Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:05:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 07:01:25 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 14:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
:brawa: Cianu.Za"wyryczenie"10/10

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 09:35:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Przyznam, że Toń od początku należała do najmniej lubianych przeze mnie fragmentów albumu. Jest trochę tak, że poszczególne motywy, części w miarę podobają mi się na początku, ale prędko jakoś tracą, zwłaszcza w zestawieniu z innymi, i z zabiegami realizacyjnymi. Dużo rzeczy mnie tu rozprasza, miesza mi - może to jest zamierzony efekt, ale nie podoba mi się. (Przecież ja nawet "japońszczyzny" w Statku burz nie lubię). Mam też problem z bębnami, które chwilami trochę wzmagają poczucie rozproszenia, w dodatku jakoś obciążają dość śmigłe gitary. Trzeba jednak powiedzieć, że utwór zyskuje przy podbasowieniu, bo bas gra ładnie. Podoba mi się też samo "toooooń". W ogóle do sam główny wokal na plus. Tylko ta "frawda" nieszczęśliwie wpadła...

Ale ogólnie to dla mnie bardziej jest Trupia Czaszka niż Armia. Słyszę tu jakieś pomieszanie tych dwóch zespołów i to mi przeszkadza. Mor był bardziej dobitny, brzmienie miał lepiej dobrane do formy i w efekcie był bardziej przekonywujący. W Toni strasznie brakuje mi ducha Armii, czegoś co harmonijnie łączyłoby te dźwięki. Wiem, że wkraczam tu na niepewny teren rozważań, co jest Armią a co nie, na którym może nie powinienem się wypowiadać, ale nie ukrywam, że w Toni nie słyszę tego co w Armii najbardziej kocham: błysku geniuszu, tego ruchu między mrokiem a światłem, albo misternej konstrukcji, która zaprzeczając racjonalizmowi leci w górę, głębi wyzierającej spomiędzy dźwięków czy jakiegoś intensywnego koloru, w którym można by się zanurzyć.

I czym więcej słucham, tym bardziej obniża mi się ocena, trzeba było pozostać przy 2 odsłuchach, po siedmiu wyszło na:

2.5

W ogóle polemizowałbym z sugestią Crazego, że oceny z czasem idą w górę. Moje się radykalizują!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 09:56:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 11:26:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
antiwitek pisze:
2.5

Jestem jednak zaskoczony tym podsumowaniem Twojego wpisu...

Czyżby Toń była trochę barokową płytą (nastąpił przesyt środków?) i czasem nie wiadomo na czym się skupić?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 12:49:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
W Toni strasznie brakuje mi ducha Armii


Hmm :!:

Ps.
antiwitek pisze:
ylko ta "frawda" nieszczęśliwie wpadła...


Faktycznie! :shock:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony sob, 08 grudnia 2018 19:15:23 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 16:52:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
dobry czad. najlepszy kawałek na Toni.
ocena: 7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 17:06:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
A ja mam wrażenie, że w Toni to jest bardzo dużo Ducha Armii...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 17:33:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie bardzo wiem jak ocenić. Właśnie napisałem w wątku tonistycznym, że kilku utworom dziś dałbym więcej, niż dałem, i to właśnie chodzi o te utwory, do którym Toni byłoby najbliżej, te czwórki i piątki... I teraz nie wiem, czy mam ocenę skroić tak, żeby zgadzała się z dzisiejszym odczuciem, czy tak, żeby bardziej zgadzała się z ogółem ;-)

Cóż, ogólnie tytułowy kawałek jest dla mnie nierówny: refren jest jednym z best momentów płyty, jest naprawdę znakomitym czadem i super jest ten Karamen czy jak go tam rozszyfrowaliście, podczas gdy zwrotka wydaje mi się jednym z momentów najgorszych i nijakich. W oglądzie całości zdecydowanie przeważa jednak ten energiczny refren, a do tego bardzo interesujące jest zakończeniem (tam gdzie piszecie o jakimś kruku).

Ej, co tam. Dam może 6/10, ocenę, którą zainaugurowałem WFO przy Smokach. Smoki podobają mi się niby bardziej, jak się tak o nich pomyśli. Ale - są za długie mulą, co czyni większość utworów na Toni, ale nie tytułowy, który zyskuje dzięki zwięzłości i dobrze poprowadzonemu tempu. A Przemiany? utwór, do którego płyta Toń wydaje mi się być najbardziej podobna ze wszystkich? Też miały u mnie szóstkę i nie widzę przeszkód, żeby tu było podobnie. Refren Toni podoba mi się pewnie bardziej niż cokolwiek w Przemianach.

Ale jeszcze te zwrotki. Hmm, nie one nie wchodzą. Szóstka z minusem?

Niech będzie 5,75.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 18:11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
cianu pisze:
A ja mam wrażenie, że w Toni to jest bardzo dużo Ducha Armii...

Ciekawe cóż to ten Duch?
Może to ta nasza młodość, ten szczęsny czas ? :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 19:31:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"TOŃ" wzbudziła pewne emocje (i ciekawe dyskusje) - rozrzut ocen od 1 (otomo) do 10 (Robin Hood). Odnotować trzeba rzadkie okazy ocen jak np: 9,75 (Gero) lub 2,5 (antiwitek). Łącznie do urn pofatygowały sie 22 osoby. Łączna ocena "Toni" - 6,27 i obecnie miejsce daleko w peletonie: 64 lokata, między "Saluto" a "Hejszarąwiarą".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group