Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:53:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 09 stycznia 2019 08:32:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Podpisane. Nawet ustawiłem sobie na fejsie profilowe z dzikiem.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 stycznia 2019 08:43:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
:piwo:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 stycznia 2019 20:38:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Obrazek

To wygląda sensownie i wiarygodnie. Zaraz podpisuję petycję!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 stycznia 2019 20:56:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Czytałem też, że wytępienie dzików będzie skutkować wzrostem populacji kleszczy, których nosicielami są leśne gryzonie (którymi dziki się też żywią).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 stycznia 2019 21:32:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
rozumiem, że zabicie od jesieni 170 tysięcy dzików nie było żadnym zmartwieniem, podobnie jak 200 tysięcy, które zdaje się leci sobie co roku, natomiast te 15 tysięcy, których brakuje do wykonania planu to jakieś super-dziki, zasługujące na taką obronę? Pytam, bo chciałbym też się oburzyć i być znów po stronie większości.

statystyki tego zbrodniczego procederu
https://www.pzlow.pl/attachments/articl ... AfcbNjFCZI

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 stycznia 2019 22:27:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Sorry, Budyń, ale minister rolnictwa sugeruje zabicie wszystkich dzików (albo tak wielu jak to tylko możliwe) i wprost mówi o strzelaniu do ciężarnych loch. Mój teść jest myśliwym i mówi, że to kompletnie chory i poroniony plan.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 stycznia 2019 23:31:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
a minister inny mówi co innego, więc ja nie wiem. Tzn nie twierdzę, że zabijanie dzików jest fajne, ale nie wzruszają mnie apele towarzystwa, które gdy zabija się 300 k za innego rządu nie widzi problemu, a teraz nagle widzi. A jak się rząd zmieni, zabijanie dzików nawet w ciązy i z grupą inwalidzką będzie koszer

Cytat:
– Styczniowe polowania wielkoobszarowe na dziki są ograniczone jedynie do kilku powiatów, ma to na celu stworzenie strefy buforowej między terenem, gdzie występuje ASF, a tym, gdzie tej choroby nie ma - wyjaśnił Kowalczyk.

Minister zapewnił, że pojawiająca się w mediach liczba 200 tys. dzików, które mają zostać odstrzelone w styczniu, jest „zupełnie nieprawdziwa”.

Polski Związek Łowiecki informował niedawno, że w ramach planu łowieckiego na rok 2018/19 do końca listopada myśliwi odstrzelili ok. 170 tys. dzików, czyli 90,7 proc. planu. Do 1 kwietnia, czyli do końca roku łowieckiego łowczy mają pozyskać ponad 185 tys. dzików. Kowalczyk ocenił, że ta ostatnia wartość najprawdopodobniej nie zostanie przekroczona.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 08:13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
Sorry, Budyń, ale minister rolnictwa sugeruje zabicie wszystkich dzików (albo tak wielu jak to tylko możliwe) i wprost mówi o strzelaniu do ciężarnych loch. Mój teść jest myśliwym i mówi, że to kompletnie chory i poroniony plan.


Mój kolega z pracy też jest myśliwym. I tez mówi, że to poroniony pomysł. Ale nie tyle z powodu strzelania do ciężarnych loch (bo prosięta urodzone w "ogniskach zarazy" i tak poddawane są "utylizacji"), ile z powodu oczekiwanych skutków tego odstrzału w kontekście przewidywanego przez ministerstwo zmniejszenia populacji dzików. Policzył sobie mianowicie, ile mniej więcej dzików można odstrzelić w trakcie jednego polowania zorganizowanego przez jedno koło łowieckie, pomnożył sobie to przez liczbę kół łowieckich w Polsce i przez ilość dni, które jeszcze na te polowanie zostały i wyszło mu, że choćby na rzęsach chodzili, to i tak nie odstrzelą nawet 1/10 obecnej populacji. Ja tam się nie znam, więc zakładam, ze jego rachunki trzymają się kupy.

