Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:29:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 20 lutego 2019 21:29:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ha! Ułożyłam kostkę metodą Roux! :hopsa
Po 4 dniach walki. Czas godny mistrzostw świata! :D Przewidujecie tam taką jednostkę czasową?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 lutego 2019 21:47:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:brawa: Jestem pod wrażeniem, bo to nie łatwe.

Fengari pisze:
Przewidujecie tam taką jednostkę czasową?


Oczywiście.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 lutego 2019 21:56:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dzięki, na pewno to było zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące, niż ułożenie LBLem. :)
To jeszcze sobie przetestuję swoje wcześniejsze prawie-rozwiązanie, a potem to nie wiem, może spróbuję Fridricha.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 marca 2019 21:56:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Fengari pisze:
To jeszcze sobie przetestuję swoje wcześniejsze prawie-rozwiązanie

Oczywiście, jak zgodnie z rozsądkiem można się było spodziewać, nie było żadnego rozwiązania. ;) Fajna sytuacja, która powtórzyła mi się dwa pierwsze razy, zdała mi się od tego powtarzalną za każdym razem, a tu, rzecz jasna, nic z tego. :)

Później miałam jakoś tak, że mi nic kompletnie nie szło, więc uznałam, że czas zrobić sobie trochę przerwy. Wczoraj wróciłam do zabawy, korzystając z Twojego najnowszego filmiku o intuicyjnym F2L. Ułożyłam 2 warstwy... i co dalej? Gdzie ciąg dalszy? :D Domyślam się, że nie byłby już intuicyjny, ale chciałabym ułożyć moją kostkę do końca tą metodą!

Edit: Ok, myślałam, że F2L to jakaś odmiana, albo alternatywna nazwa Fridricha, a nie kawałek tegoż. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 marca 2019 08:31:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
O! :) ale widzę, że działa? Bardzo mnie to cieszy, bo ten film kosztował mnie ok. 10 godzin pracy. Napisałem sobie nawet scenariusz. W każdym razie nie ma dalszej części, ponieważ to już jest nieintuicyjne. Chyba pora na tzw 2-look OLL i 2-look PLL. Generalnie układasz wszystko aż 13 algorytmami.
1. Najpierw robisz krzyż na górze tak jak w LBLu, ale wykorzystujesz jeden z 2 prostych (intuicyjnych) algorytmów.
2. Potem wykorzystujesz 1 z 7 algorytmów na zrobienie rogów.
To tzw. 2-look OLL.
3. Potem układasz same rogi permutacją A, ale w dwóch wersjach Aa i Ab (w jedną i w drugą stronę)
4. Potem krawędzie permutacja Ua lub UB.

Da się tym układać naprawdę szybko, poniżej 20 sekund na pewno, chociaż lepiej już uczyć się pozostałych algorytmów. Na początek 21 PLLi. Mi ich poznawanie sprwiało sporo frajdy, bo jak się nauczyłem algorytmów, to nagle widziałem tę sytuację na kostce, a wcześniej zero.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 marca 2019 19:21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
grawson pisze:
ale widzę, że działa?

