Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 27 marca 2024 06:12:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 04 grudnia 2018 19:30:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tyler Durden pisze:
Będzie recenzja w Lizardzie?
Redakcja twierdzi że ma otrzymać egzemplarz :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 grudnia 2018 11:19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
Fengari pisze:
chyba pierwszy raz w życiu widzę książkę ponumerowaną w całości cyframi rzymskimi.

tak, to jest świetne! w ogóle wydanie mi się bardzo podoba, super czcionka, format, dobrze się to nawet trzyma w ręku, dobrze na to patrzy, jest przestrzeń no i jeszcze te rysunki!

manool pisze:
literówek nie szukałam, ale leżę złożona chorobą, więc wszystko przede mną

literówek nie widziałem, ale błędów interpunkcyjnych mnóstwo :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 grudnia 2018 20:42:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
tak, to jest świetne! w ogóle wydanie mi się bardzo podoba, super czcionka, format, dobrze się to nawet trzyma w ręku, dobrze na to patrzy, jest przestrzeń no i jeszcze te rysunki!


DZIĘKI, acz niewiele mam z tym wspólnego, hehe.
Tzn - wymyśliłem te rzymską numerację, bardzo nastawałem na taki format, uparłem się na tego typu papier, nie wyobrażałem sobie by całość była tylko klejona (a nie klejona i szyta) i żałuję, że okładka nie jest twarda, ale jednak zmiękłem z prozaicznych przyczyn. Wybór czcionki i tzw, skład to już tylko 100dnio ;-). Jestem bardzo szczęśliwy, że, ostatecznie, udało się uniknąć zdjęć na rzecz szkiców.

Cytat:
literówek nie widziałem, ale błędów interpunkcyjnych mnóstwo :-)


Yep. To już w 100% moja sprawa hehe. Napisałem na ten temat dłuższy komentarz, ale stwierdziłem, że to trochę tłumaczenie się, a tego jednak nie chcę robić, zatem - to niestety prawda.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 22:23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
Co do tych interpunktówek, to pechowo najbardziej atakują one na samiutkim początku: w pierwszej wypowiedzi Wagla, w pierwszych czterech linijkach jest sześć błędów. Konkret! Potem już ich tak nie widzę, może czasem coś, ale nie przeszkadza.

Jednak przecinki to rzecz ważne, ale nie najważniejsza ;-) Książkę czyta się świetnie - oczywiście znałem część wywiadów wcześniej, na razie trafiam w większości na te, które już czytałem. Ale to całkiem inna sprawa jest, czytać to w takim miłym wydaniu, leżąc sobie w łóżku, nie trzeba scrollować ekranu, zezować i wbijać gał w jarzący się ekran. Teraz, w tym wydaniu, to te wszystkie wywiady wydają mi się zaskakująco krótkie! ledwo zacząłem czytać, a już przychodzi techniczny i mówi, że trzeba kończyć ;-) Na komputerze były fascynujące, ale męczyły mnie i w związku z tym wydawały się całkiem długie.

I jedyne, czego mi brakuje, to tych filmików z muzyką, co zwykle pod wywiadem wstawiałeś!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 23:21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Co do tych interpunktówek, to pechowo najbardziej atakują one na samiutkim początku: w pierwszej wypowiedzi Wagla, w pierwszych czterech linijkach jest sześć błędów. Konkret! Potem już ich tak nie widzę, może czasem coś, ale nie przeszkadza.


Uff, to dobrze, że przynajmniej potwierdzasz moją myśl, że czym dalej tym, w tym elemencie, lepiej.

Kurde, aż sprawdzę te 4 linijki hehe. No sprawdziłem i... trochę odetchnąłem. Dziwnie to teraz brzmi, ale jednak wytłumaczę - te przecinki są tak ustawione jak stawia je Wagiel. Brałem pod uwagę, że to może oznaczać błąd na błędzie, ale - jak cholera - mi zależało na tym, by to było tak jak on gada. Może durnie, ale tak chciałem i chyba nawet teraz bym się nie cofnął :).

Cytat:
I jedyne, czego mi brakuje, to tych filmików z muzyką, co zwykle pod wywiadem wstawiałeś!


okbhy...banie :wink: się z umowami dotyczącymi dodania płyty to już dalece zbyt wiele. Poza tym: jedna by nie wystarczyła i jakoś nie wydawało mi się, że to można zrobić z sukcesem. Tzn: w mojej wyobraźni ta płyta mi nie żarła i... olałem sprawę.

Dzięki za te uwagi wszystkie! :) :) :)

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony wt, 11 grudnia 2018 18:19:43 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 23:25:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Muszę poznać Miłosza Cirockiego - jego metoda gitarowa jest mi niezwykle bliska :lol:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2018 01:10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
:lol: :lol: :lol:

U Ciebie też wszystko jest w G i gra? :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2018 07:36:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
te przecinki są tak ustawione jak stawia je Wagiel. Brałem pod uwagę, że to może oznaczać błąd na błędzie, ale - jak cholera - mi zależało na tym, by to było tak jak on gada.
Nie rozumiem. Znaczy przecinki są wstawione "ze słuchu", w miejscach, w których mówiący Waglewski robi pauzy?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2018 08:41:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
:D
Stara, dobra metoda.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2018 15:50:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Nie rozumiem. Znaczy przecinki są wstawione "ze słuchu", w miejscach, w których mówiący Waglewski robi pauzy?


Dobrze rozumiesz :), dokładnie tak. Tak starałem się ze wszystkimi, ale nie zawsze mi żarło, więc jest różnie.

Cytat:
:D
Stara, dobra metoda.


O! Od jednej osoby usłyszałem, że to co robię to dobra stara szkoła wywiadu... choć na nikim się nie wzorowałem w tych sprawach, cieszy mnie to! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2018 09:39:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
To była ironia, MAQ! Takie podejście to zuo!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2018 11:26:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3090
Skąd: Poznań
MAQ pisze:
Peregrin Took pisze:
Nie rozumiem. Znaczy przecinki są wstawione "ze słuchu", w miejscach, w których mówiący Waglewski robi pauzy?

Dobrze rozumiesz :), dokładnie tak. Tak starałem się ze wszystkimi, ale nie zawsze mi żarło, więc jest różnie.


Beata Pawlikowska w Blondynce w Japonii pisze:
Lubię przecinki. Dają mi artystyczną wolność, nieskrępowaną schematem. Przecinek mówi czasem więcej niż słowo, zatrzymuje myśl, oddziela znaczenia, a czasem nadaje im nowy sens. Także wtedy, kiedy znika. I dlatego przecinki w tej książce są postawione i zniknięte zgodnie z artystyczną wolnością, wbrew zaleceniom korekty i na moją odpowiedzialność.

W pracy wisi na drzwiach.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2018 12:11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Zasada - !!!!

Cytat:
To była ironia, MAQ! Takie podejście to zuo!


Hje hje

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2018 21:22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Podoba mi się podejście pani Beaty. Moje podejście do przecinków całe życie wyglądało tak samo! :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 grudnia 2018 10:05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Po pierwsze to szacun!
Po drugie gdzie kupić bo nie umiem znaleźć...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group