Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:24:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: wt, 03 października 2017 20:31:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dziś o 22:00 w TVP Kultura w dezerterach Józef Skrzek.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: śr, 20 grudnia 2017 20:07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
WRESZCIE trafiłem na taki koncert! :)

https://freemusicstop.com/2017/12/20/dzwiek-powietrza/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: śr, 20 grudnia 2017 21:24:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Świetny tekst.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: ndz, 22 kwietnia 2018 19:33:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..w piątek jadąc przez Nowy Świat mijaliśmy Józefa Skrzeka który poruszał mercedesem takim bez dachu :wink:
Taki fajne koncert się szykują:
2018.05.24 – Czeladź, Elektrownia
Ave Industria
Ela Skrzek – śpiew, Julia Pasternak – wiolonczela, Zbigniew Wałach – gajdy, Jerzy Piotrowski – perkusja, Józef Skrzek – instrumenty klawiszowe, kompozycja
2018.06.07 – Siemianowice Śląskie, plener
KRYSTYN. Festiwal

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: pt, 08 czerwca 2018 19:38:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
wuka pisze:
2018.06.07 – Siemianowice Śląskie, plener
KRYSTYN. Festiwal


.. a wczoraj przy szybie "Krystyn" benefis Józefa Skrzeka. Było miło, fajnie i rodzinnie..A i sporo fajnej muzyki.
Z miłości jestem.. :)

Obrazek
zdjęcia Tomek Staszewski Photographer

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: ndz, 05 sierpnia 2018 16:51:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..i miejsca siedzące :)

"Katowice, jak wiele miast w Polsce, świętuje przypadające w tym roku stulecie niepodległości. Z tej okazji zaprosiliśmy legendarny zespół SBB do stworzenia muzycznego widowiska inspirowanego historią Katowic. Muzyka zespołu prowadzonego przez Józefa Skrzeka przeplatać się będzie z ożywionymi zdjęciami dawnych Katowic.
Miejsce koncertu również ma swój symboliczny wymiar, bo zabrzmi na placu Sejmu Śląskiego, obok historycznego budynku Sejmu.

Bezpłatny, plenerowy koncert odbędzie się w piątek 24 sierpnia. Na słuchaczy będą czekać miejsca siedzące i stojące.

Zapraszamy na koncert SBB w Katowicach
Koncert odbędzie się w/na Plac Sejmu Śląskiego.
"

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: śr, 08 sierpnia 2018 23:07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dzięki, Wuka! Bardzo bym chciał przyjechać, ale akurat tego dnia wyjeżdżamy na sesję zespolu DNA na Podlasie....

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2018 18:02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..Koncert przeniesiono "pod dach" ze względu na możliwość wystąpienia opadów.
Do budynku nieopodal czyli chyba do starego NOSPR. Wejdzie do środka "kto pierwszy ten lepszy" :) .Ale tam jest chyba sporo miejsc.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 08:39:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..oooo..ja!
Obrazek

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 10:29:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Na Twoim zdjęciu jeszcze nie widać, że ta ogromna sala z której uchwyciłeś tylko wycinek, była wypełniona do ostatniego miejsca. Sznur ludzi walił od drzwi nieprzerwanie aż do ostatniej chwili i prawdopodobnie wielu odeszło z kfitkiem lub kfiatkiem z braku miejsc! Ludzie stali pod ścianami!
Mimo to myślę, że organizatorzy zrobili dobrą woltę, przenosząc w ostatniej chwili koncert plenerowy do sali koncertowej. Czułam się jak w kinie, co za fotele, co za klimat!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 13:34:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Ten koncert SBB to jeden z najbardziej wzruszających na jakim byłam w życiu. Zawsze miałam wrażenie, że jest to zespół genialny, tylko niszowy - w stylu: wszyscy wiedzą, ale mało kto słucha. Dlatego wcale się nie spieszyłam. Na wszelki wypadek założyłam koszulkę z napisem Led Zeppelin.
Poza tym wypad szaleńczy, z córką oraz mężem, po trzech tygodniach morderczych upałów w pracy. To musiało się odbić na zdrowiu psychicznym. Tak więc Katowice w ogniu, Katowice ze szkła, pociągiem przez stację Ruda Chebzie gdzie kiedyś wysiądę na zawsze, zakopię się w ciemnej piwnicy pod familokiem jak Sylvia Plath. Bo akurat tego dnia obejrzałam znów Sylvię, podczytując znów Vonnegutta o zbombardowaniu Drezna. I po co? Po co tak się czołgam w te ciemne rejony? Ale nic to, rodzina zadowolona, nawet małe pyfko pod żapkom.
19.20 wchodzimy, co za blichtr! Młody człowiek na każdym półpiętrze życzy dobrego wieczoru wita serdecznie, kiwa głową rytmicznie i już go chcę uścisnąć, ale widzę że piętro wyżej taki sam... Urząd Miasta sprerparował marionetki zupełnie jak u nas... Prezydent jednak rzeczywisty, koszula wypuszczona na spodnie, luzik, bez białych pereł jak nasza pani... Jak widać jednak kompromituję się komentując to wszystko na bieżąco, bo przyszłam na koncert a nie na akademię, Ostrzegawczy cios w bok i milknę, i dobrze bo już!

