Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:33:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 26 lipca 2019 09:06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pietruszka pisze:
Kolega poleca fanowi Dead Kennedys płytę "1916"? No to powiem, że nie jest to "nietypowe", jest to patologiczne....


Zatem powiadasz Pietruszko, że fana DK, mogą zniechęcić takie kawałki:
phpBB [video]

phpBB [video]

?

Aha.

Obrazek

Pomijam już fakt, że ja sam zacząłem poznawać Motorhead właśnie od 1916, będąc już zagorzałym fanem DK. No i jakoś zażarło. 8-)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 lipca 2019 14:31:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Prazeodym pisze:
Daj sobie coś z koncertowki No Sleep TIl' Hammersmith. Masz tam najlepsze momenty najlepszych albumów w wersjach podkreconych do 11
przyłaczę się do tej rady
jeżeli to Ci się nie spodoba, to po sprawie

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 lipca 2019 18:55:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale najlepiej sobie odpuść Arasku.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 lipca 2019 21:38:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Pet pisze:
Zatem powiadasz Pietruszko, że fana DK, mogą zniechęcić takie kawałki:


...nie powiadam.... powiadam, że może zniechęcić ta płyta, jeśli np. skipnie w taki numer jak np. "Love Me Forever" czy "Angel City"...
i, powiedz: czemu nie wybierać najlepszego albumu jakim jest "Overkill", a pałętać się po rejonach przeznaczonych dla zdrajcóf metalu? ;)

Pet pisze:
Pomijam już fakt, że ja sam zacząłem poznawać Motorhead właśnie od 1916, będąc już zagorzałym fanem DK. No i jakoś zażarło.


...wiesz, pewnie DK też można zacząć poznawać od płyt z przemówieniami Biafry, ale czy nie rozsądniej jest dać się zabić debiutem?

Obrazek

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 lipca 2019 23:10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Panowie, bardzo dziękuję za te wstępne rady.
Po powrocie z urlopu na pewno zrobię niedługi rajd po dorobku tej formacji i nie omieszkam podzielić się wrażeniami. :mrgreen:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 lipca 2019 09:50:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pietruszka pisze:
powiedz: czemu nie wybierać najlepszego albumu jakim jest "Overkill"


Z jednego zasadniczego powodu: jeśli uznamy, że "Overkill" jest rzeczywiście najlepszą płytą Motorhead i Arasek złapie bakcyla i będzie chciał poznać więcej, to każdy jego kolejny krok będzie rozczarowaniem.

Dlatego nie jestem zwolennikiem poznawania zespołu od jego najlepszej produkcji. Wolę zaczynać od przeciętnej.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 sierpnia 2019 15:16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ale Wy tu o płytach, a arasek chciał kilka kawałków.

nie rozumiem powodu, żeby zacząć od czegoś innego, niż Overkill albo Ace of Spades. od razu zacznie od tego, co najbardziej charakterystyczne, a jednocześnie wcale nie musi się potem okazać, że są same kroki w tył.

słuchając ostatnio najczęściej Bombera, nie wiem, czy aby nie wolę Dead Men Tell No Tales i Stone Dead Forever od tamtych killerów. w każdym razie wstydu im nie robią ;-)

Aras, a ja wiem, że lubisz też teledyski. Więc jak chcesz fajną motorhedową pioseneczkę z obciachowym teledyskiem, gdzie pan z wąsem i nienasyconym smakiem na ogrzyce jeździ na motocyklu, to zarzuć se "Killed by Death" :mrgreen:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 sierpnia 2019 21:41:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Panie i Panowie:
za najlepszy utwór grupy Motörhead uważam obecnie "Ace of Spades". Fajny czad, dobre tempo, przyjemnie brzęczące gitary.
Doceniam też "Over the Top" - ma w sobie jakiś nerwowy groove. :)
Naprawdę rzetelna praca gitarzystów w "Train Kept A-Rollin'" i jakieś dalekie echa country, nieco mnie to ujęło.
Pozostałe kawałki zlewają mi się w bezkształtną bryłę.

"Killed by Death" rozczula swoją obciachowością, muzycznie jednak taki sobie.
Tytułowy "1916" to jakieś nieporozumienie, już wolałbym aby to śpiewał Stiwi Łonder. Ale całego albumu jeszcze posłucham.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2019 09:02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
Zgoda, "Ace of Spades" to absolutna esencja stylu Motorów, bardzo fajna też wersja akustyczna ale to pewnie bardziej dla kogoś kto już tyle razy słyszał, że chętnie posłucha w innym wydaniu. Jest taki składak "No Remorse" z najlepszymi kawałkami z tego klasycznego okresu plus 4 utwory specjalnie na to wydawnictwo w ówczesnym czteroosobowym składzie, tak jak składanki wolę robić samemu tak tutaj przyznaję, że naprawdę dobrze dobrany zestaw. Pierwsza koncertówka ("No sleep...") też oczywiście obowiązkowa a dla odmiany polecam "Another Perfect Day" - jedyna z gitarowym Thin Lizzy - troszkę inne brzmienie przez to, trochę inna melodyka i bardzo fajnie się tego słucha.

