Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:34:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 12:02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
nie byłbym kolejowym powsinogą gdybym nie dał 8
jest pęd, emocje i fajne wyciszenia
szkoda, że sygnały ostrzegawcze pociągów nie wykorzystują tych dęciaków

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 16:07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
9

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 16:31:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Mi Grot najbardziej pasuje jako część całego Freaka. Sam w sobie mniej.

6

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 16:45:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A mi najbardziej pasuje początek Grota - zarówno w kontekście całości, wychodzący energicznie z przydługiej końcówki Breakoutu, jak i samodzielnie. Utwór zaczyna się doskonale, nie tylko samym riffem basowym, ale kolejnymi dochodzącymi do niego rzeczami: gitara w sam raz, potem te akcenty dęciaków, wreszcie wejście wokalu.
Niestety zauważam, że tak po 40 sekundzie utwór przestaje oferować cokolwiek nowego. Powtarzane są patenty wokalne i instrumentalne, dobrze, że przez krótki czas, jest też zwolnienie, które wydaje mi się zupełnie niepotrzebne. I generalnie mimo swojej krótkości i konkretności, cierpi według mnie Grot na pewną monotonność.

5.5/10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 17:53:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
9

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 17:57:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
6,9/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 18:55:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Crazy pisze:
cierpi według mnie Grot na pewną monotonność

jazda pociągiem jest też monotonna i co źle...?
nie czujecie rytmu podróży?

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 19:23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
GROT THE ENGINE DRIVER - głosowało 20 osób, najwyższa nota to 10 (Fen i wuka), najniższa - 4 (Bogus). Łącznie dało to utworowi 7,24 i miejsce tuż za "Piosenką liczb".
Dziękuję za udział w tym Omawianiu. :)
Kolejne losowanie dziś nieco później, ale myślę że przed 23:00.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 19:47:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Powsinoga pisze:
nie czujecie rytmu podróży?


ale to jakaś taka megakrótka podróż chyba?...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony ndz, 04 listopada 2018 22:51:49 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 20:33:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
jeszcze po czasie napiszę (wcześniej niestety nie mogłem :| ) trochę o tym utworze od kuchni, bo wydaje mi się jeden aspekt ważny

ale po - nomen omen - kolei

w odróżnieniu od innych numerów na Freaku, do tego i do Green teksty były pisane nie chcę powiedzieć, że na kolanie, ale istotnie na kolanie w studiu tuż przed nagraniem, co zresztą nie było wielkim problemem, bo już z Tomem zaczęliśmy się oswajać jako domorosły songwriting team Lennon/McCartney i i jeden, i drugi tekst poszedł w miarę jak z płatka (ten tu Grot szybciej)

nie pamiętam jak to się stało, że tekst zrobił się o opowiadaniu Grabińskiego - na pewno decyzja wyszła od Toma, ale czy wpadł na to już przy nagrywaniu podkładu, czy dopiero teraz w Puszczykowie - nie wiem...

na pewno, gdy już to było wiadomo - poszło łatwo: pierwszy za przeproszeniem ustęp: run to the rails/move an empty train wyszedł na pewno ode mnie - oczywiście podczas nagrania beztrosko opuściliśmy to "an", bo nie pasowao do rytmu...

potem już się potoczyło - ride to the moon to chyba Budzy, working at the end of time to na pewno Budzy (jak to by było: "pracując na końcu czasu?") - bardzo był w ogóle podjarany ostatnią zwrotką o tym, że wszystko do ognia - już do końca dnia toczyło się robocze zawołanie: Gero do ognia! (raz na Forum nawet wystąpiło)

i najważniejszy moment - wszystko dobrze idzie, pociąg rozpędzony i pojawia się słowo cross... ja machinalnie do Budzego: "uciekaj od krzyża?", a on (jaka jasność!): NIEE! WJEDŹ W KRZYŻ!"

nagranie tego było już tylko formalnością - w ogóle w pierwszej wersji cały numer był tak skandowany jak ostatnia zwrotka: run! to the rails!... - te bardziej melodyjne zaśpiewy Tom wgrał już potem... moje partie też szybko poszły - po pierwszym razie Tom poddał, żeby może jakoś te partie bardziej wygrać, jakoś manierystycznie... nie pamiętam jakiego Tom dokładnie użył słowa, ale pamiętam, że postanowiłem to zaśpiewać trochę jak Kaja the Córka Beaty i od razu okazało się, ze siedzi... warto było na pewno (choć jedno - to przed pierwszą "solówką" bardzo nie stroi :oops: ) - pamiętam jak Aras po wydaniu płyty napisał, że gdyby był dziewczyną to by się we mnie za te wokale zakochał, czy coś takiego :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: ale już Kamik coś tam narzekał, że nienaturalne - tu masz odpowiedź skąd się to wzięło

w ogóle szkoda, że nie mogliście zobaczyć jaki Tom był w studiu podczas nagrywania tego albumu - sama słodycz, a nagrywanie tego akurat numeru pamiętam najbardziej słonecznie, to było jak ze snu

jeśli chodzi o tą soundropsową wersję, którą Fengari wkleiła, to też Kamik stanowczo poddał, że musi być po polsku - tłumaczenie jest jakie jest, ale jakoś chyba uchodzi - śmieszą mnie trochę wokale, bo niektóre są sprzed zapalenia krtani, a inne tuż po ;)

w każdym razie, pamiętej Forumowiczu: ride to the cross, po dziesięciu latach z pełną stanowczością się pod tym pod pisuję

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 22:07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
O, super że dopisałeś, fajne szczegóły!
Deklę miłosną podtrzymuję :mrgreen:

A swoją drogą wersja soundropsowa bardzo udana i ma to czego może braknie w wersji armijnej - pomysł z przyspieszeniem pod koniec!
Fen - świetny teledysk :!:

Crazy pisze:
ale to jakaś taka megakrótka podróż chyba?...


Dwa kilometry w obie strony - właśnie wróciłem z Rivendell, gdzie Tom m.in. wylosował kolejny utwór. :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 listopada 2018 17:56:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
świetny teledysk :!:

Dzięki Aras, w potforumie jest już następny, gdzie jest nas troszkę więcej. :wink:
A swoją drogą obejrzałam sobie teraz oficjalny soundropsowy do 'Ringwraiths and people' - jak fajnie się na niego patrzy, kiedy już zna się te miejsca!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 11:28:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Gerardzie, Twój wpis mógł smyknąć moją notkę w górę!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 16:54:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
I ma znakomity wokal obu wokalistów, trzeba to przyznać, choć araskową nagrodę za najlepszy paszczowy wykon made by Gero w Armii dla mnie nadal pozostaje w rękach death television.

To ja chyba właśnie obstawię to w Grocie.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group