Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:49:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2882 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 193  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 12 września 2018 11:24:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Muzzy'84 pisze:
Atak terrorystów na WTC w Nowym Jorku w 2001 roku. Te wydarzenie pamiętam jak dziś

Wróciłem z zajęć, włączyłem TV, wyłączyłem głos i zdrzemnąłem się nieco.
Wstałem, pomyślałem, że jakieś strasznie głupi film w tej telewizji pokazują.
Pojechałem na Retkinię, dzwonię do znajomych, otwiera mi kumpel i mówi: Szybko, chodź - Babilon płonie!
Potem robiliśmy przygotowanie do liturgii o trafiliśmy na 18 rozdział Apokalipsy Jana:
...bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo!"
A każdy sternik i każdy żeglarz przybrzeżny,
i marynarze, i wszyscy, co pracują na morzu,
stanęli z daleka i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali:
"Jakież jest miasto podobne do stolicy?

Jest trauma.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 września 2018 11:28:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Muzzy'84 pisze:
Ze szkoły wróciłem
zasada pisze:
Wróciłem z zajęć

A ja siedziałem leniwie w domu u Rodziców - byłem już po czwartym roku studiów i przyjechałem do domu na kilka tygodni. Coś tam czytałem, coś tam jadłem i weszła do pokoju Mama, włączyła telewizor, chcąc obejrzeć - pamiętam dokładnie - Klan.
A tu zamiast Klanu dym i krzyki...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 września 2018 16:37:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
1944 r. po raz pierwszy od początku Powstania Warszawskiego samoloty sowieckie dokonały zrzutów broni i żywności. Wcześniej Stalin nie zgadzał się nawet na lądowanie po sowieckiej stronie frontu samolotów alianckich wiozących pomoc dla Warszawy.





_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 września 2018 19:38:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
1947 r. urodził się JERZY POPIEŁUSZKO, duchowny katolicki, kapelan „Solidarności”, męczennik, błogosławiony Kościoła katolickiego, w 1984 roku zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 września 2018 08:16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu

1939 r. wojska niemieckie zajęły Białystok. Po kilku dniach, 22 września 1939 roku zgodnie z postanowieniami paktu Ribbentrop-Mołotow miasto zostało przekazane Armii Czerwonej, a następnie przyłączone do Białoruskiej SRR.








_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 16 września 2018 08:03:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
1939 r. GENERAŁ JULIUSZ RÓMMEL odrzucił niemiecką propozycję kapitulacji Warszawy. W odwecie Niemcy rozpoczęli huraganowy ostrzał artyleryjski miasta połączony z nalotami bombowymi. Następnego dnia na stolicę spadło ok. 5 tys. pocisków.






_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 września 2018 03:06:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu


1920 r. ur. się JANUSZ BROCHWICZ LEWIŃSKI ,,ps Gryf'' , GENERAŁ DYWIZJI WP, uczestnik września '39, w dniu urozin w niewli sowieckiej, a następnie udana ucieczka, uczestnik konspiracji ZWZ AK, w szeregach oddziału partyzanckiego cc ,,Zapory'', uczetnik powstania warszawskiego, ranny , następnie w niewoi neimieckiej, po wojnie w ! samodzielnej Brygadzie spadochronowej, po wojnie w Armii brytyjskiej. Odznaczony VM V klasy, 2 KW, Medal Wojska, Krzyż Armii Krajowej, Warszawski Krzyż Powstańczy
Krzyż Kampanii Wrześniowej, Złoty Medal „Za zasługi dla obronności kraju”, Medal „Pro Memoria”
Odznaka za Rany i Kontuzje – dwukrotnie
British Empire Medal (Wielka Brytania)
War Medal 1939-1945 (Wielka Brytania)
General Service Medal (Wielka Brytania)
Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej (2016)
Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski – 2015[8]
Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski – 2006
Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

1939 r., realizując ustalenia tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona zaatakowała Polskę. ZSRR złamał tym samym postanowienia układu o nieagresji.

Brytyjski dziennik „The Times” określił sowiecki atak jako „cios w plecy”.



