Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:23:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: OSTATNIA CHWILA
PostWysłany: sob, 17 lutego 2018 23:11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Właśnie wylosowałem kolejny utwór - to OSTATNIA CHWILA. Zapraszam!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 lutego 2018 05:05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Bardzo mocny i przynaglający utwór - mój ulubiony z "Toni". Rozpaczliwe wołanie. Jakoś dobrze go czuję, mając jednak nadzieję, że mimo wszystko będzie lepiej. To jest dziś! Ostatnia chwila, aby żyć!

10/10.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 lutego 2018 20:37:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..lubię. Bez zastrzeżeń. 10/10

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lutego 2018 03:46:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Intro - fajny sprzęg, a potem ten miarowy bas. Zaczyna się ciekawie.
Wejście całego zespołu i jakoś tak od razu średniej. Ratująca waltornia na niskich tonach.
Druga zwrotka i znowu zjazd, szkoda.
Fajny riff przy "to możliwe jest" i waltornia - najlepszy jak na razie fragment, a przy "widowisku dla świata ludzi i aniołów" robi się jeszcze lepiej.
Od 3:30 idzie już całkiem dobrze, aby polepszyć jeszcze bardziej na 4:00 i do końca.

W sumie spoko numer, ale bez szczególnego szwungu. Nie wiem, czy byłbym w stanie to sobie nucić - raczej nie zapada w pamięci i nie porywa. Ogólnie poprawny, raczej "generyczny" numer, na solidne 4/10. Tyle więc dam: [EDIT]

EDIT: sorry, jednak po namyśle i kolejnych odsłuchach 3.33/10

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Ostatnio zmieniony sob, 24 lutego 2018 17:37:37 przez Tyler Durden, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lutego 2018 08:03:48 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
Kuźwa, genialny Break Out doczekał się przez całe głosowanie zaledwie dwóch dziesiątek, a tu taki średniak, by nie powiedzieć słabeusz na dzień dobry dostaje dwie dychy. Jeszcze bez konkretnego uzasadnienia... Bo, że "lubię" i już, a nawet, hoho - "bez zastrzeżeń", noż kurza twarz, to nie są argumenty żeby tak szastać max ocenami. Sorry, ale porąbało was?

Tyler Durden pisze:
Fajny riff przy "to możliwe jest" i waltornia - najlepszy jak na razie fragment, a przy "widowisku dla świata ludzi i aniołów" robi się jeszcze lepiej.


Pełna zgoda, to najlepszy moment utworu, żeby nie powiedzieć - jedyny, na którym można ucho zawiesić. Który rzeczywiście przykuwa uwagę, bo do tego momentu, to sorry, ale to zwykła łupanko-rąbanka niegodna twórczości Armii. No dobra, początkowy sprzęg i potem bas jest rzeczywiście nawet fajny (szczególnie w wersji lajw na TGKSK), ale to co następuje potem - ech, nie chce mi się nawet znęcać. ;) Jeszcze te nieszczęsne rymy częstochowskie... Można by w sumie przymknąć oko, czy tam ucho, z uwagi na ogólne przesłanie tego utworu, ale jednak trochę to mierzi, bo do innego poziomu swoich tekstów nas Elrond przyzwyczaił.
Generalnie te pozytywy, które jakieś da się mimo wszystko znaleźć w tym kawałku, może by i wystarczyły na czwórkę, ale wobec tej niesprawiedliwości, jakiej doznał Break Out, daję 2,5/10.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lutego 2018 10:20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Całkiem spoko, ale właśnie takie archetypicznie armijne, bez elementów szczególnie nużących i porywających.
6

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lutego 2018 10:22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Na Toni są dwa utwory zasługujące na dychę, omawiany tutaj oraz Ukamienowanie. Przynajmniej tak sobie myślałem do tego momentu bo jak przychodzi do wystawienia oceny to nie mogę się przemóc żeby dać więcej niż 7. I tyle też daje.

Edit. Zmieniam na 8 należy się choćby za wersje „teledyskową”

