Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:31:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2019 10:16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Swoją drogą mam wielką prośbę: gdyby gdzieś w warszawskich okolicach odbywał się jakiś koncert z tego kręgu, i byście o nim usłyszeli, to piszcie! Ja zupełnie nie śledzę tych nowości, zapowiedzi itp. Jeżeli nawet czasem popatrzę, to mogę akurat nie trafić, a potem znowu nic nie wiem. Często i tak nie mogę - strasznie żałuję, że jedyną okazję na Cukunft przegapiłem, a było naprawdę blisko - ale jednak z Wovoką się udało


Chyba jednak musisz sobie założyć konto na Fejsbuku. Gdybyś takowym dysponował, to mógłbyś się dowiedzieć np. o ogłoszonym dzisiaj koncercie, który odbędzie się 19 lutego w Spatifie - zagra Mauricio Takara i Macio Moretti.

Ale na bieżąco i w dodatku z selekcją nie podejmuję się informować. Biorąc pod uwagę liczbę tych wydarzeń, o której wspominał MAQ, to jest to robota na pełen etat.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: ndz, 31 marca 2019 19:41:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Jeden z przedstawicieli Lado opowiada... :D

"W trio z Mikołajem Trzaską i Kenem Vandermarkiem wiem, że gdybym zagrał jakiś rodzaj dźwięku, typu słodka fraza… To mogłoby przybrać jedynie formę eksperymentu – zagrać melodię w stylu Kennego G i popatrzeć na ich miny, a potem znowu ją zagrać i obserwować jak się w nich gotuje wszystko, bo są na mnie wkurzeni: Mikołaj zaciska zęby, a Ken odkłada saksofon i chce wyjść z sali (śmiech)".

https://freemusicstop.com/2019/03/31/pr ... rczynskim/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: czw, 18 kwietnia 2019 10:46:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fajny (choć stary) wywiad z Szamburskim: http://glissando.pl/tekst/pawel-szamburski-wywiad-2/

...i super wczorajszy koncert Galimadjazu w Młodszej Siostrze!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 13:23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
20 czerwca w Ladomku (w domkach fińskich na Jazdowie w Warszawie) wystąpi Bastarda Trio.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 15:03:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Idę absolutnie!!!!!!!!!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 15:20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Hope so ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: ndz, 09 czerwca 2019 12:31:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Będę na nich dzień i dwa wcześniej! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: śr, 12 czerwca 2019 04:47:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Polecam uwadze: https://www.facebook.com/events/4689352 ... 632?ti=icl

„Z radością zapraszamy na kolejne lato z festiwalem Lado w Mieście!
Cieszymy się nie tylko dlatego, że to już 10. edycja tej konsekwentnie bezkompromisowej i niedochodowej imprezy, ale przede wszystkim dlatego, że znowu totalnie jaramy się jej programem!

Gwarantujemy więc, że 10. odsłona będzie równie specjalna jak 9 poprzednich i każdy z 10 (przypadeg) wieczorów Was czymś zachwyci, oczaruje… a przynajmniej mocno zaskoczy.

W programie, tradycyjnie już, pełna rozpiętość stylistyczna i geograficzna — saharyjski rock, rosyjskie post techno (butt - ang. dupa), litewskie pieśni ludowe, chasydzki free jazz i rap z Raszyna na jednym festiwalu. Właśnie tak lubimy!

I wszystko to za darmo (w sensie, że Wy nie płacicie) i na świeżym powietrzu. Bądźcie co czwartek, nie wypada inaczej!

Szczegółowy program wygląda tak:

27.06 | FELIX KUBIN mit Mitch & Mitch (DE/PL) + Bartosz Weber / VTR
04.07 | Koza + BNNT & Resina
11.07 | Riverloam Trio (Mikołaj Trzaska / Mark Sanders / Olie Brice, PL/UK) + Miasto, Masa, Maszyna
18.07 | Mike Majkowski (AU) + Zebry a Mit
25.07 | Alameda Organisation Alameda 5 + WIDT
01.08 | Paula i Karol + Buttechno (RU)
08.08 | Pokusa XXL + Wczasy
15.08 | Better Person (DE) + Lolina (Inga Copeland, EE)
22.08 | Rzabka + Deerhoof (US)
29.08 | Babadag (PL/LT) + KEL ASSOUF (NE/BE)

Wszystkie koncerty zaczynamy o 20:00!