CD.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 14:04:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
:) mi też się bardzo podobało. Ja to wogóle lubię oglądać zespół tzn. patrzeć na nich. Lubię oglądać jak Józef Skrzek krząta się w swoim instrumentarium..Oglądając zespół wczoraj stwierdziłem że to najbardziej śląska grupa artystyczna. A i Józef Skrzek nigdy nie opuścił swojej małej ojczyzny..ojcowizny! Dziś jadąc przez Michałkowice widziałem pana Józka naprzeciw michałkowickiego kościoła :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 14:09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
[color=#FFFF00][/color]Po pierwsze, gdy weszliśmy do środka, przebrnęliśmy into the labirynth, gdy niespodzianie Wuka to już jeden z tych znaków tajemnych aż się wystraszyłam, kiedyż to umilknie oby nigdy i wchodzi trzech starszych panów i aplauz pośród tej ciszy i znów to nie jest przypadek, to ściśnięte gardło. Jeszcze się nie zaczęło, a już dziękowałam za wszystko. :D
Będą ci grały skrzypce lipowe!

Dobra, przerabiałam to już na jednym z koncertów Marka Grechuty. Nikt nie zauważył metafizyki, pisano w prasie że pijany... Upiłam się wtedy na złość. To było tak samo. Tłum i nikogo, zamykam oczy, co za fotel cudowny. Trzech facetów i film na ścianie cały we krwi, historia którą Vonnegutt skomentował: zdarza się. Jatka, a potem ordery, freedom, dziewczynki w bieli. Leci szalona improwizacja, umieram tam ale inaczej, ze szczęścia. Córeczka zdjęcia cyka, siedzi żywa i piękna obok,oni grają jakby szli przez park w Suchej Beskidzkiej, niby nic. Grają tak długo że ludzie z nerwów wiwatują na każdej pauzie.

Gdziekolwiek będziesz, cokolwiek się stanie będą miejsca w książkach i miejsca przy stole, kasztan który kwitnie, ktoś nagle zawoła. To będę ja.

CD.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 14:40:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Jakieś półtorej godziny później wychodzimy po tych sennych schodach.(i te ślady bezładne moich kroków po ziemi) Na schodach spotykam Wukę, który śnił swój sen na tle epoki przyćmionej parę rzędów przed nami. Wogóle nie mogę nic powiedzieć i chyba nic nieszkodzi. Są ludzie że nie trzeba :). Jednak chwilę gadamy na placu Sejmu śląskiego. Ten tłum ludzi wysypujących się ze środka, też to poczuli? Genialne, choć wystarczyło parę minut i już nie wierzę.
Ale potem wesolutki piąteczek, neony, banery i hejhoł, kawa i ten no szejk, lata naste 21 wieku heloł pociąg, wiele planów, ruda chebzie i padam na pysk, snów nie ma, koniec promocji.

Był koncert.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ODLOT
PostWysłany: pt, 26 października 2018 21:22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..polecam.
2018.11.02 / 19:00 – Katowice, Kościół Mariacki
Misterium Dnia Zadusznego – Epitafium dla Janka
Józef Skrzek oraz Ela Skrzek – śpiew i Julian Pasternak – wiolonczela

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group