Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:41:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620 ... 707  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2018 12:00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Stanisław Lem - Człowiek z Marsa

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 lipca 2018 21:55:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Czytam sobie 'Lot nad kukułczym gniazdem' i jestem coraz bardziej zdumiona. Wiedziałam, że to musi być dość stare, ale jak sprawdziłam rok wydania, 1962, zaczęłam się poważnie zastanawiać nad tym, czy podróże w czasie nie są aby możliwe... To musiało być w tamtych czasach sf, ale sf, zwłaszcza te stare, raczej rozmijają się z późniejszym rozwojem technologii...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 lipca 2018 20:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Wczoraj zajrzałem do wydziałowej biblioteki, żeby sprawdzić czy można wypożyczać książki na wakacje.
Obrazek
Ja na jakiś czas znikam z forum...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 lipca 2018 06:20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
antologia opowiadań "Ojciec"

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 lipca 2018 11:37:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Świat na krawędzi - ze Stanisławem Lemem rozmawia Tomasz Fiałkowski
Jakub Małecki - Rdza
Joseph Conrad - Serce Ciemności (spolszczenie: Jacek Dukaj)
Gustave Flaubert - Pani Bovary

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 27 lipca 2018 01:02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Walczę z Faulknerem a konkretnie z powieścią Intruz. "Walczę" to dobre słowo, bo mamy tutaj strumień świadomości, zdania czasem po kilka stron i ogólnie lekko nie jest. Zresztą nie ukrywam, że pod względem formalnym nie podoba mi się ta książka i uważam, że jest przekombinowana i nic z tego nie wynika. Natomiast ma bardzo interesującą główną historię, co zdaje się nie miało być jej główną atrakcją, ale dla mnie działa ;-) I dlatego nie odłożyłem po setnej stronie, tylko właśnie dobrnąłem do trzysetnej i szykuję się do finiszu.

Oprócz tego czytam też na głos Wyspę skarbów!

Fengari pisze:
Czytam sobie 'Lot nad kukułczym gniazdem' i jestem coraz bardziej zdumiona. Wiedziałam, że to musi być dość stare, ale jak sprawdziłam rok wydania, 1962, zaczęłam się poważnie zastanawiać nad tym, czy podróże w czasie nie są aby możliwe... To musiało być w tamtych czasach sf, ale sf, zwłaszcza te stare, raczej rozmijają się z późniejszym rozwojem technologii...

Jest to po prostu książka genialna, co tu dużo mówić.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 lipca 2018 21:21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Stanisław Staszic - "O przyczynach szkodliwości żydów i środkach usposobienia ich
aby się społeczeństwu użyteczni stali".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 lipca 2018 21:34:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:shock:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 sierpnia 2018 06:21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Stanisław Lem - Czas nieutracony

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 00:30:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
skończyłem "Mocne uderzenie" Ryszarda Ćwirleja. Niby fajne jako kryminał milicyjny, ale wkurza mnie brak dbałości o szczegóły. Rzecz dzieje się częściowo w Jarocinie w 88 roku. T. Love gra "O Ela!", a Owsiak ma status z roku 1993 a może i 2003. Irytujące są też takie wtręty a la "O, napiszę, że tu nic nie ma, a mogłoby być centrum handlowe Stary Browar", które wg autora pewnie są zabawne, ale ja akurat nie lubię.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 sierpnia 2018 10:15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Krystian Brodacki - Historia jazzu w Polsce
Stanisław Lem - Tajemnica chińskiego pokoju

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 sierpnia 2018 11:05:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W górach będąc, przeczytałem świetną książkę Italo Calvino pt. "Rycerz nieistniejący". Zauroczyło mnie już pierwsze zdanie i właściwie nie puściło do ostatniego. W przeciwieństwie do innej książki Calvino, którą czytałem dawniej, ta była wzorcowo jasna i przejrzysta. Owszem, koncept dość wykręcony - główny bohaterem jest rycerz, którego nie ma, ale trzyma się siłą woli ;-), ale w tym koncepcie struktura całości, kolejne wątki i bohaterowie, jawiła się tak niezwykle klarownie, jak rzadko się to zdarza. Pełna satysfakcja czytelnicza!

