Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:49:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 22 lutego 2019 20:49:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..fajne promo jest na fb do jednego z kawałków. Tańczą :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 marca 2019 10:25:34 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
Tyler Durden pisze:
Jestem właśnie w trakcie bardzo głośnego i pierwszego w ogóle odsłuchu nowej płyty Voo Voo, czyli "Za Niebawem". Coś pięknego.


A ja miałem bardzo dziwne odczucia z tą płytą. Pierwszy odsłuch był ogromnym rozczarowaniem, stwierdziłem, że to się musiało w końcu stać, tzn. że nie da się ciągle nagrywać tak dobrych płyt jak 7 i Dobry wieczór, spadek formy nawet mógłby być jakoś usprawiedliwiony i nie byłby jakimś zaskoczeniem. Singiel "Sie poruszam 1" z jutjuba nie porwał mnie zupełnie, wydawał mi się wymęczony, bez pomysłu, a tu po pierwszych odsłuchach całego albumu się okazuje, że to i tak jego jeden z lepszych momentów. Na szczęście dzień później byłem na koncercie i materiał ten w wydaniu lajw zażarł świetnie. Wracając z koncertu słuchałem w samochodzie już jakby zupełnie innej płyty. :)
A z każdym kolejnym przesłuchaniem było już tylko lepiej. Voo Voo jednak wciąż formie. Nie jest to rzecz tak spójna, wysmakowana i dopieszczona jak 7 ale i materiał mamy tu bardziej równy niż na Dobry wieczór. Najlepsze momenty płyty dla mnie na ten moment to Nieud i końcówka Dzie ci kwiaty 1 (pomyśleć, że tego drugiego utworu początkowo nie cierpiałem - wydawał mi się wręcz żenujący).


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 marca 2019 17:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Może w sobotę sobie wreszcie kupię i posłucham.

Otomo, a powiedz coś jeszcze o koncercie :-) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 kwietnia 2019 16:38:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Jezu, wreszcie napisałem!

https://bit.ly/2VSbK9D

:) :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 kwietnia 2019 09:25:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17233
Skąd: Poznań
O, fajnie! :)

Czyli co - najnowsza płyta podoba się Tobie mniej niż "7"? Pytam, bo jeśli tak, to miałbym impuls żeby sobie kupić. Bez urazy, oczywiście :mrgreen:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 kwietnia 2019 09:42:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Nowa płyta to dramat :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 kwietnia 2019 11:55:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Czyli co - najnowsza płyta podoba się Tobie mniej niż "7"? Pytam, bo jeśli tak, to miałbym impuls żeby sobie kupić. Bez urazy, oczywiście :mrgreen:


Część, którą można by potraktować jako odpowiedź na to pytanie wyrzuciłem, bo mi zupełnie do reszty nie pasowała, choć mam wątpliwości czy Ci ona jakoś pomoże. Stańko kiedyś powiedział, że to repertuar i skład dyktują nastrój koncertu - kilka lat temu tę uwagę przyjąłem aksjomatycznie. Na samym początku wpisu zaznaczyłem zresztą, że przez pryzmat słyszanych gigów Voo Voo chciałem coś powiedzieć o nowej płycie. W związku z ich przebiegiem mój stosunek do słów Stańki bym nieco osłabił, mówiąc, że tak może być, ale wcale nie musi, a ze swoich dobrych chęci pozostaje mi się chyba tylko śmiać, i to głośno.

Powód jest prosty: grał ten sam skład, utwory z nowej płyty podane w identycznych aranżacjach i kolejności, a koncerty gnieźnieński i damasławski były dla siebie jak ogień i woda. Gnieźnieński wesoły, skoczny, ekstrawertyczny i kolorowy, a damasławski taki jak opisałem :wink:. Zatem: jak jest z płytą? Nie mam pojęcia. Słuchałem krótkich fragmentów na Spotify by zorientować się w tytułach i rozpoznałem je tylko po - smugowo zapamiętanych - fragmentach tekstów. Może kupię za 2 lata :mrgreen:.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 stycznia 2020 17:10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ciekawa wersja Dzwonu i młota - na płycie nie było saksofonu, a tu jest długie solo!
No i obrazek też fajny, znajdzie się i coś dla miłośników polskiej motoryzacji :) .

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 stycznia 2020 12:36:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Sound gitary i werbla jest dla mnie trudny do przełkniecia, ale z tym saksem sprawa ciekawa, bo nie znajduję w nim ani śladu jazzu! Rzadkość to nielicha.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 marca 2020 17:24:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ta rozmowa z Waglem wcześniej nie była dostępna w wersji online... No to teraz jest. Sam się zdziwiłem, że taka długa :shock:, ale jeśli z czegoś mogę być w życiu zadowolony, to między innymi właśnie z niej :). Zapraszam do czytania!

https://freemusicstop.com/2020/03/29/ni ... aglewskim/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2020 19:39:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Skoro Crazy odpowiedział na mojego posta w wątku o Rammsteinie, to może tutaj też odpowie? :wink: W nocy myślałem długo o tym jak wyglądałaby moja setlista Voo Voo złożona z numerów nagranych w okresie gdy na garach grał już Bryndal. Przy czym - brałem pod uwagę te utwory, które pamiętam jak działały na koncertach, stąd np. brak Kim bym był, który wielce lubię na DW, ale na żywo - do dziś nie wiem dlaczego - nie żarł. Z drugiej strony, bardzo mocnym fragmentem koncertów było Tli się, ale tu mi do reszty nie pasowało. Z trzeciej, studyjnych wersji Przybyszów i Się poruszam nie lubię, a na żywo miałem ZAWSZE ciary... Bardzo byłbym ciekaw innych propozycji, niekoniecznie kleconych wedle analogicznej metodologii, ale może z cichym podszeptem by jednak pamiętać o dokonaniach z Michałem?

01. Smutas
02. Po godzinach
03. Na coś się zanosi
04. Czwartek
05. Może dziś
06. Dokąd idą
07. Gdybym
08. Niedziela
09. Piątek
10. Się poruszam
11. Przybysze
12. Wtorek
13. Sobota

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 09:02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale na co mam odpowiedzieć? Ja znam tylko Dobry wieczór i Siedem, inne rzeczy VooVoo po łebkach albo całkiem stare. Na koncercie byłem jednym i nie mam nic do powiedzenia w temacie :)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 09:10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Aaaaa! Prostodusznie założyłem, że może nadrobiłeś Nową Płytę i że z Za Niebawem możesz być na bieżąco!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2020 23:11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Od czasu plyty „Samo Voo Voo” z 2008 znam tworczosc wybiorczo (Dobry wieczor jest ok), dwoch ostatnich plyt w ogole nie znam. Slucham starych plyt, wielu z sentymentem, ale mysle sobie, ze ostatnie rzeczy wydaja sie byc troche powtarzalne i tej miety do Voo Voo juz nie czuje jak kiedys.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 kwietnia 2020 19:14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17233
Skąd: Poznań
Serdelek pisze:
„Samo Voo Voo” z 200


Dla mnie ostatnia w większości słuchalna płyta Voo Voo.
Potem były ciężkostrawne dla mnie quasi-jazzowe odjazdy albo zjadanie własnego ogona.
No okej - "7" trochę błysnęła w tym wszystkim ale też tak sobie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group