Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:55:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 13 października 2018 10:25:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Zdaję sobiez tego sprawę, dlatego oceniłem uczciwie. Kiedyś zdziwiło mnie, że ten utwór wygrał legendarnego survivora, więc spodziewałem się, że teraz będzie wysoko.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 10:34:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
wychodzi, że muzycznie to najmniej przeze mnie ulubiony utwór na Legendzie
9,49/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 11:07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Emilian pisze:
Zdaję sobiez tego sprawę, dlatego oceniłem uczciwie.


Dzięki, wiem. Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. Swego posta adresowałem też do Tylera :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 11:22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
pablak pisze:
muzycznie to najmniej przeze mnie ulubiony utwór na Legendzie

Bardzo ekscentrycznie! Co prawda nie podzielam zdania Tylera, że to najlepszy utwór na Legendzie, a w legendarnym surwajworze, o którym wspomniał Emilian, wręcz obraziłem się na Nigdy, kiedy wyeliminowało Legendę (zresztą obraziłem się chyba nie dlatego, że wyeliminowało, tylko o ile pamiętam, był jakiś przekręt w liczeniu!) - ale jednak muzycznie jest to potęga! Nawet zwłaszcza muzycznie, powiedziałbym.

Jeszcze nie zrobiłem odsłuchu, ale chciałem jeszcze napisać, że jedyne właściwie kiepskie skojarzenie, jakie mam z tym utworem, to są koncerty z okolic wczesnego forum. Po PRL-u utwory z Legendy wróciły w obfitości do repertuaru koncertowego, ale moim zdaniem tamten skład nie miał do nich ręki, a zwłaszcza drętwo wychodziły Nigdy i Światło. Co gorsza zaś, Nigdy było przez pewien czas otwieraczem koncertów, chyba najgorszym w historii zespołu. Jest to utwór, który kompletnie nie nadaje się na otwieranie niczego, ani koncertu, ani płyty, ani składanki, ani imprezy, niczego. Ma charakter bardzo wyraźnie końcowy, wymaga głębokiego wejścia, zanurzenia się w jakąś-tam atmosferę i nawet teraz do odsłuchu zastanawiam się, jak usiąść, bo co, tak z ciszy puszczę sobie nagle Nigdy? To chyba nie zagra, muszę wymyślić coś innego.

Arasek, do kiedy mam dzisiaj czas?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 11:29:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Po PRL-u utwory z Legendy wróciły w obfitości do repertuaru koncertowego, ale moim zdaniem tamten skład nie miał do nich ręki, a zwłaszcza drętwo wychodziły Nigdy i Światło. Co gorsza zaś, Nigdy było przez pewien czas otwieraczem koncertów, chyba najgorszym w historii zespołu.


Dokładnie tak :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 11:33:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Arasek, do kiedy mam dzisiaj czas?


Do 19:59. Rup otsłuhy!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 11:35:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
Jest to utwór, który kompletnie nie nadaje się na otwieranie niczego, ani koncertu, ani płyty, ani składanki, ani imprezy, niczego.


Ale z tym bym polemizował. Pamiętam koncert w Krakowie, który rozpoczął się on Nigdy, (kiedy Kuba jeszcze gadał z nami, kawałek od sceny, musiał przedzierać się przez tłum) i dla mnie to był bardzo dobry początek świetnego koncertu! Co prawda to były czasy późniejsze, rozkwit sekcji Krzyżyk/Kmieta, ale Nigdy było tam jak początek zjazdu na nartach, albo saneczkach, z tymi emocjami, które kojarzą czemuś takiemu na większej górze, że nigdy nie wiesz jaką prędkość rozwiniesz i czy nie fikniesz tam gdzieś w dole :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 12:23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie no, ja też pamiętam koncerty, które były super i zaczynały się od Nigdy, i emocje były jak najbardziej. Best przykład - XX-lecie! Gdzie zresztą Nigdy wg mnie brzmi słabo i najlepiej zaczynać oglądanie koncertu od Buraków ;-) Ale i tak tam w Stodole (a nawet na Uonce, gdyśmy odsłuchiwali wspólnie, pewnie nie jeden raz) było super.

antiwitek pisze:
jak początek zjazdu na nartach

Dobre porównania, ale też - zanim zacznie się zjazd na nartach trzeba najpierw znaleźć się na górze. A nie, że wychodzisz z domu, przeciągasz się i zaczynasz od zjazdu ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 12:30:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Mi się nie podobało, że to Nigdy z XXI wieku zaczynało się od motywu w zwolnionej wersji - a dla mnie ten utwór (po wiaterku) musi od razu zaczynać z pełnej petary, bez brania jeńców 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 12:33:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Też często coś było nie tak z wokalem - jakby za nisko o oktawę czy coś? ;-) Nie pamiętam i musiałbym posłuchać, ale kojarzy mi się wrażenie, że Budzy coś nie trafia we właściwe tonacje.
A także ucięte zakończenie! Przecież zarówno Nigdy jak i Przebłysk w tamtych czasach szły zwykle bez tych spektakularnych końcówek, nie?

Dobra, dość narzekania. Przed 19:59 dokonam chyba najmocniejszego odsłuchu ze wszystkich, tak czuję.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 13:22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Jeszcze co do wokalu: uważam, że forma Budzego i jego ekspresja na "Legendzie" była idealna do tych utworów. Jasne, później miewał on jeszcze lepsze czasy jeśli chodzi o śpiewanie i jeszcze się rozwijał. A na "Legendzie" jest taki okres przejściowy - on już jest sto razy bardziej melodyjny niż w okresie pierwszej płyty, ale jeszcze gdzieś tam się ten przyczajony punk w jego głosie kryje. I to do tych utworów, w tym do "To czego nigdy nie widziałem" pasuje znakomicie.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 17:34:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Interpeluję o przesunięcie mi czasu do 20:59! Przymierzam się do odsłuchu z bardzo grubej rury, czekałem trochę, aż się zrobi ciemniej, ale dzieci nie rokują teraz, żeby udało się zrobić bez zakłóceń odsłuch dłuższy niż 5 minut. Prośbę swą motywuję tym, iż położylibyśmy je i wtedy bym mógł zrobić odsłuchy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 17:46:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wprowadzamy zatem program "Godzina +" :wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 18:20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kurde, ale Nigdy na Exodusie zapieprza! :shock:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 18:25:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
tam wszystko zapieprza :D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group