Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 15:19:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 22:22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
wuka pisze:
Chyba personalnie odstajemy od przeciwników. Prysł mit trenera Nawałki.
Z pustego to i Salomon na pochyłe drzewo nie nasika.


Wiadomo było, że będzie w plecy, bo Lotos już kilka dni temu obniżył wymagania w swojej promocji koszulkowej.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 23:03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
wuka pisze:
..mówisz?


Fakt, byłem zbytnim optymistą. Ale myślałem, że honorową strzelą!

Ten mecz był długofalowym skutkiem olania Senegalu. Ja wkalkulowywałem już zaraz po losowaniu porażkę z Kolumbią, ale po poważnym potraktowaniu pierwszego meczu (tzn. zremisowaniu go) nie byłaby to żadna tragedia. Na koniec wygrana z Japonią i wychodzimy z drugiego miejsca. Ale ten pierwszy nieszczęsny mecz ustawił już wszystko dalej.
Dziś nie przeszli obok meczu, szarpali ile się dało - byli po prostu piłkarsko gorsi. Tak zwaną kulturą gry Kolumbijczycy przewyższali nas o klasę.
No okej, odpadamy ale najpierw czeka nas smutna tradycja wygrania meczu o honor i pociągnięcia za sobą Japończyków. Dzielni Azjaci mają sporego pecha, że grają z nami ostatni mecz!

A jutro?
Egipt - Arabia Saudyjska 2:1
Rosja- Urugwaj 2:3
Iran-Portugalia 1:0 (zaryzykuję, że będzie sensacja)
Hiszpania - Maroko 4:0

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 23:10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
arasek pisze:
Iran-Portugalia 1:0
fajnie by było

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 23:37:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
arasek pisze:
Na koniec wygrana z Japonią i wychodzimy z drugiego miejsca. Ale ten pierwszy nieszczęsny mecz ustawił już wszystko dalej.
To nie była kwestia olania, bo dzisiaj było tak samo beznadziejne. W ofensywie nie istniejemy, nie mamy cienia pomysłu na grę do przodu, więc nawet gdybyśmy to 0:0 z Senegalem zrobili, to nie wiem, jakim cudem mielibyśmy wygrać z Japonią. Chciałbym napisać, że chciałbym się mylić, ale tak naprawdę nie chcę - życzę tej drużynie porażki z Japonią.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 00:03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Mam nadzieję, że Japonia jednak wyjdzie z grupy, bo chciałbym mieć chociaż jedną drużynę do dalszego kibicowania.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 08:45:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Japonii wystarcza remis do awansu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 08:49:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Bogus pisze:
Chciałbym napisać, że chciałbym się mylić, ale tak naprawdę nie chcę - życzę tej drużynie porażki z Japonią.

Nie ukrywam, że ja również. Wczoraj, kiedy Falcao wychodził na pozycję do drugiego gola, odruchowo krzyknąłem "no dawaj!" - oczywiście na zasadzie "kończ Waść, wstydu oszczędź", ale tak naprawdę ten drugi gol to była ulga, że już naprawdę niech jadą do domu i znikną z oczu.
Jedyne czego żałuję, to że mój syn nie będzie miał okazji do takiego wspomnienia z dzieciństwa, jakie moje pokolenie miało: też miałem akurat 6 lat w 1982, też zaczynałem prowadzić notatki, więc wnioskuję, że będzie w stanie to nieźle pamiętać. Ale jednak sukces reprezentacji Polski był czymś, co prowadziło te wspomnienia. Owszem, pamiętam też Socratesa i Zico, Platiniego i Tiganę, pamiętam dramatyczny mecz półfinałowy, w którym Niemcy potraktowali Francuzów jak w 1871, pamiętam świetny finał i nazwiska takie jak Paolo Rossi czy Bruno Conti... no ale to wszystko jednak było ciągnięte przez Polska-Peru 5-1 i inne takie. Więc tego żałuję jedynie, a piłkarze dostali tyle, na ile zasłużyli.

