Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:20:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 30 stycznia 2019 11:26:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A wczoraj śnił mi się - chyba pierwszy raz w życiu - Włodzimierz Lenin. O mało go nie zabiłem.

Były czasy rewolucji, ale wszystko działo się współcześnie w Poznaniu. Lenin jechał autobusem z Dworca Zachodniego w kierunku Górczyna. Nagle jednak zwyciężyła kontrrewolucja - pilnujący przystanku przy parku Wilsona żołnierz zrzucił czapkę z czerwoną gwiazdą i założył białą (nie był to chyba jednak żołnierz carski - raczej ten od Kierenskiego). Autobus zatrzymano, wyproszono wszystkich pasażerów. Leninowi ktoś powiedział, że przegrał - jest tak i tak. Zasugerowano, żeby sam załatwił sprawę. Ktoś wręczył mu pistolet. Lenin nie miał jednak odwagi popełnić samobójstwa, przylgnął plecami do ściany wiaty przystankowej i krzyczał, że nigdy tego nie zrobi. Wtedy wystąpiłem z tłumu gapiów i krzyknąłem (fakt, że argument idiotyczny, no ale to sen...):
-Człowieku, przez ciebie autobus stoi, ludzie chcą gdzieś dojechać, przez ciebie się pospóźniają! itd. itp.
Na Leninie nie zrobiło to wrażenia. Podszedłem do niego i chciałem mu wyrwać pistolet i go załatwić. Nie oddał mi, zaczęliśmy się szarpać, nagle przestraszyłem się, że mnie postrzeli w tym zwarciu i gwałtownie się obudziłem.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 30 stycznia 2019 20:05:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:lol:
Już pierwsze zdanie było porażające, a potem coraz lepiej! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: sob, 09 lutego 2019 13:15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Śniło mi się, że założyłem na forum POTĘŻNY wątek o "07 zgłoś się".





Zakładać? 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: sob, 09 lutego 2019 14:25:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Hehe, teraz chyba już musisz! :mrgreen:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 14:14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Troche "Sen o...", a trochę "Dziwne pytania rodzą się". Otóż pojawiła się u nas w domu kontrowersja dotycząca sprawy następującej: czy we śnie można być zewnętrznym obserwatorem-narratorem albo zgoła wcielić się w inną postać, czy też zawsze się jest mniej-więcej-tym-samym-sobą-uczestnikiem zdarzeń? Jak macie? Bo ja na przykład na luziku mogę być obserwatorką-narratorką. A niedawno byłam mężczyzną, 1/3 zespołu rockowego, czilującego na pomoście i skakała/em z pomostu tego do jeziora, ale widok przy tym miałam/em podrasowany, z perspektywy ptasio-samolotowej. I było to tak emocjonujące, że nie mogłam spokojnie spać już przed tą 6. 8-) :boom

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 14:27:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
monika pisze:
czy we śnie można być zewnętrznym obserwatorem-narratorem albo zgoła wcielić się w inną postać


Obie się mi przytrafiały, choć to drugie bardzo chyba rzadko :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 15:12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Wydaje mi się, że to zależy od tego, jak odczuwa się sen - jeśli odbiera się go uczuciowo, np.płacze (tak nieraz mam), albo w inny sposób mocno reaguje emocjonalnie, to narrator jest wciąż Tobą, nawet gdy odgrywa inną postać. Obserwator ma gorzej, bo nie ma specjalnego wpływu na bieg wydarzeń - ja czasem np.krzyczę, ale od razu się budzę i nie wiem co dalej.
Sama nie mogę dojść do ładu ze swoimi snami, one żyją swoim życiem. Nigdy nie śni mi się to czego oczekiwałabym, a zamiast tego jakieś symbole - małe dzieci bez opieki, ludzie o których wogóle nie myślę i nawet ich nie pamiętam, podróże pociągami, piwnice, imprezy na kilkadziesiąt osób które muszę obsłużyć w pośpiechu, wielkie fale morskie co przewalają się nad głową i budzę się mokra (to od lat). Fajnie byłoby w tych snach grać główne role, jednak dochodzę do wniosku że nasza podświadomość działa na ogół podprogowo - robi co chce i ma za nic. Bardzo żałuję, że nie potrafię sobie przypomnieć najważniejszych snów zaraz po przebudzeniu. Pewnie pisałabym je zaraz na Ut, żeby nie zapomnieć, ale zostają po nich tylko silne uczucia, często łzy. Miałam zaledwie dwa sny prorocze które zapamiętałam- jeden już się spełnił, urodziłam dwie dziewczynki o główkach z czarnymi włosami :D ale to było dawno, ten drugi jeszcze poniewiera się i wypływa raz na jakiś czas, nie daje spać.
Czasem jest tak, jakby śniło się komuś innemu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 17:29:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
monika pisze:
czy we śnie można być zewnętrznym obserwatorem-narratorem albo zgoła wcielić się w inną postać

