnie porównywalne), ale nawet jeśli oddają, to z wyników wynika, że różnica między tymi warunkami, które dawały -17 pkt (wszyscy medaliści w drugiej serii) a -10 pkt (Stoch w drugiej serii) to było jakieś 6 metrów, a nie 3,5. Owszem, Stoch miał szansę zrobić różnicę pierwszym skokiem, więc nie można powiedzieć, że nie zdobył medalu tylko przez warunki (skakał jak w Lahti rok temu - solidnie, ale bez rewelacji), ale jednak zdecydowanie nie miał szczęścia. Takie coś można sobie odpalać na jakimś Fis Cupie w Rasnovie, a nie na olimpiadzie. Hoferowi, Sedlakowi i kto tam jeszcze jest za to odpowiedzialny, mówię staropolskie wypierdalać.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 11:28:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A w narciarstwie alpejskim przełożyli już dwie konkurencje. Można? Można.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 11:58:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
śmiem stwierdzić, że gdyby po pierwszej serii na czele byłby kto inny niż Polacy, to by konkurs przerwali

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group