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Ostatnio zmieniony pt, 23 lutego 2018 18:41:18 przez Kraszan, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lutego 2018 12:46:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
zupełnie nie rozumiem rozżalenia otomo, przecież nikt tu jasno nie ocenił zasad i kryteriów przyznawania ocen, jedni głosują, jak czują, inni, bo im się podoba, czy nie, a inni roztrząsają wszystko na tle historycznym i muzycznym. no i dobrze! Sam głosowałem 9 na Break Out, a tu zdecydowanie mam ochotę dać 10 i nie mam z tym problemu. Break uwielbiam, ale zdecydowanie częściej posłucham Ostatniej chwili, właśnie dla jej prostoty, naiwności, prostego, punkowego czadu! To jest zdecydowanie bliższe Armii w Armii i tego mi brakowało w ostatnich czasach! A tekst bardzo mi się podoba. Freak to wybryk w dyskografii Armii, bardzo mi się podoba, ale nie wiem, czy bym chciał, aby zespół zmienił styl i poszedł w tym kierunku... A Toń jest dobrą płytą i mam nadzieję, że kiedyś zostanie doceniona. Wszystko mi tu pasuje, szczególnie gra Amade i waltorni, fajna jest linia melodyczna,





dzień juz pyta o zmierzch,

światło biegnie za las,

dzień juz pyta o zmierzch,

światło biegnie za las,



ostatnia chwila, by pojąć,

ostatnia chwila, by żyć,

ostatnia chwila, by poczuć,

ostatnia chwila, by żyć...



Jedne z najlepszych wersów Budzego!



Jak one wchodzą w głowę!



To niemożliwe jest? To jeeeeeest!!!! To jeeeeeest!!!!

Czy to możliwe jest? To jeeeeeest!!!! To jeeeeeest!!!!



10/10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lutego 2018 18:50:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
otomo pisze:
Kuźwa, genialny Break Out doczekał się przez całe głosowanie zaledwie dwóch dziesiątek, a tu taki średniak, by nie powiedzieć słabeusz na dzień dobry dostaje dwie dychy. Jeszcze bez konkretnego uzasadnienia... Bo, że "lubię" i już, a nawet, hoho - "bez zastrzeżeń", noż kurza twarz, to nie są argumenty żeby tak szastać max ocenami. Sorry, ale porąbało was?
Prawda. Aż mam ochotę dać dwóję. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lutego 2018 19:10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
A ja mam ochotę dać dyszkę :)
Ale jeszcze poczekam :D

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lutego 2018 19:41:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
nie zachwyca.
ocena: 3/10

ps. Ostatnia chwila Dezertera
zachwyca.
ocena: 7/10 ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lutego 2018 14:45:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Bardzo fajny numer. Pobudzający. Aż chce się żyć. Jak włączyłem do odsłuchu to poleciało chyba z 6 razy. Cóż tu jeszcze dodać... może tylko powiem, że
otomo pisze:
"lubię" i już, a nawet, hoho - "bez zastrzeżeń"
:D
7/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lutego 2018 14:54:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Czasem jeden detal przeszkadza człowiekowi i przesłania wszystko inne. Mam tak z rymem "kochać"-"szlochać".

5/10

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lutego 2018 16:21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Świetny kawałek. Konkretnie początkowy kawałek. A jeszcze konkretniej - pierwsze 22 sekundy. Bardzo intrygujący jest ten wstęp i gdy już człowiek narobi sobie apetytu na jakieś znakomitości... jebut i robi się słabo. Ale to nic, bo w myśl zasady "nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej", przed upływem minuty mamy kolejną zmianę i teraz Ostatnia chwila, kojarząc mi się dość mocno z Aguirre w jakiejś zwolnionej wersji, szoruje po buli, walcząc rozpaczliwie, by nie zakończyć z wynikiem 1/10. O tym, jak bardzo było źle, świadczy to, że refren, który przecież powtarza jedynie to, co już było przed zwrotką i co wtedy przyjąłem ze sporym rozczarowaniem, teraz witam z radością i to nawet przed wejściem waltorni, która właściwie samodzielnie (z lekką pomocą perkusji) ratuje pierwszą część numeru. Jednak, jak już pisał Tyler, potem sytuacja się stopniowo poprawia. Pierwsze przełamanie następuje przy słowach "to niemożliwe jest", potem kolejne przy "widowisku dla świata", gdzie zaczyna się robić coś w stylu hymnu na zakończenie: znów kapitalna waltornia, Budzy też miał tu dobry pomysł na wpasowanie się w muzykę z wokalem. Ostatnia zmiana przynosi wprawdzie nawiązanie do pierwszej części, ale tu ta brzęcząca gitara brzmi mi zdecydowanie lepiej (a nawet, zaryzykuję, bardzo dobrze), razem z perkusją (bardzo dobre wejście) nadając w końcówce przyjemne dla ucha tempo, a wokal z waltornią - pozostając w klimacie hymnu - niesie całość bardzo ładnie ku górze.

3/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lutego 2018 18:04:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Bogus, kompletnie się z Tobą nie zgadzam, ale tak kapitalnie piszesz o tym, jak co Ci się nie podoba, że masz u mnie 10/10 za wpis :)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group