Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:24:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 16 grudnia 2004 23:51:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Posłuchałem sobie w końcu reedycji "legendy" (courtesy of Bartek Z. ). Są tak istotne różnice, że wpadł mi do głowy taki pomysł, aby zestawić tę płytę ze względu na bardziej udane mixy. Oto moja propozycja, czekam na wasze:

AM - mix Ars Mundi
MMP - miz Metal Mind Productions

1. KOCHAJ MNIE - Metal Mind (2:1)
Po pierwszym przesłuchaniu byłem przekonany, że to pewne zwycięstwo winylowego mixu, ale teraz się już wyrównało...

(+) AM to ciekawa partia waltorni w refrenie, ledwie słyszalna na MMP i bardziej wyeksponowane solo waltorni (tzn. wesoły dialog dwóch partii - moje ulubione solo na płycie)

(++) dla MMP za wesoły pulsik basu, świetnie podniesiony backing vocal Brylewskiego w refrenie (jedyne na czym się tak naprawdę troche znam to harmonie wokalne i ta mi sie wydaje najlepszą w historii zespołu -dobrze że lepiej słychać) i PRZEDE WSZYSTKIM za ten delay w delayu (KOchaj Kochaj kochaj koChaj koCHAJ); niestety jedyny chyba trójgłos wokalny w historii zespołu ("chorągiew powiewa nad nami") jest tu niekonsekwentnie cofnięty w tło, dlatego przewaga mixu MMP nieznaczna

2. PRZEBŁYSK 5 - Ars Mundi (2:1)
(+) dla MMP za typowe dla tej reedycji podniesienie gitar i moment "prowadź mnieeeeeeeeee", ale podniesienie gitar spowodowało utonięcie w nich tom-tomów, z których wybicia napędzają ten utwór - w efekcie, lepsza dynamika o dziwo na AM

(++) AM - Crazy, jesli budzić Światłem to tylko z AM, lepszy wykop, dodatkowy plus za odzyskaną partię waltorni w dygresji, ogólnie całośc bardziej selektywna i przejrzysta
na AM

3. GDZIE JA TAM BĘDZIESZ TY - Ars Mundi (2:1)

nieznaczne róznice
(+) dla MMP za podniesione gitary, na czym zyskuje moment tuz po drugim "gdzie ja tam będziesz Ty" kiedy słychać rosnące glissando

(++) AM: na MMP denerwuje mnie pojaśniony i przez to wystający gdzieniegdzie hi-hat a na AM podoba mi się głośniejsza i głębsza gitara akustyczna (ten posępny akord w poprzek zwrotki jest bardzo ważny): ale to wszystko niuanse, decyduje obecność akustycznego zakończenia, dla mnie jest to piękne i szkoda że na MMP tego brakuje

4. OPOWIEŚC ZIMOWA - Metal Mind (2:1) (?)
(++) dla MMP za podniesione gitary, skoro to jest opus magnum Bryla to niech se będą, utwór rzeczywiście zyskuje ma dynamice i ta zaleta przewyższa takie znaki zapytania jak utrata głębi przez osłabienie klawiszów i gitary akustycznej; bardzo wątpliwe jest też wyciszenie tej słynnej ciągłej partii gitary w trzecim refrenie i (?!) wielce dyskusyjne jest wyciszenie dialogu klawisze - waltornia pod koniec utworu; przewaga mixu MMP bardzo zatem nieznaczna

5. TO MOJA ZEMSTA (1,5:1,5)
najmniej zauważalne różnice, podbite efekty "batalistyczne" na MMP, tu i ówdzie głośniejsze zagrywki gitarowe (ale takie podejście slide jest w jednym miejscu głośniejsze na MMP, w innym na AM): jak kto woli

6. LEGENDA - Ars Mundi (2:1) (?)
(+) dla MMP za podniesione (oczywiście) gitary i wyraźnie słyszalne smaczki, ostatni akord naprawdę wgina w ziemię, soczysty aż do bólu, ale dla mnie nastrój tego utworu tworzą główne organy i waltornia, a te znacznie lepiej wypadają na
(++) AM, w towarzystwie ciemniejszych talerzy, mój ulubiony moment (ok. 1'50" ta dodatkowa gitara) też chyba wyraźniejszy na AM; bardzo osobiste podejście (bo ważne jest to że lubię też wyciągnięte do przodu wokale [AM] raczej niż siedzące w instrumentach [MMP], dlatego (?) - dla wielbicieli Brylewskiego niemanie tej wersji utworu "Legenda" to niemanie go wcale

7. NIE JA - Metal Mind (2:1) (?)
tutaj wyeksponowane gitary i stopa na (++) MMP są jak najbardzie trafem w sedno, do czego dochodzi po raz kolejny lepszy mix backing wokalu Bryla (ostatnie "nie JA!" i "ho!" zyskują stokrotnie na mocy)

(?), i to wielki :?: , wynika z różnic w mixie zakończenia, te dwa rywalizujące wokale sobie przeszkadzają - na AM (+) jest to i lepiej nabudowane i w pewnym momencie olśniewające (po raz jedyny dwa głosy krzyczą "wieczność!")