Tymczasem nadal brak 0-0, Harry Kane ma już pięć goli, po dwóch rundach mamy trzech zawodników z 4 i więcej golami (będzie jakiś rekord w statystykach królów strzelców?), a kibicować będę dziś Urugwajowi i jeżeli nie pokażą jakiejś padaki, to mam nadzieję kibicować im jeszcze przez kilka rund.

arasek pisze:
Iran-Portugalia 1:0 (zaryzykuję, że będzie sensacja)

O, to jest pomysł na piątkę!


ps. Jeszcze chciałem powiedzieć, że Kolumbia wcale nie była wczoraj dobrą drużyną - do czasu strzelenia bramki grali tak samo nerwowo, przypadkowo i bez pomysłu (słowem: chujowo), jak Polacy. Oczywiście gol ich otworzył, a Polaków zmulił do reszty, więc potem wyglądali lepiej, ale szczerą mam nadzieję, że Senegal im dokopie. Przynajmniej jedna drużyna z Afryki żeby została!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 09:56:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Przynajmniej jedna drużyna z Afryki żeby została!
Nigeria puknie Argentynę przecież :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 10:55:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
Bogus pisze:
o nie była kwestia olania, bo dzisiaj było tak samo beznadziejne.


Moim zdaniem gdyby zagrali z Senegalem tak jak wczoraj, to może nawet by wygrali.
Kolumbia podobnie zresztą zlekceważyła Japonię a wczoraj już nie miała wyjścia - musiała wygrać by żyć dalej. A że jest drużyną lepszą...

Crazy pisze:
Kolumbia wcale nie była wczoraj dobrą drużyną - do czasu strzelenia bramki grali tak samo nerwowo, przypadkowo i bez pomysłu


Inaczej to widzę. Polacy faktycznie rzucili się na nich (fakt, że chaotycznie) w pierwszym kwadransie i chwilę to trwało zanim to opanowali. Ale potem dosłownie z każdą minutą było widać kto lepiej gra w futbol.
Kolumbia puknie Senegal koncertowo i tym większy będziemy mieli ból dupy.
Tak na chłodno: w Kolumbii napędzali grę Zapata (AC Milan), Quadrado (Juventus), Falcao (Monaco), Bacca (Villareal), Sanchez (Espanyol), Rodriguez (Bayern). Wszyscy w pierwszych składach w najlepszych ligach.
Mogliśmy im przeciwstawić tylko Lewandowskiego (Glik - też pierwszy skład Monaco, ale po kontuzji). Zieliński, Milik - to rezerwowi w Napoli. Kownacki - rezerwowy w Sampdorii. Grosicki - ławka w drugoligowym (!) klubie angielskim. Rybus - przeważnie z ławki w Lokomotiwie Moskwa. Błaszcz - ławka w ledwie utrzymanym w Bundeslidze Wolfsburgu. O sile Łudogorca Razgrad (Góralski) czy Legii Warszawa (Pazdan) już nawet nie wspominam.
Oczywiście ligi i pieniądze same nie grają. Niespodzianki to sól futbolu, z Niemcami kiedyś wygrali mimo że statystyki wyglądały podobnie. Ale taka porażka to nic dziwnego. Natomiast zawodnicy Senegalu (wyjąwszy Mane i jego Liverpool), grają w następujących klubach (nie wiem czy w pierwszych składach, nie chciało mi się sprawdzać): Rennes, Alanyaspor, Wolverhampton, Amiens, Torino... To był właśnie nasz zasięg.

Crazy pisze:
i znikną z oczu.


No i powstanie pytanie po MŚ... co dalej? Rewolucja?
Moim zdaniem lepiej nie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 11:06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Kilka przemyśleń...
Jako, że jestem człowiek młody (hehe) to mam tylko jedno dobre wspomnienie dotyczące turnieju i naszej reprezentacji - czyli Euro2016... To był chyba jakiś cud, albo trafiliśmy z formą... ale to już historia. Trochę zaklinałem rzeczywistość i chciałem wierzyć (chyba, tak jak Nawałka) - że niektóre rzeczy zdarzają się w życiu dwa razy. Niestety -nic dwa razy się nie zdarza, a piłka nożna to sport, który ewoluuje bardzo szybko.
Zamiast piłki nożnej w obydwu meczach widzieliśmy piłkę kopaną, a to zdecydowanie nie to samo. Pierwsze dwadzieścia minut dawało nadzieję, że może Kolumbijczyków jesteśmy w stanie przycisnąć. Jeszcze przez moment w osiemdziesiątej minucie myślałem: a może jednak bramkarz zejdzie i będą musieli grać w dziesiątkę? Ale okazał się jednak twardym zawodnikiem.
Mentalnie (bo piłkarsko to niestety oczywiste) byliśmy rozbici, to nie była drużyna, a lider (Lewy) sam nie wierzył w zwycięstwo, mając chyba nie najlepsze zdanie o kolegach (jak niektórzy podkreślają: był realistą? To akurat nie jest oczywiste).
Szkoda - liczę, że jeszcze zobaczę naszą drużynę (kiedyś) - wychodzącą z grupy na wielkim turnieju.

