Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:42:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 174  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 01 marca 2019 17:58:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ja wyłączyłem yt po pierwszej serii. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2019 18:51:50 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
skocznia normalna, ale konkurs nie ;)
_takie_ happy endy zdarzają się zaledwie kilka razy w kibicowskim życiu :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2019 19:41:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Out OF Focus pisze:
Czegoś takiego to nie widziałem, a skoki oglądam od bardzo dawna
Podejrzewam, że trzeba by się udać na jakieś podrzędne zawody osobiście, bo w telewizji to czegoś takiego nie pokazują :)
Niby totalnie wypaczone wyniki pierwszej serii i podejrzenia, że druga też będzie wypaczona, sprawiły, że nie olałem jej całkowicie i zerkałem na wyniki na telefonie, a na ostatnią siódemkę wróciłem przed telewizor, ale przez myśl mi przeszło, że tak się to może skończyć i dalej w to nie wierzę. Żeby nawet pech okazał się na koniec niesamowitym fartem? Sądząc po punktach za wiatr, Stoch w pierwszej serii trafił najgorzej, jak mógł, skoczył chyba zupełnie nieźle, więc gdyby miał lepsze warunki, mógłby być wyżej i dupa. A Kobayashi przeskoczył warunki i zapłacił za to w drugiej serii, bo pod koniec nie dało się skakać - miał prawie 3km/h mniej na progu niż Kubacki. Aż mi się go trochę żal robi, choć medalu przed MŚ mu nie życzyłem. W czasach mego dzieciństwa Polacy regularnie wygrywali zawody szybowcowe, w których jedną z konkurencji było lądowanie precyzyjne. Skoczkowie podtrzymują tradycję, bo wylądować tak, żeby nie być za wysoko, ale jednak nie odpaść, to duża sztuka :)

Zastanawiam się, na ile - przy całej loteryjności dzisiejszego konkursu - moja niechęć do zapisania Kubackiego w poczet przypadkowych Mistrzów Świata wynika li tylko z występowania logo PZN na jego kurtce. Trzeba powiedzieć, że mimo loteryjności, na podium stanęło trzech z czterech skoczków (tylko Kobayashi był daleko), którzy na treningach skakali najlepiej, a tytuł dla Kubackiego przed konkursem nie wydawał się czymś nie do pomyślenia. Ponadto Kubacki był już chyba 10 razy na podium w PŚ i raz wygrał, więc nie wziął się znikąd, to raczej bardziej poziom Eisenbichlera, a jego też bym za przypadkowego mistrza nie uznał. Z drugiej strony, odruchowo przychodzi mi na myśl - oprócz Benkovica - Rune Velta, a on przecież w Falun miał medale w obu konkursach, więc też trudno to zwalić na przypadek.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2019 19:41:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
W życiu nie widziałem czegoś takiego, a skoki, przynajmniej imprezy mistrzowskie, oglądam od Igrzysk w Sarajewie. Brak mi słów... :D :D :D :brawa: :brawa: :brawa:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2019 20:25:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tak podkreślają, że to normalna skocznia. Cóż, nie jestem pewien. Wyglądała raczej na zdrowo popierdoloną :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2019 21:09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Bogus pisze:
Podejrzewam, że trzeba by się udać na jakieś podrzędne zawody osobiście, bo w telewizji to czegoś takiego nie pokazują :)


Dawid Kubacki w wywiadzie powiedział, że za jego "kadencji" taki przypadek (identyczny, z 27 miejsca na 1) zdarzył się raz, Grzegorzowi Miętusowi w Pucharze Kontynentalnym, w Otepie, czy jak tam się to miasto zwie. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2019 21:29:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Miętus sprostował - wygrał wtedy z 18 miejsca.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2019 21:31:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Trochę się zastanawiam, na ile "normalność" skoczni* ma znaczenie. Przy takich rozmiarach rozrzut odległości jest stosunkowo mały, więc ciężko wylecieć tak, żeby bardzo odlecieć peletonowi, a i pechowy krótki skok może tak nie odbiegać od przeciętnego i ostatecznie liczy się bardziej to sloganowe "oddać dwa równe skoki".

* Ja tam pamiętam czasy, gdy na takich skoczniach rozgrywano może nie co drugi konkurs pucharowy, ale pewnie nie rzadziej niż na mamutach, a teraz już chyba tylko na mistrzostwach i igrzyskach się zdarzają.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2019 21:44:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Coś niesamowitego :D

Po drugim skoku Kubackiego pomyślałem, że "o - pewnie wejdzie do dwudziestki". Potem, gdy nie przeskoczył go Kraft - który dwa razy trafił na słabe warunki i trzeba bardzo docenić jego trzecie miejsce - patrzę... kurde tam jest jeszcze Prevc (bez formy), Sakala ( zupełny przypadek), Jelar (nie ta liga), Stjernen (chimera)... jest szansa na brąz! Bo na wpadkę Geigera i Ryoyu nie liczyłem. A tu coś takiego...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 marca 2019 07:52:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja identycznie - najpierw liczyłem po prostu na duży awans, a jak źle skoczył Peier, to byłem pewien brązu dla Dawida. Myślałem - Jelar nie da rady, no ale takie asy jak Geiger i Ryoyu to się jakoś obronią.

Pociągnę temat przypadkowych mistrzów świata. Dla mnie było dwóch - Benkovic i Kuettel. Szwajcar bywał w dobrej formie, ale na pewno nie wtedy, w tym głupim jednoseryjnym konkursie w Libercu. Velty będę bronił, chwilowo akurat wtedy był dobry. Miał też trzy lata wcześniej srebro w lotach, sroce spod ogona nie wypadł. Sporo szczęścia do not za wiatr i za styl miał w Lahti Kraft, ale zwalanie na przypadek byłoby tu grubą niesprawiedliwością, chłopak był wtedy w życiowej dyspozycji. No i nie wiem, co z Petkiem - pamiętam jego złoto, ale okoliczności już nie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 marca 2019 08:39:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ponieważ jestem sporadycznym widzem, czy jest jakaś analogia między tym konkursem a tym z IO bodaj z małej skoczni?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 marca 2019 08:55:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Różnica są dwie. Raz: W Pjongczangu był wiatr i było zimno. Tutaj oprócz wiatru padał mokry śnieg, który znacznie zmniejszał prędkości na progu. Dwa: Na Igrzyskach robiono długie przerwy, konkurs trwał i trwał, aby stworzyć chociaż pozory równych warunków. A wczoraj, poza jedną przerwą w pierwszej serii, właściwie skakali płynnie, jeden po drugim.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 marca 2019 09:00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Moim zdaniem - jest. Jeden i drugi konkurs nie powinien się w takich warunkach odbyć, ze względu na stawkę zawodów, ale w jednym i drugim trudno mowić o sensacyjnych wynikach.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 marca 2019 09:02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A to też prawda.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 marca 2019 19:11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Fajny ten mieszany konkurs... I na przykład tacy Rumuni, którzy normalnie nie łapią się nawet do Pucharu Kontynentalnego z całą powagą mogli wystąpić!
Szóste miejsce Polski - biorąc pod uwagę, że pp. Kinga i Kamila dopiero próbują nawiązywać walkę z czołówką - to niezły wynik.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 174  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group