Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:46:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 03 lipca 2018 08:41:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
arasek pisze:
Mecz wieczorny uznałem za prawie rozstrzygnięty, poświęciłem go i poszedłem grać w piłkę
Ja z kolei po pierwszej bramce Japończyków zrezygnowałem z przebywania we własnej strefie czasowej GMT+1,875, co pozwoliło mi natychmiast stwierdzić, że jest już 2:0. Uznałem zatem, że dość biernego obserwowania, jak odpadają kolejne drużyny, którym kibicuję, wyłączyłem telewizor, zagroziłem mistrzostwom bojkotem do końca trwania imprezy i poszedłem sprzątać. Podziałało! Kiedy sprawdziłem wynik i było 2:2, wróciłem do oglądania, w sam raz na to, żeby zobaczyć, jak najpierw Lukaku marnuje świetną sytuację, a potem robi wreszcie jedną jedyną rzecz dobrze w tym meczu - nie dotyka piłki w ostatniej akcji.

Mecz wcześniejszy zacząłem oglądać już po tym, jak się właściwie rozstrzygnął, czyli po pierwszej bramce. Na uwagę w reprezentacji Meksyku zasłużył tylko ten koleś, co nadepnął Neymara. Chyba nie dostał nawet żółtej kartki? Ciekawy jestem, czy to dlatego, że varowcy byli tak zniesmaczeni kolejną szopką poszkodowanego, czy też faktycznie, jak ktoś napisał na weszlo.com, wg nowych wytycznych żółta kartka jest za podwójne złamanie z przemieszczeniem, a czerwona za ludobójstwo?

Dzisiaj w meczu popołudniowym życzę zwycięstwa Szwedom. Po pierwsze, jakoś tak się w dzieciństwie złożyło, że moim wielkim idolem był Stefan Edberg, a nie mogę też pominąć Jana Ove Waldnera, Gunde Svana i Torgny'ego Mogrena, a sympatię ugruntowała ekipa piłkarska z pierwszej połowy lat '90, z Tomasem Brolinem (będącym dziś szwedzkim sobowtórem Piotra Semki) i Kennetem Anderssonem w roli głównej. A po drugie dlatego, że nie znoszę tępego wyrazu twarzy Shaqiriego, przy którym Jacek Krzynówek wygląda jak uniwersytecki profesor.
A w meczu wieczornym Anglikom. Głównie dlatego, że grają z Kolumbią.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 lipca 2018 09:30:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Bogus pisze:
nie znoszę tępego wyrazu twarzy Shaqiriego, przy którym Jacek Krzynówek wygląda jak uniwersytecki profesor.


:hahaha:

Przyznaję, że też będę za Szwedami.
Anglikom od zawsze życzyłem rychłego odpadnięcia, bo ciągle uważali że są najlepsi jako że wymyślili futbol. Ale tyle już nieszczęść ich spotkało od tej pory (ukoronowaniem było 1:2 z Islandią na EURO), że moje antyangielskie ostrze się stępiło... W sumie będzie mi obojętne kto wygra.

Bogus pisze:
varowcy byli tak zniesmaczeni kolejną szopką poszkodowanego


Może i tak. Oczywiście, zachowanie Mexa było chamskie. Niemniej z coraz większą irytacją patrzę na Neymara. Doprawdy powinien zacząć grać jakieś epizody w kolejnych częściach filmu "Piła". Ja rozumiem, że noga go boli ale naprawdę musi wpadać w te wszystkie obroty na ziemi (krokodyl topiący zebrę, coś w ten deseń), to rozdziawianie ryja, te drgawki... gość naprawdę wstydu nie ma. :|

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 lipca 2018 10:21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Też jestem za Szwedami.

Natomiast co do aktorzenia pofaulowego. Od dawna mam wrażenie, że jest 2 piłkarzy, którzy stali się chłopcami do bicia jeśli chodzi o takie akcje: Ronaldo i Neymar. Nie mówię, że ci dwaj nie mają takiej historii (choć właśnie w przypadku Ronaldo mam wrażenie, że to zaszłości bardziej), ale przecież tego jest pełno w piłce nożnej, tylko gdy to robi taki nawet dajmy na to Suarez ("nawet", bo przecież zbyt dobrego pijaru on nie ma ze względu na nieprzepisowe użycie uzębienia na murawie), to generalnie się tego nie podkreśla tak, jak w przypadku ww. dwójki, jakby wręcz zakładając, że to normalna część rzemiosła. O tu taki przykład, ale było tego więcej:

https://www.facebook.com/Sportanalytiic ... 567681960/

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 lipca 2018 10:47:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Pełna zgoda co do Suareza! To świetny futbolista, ale boiskowy oszust, co tu dużo gadać. W meczu z Portugalią dostał (też nie jakoś specjalnie mocno) w plecy a leżał potem minutę trzymając się za głowę... :roll:
Celują w tym południowcy. W tym kontekście z przyjemnością ogląda się takie drużyny jak Szkocja, Islandia czy USA. Tam gdy ktoś długo leży albo się zwija, to naprawdę ma powód. Gdy nic mu wielkiego nie jest, to otrzepuje się, poprawia buty i gra dalej.

Cóż, operetkowe hymny państw Ameryki Południowej pasują do tych wszystkich "cierpień"... :wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 lipca 2018 11:44:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
:) Może coś w tym jest faktycznie... Że takim np. Wikingom :wikingos to nie przystoi

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 lipca 2018 14:30:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bo oni oglądają Ronję i Pippi, a nie Izaurę...

