Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:14:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 17 maja 2018 10:41:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
z koncertu:
Na Mokotowie pada deszcz/Latarką w oczy mroku
Na śmierć i życie

Jeśli automatycznie nie włączy się w HD, warto zmienić w ustawieniach
*
cały koncert Inhalators z urodzin Spirita

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 19 maja 2018 15:11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tydzień temu byłem na tym koncercie i od tygodnia w zasadzie nie napisałem posta ani w tym, ani w innym temacie... taki czas... na szczęście tydzień wystarczył też, aby po koncercie Spirita przestało mi dzwonić w uszach, a trochę się bałem ;-) No tak, gdybym miał zacząć od pierwszego wrażenia, to niestety musiałbym od tego, co Bogus określił jako
Cytat:
było za głośno, wręcz na granicy bólu, (...) głos Eowiny czasem przekraczał wspomnianą granicę bólu

Więc jeżeli chodzi o mnie, to w ogóle większość dźwięków przekroczyła granicę bólu i być może zgromadzeni patrzyli z niesmakiem na niby wytrawnego bywalca i fana zespołu, który stoi na koncercie z palcami w uszach :? Umówmy się jednak, że nie sprzyja to swobodnemu wysłuchaniu koncertu, stąd powiedziałbym, że ten koncert nie był dla mnie do końca fajny. Miał jednak szereg zalet, które ogółem sprawiają, że oceniam go pozytywnie i cieszę się, że byłem. Po pierwsze - lider. Na koncertach różnych zespołów, na które się chodzi po wiele razy, bywa tak, że raz jeden członek zespołu najbardziej zwraca uwagę, raz inny. Tydzień temu to był wieczór Budynia pod każdym względem. Śpiewał świetnie, miał ekspresję i swobodę na wokalu, jak też na zagadywaniu; jak to Budyń był ironicznie zabawny, ale też wychodziło mu to bardzo fajnie, bo całkiem bezpretensjonalnie (he he, moment, w którym ogłosił, że trzeba wiedzieć, kiedy skończyć i zszedł ze seny, dziękując zespołowi za te 15 lat, przypomniał mi jak żywo sytuację z Wypieków, gdy przed ostatnim numerem ogłosił, że teraz będzie bis i musimy sobie wyobrazić, że właśnie gęsto oklaskiwaliśmy i wywoływaliśmy zespół zza kulis ;-)).
Po drugie - koncert przypomniał mi (też w kontekście top 15, z którym ciągle się nie zmogłem), że ten zespół ma w dorobku naprawdę furę znakomitych numerów, od tego starego, co Bogus wspomniał w obliczu końca mimo wielu przeciwności, aż po zupełnie nowy pada deszcz (tego drugiego jeszcze nie przyswoiłem). Trudno mi powiedzieć, czy bardziej lubię starszy Spirit, czy nowszy. Podoba mi się to, że jest to zespół, który nie spuszcza z tonu. I tu kolejna rzecz, która rzuca się w oczy: zasiedlenie Spirita przez stałą wokalistkę wpłynęło bardzo wyraźnie na oblicze całości, mimo że niby ja wolę te płyty, gdy Eowiny jeszcze nie było, ale też doceniam coś, co pojawiło się wraz z jej przybyciem; mam wrażenie, że w jakiś sposób skonsolidowało to zespół, który Bogus fajnie określił jako "potężny sześcioosobowy ansambl".
W tym kontekście nie mogę jednak się nie czepnąć. Otóż o ile wizualnie
Bogus pisze:
pląsy gitarzysty (...), który - zapewne z uwagi na niewielkie rozmiary sceny, daleko niewystarczające potężnemu sześcioosobowemu ansamblowi, jakim jest Spirit - wybrał dla siebie przestrzeń pod sceną i używał jej (zwłaszcza w pierwszej części występu, a najbardziej chyba jeszcze zanim ów się rozpoczął) dość zamaszyście

były super, o tyle generalnie zdecydowanie n i e b y ł to wieczór tego akurat członka zespołu - o ile udawało mi się coś wysłyszeć, wydawał on z instrumentu ponadnormatywne ilości sprzęgów i jazgotów, które w sytuacji ogólnego hałasu były dla mnie cierpieniem, zwłaszcza, że wydawało mi się, że drugi gitarzysta gra ciekawe rzeczy, ale nic nie było słychać... marzyłem o chwili, w której ktoś taktycznie skręciłby mu gałki albo najlepiej wyjął wtyczkę ;-)

Ale chuj z tym :D Budyń, dzięki za 15 lat, dzięki za występ, za miłe przyjęcie i pożegnanie w klubie pod Warszawą Wschodnią, i obiecuję w końcu dorobić i opublikować top 15, bo często go obracam w głowie na różne strony ;-) Przy okazji zrobiłbym jakieś wpisy o dwóch ostatnich płytach i ich odsłuchach, ale za bardzo nie mam kiedy i chyba nie będę miał.

Posłuchałbym też koncertu Inhalators, bo bardzo przypadli mi do gustu, ale to chyba może za tydzień...