Aha! Na koniec dodał, że największą zaletą tego odstrzału sanitarnego jest to, że będą mu przysługiwały dodatkowe dni urlopowe w pracy. Chyba 6, o ile dobrze pamiętam.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 09:25:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
czyli co, to wszystko to kompletny fake??

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 10:17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
czyli co, to wszystko to kompletny fake??


Zaczynam odnosić wrażenie, że to takie same podbijanie bębenka, jak w przypadku pamiętnej wiewiórki, która miała być symbolem krwawego oblicza "Lex Szyszko".

Prawda jest taka, że rząd rzeczywiście nakazał odstrzał sanitarny w konkretnych rejonach kraju. Wygląda na to, że ten odstrzał miałby się mieścić w zakresie przyjętych rocznych limitów. Tak czy siak nie jest to oczywiście nic fajnego, a już z pewnością nie jest to nic fajnego dla osób, które uważają myślistwo za krwawy sport, którego należałoby zakazać. Nie wiem natomiast skąd wzięły się pomysły, że jest to równoznaczne z hekatombą całej populacji dzików w Polsce.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 10:39:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nie chce mi się wierzyć, że teksty o potrzebie całkowitej "depopulacji" i ograniczania ilości osobników do 0.1 na hektar to całkowity fake. Wszystko co się wokół tej sprawy dzieje świadczyłoby o tym, że to niezwykle precyzyjnie skoordynowana akcja stricte polityczna - a najdziwniejsze byłoby wybranie takiego właśnie tła/kontekstu do wykorzystania w akcji dezinformacyjnej.

Teść raportuje, że w ich okręgu (obwodzie?) łowieckim żaden z odstrzelonych dzików nie był chory...

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 10:56:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Kluczowe w tym proteście rzeczywiście wydają się nie być liczby bezwzględne, ile właśnie względne. Z punktu widzenia przyrodniczego nie jest bardzo ważne czy do stuprocentowej likwidacji populacji brakuje 15 tysięcy czy 150 tysięcy (szacunki liczebności, które funkcjonują, także oficjalnie firmowane przez GUS, mają się do rzeczywistości tak sobie)*, ważne jest to, że docelowo w deklaracjach niektórych ważnych polityków ma ich być 0. (W ekologii, zarówno w populacjologii, jak i w ekologii ewolucyjnej oczywiście efekt wąskiego gardła populacyjnego jest bardzo ważny, ale w tym przypadku nie ma zastosowania, bo polska populacja dzika ostatecznie i tak nie jest zagrożona ze względu na brak izolacji od licznych populacji w innych krajach, zwłaszcza Białorusi.) I to ma też silny efekt symboliczny dla tych, którzy mniej rozważają czysto biologiczny aspekt tej sprawy.

Każdy żyje w swojej bańce informacyjnej i wyciąganie na jej podstawie daleko idących wniosków chyba nie jest przesadnie słuszne (nie znam się na socjologii, ale nie może ona się przecież niezwykle różnić metodologicznie od innych nauk), ale gdybym miał podsumować np. moją bańkę fejsową, to pisożercy, którzy z lubością wyciągają memy krytykujące 500+ czy promocję rosyjskiego węgla, w ogóle się w tym temacie nie udzielają. Jeżeli już, to ci bardziej w tym wysublimowani. Teraz jest raczej okres u nich na profilówki z poparciem dla WOŚP. Profilówki z dzikiem porobili sobie głównie przyrodnicy albo emocjonalni, albo profesjonalni (to nie są grupy rozłączne). Ci pierwsi dawali sobie kiedyś profilówki z łosiem, żubrem itp. Większość z nich ma w najlepszym wypadku sceptyczny stosunek do myślistwa niezależnie od tego, czy prezentowanego przez Komorowskiego czy Szyszkę. Ci drudzy zwykle mają argumenty z dwóch grup: skupiające się na roli dzika w ekosystemie i wskazujące na nieskuteczność polowań na samą epidemię u świń.