8. TRZY BAJKI - Metal Mind (3:0)
bezdyskusyjnie wszystko lepsze jest (+++) na MMP: zwłaszcza chór w trzeciej bajce

9. TO CZEGO NIGDY NIE WIDZIAŁEM - Ars Mundi (2:1)
ponownie różnice leżą w generalnych cechach obu mixów
na (+) MMP podbite gitary brzmią ostrzej, surowiej, szorściej i punkowiej, jaśniejsze talerze, wokal siedzący w instrumentach i przez to bardziej gwałtowny

na (++) AM lepsza selekcja, głębia, posępnośc, majestat, etc.: decydujące okazało się przejście z "Trzech bajek" do "Nigdy", to wyciszenie na chwilę owego złowrogiego hałasu jest dla mnie największym skandalem tego mixu (po co? po co?)


10. DLA KAŻDEJ SAMOTNEJ GODZINY - Ars Mundi (3:0)
tak, wiem że słychać "Ciebie zachowam", ale ów niewątpliwy zysk zostaje roztrwoniony w następnych sekundach; problem polega na tym , że - jak mi sie zdaje - na AM grają dwie gitary akustyczne, a na MMP tylko jedna i to ta która wypada z synchronu z klarnetem i talerzami (prosże sprawdzić moment 1'20 - 1'25); przez to dla mnie burza staje się bardziej sucha niż trzeba (grzmoty i klawisze mniej wyeksponowane na MMP); najbardziej doniosła różnica ze wszystkich, ten przepiękny utwór na MMP po prostu nie żre!

ZAPRASZAM DO POLEMIKI
(zaznaczam, że wersję AM mam na kasecie, więc może dźwięk inaczej skompresowany niż na CD, poza tym jeśli chodzi o produkcję jestem laikiem, słuch mam taki se, a przede wszystkim na pewno działał we mnie Odchył Pierwszego Odsłuchania, na pewno przywiązanie do wersji Ars Mundi (tak, Korzeniu, jestem przywiązany do jakiejś wersji "Legendy" :wink: ) bardzo zadziałał)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony czw, 16 lipca 2009 12:12:40 przez Gero, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 00:00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Dzyń pisze:
(courtesy of Bartek Z. )


Proszę bardzo.

Przeczytam to wszystko jeszcze raz jutro rano bo teraz nic nie rozumiem... :wink:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 00:07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Dzyń pisze:
słuch mam taki se
:hahaha:

U mnie Ars Mundi wygrywa walkowerem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 02:12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Dzyniu, nie zaznaczyłeś w końcu że rzutem na taśme (i to jakim!) wygrało Ars Mundi 15,5:14,5 :wink:

ja chyba jednak wole to metalszmindowskie.....

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 09:42:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
I ja preferuję metalmindowską wersyję.... Ale tak fachowo - dzyniowo to nie podejmuję się tego opisać......

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 10:46:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Trudno mi się wypowiadać, bo Legendę mam tylko w wydaniu Izabelina oraz na winylu. Więc porównanie do AM i MMP mogę zrobić jedynie na podstawie Twojego postu Dzyniu. Druknę go sobie i coś w domu popróbuję.
Ach dotyczy to tylko wersji Izabelina bo winyl owszem posiadam, odtwarzacz nawet też ale zero wzmacniacza z wyjściem gramofonowym. Niestety obecnie sprzedawane wieże w ogromnej większości odchudzono z tego oldskulowego gniazdka. Niestety :( . Najbliższy znany mi wzmacniacz z takowym pozostał u moich rodziców. Czasami pożyczam coby coś przegrać albo po prostu posłuchac. Tak sobie ponarzekałem. :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 11:42:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
ja tam wersje izabelin mam i podobaja mi sie gitary.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 15:17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja miałem "Legendę" z Ars Mundi na MC i na CD, więc musiałbym najpierw porównać brzmienie tychże, by móc wybrać najbardziej optymalny nośnik do starcia z reedycją z MMP. Może wersja z Ars Mundi musiałaby spotkać się z tą z Izabelina? Podejrzewam jednak, iż MMP i tak przegra z pierwotną czarną płytą. Niestety, nie mogę dziś tego sprawdzić. W każdym razie, Dzyniu, wyrazy uznania za wnikliwą analizę.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 15:32:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
w ogole wstyd sie przyznac ale boski wielki fan legendy nigdy nie slyszal słow w ostatnim numerze ;-)
moze ktos mi wytnie i wysle ;-) :D :D


Ostatnio zmieniony pt, 17 grudnia 2004 15:49:46 przez ., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 15:49:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:23:32
Posty: 144
Skąd: Brody
Podpisuje się pod słowami przedmówcy........:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 16:25:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Kurde.... Ja też "Ciebie zachowam" nie słyszałem..... Ale zawsze jak się zabieram do słuchania "Legendy" to słucham od początku i zapominam o tym szepcie..... W której sekundzie słychać słowa?????? Ktoś mówił, ale zapomniałem....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 16:27:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Około 54 sekundy...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 16:30:25 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:24:41
Posty: 1925
hehehe przypomniało mi się jak na spotkaniu u Lafjoy'a słuchaliśmy z napięciem czekając na ten moment. Wszyscy usłyszeli :)
Świetne porównanie Dzyniu! :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 16:32:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
No ni cholery nie słyszę........ głuchy jakiś jestem czy co????

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 17:20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:59:40
Posty: 154


Ostatnio zmieniony pt, 04 lipca 2014 19:41:32 przez nicdobrego, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group