Obecnie zaś czytam Hemingwaya powieść pt. "Słońce też wschodzi". Mało ekscytujące, choć dobrze się czyta. Autor ma specyficzną skłonność do szczegółu w opisach tego, co się dzieje. Robi to mniej więcej takie wrażenie jak:

Wszedłem do gieesu, aby zrobić zakupy. W sklepie było bardzo gorąco i muchy przysiadały na owocach; nie było żadnych klientów. Miałem ochotę na jakiś nabiał, więc przyjrzałem się dokładnie zawartości lodówki. Stało tam kilka rodzajów jogurtów, zdecydowałem się na wiśniowy. W momencie, gdy miałem jeszcze poprosić o dwie kajzerki, do sklepu wszedł jakiś człowiek. Rozejrzał się dookoła, po czym wyszedł, jak gdyby spłoszony moją obecnością. Poprosiłem jeszcze tęgą sprzedawczynię o puszkę fasoli i solone paluszki. Zapłaciłem dziewięć złotych i trzydzieści groszy, po czym podziękowałem i udałem się na umówione spotkanie ze Zbigniewem.

Nie wiem, jak Wam się czyta taką prozę :lol: Mi w sumie nieźle, ale nie wiem, po co te wszystkie szczegóły. Tym bardziej, że nie mają one dalszego znaczenia - nie jest tak, że jogurt wiśniowy okaże się potem zatruty, a tajemniczy człowiek, który wszedł i wyszedł ze sklepu będzie lokalnym terrorystą, z którym bohater spotka się w kulminacyjnym momencie książki. Więc tak czytam i czytam, i doszedłem do opisu fiesty w Pampelunie, która rzeczywiście robi wrażenie, bo trwa tam nieustająca wielodniowa impreza w hiszpańskim stylu. Boję się tylko, czy nie dojdzie do zbyt graficznych opisów walk byków, bo mogę wtedy nie zdzierżyć.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 sierpnia 2018 11:26:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
wzorcowo jasna i przejrzysta


Ale mimo to zaskakująca i otwarta na interpretacje!

Crazy mi pożyczył i z przyjemnością przeczytałem, istotnie dużo satysfakcji. Ale podobno jest to trzecia część jakiejś trylogii?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 sierpnia 2018 22:06:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Nie wiem, jak Wam się czyta taką prozę


Hehe, ja chyba na tak! Vonnegut miał też takie ciągoty, chyba jestem przyzwyczajony.

Budyń pisze:
T. Love gra "O Ela!"


Ło, to faktycznie słabo...



Ja właśnie skończyłem Roberta Howarda Lorda "Drugi rozbiór Polski". Strasznie depresyjne! :|

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 sierpnia 2018 19:22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4374
Skąd: z lasu

W ostatnim czasie przeczytałem:
1. LESZEK ŻEBROWSKI ,,Mity przeciwko Polsce'', wyd Capitalbook, Warszawa 2014r.
2. STANISŁAW JAWORSKI ,,Związek Jaszczurczy. Narodowe Siły Zbrojne'', wyd. Fundacja Kazimierza Wielkiego, Lublin 2016 r.
3. ESTELA RADWAŃSKA WITOLD RADWAŃSKI ,,Stanisław Radwański. Żołnierz Akcji Specjanej Narodowych Sił zbrojnych'', wyd. Fundacja Kazimierza Wielkiego, Lublin 2016 r.
4. BARBARA JACHIMCZAK ,,Losy żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych na kiecczyźnie'' , wyd. Fundacja Kazimierza Wielkiego, Lublin 2016 r.
5. RAFAŁ A ZIEMKIEWICZ ,,Sanacja czy demokracja'', wyd Orle pióro, Warszawa 2017 r.
6. GARRI KASPAROW ,,Nadchodzi zima. Dlaczego trzeba powstrzymywać Władimira Putina i wrogów wolnego świata'', wyd Insignis, Kraków 2016 r.
7. MAREK WIERZBICKI ,,Polska pod Rękę i odbudowa państwa polskiego .Jan Prot (1891-1957), Wyd IPN, Lublin 2017 r.
8. ,,Głogów w latach 1945-1990 studia z dziejów miasta, pod red. ROBERTA KLEMENTOWSKIEGO i KRZYSZTOFA SZWAGRZYKA Wyd IPN, Wrocław 2014 r.
9. Patryk kozłowski ,,Zygmunt Szendzielarz Łupaszko (1910-1951)'', wyd. Rytm , Warszawa 2011
10 . ,, Wołyń. Przemilczana zbrodnia na Polakach'', praca zbiorowa, wyd. Bonum Verbum, Łaziska 2018 r.

Obecnie czytam
11. RAFAŁ A ZIEMKIEWICZ ,,Uwarzałem że'', wyd fabryka słów, Warszawa 2013 R.








_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620 ... 707  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group