Co ciekawe, w tym tonie (brak pozytywnego wpływu na stan trzody) wypowiada się ostatnio sam Szyszko (czyli już nie piszę o swoich znajomych ;-) ), co wskazuje, że sprawa ma wiele politycznych wątków.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 11:48:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A ja tymczasem spróbowałem odtworzyć rachunki mojego kolegi z pracy. Kolega ocenia na podstawie swojego doświadczenia, że duże i sprawne koło łowieckie, mające bardzo dobry dzień jest w stanie strzelić w ciągu jednego polowania od 8 do 10 dzików. Te 10 sztuk to, jak twierdzi, już podobno max absolutny. Żeby to zweryfikować, to przejrzałem w googlach zdjęcia z polowań, gdzie dzielni myśliwi prężą klaty (i dubeltówki) przy upolowanej zwierzynie. I faktycznie na tych zdjęciach widać przeważnie 8-9 sztuk ustrzelonych dzików. 10 nie wypatrzyłem. W ogóle tych fotek z taką liczbą dzików nie trafiłem wiele (a tych, które znalazłem pokazywać nie będę), więc zakładam, że rzeczywiście ustrzelenie takiej ilości za jednym podejściem to nie jest coś, co zdarza się na każdym polowaniu. W dodatku mniej liczne koła, mają oczywiście mniejsze osiągnięcia na tym polu. Kolejną informację, którą uzyskałem od kolegi myśliwego jest taka, że każde normalne koło łowieckie poluje tylko w soboty, bo w niedziele trzeba dojść do siebie, a w tygodniu praca. Normalnie okres polowań na dziki kończy się z ostatnim dniem stycznia, ale tym razem został wydłużony do końca lutego. Wynika z tego, że przed nami 7 krwawych sobót.

Kolejnym krokiem było sprawdzenie ile jest kół łowieckich w CAŁEJ Polsce. Z tej strony: https://www.lowiecki.pl/kola_lowieckie.php?a=p#1 dowiedziałem się, że 749.

No to teraz liczymy: 749*7*9=47187.

Wynika z tego, że gdyby nawet wszystkie koła łowieckie w Polsce do końca lutego, w każda sobotę szły polować na dziki i wykazywały się świetną skutecznością trafiając każdorazowo 9 sztuk, to są w tym czasie wystrzelać w skali kraju nie więcej niż niecałe 50 tys. sztuk. Dodajmy, że z artykułu, który został podlinkowany na początku tego wątku, wynika, że "od momentu nakazu odstrzałów sanitarnych, czyli od 2017 roku uśmiercono ponad 25 tysięcy dzików w całej Polsce."

Wychodzi więc na to, że moje obliczenia są mocno zawyżone, skoro wyszło mi, że w ciągu dwóch miesięcy uda się ustrzelić 50 tys sztuk, podczas gdy w ciągu dwóch lat położono trupem zaledwie połowę tej liczby. Wygląda na to, że kolega myśliwy ma rację szacując liczbę dzików, które uda się ustrzelić do końca lutego 2019 na 1000, góra 2000 sztuk. W skali kraju.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 11:56:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pet pisze:
Kolega ocenia na podstawie swojego doświadczenia, że duże i sprawne koło łowieckie, mające bardzo dobry dzień jest w stanie strzelić w ciągu jednego polowania od 8 do 10 dzików


Spytaj go, o jaki typ polowania chodzi. Jeśli masz karmisko obstawione ambonami (jak w miejscówce 2 km od mojego domu), to zakładam, że sprawni snajperzy mogą położyć tam trupem kilka sztuk na raz.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 12:02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
to zakładam, że sprawni snajperzy mogą położyć tam trupem kilka sztuk na raz.


Ja zakładam, że jeśli mamy do czynienia z takim polowaniem, to te kilka sztuk na raz, to właśnie jest tych 8-9 sztuk na polowanie, bo żaden dzik, nawet lekko upośledzony, tego samego dnia, raczej tam już nie podejdzie. Ale tak jak mówię - ja się nie znam.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group