No i teraz jeszcze jedna myśl - trochę niby slogan, ale... przecież liczy się sam udział! I w tym wypadku powinniśmy się cieszyć, że zakwalifikowaliśmy się do Mundialu... a przecież tak lubianych przeze mnie Włochów nawet nie ma... warto się cieszyć, że tam byliśmy, przegraliśmy mecze w słabym stylu (nie wiem który był gorszy... bo z Senegalem do ostatniej sekundy jakaś iskra nadziei n a remis była, a z Kolumbią przynajmniej przycisnęliśmy na początku) ale przecież zagramy jeszcze jedno spotkanie. Warto się tym cieszyć...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 11:21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
arasek pisze:
Moim zdaniem gdyby zagrali z Senegalem tak jak wczoraj, to może nawet by wygrali.


Też tak myślę. Moim zdaniem wczoraj zagrali o niebo lepiej niż z Senegalem. Nóg nie paraliżował strach/nieśmiałość/trema (niepotrzebne skreślić), a po stracie gola, próbowali coś walczyć. Z naciskiem na próbowali. Wyszło jak wyszło, ja ich za to nie winię. Mimo wszystko kadra pod przewodnictwem Nawałki osiągnęła sporo przez te 4 lata i fajnie by to jakoś kontynuowano.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 11:40:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
arasek pisze:
Moim zdaniem gdyby zagrali z Senegalem tak jak wczoraj, to może nawet by wygrali.
Znasz się na tym niewątpliwie lepiej ode mnie - kibica piłkarskiego przez miesiąc raz na 2 lata - ale moje oko laika widziało to inaczej. Owszem, unikając idiotycznych błędów, mogliśmy bramki z Senegalem nie stracić, a jakąś szczęśliwie zdobyć (no, przecież zdobyliśmy), ale to wymagałoby masy szczęścia (Szczęsny Wilkowiczowi mówił po tamtym meczu, że są wkurzeni, bo można było ten mecz zagrać na brzydkie 0:0 - co jakby potwierdzało moją tezę). Mam wrażenie, że wczoraj przez 90 minut (celowo piszę o 90, bo w pierwszych 5 mogło się coś takiego zdarzyć) nie przeprowadziliśmy żadnej akcji, w której wystąpiłyby dwa występujące po sobie celne podania (z wyłączeniem koronkowej gry między Pazdanem, Bednarkiem i Szczęsnym). Ja rozumiem, że Kolumbia jest lepsza, ale wczoraj to nie była różnica tego typu, że jedna drużyna gra lepiej, a druga gorzej, tylko taka, że jedna gra, a druga nie.
Na Euro przed dwoma po raz pierwszy od bardzo dawna polska reprezentacja nie wyglądała na taką, która na turnieju znalazła się przypadkiem. Przypuszczałem, że teraz nie wyjdą z grupy, głównie na podstawie jakichś informacji tego typu, jakie tu wypunktowałeś (nasz czołowy zawodnik siedzi na ławce w drugiej lidze), ale jednak optymistycznie wierzyłem, że nie będzie wstydu. Dzisiaj mam wrażenie, że ta ławka, na której siedzi Grosicki (nie chodzi o niego, jest tu tylko przykładem), to chyba nie ławka rezerwowych, a pod sklepem spożywczym.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 11:42:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
szkoda strzępić ryja

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 12:33:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fakt, który mnie najbardziej cieszy to to, że moi synkowie są jeszcze mali. Ominęło mnie ocieranie łez małych kibiców, smutne zwijanie flagi z balkonu i próby tłumaczenia, że tato, dlaczego przegraliśmy, przecież jesteśmy tacy dobrzy, i miało być tak fajnie... :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 15:44:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
Cytat:
Szanowni Państwo! Słabe występy polskiej reprezentacji w piłce nożnej skłaniają do tego, by dalsze wspólne kibicowanie odłożyć na lepsze czasy. Swarzędzka Strefa Kibica kończy więc działalność już teraz, przed meczem mecz Polska - Japonia.

nasz burmistrz się wkurzył :szydera

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group