Organizator: Stowarzyszenie Plan B
Program: Michał Borkiewicz, Robert Kamionek, Igor Nikiforow
Grafika: Michal Loba
Pomysłodawczyni nazwy festiwalu: Ania Chojnacka
Projekt współfinansują Miasto st. Warszawa i Plac Zabaw nad Wisłą.”

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: czw, 20 czerwca 2019 23:18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
MAQ pisze:
Będę na nich dzień i dwa wcześniej!

Byłeś? Bo my dziś byliśmy! Było super. Przepiękny koncert. Chyba tylko nowy materiał, ale od razu kupiłem dwie płyty ;-)

Z lewej strony siedział wiolonczelista Tomasz Pokrzywiński i grał wspaniale. Czasem klasycznie pięknie, ale kiedy indziej dreszczem przejmowało, jak zaczynał załamywać dźwięk zjazdami po strunach, a czasem znów wydobywał z instrumentu takie dźwięki, których bym się po wiolonczeli w ogóle nie spodziewał (wiolonczelowe piski?!).

Centralnie siedział Michał Górczyński i o ile przez większość czasu po prostu produkował (i tak niesamowite) infradźwięki, które bardzo skutecznie porządkowały całość, ale nie rzucał się za bardzo w uszy, o tyle jak czasem pozwalał sobie zaszaleć, to ho ho! Trąba apokaliptycznego słonia! Albo próba wyjmowania temu słoniu serca z klaty gołymi rękoma!

A z prawej Paweł Szamburski, którego dźwięk klarnetu staje się dla mnie powoli synonimem pięknego dźwięku jako takiego. Nie wiem, jak on to robi, ale zaczarowuje mnie samym brzmieniem.

A teraz najlepszy myk: przyszedłszy nieco za późno, zajęliśmy ostatnim rzutem na taśmę dwa znakomite miejsca, w środku drugiego rzędu, właściwie na przeciwko Górczyńskiego. Grają więc, graja, dochodzą do ostatniego utworu o bardzo długim łacińskim tytule, grają więc i jego - aż tu nagle pani, która siedzi tuż przede mną wstaje i zaczyna śpiewać. Chwila, i dołączają do niej dwie następne panie, siedzące po jej prawej stronie. Po czym kolejne dwie po lewej, wstały akurat tuż przed głową elsei! Ta piątka więc wyszła trochę z miejsc, zrobiła pół kroku do sceny i śpiewa w najlepsze - aż tu znienacka gość obok mnie (i kobieta za nim) też wstaje i dołącza do reszty! Aż się zacząłem zastanawiać, czy teraz nie ma oczekiwania, że ja też dołączę ;-) Na szczęście nie znałem tekstu, a zespół jednak nie był spontanicznym zrywem, lecz "chórem Grochów", który tak niespodziewanie wzbogacił brzmienie tria.

Ciekawe, jak brzmi płyta. Domyślam się, że spore fragmenty brzmią podobnie i mówię tu o tych fragmentach stonowanych, jakby o głównych motywach. Ale na żywo co i raz były takie przełamania, jak właśnie szaleństwa na klarnecie basowym albo kiedy Szamburski nie mógł usiedzieć i, choć nie miał miejsca, wstawał i zaczynał zaklinać węża. Pierwszy raz byłem na koncercie w Ladomku, o którym MAQ założył ten wątek i myślę, że na pewno nie ostatni!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: pt, 21 czerwca 2019 10:31:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ale się cieszę! :D :D
Ja byłem, choć tylko w Poznaniu. Może więcej napiszę niebawem, choć ostatnio mam z tym trochę słabo.
Co do płyt - dla mnie jedna i druga są świetne, ale druga, jeśli chodzi o brzmienie, naprawdę urywa głowę.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: pt, 21 czerwca 2019 12:19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Obrazek

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: pt, 21 czerwca 2019 17:48:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Obrazek foto Marek Szczepański

Widać forumowiczów ;-) jak się wpatrzy w lewą część obrazu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: ndz, 23 czerwca 2019 11:50:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4687
Jeśli wszystko mi pyknie, to zamierzam pozaglądac na Lado w Mieście w sierpniu, więc do zobaczenia!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: ndz, 23 czerwca 2019 17:12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
U mnie wchodzi w grę 18 lipca i może jakieś terminy sierpniowe. Też bym chętnie pochodził.