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2019 09:14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
arasek pisze:
za najlepszy utwór grupy Motörhead uważam obecnie "Ace of Spades".


A bluesik jakim znajdujesz? :) Nie wiem, czy to nie jest obrazoburcze, ale dla mnie chyba jeden z najlepszych kawałków zespołu.

phpBB [video]

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 16 sierpnia 2019 15:43:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
pyrlandczyk pisze:
"Ace of Spades" to absolutna esencja stylu Motorów, bardzo fajna też wersja akustyczna


Obrazek

Wiem, było na poprzedniej stronie, ale nie sposób nie wkleić znów, w tych nowych okolicznościach :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 sierpnia 2019 07:26:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
O tak, taka wersja spodobałaby mi się najbardziej :piwo:
A ten "Lost Woman Blues" naprawdę dobry, jakoś chyba nie słuchałem tej płyty za dużo bo zapomniałem o tym kawałku.

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 sierpnia 2019 11:01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ten numer jest wręcz świetny! Nigdy go wcześniej nie słyszałem i jestem w ogóle w głębokim szoku: to jest naprawdę piosenka Motorhead z roku 2013? :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 sierpnia 2019 15:06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Cieszę się, że mogłem pomóc. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2020 22:43:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Patrzę, co tam pablak napisałeś na temat ostatnich Motorheadów.

Zatem The World Is Yours cztery gwiazdki i:
Cytat:
Lemmy i Spółka świętują XXXV lat działalności więcej niż porządną motörheadową płytą, jak to określił mój kumpel, największy fan Lemmy'ego jakiego znam, zrobioną na staro. Otwierający płytę kawałek Born To Lose, to dla mnie już klasyk. Sam tytuł utworu zobowiązuje. W końcu to credo, jakie sobie Lemmy wydziargał na przedramieniu. Kolejny "I know How To Die" to coś co Motörhead mógł nagrać 30 lat temu. Następny singlowy i teledyskowy "Get Back In Time" też niezły. "Devils In My Head" to kolejny zalatujący starym Moturem kawałek. Następny "Rock 'n' Roll Music" trochę mniej mi się podoba. Jest coś dla fanów "Orgasmatrona", czyli kawałek "Brotherhood Of Man" jeden z najlepszych momentów płyty. "I Know What You Need" i zamykający płytę "Bye Bye Bitch Bye Bye" moim zdaniem trochę słabsze. Dawno mi nowy Motörhead tak łatwo nie wchodził.


Nic dodać, nic ująć. Bardzo dobra płyta, naprawdę bardzo dobra, choć może nie ma tam nic do zachwytu - no ale Brotherhood to wyśmienity, soczysty kawałek, rzeczywiście pierwszorzędny jest też poczatek płyty, z tym Born To Lose od razu wchodzimy na wysokie obroty. Mi się jeszcze bardzo podoba krótki, ale też soczysty "I Know What You Need", natomiast wyraźnie słabsze dwa utwory, które 30 lat wcześniej kończyłyby stronę A i B, czyli ten Rokendrol i Bye Bye Bitch, nawet same tytuły mają kijowe ;-)
Ode mnie też cztery gwiazdki może z delikatnym minusem za te słabsze numery, ale też z plusem za to, że po tylu latach można mieć tyle jaj :D

Dalej Aftershock cztery gwiazdki z ułamkiem, ale nie widzę recenzji. Tej płyty jeszcze nie znam, ale numer Lost Woman Blues zalinkowany przez graviego rewelacyjny.

I wreszcie pożegnalne Bad Magic, któremu Tylko Rock dał 4 i pół, a według pablaka o gwiazdkę za dużo. No... mógłbym się przychylić. Ta płyta nie wchodzi mi tak dobrze jak ten Wórld. Ale też nie jest to nieodróżnialna magma brzmień fajnych, ale wszystkich na jedno kopyto. Też jest to płyta z charakterem. I jest na niej prawdziwie elegijny, pożegnalny utwór "Till The End". I znowu początek z grubej rury - Victory or Die! :D I znowu nie bardzo mi pasuje koniec, bo niby dobry cover Sympathy for the Devil, ale jakiś taki nie wiadomo po co.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group