Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:07:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 marca 2013 21:30:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
U mnie "Nowe sytuacje" są bardzo wysoko. IMHO płyta ma w zasadzie tylko jeden słabszy utwór ("My lunatycy").
Zasadniczo również stuknę się z pilotem - :piwo:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 marca 2013 13:18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Kontynuując luźne dygresje - czytałem ostatnio jakiś stary wywiad z Ciechowskim i zaskoczył mnie fakt, że jako płytę, która najbardziej wpłynęła na to, iż wczesna Republika brzmiała tak jak brzmiała, wymienił on..."Fresh Fruits For Rotting Vegetables" Kennedysów. Nie chodzi o bezpośrednią inspirację brzmieniową, ale o odejście od rockowego schematu. Fajnie :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2014 20:03:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
pilot kameleon pisze:
Prazeodym napisał:
Forumowi fani Republiki (Pippin? Wuka? Pilot) - też tak trochę macie czy jestem (i gość ze Screenagers też) jakiś dziwny?

U mnie zero pytań: wczesna Republika to ***** (debiut, dwójka i zbiór singli).

..byłem wczoraj na 3 stawach na Nowych Sytuacjach.Zbigniew Krzywański, Sławomir Ciesielski,Leszek Biolik , na wokalach Piotr Rogucki, Jacek Szymkiewicz ( tyż flet) , na klawiszach nie wiem kto grał...

Dlaczego warto było się wybrać na koncert
1. koncert niebiletowany :)
2. jeśli ktoś lubi (lubił) muzykę zespołu to nie był rozczarowany. Materiał
doskonale wytrzymuje próbę czasu.
3. muzyka od strony technicznej brzmi czysto i klarownie.
4. na koncercie większość publiczności wiedziało o co cho..mało osób przypadkowych.
5. cóż było robić w tak piękny wrześniowy ciepły wieczór :wink:

Trudno jest mi powiedzieć , jak ta muzyka będzie brzmiała w klubach. Na powietrzu było ok.
W jednym z kawałków P. Rogucki sypnął się z tekstem do tego stopnia,że mało nie chciałem wskoczyć na scenę, odepchnąć pana od mikrofonu i naprawić to co popsuł :) Generalnie dał radę.
Natomiast wokale jak i całość występu J. Szymkiewicza..tj.między innymi wyczucie klimatu.. oceniam na bardzo dobry z plusem..i wiewiórką!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 września 2014 19:34:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
trochę nie w temacie, ale myślę sobie jak Grzegorz C. musi się przewracać w grobie, gdy patrzy i wie, że szyldu Republika (jak też dawniej Republikanów w Polsce reprezentował M.Markiewicz) używał Bronisław od listy a teraz z republikańską tiwi obnosi się niedawny gość kozetki u Kuby W. Tomasz Terlikowski... :?

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 07:43:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Tak jakby on wymyślił to słowo.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 11:10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Prazeodym pisze:
wymienił on..."Fresh Fruits For Rotting Vegetables" Kennedysów


Nie spodziewałbym się :shock: ale świetnie!

Ale czy DK na tej płycie odchodzą od rockowych schematów? Hmmm... taki np: "Stealing People`s Mail" to przecież rock and roll z punkowym zestawem przypraw!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 13:13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
wywiad z G.C. pisze:
Co było dla Ciebie przełomem, sygnałem do powrotu do rocka? [po latach słuchania jazzu - przyp. Prazeo]

Jedna płyta Dead Kennedys. To się oczywiście budowało stopniowo, były płyty punkowe, Dire Straits, Stranglers, ale dopiero Kennedys wytrącili mnie z równowagi - i płyta B-52s. W związku z nią zorganizowałem naradę zespołu, wszyscy mieli obowiązek jej posłuchać i od razu stało się jasne, że Krzywański nie może grać bluesowych solówek. Na Zachodzie to oczywiście nie były nowości, oni tworzyli w ciągu kulturowym, ale u nas ten ich ogon nigdy nie zaistniał. Nowa fala pojawiła się u nas znikąd.


Trochę może namieszałem, chodziło mi o to odcięcie się od przysłowiowych bluesowych solówek. W innym wywiadzie powiedział, że chodzi właśnie o debiut Kennedysów, ale nie mogę znaleźć tak na szybko.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2014 11:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
czytałem ostatnio jakiś stary wywiad z Ciechowskim i zaskoczył mnie fakt, że jako płytę, która najbardziej wpłynęła na to, iż wczesna Republika brzmiała tak jak brzmiała, wymienił on..."Fresh Fruits For Rotting Vegetables" Kennedysów. Nie chodzi o bezpośrednią inspirację brzmieniową, ale o odejście od rockowego schematu. Fajnie



Czy nie z jakiegoś przedpotopowego numeru Tylko Rocka aby? Bo pamietam, że w jednym z pierwszych numerów coś tam mówił o tych Kennedysach.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 stycznia 2018 13:29:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Będzie ulica Grzegorza Ciechowskiego w Poznaniu.