_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 września 2018 02:58:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
1939 r. zakończyła się bitwa nad Bzurą, największa batalia wojny obronnej Polski w 1939 roku. Armia Poznań pod dowództwem gen. Tadeusza Kutrzeby, mimo początkowych sukcesów, nie zdołała zatrzymać oddziałów niemieckich idących na Warszawę.





_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 września 2018 03:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
19 września 1940 r. PODPORUCZNIK WITOLD PILECKI pozwolił się aresztować w łapance ulicznej na Żoliborzu. Jego celem było dostanie się pod przybranym nazwiskiem do obozu koncentracyjnego Auschwitz, aby zebrać informacje o zbrodniach popełnianych przez Niemców.





_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 września 2018 03:07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu


1902 r. urodził się FRANCISZEK KAMIŃSKI GENERAŁ DYWIZJI WOJSKA POLSKIEGO, generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Batalionów Chłopskich, szef I Oddziału Sztabu Komendy Głównej Armii Krajowej, działacz ruchu ludowego. W 1996 roku odznaczony krzyżem Orderu Orła Białego.

1939 r. rozpoczął się zmasowany ostrzał Helu, ostatniej polskiej placówki walczącej nad Bałtykiem. Obroną kierował KONTRADMIRAŁ WŁODZIMIERZ STEYER.
Załoga Półwyspu Helskiego skapitulowała 2 października.

1942 r. utworzono Narodowe Siły Zbrojne, konspiracyjną organizację wojskową obozu narodowego. NSZ były największą po Armii Krajowej i Batalionach Chłopskich podziemną formacją polityczno-wojskową w okupowanej Polsce. Liczyły od 80 do 100 tys. osób.




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 września 2018 03:08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
1944 r. 1. Samodzielna Brygada Spadochronowa pod dowództwem GENERAŁA STANISŁAWA SOSABOWSKIEGOzostała zrzucona w rejonie holenderskiej miejscowości Driel.
Wzięła udział w największej operacji powietrznodesantowej II wojny światowej „Market-Garden”






_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 września 2018 18:45:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
22 września 1939 r. Armia Czerwona zajęła Lwów. Oficerowie Wojska Polskiego broniący miasta, pomimo radzieckich obietnic zwolnienia i umożliwienia wyjazdu za granicę, zostali wzięci do niewoli, osadzeni w obozach jenieckich, a następnie zamordowani.







_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 września 2018 07:47:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
1944 r. upadł Czerniaków, najzacieklej broniona część stolicy podczas Powstania Warszawskiego. Tego dnia oddziały niemieckie rozpoczęły szturm na Górny Mokotów,jeden z trzech – obok północnego Żoliborza i Śródmieścia – pozostałych ośrodków oporu.








_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 września 2018 07:25:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
1944 r. rozpoczęła się ewakuacja Mokotowa. Wobec ogromnej przewagi Niemców PODPUŁKOWNIK JÓZEF ROKICKI podjął decyzję o wycofaniu powstańców kanałami do Śródmieścia. Dzielnicę opuściło również 4500 cywili.


1944 r. w wyniku niepowodzenia operacji „Market-Garden” polscy i brytyjscy spadochroniarze wycofali się z okolic Arnhem w Holandii. Polska 1. SAMODZIELNA BRYGADA SPADOCHRONOWA pod dowództwem GENERAŁA STANISŁAWA SOSABOWSKIEGO straciła 342 żołnierzy.

1946 roku Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej Edwarda Osóbki-Morawskiego z dniem 6 września pozbawił obywatelstwa polskiego 76 oficerów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Osobną uchwałą odebrano obywatelstwo GENERAŁOWI WŁADYSŁAWOWI ANDERSOWI .




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 września 2018 22:15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
1939 r. w oblężonej Warszawie powołana została SŁUŻBA ZWYCIĘSTWU POLSKI łużba Zwycięstwu Polski pod dowództwem GENERAŁA MICHAŁA KARASZEWICZA - TOKARZEWSKIEGO. Była pierwszą konspiracyjną organizacją zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego.


1942 r. powołano Tymczasowy Komitet Pomocy Żydom (Żegota). Jego celem było organizowanie pomocy dla Żydów w gettach i poza nimi. Kilka miesięcy później komitet został przekształcony w Radę Pomocy Żydom, organ rządu RP na uchodźstwie.




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2882 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 193  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group