:boom

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 19 maja 2018 21:28:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Niestety jest coś z tym nagłośnieniem w Znośnej. Co ciekawe, gdy sobie słuchałem "Horroru", to stanąłem w takim miejscu, że wszystko było ok. Cieszę się, że się również z Waszej strony udało. Zespół na razie nie planuje niczego dalej, poza tą Chełmżą, teoretycznie by utrzymać kalendarz powinniśmy wejść pod koniec roku do studia, ale raczej się żaden nowy pełny materiał na razie nie szykuje. Próby będziemy grali, by pozostać w gotowości ;)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 maja 2018 06:18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
ale raczej się żaden nowy pełny materiał na razie nie szykuje


Epki winylowej nie macie jeszcze na koncie. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 maja 2018 23:00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Właśnie. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 czerwca 2018 21:13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Po dzisiejszej próbie wychodzi, że mamy już pięć nowych numerów na różnym etapie rozgrzebania, są też wyraźne tendencje w jaką stronę to idzie. I jest to zgodne z moimi założeniami.
Tymczasem w planach są dwa koncerty. W Chełmży 23 czerwca i w Toruniu, 13 września.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 19:45:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Budyń pisze:
W Chełmży 23 czerwca

odwołany

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 08:31:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
Budyń pisze:
Budyń pisze:
W Chełmży 23 czerwca

odwołany


Niestety to prawda. Potwierdzam info BUDYNIA Już się chciałem wybrać. Niedaleko mam. Może za jakiś czas będzie. Poczekam cierpliwie.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 11:21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Jesteśmy umówieni na koncert w Toruniu, 13 września. W Chełmży mam nadzieję też zagramy jeszcze w tym roku, jednak tradycyjnie pojawił się znak zapytania w kwestii perkusji.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 września 2018 10:28:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Nie da się ukryć, że przechodzimy pewien kryzys zdolności koncertowej, o czym przekonali się już nasi przyjaciele z Zielonej Góry i ci, którzy wybierali się do Chełmży. Niestety nie mogę napisać, że kryzys został zażegnany, niemniej mam nadzieję, że zobaczymy się za niecałe dwa tygodnie w Toruniu https://www.facebook.com/events/263316204263175/

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 września 2018 17:10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
:wink:
Budyń pisze:
Nie da się ukryć, że przechodzimy pewien kryzys zdolności koncertowej, o czym przekonali się już nasi przyjaciele z Zielonej Góry i ci, którzy wybierali się do Chełmży. Niestety nie mogę napisać, że kryzys został zażegnany, niemniej mam nadzieję, że zobaczymy się za niecałe dwa tygodnie w Toruniu https://www.facebook.com/events/263316204263175/


Też mam taką nadzieje, że będzie ok i nic niespodziewanego się nie wydarzy. Do zobaczenia na koncercie. :wink:

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 września 2018 19:36:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
gdyby to było coś niespodziewanego, nie pisałbym wcześniej ;)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 września 2018 23:33:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
otóż się udało. Była reprezentacja forumowa w postaci Tosi i Muzziego, mam nadzieję, że towarzyszył też nam przywołany w specjalnej dedykacji i słowie wstępnym do "Pułapki" duch Igora.

set:

DAJ MI JESZCZE CHWILĘ
SENS I DEFINICJA
NA ŚMIERĆ I ŻYCIE
PĘTLA
HORROR
KMWTW
NA MOKOTOWIE PADA DESZCZ
LATARKA
PIOSENKA O MIŁOŚCI
PUŁAPKA

frekwencja przyzwoita, zabawa na siedząco ale z satysfakcjonującym poziomem oklasków. Nie nagrywaliśmy niczego tym razem, więc musicie wierzyć na słowo, że było fajnie dla obu stron ;)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 września 2018 15:23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
Budyń pisze:
otóż się udało. Była reprezentacja forumowa w postaci Tosi i Muzziego, mam nadzieję, że towarzyszył też nam przywołany w specjalnej dedykacji i słowie wstępnym do "Pułapki" duch Igora.

set:

DAJ MI JESZCZE CHWILĘ
SENS I DEFINICJA
NA ŚMIERĆ I ŻYCIE
PĘTLA
HORROR
KMWTW
NA MOKOTOWIE PADA DESZCZ
LATARKA
PIOSENKA O MIŁOŚCI
PUŁAPKA

frekwencja przyzwoita, zabawa na siedząco ale z satysfakcjonującym poziomem oklasków. Nie nagrywaliśmy niczego tym razem, więc musicie wierzyć na słowo, że było fajnie dla obu stron ;)


Oj tak było fantastycznie. Może nie wszedłem w pogo, ale ze stolika dopingowałem, biliśmy z TOSIĄ brawa, koncert ciekawy. Jestem pewien, że nasz przyjaciel IGOR z nieba kibicował. Głęboko w to wierzę. Pewnie by się cieszył słysząc, jak BUDYŃ dedykuje mu piosenkę. SPIRIT of 84się podobał jak pamiętam, że po powrocie ze szpitala planował zamówić album, dałem mu namiary. Niestety stało się inaczej jak wiemy. . . . Za życia ciepło tych forumowiczów wspominał z którymi miał dobry miał kontakt ( trochę dużo pisze o naszym koledze, ale jak wiecie serce podpowiada, co mam pisać ). Koncert udany bez dwóch zdań. występ KOMET też bardzo ciekawy, obserwowałem reakcje publiki, podobał się. Czekam za następnymi. :)

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 października 2018 16:32:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie da się ukryć, że to piosenka na dziś :mrgreen:

phpBB [video]


Kto rozbije demonstrację?!

Świetna piosenka swoją drogą, niezależnie od tej zbieżności przypadkowej, którą kiedyś wykryłem ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group