dla mnie: i tak i nie.. ;)
oczywiście, że wcielam się we snach w inną postać... ale czy nie jest to jakiś rodzaj zawładnięcia nią, tak, że w sumie jest mną... ??? nie wiem..

czy "nie ja" jest mną, albo ja jestem "nie mną"? ;)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 19:56:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja chyba zawsze w snach jestem sobą, nie przypominam sobie, żebym była kimś innym.
Tylko hamulce mam słabsze.

A dziś śniło mi się, że skończyłam 50 lat. Tak się tym załamałam i zdenerwowałam, że się obudziłam i nie mogłam zasnąć. :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pn, 11 lutego 2019 06:21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Pietruszka pisze:
czy "nie ja" jest mną, albo ja jestem "nie mną"?


Nie jesteś tym, za kogo Cię mają. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: wt, 12 lutego 2019 22:34:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
monika pisze:
czy we śnie można być zewnętrznym obserwatorem-narratorem albo zgoła wcielić się w inną postać, czy też zawsze się jest mniej-więcej-tym-samym-sobą-uczestnikiem zdarzeń? Jak macie?


Ja tak jak antiwitek. Zdarza się pierwsza opcja, ale bardzo rzadko.

Swoją drogą w tym wątku pojawił się w 2007 roku spektakularny przykład takiego snu:

deptak pisze:
śniło mi się że "byłem" portalem YouTube...co za dziwne uczucie..hmm widziałem wszystkich tak jakby z góry, mnóstwo ludzi, którzy "przeglądają" mnie i oglądają moją zawartość wideo

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 27 lutego 2019 15:31:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Zabawny UT-sen - otóż odbywał się mecz forumowy w piłkę nożną. Chyba byłem kapitanem jednej z drużyn, bo zebrałem drużynę i stanęliśmy w koło. I wiecie - są te okrzyki motywacyjne typu "Kto wygra mecz?" A ja zawyłem: "Wrócimy zadowoleni do akademika?!". A drużyna ryknęła "TAK!".
Ale to nie pomogło, bo potem miałem na koniec taką migawkę że przegraliśmy 0:2.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 27 lutego 2019 19:49:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D
A pamiętasz, jakie były drużyny? I po czyjej stronie grałeś?

Ja też miałam sen forumowy. Śniło mi się, że przeglądam Wielką Księgę Ultima Thule. Miała naprawdę imponujące rozmiary, była ze dwa razy większa niż największe dostępne na rynku albumy. Treść stanowiła historia forum, opisy różnych ważnych wydarzeń ilustrowane zdjęciami.
Na środku była rozkładówka ze zdjęciami gąb forumowiczów. Poszukałam swojego zdjęcia - i nie znalazłam. Przy okazji zauwaźyłam, że nie ma zdjęć nikogo ze znanych mi forumowiczów, same historyczne, dawno nie udzielające się postaci. Identyfikację utrudniał fakt, że podpisani byli prawdziwymi imionami, a nie nickami. Poczułam się bardzo zawiedziona tym faktem (chociaż trochę zaciekawiona też - żałowałam, że nie ma przy mnie nikogo, kto by mi zidentyfikował te twarze) i się obudziłam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 27 lutego 2019 20:08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
No niestety, dalszych szczegółów nie pamiętam...

Wielka Księga - fajny sen! :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: czw, 28 lutego 2019 12:28:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
śniły mi się świderki z zupy pomidorowej araska


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 212  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group