Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:40:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 12 stycznia 2019 18:33:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Smok pisze:
prawie każdy kawałek w wersji Soul Side Story jest lepszy..

Jestem bliski zgody z tą opinią, a konkretnie - jeżeli chodzi o wersje utworów z Drogi. Bo np. Soul Side Story to jednak dalece nie... W przypadku "Jezus Chrystus jest Panem" sprawdza się zdecydowanie. Wersja z płyty mi znowu nie podeszła. Może i w tle dzieją się tam świetne rzeczy, ale najzwyczajniej nie podoba mi się to, co dzieje się na pierwszym planie, a także w niektórych dopowiedzeniach gitarowych (np. te fanfary po frazie tytułowej i następujących po nich dalszych frazach - bardzo mi to zgrzyta). Ta końcówka zwana ambientową to też nie moja bajka, nigdy nie byłem zresztą zwolennikiem tych wszystkich drogowych końcówek.
Wersja koncertowa natomiast ma naprawdę porządny wykop, zwłaszcza kiedy jest to umiejscowione w takim miejscu, po punkcie kulminacyjnym koncercie, a tu zamiast "dobranoc Państwu" taki bóm!

Zwykle starałem się jednak oceniać tu wersje podstawowe, koncertowe i inne traktując jako inspirację, uzupełnienie itp., przypomnienie, że w utworze tkwi dodatkowy potencjał, ale nie oceniając ich samodzielnie. Więc pozostanę ogólnie sceptyczny,

Ta strona B Drogi to jest dziwna rzecz w dyskografii Armii. Pewna nominacja do bottomu jeżeli chodzi o "pojedynczą stronę płyty", są tam cztery numery, które dostały ode mnie kolejno:
NRD 3/10
Nino 2/10
Najduchy 3/10 (ten to dopiero jest lepszy na Soul Side Story!)
...

... a wplecione w to piękne Kfinto (kiedy ono w końcu będzie?!) i Parowóz, jeden z najwybitniejszych utworów Armii ever...

no i teraz ten... to też 3/10, chociaż słabe to 3.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 stycznia 2019 19:00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Utwór oceniło 26 osób. Tylko jedna dziesiątka (Smok), najniższa ocena to 3 (Crazy). Najwięcej było siódemek (6). Ostatecznie "Jezus Chrystu jest Panem" otrzymuje ocenę łączną 6,56 i odległe miejsce w siódmej dziesiątce.


Ps. Muszę przyznać, że zawsze dziwił mnie spory dystans - by nie rzec niechęć - części fanów do tego kawałka. Ale przez lata już to przyjąłem do wiadomości. W tym sensie ta łączna ocena nawet nie wydaje mi się bardzo zła.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 stycznia 2019 19:45:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
cianu pisze:
piękny tekst, ale jakoś tak nieskładnie potraktowany, w 2TM zawsze jakoś to wychodziło, a Tu mi nie gra...

Crazy pisze:
tutaj mi ten tekst nie pasuje. Te refrenowe fragmenty skandowane (Jeezuus! królów król! itp.) mnie rażą właśnie skandowalnością, która nie razi mnie przy "wyciągnij rekęę!", ale tu tak (nie wiem czemu), a zwrotki wydają mi się jakieś rytmicznie nieskładnie: jakby tekst, który w stu procentach jest napisany prozą próbować bez żadnych zmian recytować jako wiersz.
I wspomnienie mam takie, że jakby wrzucić utwór na pierwszą płytę Tymka, to byłby to mój zdecydowanie najmniej ulubiony numer z wokalem Budzego lub i w ogóle ze wszystkich.

Dokładnie mam to samo odczucie.

Wspomnijmy choćby oparty na tym samym fragmencie Listu do Filipian utwór 2Tm2,3
phpBB [video]

i to rozumiem 10/10

Pomijając fatalny początek gdzie
Smok pisze:
Armia mogła czerpać pewną inspirację

no i tekst z utworu gospel, to potem następuje zderzenie z genialnym Hymnem o kenozie i wywyższeniu Chrystusa.
Tekst z tak wielkim ładunkiem dramatyzmu i wielką głębokością wymaga specjalnej oprawy na miarę
phpBB [video]

phpBB [video]

Tego mi tu strasznie zabrakło. Bardzo jestem ciekaw ja dziś Tomasz by zmierzył się z tym tekstem, choćby w kontekście płyty obozowej.
ogołocenie, śmierć, wywyższenie

OLD SENIORHAND pisze:
tekst śpiewany ze sceny na początku 1997 był potężnym egzorcyzmem!

ta wersja jakoś mnie ujęła neoficką szczerością :D

tak czy siak, dawno, żaden utwór nie zrobił mi w głowie tyle jednak pozytywnego fermentu

edit: widzę, że już inna rzeczywistość, proszę moderatorów o uporządkowanie

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 stycznia 2019 21:53:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
arasek pisze:
Tylko jedna dziesiątka

...zazgrzytałem zębami, aby nerwowo poszukać postu Pietruszki... przecież nie byłem sam!! No i jest!!! ...wyedytowany, wraz ze smutną siódemką... :(

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 stycznia 2019 22:09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Smok pisze:
wyedytowany, wraz ze smutną siódemką.


przepraszam...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group