A ja bym chciał, żeby Belgia wreszcie gdzieś zaszła. Od kiedy pamiętam, był to taki zespół budzący szacunek, ale zawsze co najwyżej w drugim rzędzie. (Choć to dziwne, że nie ma dwóch, a właściwie trzech reprezentacji Belgii ;-) )

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 lipca 2018 15:28:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
arasek pisze:
Cóż, operetkowe hymny państw Ameryki Południowej pasują do tych wszystkich "cierpień"...

monika pisze:
Może coś w tym jest faktycznie... Że takim np. Wikingom :wikingos to nie przystoi

panek pisze:
Bo oni oglądają Ronję i Pippi, a nie Izaurę...


cudowne :D :D :D



edit: ej miało być w cytatach :oops:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 lipca 2018 07:53:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Anglia wygrała w karnych. Licząc łącznie Euro i Mundiale - drugi raz, na bodaj kilkanaście podejść.
Spodziewam się teraz jakiejś katastrofy albo przynajmniej poważnej anomalii w jakiejś innej dziedzinie. Wszechświat musi wrócić do równowagi.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 lipca 2018 08:15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Peregrin Took pisze:
Spodziewam się teraz jakiejś katastrofy albo przynajmniej poważnej anomalii w jakiejś innej dziedzinie. Wszechświat musi wrócić do równowagi.


:) Czy obecne lato spełnia te warunki?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 lipca 2018 08:29:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Przed meczem byłam raczej za Anglią. Po meczu - raczej za Kolumbią ;-). Waleczność do ostatniej chwili zawsze trochę imponująca. No i James Rodríguez podnosił wartość estetyczną tego turnieju, nieprawdaż.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 lipca 2018 08:30:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Peregrin Took pisze:
Anglia wygrała w karnych.
Tylko po co im te karne były? Żeby pomóc trenerowi przezwyciężyć traumę sprzed 22 lat?
Kolumbia, najlepszy zespół, z jakim przyszło się zmierzyć Lewandowskiemu, była wczoraj przez jakieś 80 minut kompletnie beznadziejna. Sprawiali wrażenie, że wyszli na boisko nastawieni nie na to, żeby strzelić Anglikom en masse, a indywidualnie. Ich bramką byłem zdziwiony niezmiernie, bo właściwie poza tą świetną sytuacją chwilę wcześniej, którą Anglicy sami im stworzyli, nie mieli żadnej szansy.

Szwedzi natomiast w swoim czwartym meczu na tych mistrzostwach odnieśli trzecie zwycięstwo, strzelając szóstą bramkę. Dwie z nich strzelili z karnych (choć zasłużonych), trzy z przypadku (tu rządzą bramki z Meksykiem - najpierw jeden Szwed strzelając tak fatalnie trafił w piłkę, że idealnie wyłożył ją drugiemu, a na koniec obrońca strzelił ręką; w tym towarzystwie ten wczorajszy cionek Szwajcara wypada wręcz blado) i tylko jedną po ładnej akcji bez pomocy rywala (akurat w przegranym meczu). Anglicy mają o czym myśleć przed zbliżającym się ćwierćfinałem im. Svena Gorana Erikssona.

Mam obawy, że kwestia tytułu mistrzowskiego rozstrzygnie się w dwóch meczach: ćwierćfinale Urugwaj - Francja i półfinale, w którym zwycięzca tegoż zagra z Brazylią. Te 3 drużyny, które zwykły zajmować czołowe miejsca na liście najbardziej przeze mnie nielubianych, wydają się najmocniejsze.

Moje typy na ćwierćfinały:
Urugwaj - Francja 1:2 (czy Francuzi mają więcej jakości z przodu, niż Urugwaj z tyłu? co do kibicowania, meczu prawdopodobnie nie będę mógł oglądać, więc nie muszę decydować, kogo nie lubię bardziej)
Brazylia - Belgia 3:0 (niestety; Belgia gubi się w obronie, a Brazylia to wykorzysta)
Rosja - Chorwacja 0:0 k. 4:3 (niestety; Chorwacja nie znajdzie metody na rosyjski autobus)
Szwecja - Anglia 1:1 k. 5:4 (normalnie byłbym za Szwedami, ale Anglicy są chyba mocniejsi, więc może taktycznie trzeba będzie być za nimi? te dwa ostatnie ćwierćfinały powinny być rozgrywane w odwrotnej kolejności)

Najlepszy możliwy finał: Belgia - Chorwacja
Najgorszy możliwy finał: Brazylia - Rosja

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 lipca 2018 09:32:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Moja lista sympatii teraz wygląda mniej więcej tak, z najbardziej nieokreśloną pozycją Szwecji, bo chyba oni są mi najbardziej obojętni tak naprawdę.

1. Chorwacja
2. Belgia
3. Anglia
4. Francja
5. Brazylia
6. Szwecja
7. Urugwaj
8. Rosja

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 lipca 2018 09:37:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
monika pisze:
James Rodríguez podnosił wartość estetyczną tego turnieju

Na wartościach estetycznych piłkarzy się nie znam. Na przekleństwach hiszpańskich trochę bardziej i tym kolega Rodriguez mi żadnej wartości nie podnosił. Wolałbym go na boisku.

Aha, jeszcze a propos Anglii. Rozważam zaprzestanie kibicowania tej reprezentacji, jeśli Dele Alli nie wróci natychmiast na Wyspy. Albo przynajmniej na ławkę rezerwowych.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 lipca 2018 09:51:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Peregrin Took pisze:
Na wartościach estetycznych piłkarzy się nie znam. Na przekleństwach hiszpańskich trochę bardziej i tym kolega Rodriguez mi żadnej wartości nie podnosił.


phpBB [video]


;-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 lipca 2018 10:03:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tak tak, to też pamiętam :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group