Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:20:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 10 października 2018 21:40:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
o! kolejny nieco przykurzony w moich odsłuchach kawałek, a raczej niesprawiedliwie. kiedyś był to jeden z żelaznych punktów każdego odsłuchu "legendy", zresztą to jeden z pierwszych kawałków armii, których nauczyłem się grać na gitarze. pędząca przestrzeń, mocne słowa o tym, że "to co stworzone zniszczonym być może", mostek instrumentalny w środku - to wszystko mocno metafizyczne; należy się solidna dziewiątka, bo jednak dychę rezerwuję dla swoich "naj". w ostatnim czasie każde spotkanie z "legendą" zresztą ma w sobie dużo z metafizyki, zwłaszcza, że chyba jak nigdy wsłuchuję się w bryla i stopę.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 października 2018 05:28:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kurde, Izabelin zaczął odkurzać katalog i wydawać reedycje, pojawił się Kobong, może i Legenda w ich miksie się kiedyś doczeka...? Bo to zupełnie inna bajka, co wydanie MMP...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 października 2018 08:44:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
Bogus jeszcze nie głosował? ciekawe, co da!

Bogus się długo wahał, patrząc ze zdziwieniem i lekkim przerażeniem na ten wysyp dziesiątek. Wprawdzie cyfry, jakich się tu powszechnie używa do oceny tego numeru i mi chodzą po głowie, ale nie pomyślałbym, żeby użyć ich jednocześnie :mrgreen:
A poważnie mówiąc, to jest numer, który ma dla mnie dwa bardzo różne oblicza i ocena musi być jakąś wypadkową. Jasne było od początku, że to musi być jakaś wysoka ocena, ale jaka dokładnie? Zacznę od minusów - w swym rdzeniu Nigdy to dość typowy legendowy odkurzacz, choć przyznać muszę, że sprawny, przebojowy (zwłaszcza za sprawą melodii wokalu w refrenie) i bardzo energetyczny, co ma niebagatelne znaczenie dla wydźwięku całości. Nie da się jednak ukryć, że utwór ten stoi w mym odczuciu tym charakterystycznym dwuczęściowym motywem i oczekiwaniem na to, aż te dwie części połączą się w finale, choć - chochla dziegciu - akurat tam nie jest należycie wyeksponowany, a wręcz przykryty tym, co następuje po nim. Niemniej, motyw uważam za genialny i on sam jeden decyduje, że nic poniżej 7 nie było brane pod rozwagę. Rzecz kolejna, to te kanonady na bębnach, które owemu motywowi towarzyszą. Trzecia to część instrumentalna - jestem gorącym zwolennikiem takich przełamań zwrotko-refrenowej struktury, w których - jak już pisał Prazeodym - brak solowych popisów. Tu mam pewne zastrzeżenia do pierwszej fazy, wyjętej jakby żywcem z "Nie ja" - w najlepszym wypadku trwa za długo - ale potem jest już świetnie. Nawet banalna podróż w górę skali, która zwykle pewnie mocno by mnie drażniła, tu udanie wprowadza do tego, co w Nigdy najlepsze. A jeszcze trzeba wspomnieć o waltornii, która występuje tu w swej optymalnej roli - charakterystycznego, wyrazistego, ale jednak drugoplanowego dodatku.

8/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 października 2018 09:50:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Prazeo zagłosował taktycznie dwa razy po 10 ;) ? Ja tam cały czas nie wiem ile dać. Na razie wygląda to przerażająco: 16 dziesiątek (!), dwie dziewiątki, jedna ósemka... "Nigdy" to utwór zdecydowanie najlepszy na Legendzie, znacznie lepszy od przereklamowanej Opowieści Zimowej, ale czy najlepszy w dyskografii Armii..... kto wie? kto wie?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 października 2018 10:22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Ten utwór zawsze kojarzył mi się z otwarciami koncertów Armii (albo od razu albo po Siekierowym wstępie). Kiedyś nawet go w miarę umiałem zagrać na basie.

8/10 obiektywnie świetny utwór, ale tutaj wchodzą w grę emocje. Subiektywnie nie jest to mój top.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 października 2018 11:04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Na koncertach widziałem "Nigdy" już dwa lata wcześniej, ale tego kalibru wykonania w takim składzie zapamiętałem najbardziej (choć tu konkretnie mnie nie było):

phpBB [video]


ależ to były wspaniałe czasy!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 października 2018 11:06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
Utwór "To, czego nigdy nie widziałem" rozgrywa się w przestrzeniach apokaliptycznych, kosmicznych albo eschatologicznych - nie wiem w których, ale wszelkie kategorie ludzkie (a na takie mi te rozpacze i nadzieje wyglądają) wydają mi się tu tak bardzo nieprzystające, że aż nie widzę różnicy między rozpaczą i nadzieją!


Tak właśnie!
Może zresztą m.in. z tego wynika "Legendy" moc niesienia ukojenia , ze wzbicia się ponad ludzkie kategorie.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 października 2018 15:11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
...a jednak nie jest nieludzka? prawda?

Tyler, nie patrz na to jak głosują inni, patrz w swoje serce :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 października 2018 15:44:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Obrazek

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 października 2018 18:49:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
patrz w swoje serce .


arasek pisze:
Obrazek


Dla tłuszczy niebiegłej w Piśmie -
Podium cyniczne. Dla mnie bałwochwalcy -
Klucz do wróżb - Cielcem!

:mrgreen:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 października 2018 14:41:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
...i się wszyscy obrazili, lelum polelum!

:mrgreen:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 października 2018 22:32:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
9/10
Ale trochę kusi, żeby dać niższą ocenę, bo na razie średnia wychodzi za wysoka.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 października 2018 22:52:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
niestety 10/10 ;)

a wersję Jacaszka dziś po raz pierwszy usłyszałem, ale super

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 09:04:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dla mnie jest to jakaś pozagatunkowa muzyka, bo kojarzy mi się nie tylko z podkręconym hard rockiem, ale też symfonicznie, awangardowo czy ludowo.
To, czego nigdy nie widziałem jest też niesamowicie plastyczne i po prostu rozgrywa się w przestrzeni!
Bardzo ciekawe są kontrasty w fakturze dźwięków: one mają kształty, odcienie - pręgowane i skrzydlate - jedne drapią, inne są jak chłodny kałczuk, wystrzeliwują, spadają, nadymają się, żyją!
Trudno też uwierzyć w to, jak wszystko rozgrywa się w czasie. Mam na myśli stronę rytmiczną, rozmaite akcenty, zawieszenia - oczywiście na bębnach, ale nie tylko, to jest prawdziwy geniusz; no i kwestie ogólnej dramaturgii (choć ta dla mnie nie do końca jest płynna) i podtrzymywania uwagi słuchacza, czy wręcz olśniewania jej, zaskakującymi dźwiękami i fantastycznymi motywami, które pojawiają się tylko raz!

I muszę zaznaczyć, że w przypadku tego utworu miks wifonowski zdecydowanie góruje nad izabelinowskim!

9.5

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 09:08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Emilian pisze:
Ale trochę kusi, żeby dać niższą ocenę, bo na razie średnia wychodzi za wysoka.


Ale nie można robić takich rzeczy! Tu nie ma miejsca na kunktatorstwo i politykę!
Zwłaszcza, że czym później, tym zaczniecie bardziej kombinować.

A przecież omawiamy i oceniamy utwory, a nie budujemy listę utworów, jeszcze kształtując ją wedle własnego widzimisię... :(

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group