Tymczasem jest za ciepło, żebym nabrał możliwości słuchania w domu refleksyjnej płyty o umieraniu i opłakiwaniu. Ars moriendi więc na razie leży, za to Wilde blumen Cukunftu ma pięć gwiazdek jak w mordę strzelił. Przepiękna muzyka od A do Z. Raz cudownie delikatne i liryczny, drugi raz czysta ekspresja a la Tom Waits. W każdym kawałku mnie przekonuje!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LADO!
PostWysłany: czw, 04 lipca 2019 10:33:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Chyba warto: w przyszłą środę, 10 lipca w Ladomku, w ramach cyklu Lado Na Wsi:

Mamy tym razem bardzo fajne nazwiska i formacje, które zgodnie z zamierzeniami cyklu LADO NA WSI powstają specjalnie na tę jedną niepowtarzalną okazję:

1. ROBERT JAWORSKI - SOLO
Robert Jaworski (ur. 3 maja 1975 w Turku) - polski muzyk folkowy, autor tekstów, lider zespołów Żywiołak i Roberta Delira & Kompany. W przeszłości członek takich formacji jak Kapela ze Wsi Warszawa, Detonacja, The Irish Connections, Ceol oraz Ich Trole. Jaworski w swoich projektach sięga po różne instrumenty dawne takie jak lira korbowa, gęśle gdańskie, drumla bądź też ich współczesne rekonstrukcje. Gra również na lutni barokowej, skrzypcach i altówce, często również praktykuje śpiew gardłowy.

2. SZAMBURSKI / GÓRCZYŃSKI / WÓJCIŃSKI / JĘDRZEJEWSKI
To skład powołany specjalnie na LADO NA WSI #43!
Paweł Sz. na klarnecie, Michał G. na klarnetach basowym i kontrabasowym (tego duetu nie trzeba nikomu przedstawiać - Górczyński i Szamburski - grają razem od lat - w Cukunfcie, Ircha Clarinet Quartet, Laar, a ostatnio w znamienitej BASTARDZIE), dołączą do nich niesamiwici instrumentaliści - strunowo smyczkowi - Ksawery na kontrabasie i Robert na wiolonczeli. Wszyscy razem zagrają autorskie kompozycje oraz improwizacje wokół przygotowanych uprzednio struktur i minimalnych form aranżacyjnych. Brzmienie zachęca. Nazwiska obligują. Muzyka wciąga. Trzeba być.


////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Całe lato, w każdą środę na ulicy Jazdów 7/14, w miejscu o nazwie LADOM - odbywać się będą niezwykłe koncerty.
Pomysł jest prosty - za każdy kolejny wieczór Lado na wsi odpowiada inny artysta / kurator / muzyk i to on decyduje co się stanie, jaki zagra skład, jaki będzie charakter wydarzenia. Jedno jest pewne - każdy koncert będzie wyjątkowy, a repertuar przygotowany przez muzyków specjalnie na tę okazję rozświetli nasze serca i dusze.

Ważne informacje:
1. Koncerty w Ladomku staramy się rozpoczynać punktualnie o 20:00 (z minutami wiadomo, ale nie później niż 20:30!).
2. Zrzutka na wydarzenie i wsparcie działań Ladomku jest dobrowolna przy wejściu, tam również poczęstunek wino/woda/owoce.
3. W razie niepogody koncerty przenosimy do wnętrza domku - gdzie niestety ilość miejsc jest ograniczona, ale otwieramy wtedy okna i na zewnątrz pod parasolami i drzewcami też jest bardzo miło.
4. Na miejscu będzie można oczywiście kupić płyty LadoABC.
5. Prosimy o uwzględnienie transportu pieszo-rowerowo-miejskiego, gdyż w zasięgu domku występuje wyraźny deficyt miejsc parkingowych
Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu M.St. Warszawa
Zapraszamy serdecznie
Lado ABC

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group