Film jest świetny, szacun za ten materiał! Chociaż przyznam, że dla mnie za szybko to wszystko się tam dzieje. Ale to nie jest wina filmu, tylko moja - bo mój mózg strasznie wolno przetwarza informacje i całe życie miałam problemy z nauczeniem się czegokolwiek, co wymaga określonej sekwencji ruchów - nigdy nie byłam w stanie załapać, jak mi ktoś coś pokazywał.
W każdym razie najważniejsze zasady załapałam. Szkoda, że nie więcej - bo pokazałeś naprawdę sporo wartościowego materiału i jakbym to wszystko wyłowiła, to wydaje mi się, że układanie dwóch warstw tą metodą mogłoby się okazać naprawdę proste i szybkie.
Z drugiej strony - przez to, że nie wyłowiłam, zostało mi więcej do główkowania, a to jest w tej zabawie najfajniejsze. :)
Na czasie mi nie zależy, speedcuberem nie zostanę - narazie mój rekord w LBL - metodzie wciąż dla mnie najszybszej, bo nie wymagającej specjalnie zastanawiania się - to 11 min. i nie sądzę, żebym była w stanie zejść poniżej tego, jeśli już, to niewiele, może ze 2 min przy pomyślnym rozdaniu. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 marca 2019 22:24:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Jeśli tylko złapiesz bakcyla, to zejście do okolic 1 minuty pójdzie szybko. :) W zasadzie wszystkie te zasady wyławia się samemu - kwestia ułożeń. Myślę, że jakiś tysiąc ułożeń i umie się całkiem sporo. Wiem, że to może być ogromna liczba, ale tak mi to wygląda z mojego doświadczenia z innych układanek, które ostatnio opanowałem. W każdym razie - w intuicyjnym f2lu chodzi o to, żeby samemu próbować.

Powodzenia! :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 marca 2019 17:01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Junior młodszy kostkę 2x2 układa już właściwie z zamkniętymi oczami, a kostkę 3x3 - z algorytmami które sobie pracowicie rozpisuje na kartce - układa w (niskie) kilka minut. Dla mnie ułożenie nawet jednej ścianki to totalna abstrakcja :D

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 marca 2019 17:35:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Tyler Durden pisze:
Dla mnie ułożenie nawet jednej ścianki to totalna abstrakcja :D


Dlatego, jak kiedyś napisał Gravi, nie należy tego robić, bo w ten sposób nie da się ułożyć kostki. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 marca 2019 19:31:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Tyler Durden pisze:
Junior młodszy kostkę 2x2 układa już właściwie z zamkniętymi oczami, a kostkę 3x3 - z algorytmami które sobie pracowicie rozpisuje na kartce - układa w (niskie) kilka minut. Dla mnie ułożenie nawet jednej ścianki to totalna abstrakcja :D


Brawo Junior!

Co do ścianek - jedna jeszcze tak, jest dopuszczalna. :) Dwie już nie, bo sobie blokujemy możliwości działania. Dlatego najłatwiej układać warstwami. Pierwsza ścianka = pierwsza warstwa. Potem druga warstwa (4 klocki) i trzecia (8 klocków).

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 marca 2019 20:07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
E tam. Po ułożeniu pierwszej warstwy dalej się nie da, bo jak się próbuje coś przestawić, to zawsze cała reszta się psuje. Znam się na tym, bo próbowałem wiele razy i się nie dało 8-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 marca 2019 20:27:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Crazy pisze:
E tam. Po ułożeniu pierwszej warstwy dalej się nie da, bo jak się próbuje coś przestawić, to zawsze cała reszta się psuje. Znam się na tym, bo próbowałem wiele razy i się nie dało 8-)


A bo musisz się liczyć z tym, że chwilowo coś rozwalasz. Ale po to by potem to wróciło na miejsce.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 marca 2019 19:36:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Wszedłem w finałowy okres z zawodami - jutro ostatnie zakupy i ustawianie sali. Pojutrze zawody. Spać nie mogę, a wczoraj chyba nawet dostałem lekkiej gorączki ze stresu. Mimo, że nie raz już występowałem publicznie i organizowałem wiele rzeczy, to tutaj jakoś mnie trzyma.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 marca 2019 20:29:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Gravi, powodzenia! Będzie dobrze! :D

I szacun dla Tylerowego Juniora! :shock: :brawa:

Ja ostatnio kostką się nie zajmowałam, ciekawe, kiedy się w końcu wezmę za dokończenie Fridricha, hehe


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 marca 2019 07:12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
I po zawodach. Szczerze, to na takich zawodach organizator jest ostatnią osobą do układania. Ale jakiś sensowny singiel mi wpadł. :)

Kolega zrobił kilka zdjęć: miastoszczytno.pl/10924,Zawody-w-ukladaniu-kostki-Rubika.html

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group