Cytat:
Warto podkreślić, że ostatni koncert Republiki z Grzegorzem Ciechowski miał miejsce właśnie w naszym mieście - dodał radny


Byłem na tym koncercie! Ale wydaje mi się, że kiedyś sprawdzałem w ksiażce biograficznej i wychodziło, że jeszcze z jeden czy dwa koncerty przed śmiercią były...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2018 19:34:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
phpBB [video]

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 października 2018 00:44:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dobre!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 18:17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Odnotuję i tutaj. Pojawiła się całkiem wg mnie udana płyta z kowerami Republiki. Ja chciałem kiedyś nawet, żeby aplikować, ale większość Spirita nie była zainteresowana i nic z tego nie wyszło - a ja, mając złe doświadczenie z nagrywaniem kowerów znanych zespołów na składanki (a gorsze jeszcze miał Naresky, czemu jego poprzedni zespół zawdzięczał utwór "Składanka, która chuja daje") nie naciskałem. Tak czy inaczej, płyta daje radę. Mi najbardziej podobają się kowery w konwencji, w jakiej sam bym to robił, czyli po prostu Republika, ale z wyciągniętym na wierzch podskórnym czadem - najbliższe tego są Zbeer, Inhalators, kty znałem już z koncertu na XV lat Spirita, i Kompania Karna. Ale znakomicie wypada Inkwizycja - tu stał się cud, mamy zarazem 100% ducha Republiki i 100% ducha Inkwizycji. Cała płyta jest na Spitify a małe fragmenty (w tym nie porywający wg mnie kower Obywatela GC Kulturki, który to promuje) na YT

https://open.spotify.com/album/2WnsLBXNKSlGG9O6cSj0hL

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 lipca 2019 04:18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Proszę państwa, po iluś tam latach polubiłem "Nowe Sytuacje".


Kluczem do polubienia tego albumu był ten pan:

Obrazek

A było to tak: słuchałem nagrania Republiki z Jarocina '82 i pomyślałem: kurde, ale ten Ciesielski grał na tych bębnach. I coś mnie podkusiło, żeby posłuchać "Nowe Sytuacje" pod kątem perkusji. A tam super groove i super patenty: przejścia, podbitki, użycie talerzy, to jak bebny w aranżach podkręcają te wszystkie dramatyczne momenty i kulminacje i minikulminacje. I takie konkretnie p i e r d o l n i ę c i e, ale nie j e b u t bez sensu jak Dave Grohl, tylko wszystko po niemiecku w ryzach. Ale z groovem, z flowem, z feelingiem. I bardzo ładne, klarowne brzmienie, nieejtisowe. A potem mi siadło jak dziwnie bas brzmi! Kostka w ręku, brzęczące, wysoko tonowe brzmienie, zupełnie niegrube, ale cienkie jak Peter Hook, ale nie wywala się na pierwszy plan (poza "Lunatykami"), tylko gra z tymi bębnami, czasem jakieś falbanki, zawijaski, a czasem proste partie, ale ładnie rozegrane. Też w służbie piosenki i super siedzi z ta perką. A potem ogarnąłem reszte aranżu: nowofalowego Krzywańskiego, no i maestro, z rytmicznym pianinkiem,z fletem, wokalem. I myślę: kurde, zawsze wolałem "Nieustanne Tango" i singlowe/radiowe numery, bo tam lepsze melodie, wyrazistsze numery, więcej smaczków i dobrej zabawy, a te "Nowe Sytuacje" takie suche, mało melodii, mała ryba, dużo ości...ale te aranże mieli super wymyślone i ładnie jechali do przodu. I tak jakoś polubiłem "Nowe Sytuacje". Ale jaja, znam te płytę tyle lat, słuchałem wiele razy, a dopiero teraz rozkminiałem jak bas i perkusja tam chodzą.


PS: "Arktyka" to jest ewenement, bo to POŁAMANE SKA.

PS2: Witek, przepraszam.

PS3: Arasek, to może "Nową Aleksandrię" też polubię?

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 lipca 2019 17:27:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Prazeodym pisze:
Witek, przepraszam.


Spoko, nawet mnie trochę zaciekawiłeś. Na szczęście nie aż tak :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 lipca 2019 19:37:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Prazeodym pisze:
po iluś tam latach polubiłem "Nowe Sytuacje".


To jest ewolucyjna prawidłowość :wink:

Ciekawy post, muszę na to spojrzeć pod kątem basu. Wybijał się mi zdecydowanie w "Śmierci w bikini" ale wkrótce posłucham w tym kontekście całej płyty.

antiwitek pisze:
Spoko, nawet mnie trochę zaciekawiłeś. Na szczęście nie aż tak


:mrgreen:

Wciąż się opiera!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group