Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:14:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 10 października 2019 18:22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Świetny numer, bardzo mi się podoba wspomniana przez wokra transowość, oraz czysty jak łza wokal Budzego. No i rajdersonthestormowe krople.

8/10

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 października 2019 21:59:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 31 sierpnia 2019 13:20:10
Posty: 118
W mojej pamięci ten utwór zachował się znacznie smutniejszy i z każdym wersem coraz bardziej gasnący.

Chciałam początkowo napisać, że widzę tu duszę nienajmłodszą już, która daleko odeszła od krainy dzieciństwa, nie raz zabłądziła, zgubiła się, pobrudziła, pokaleczyła i została jej tylko nieutulona tęsknota za tą krainą, taka beznadziejna, bez szans na spełnienie. Ale posłuchałam na nowo - i nieprawda! Anastazja ma rację. Ta dusza zatoczyła koło i udało jej się wrócić. Patrzy, odnajduje swój spokój i jest szczęśliwa.
Po raz pierwszy odkryłam, że ten utwór jest dla Osobliwości tym samym, czym Dom dla Luny.

Podobnie jak jpl, bardzo lubię wers 'piję światło' bo i mi światło zawsze kojarzyło się z czymś pitnym, boskim napojem dla duszy. Wiatr z jedzeniem już mniej, ale na jakimś pustkowiu czy górskim szczycie, gdzie wieje tak mocno, że sam się wpycha do gęby, to czemu nie. ;)
I człowiek w takich okolicznościach przyrody staje się w pewnym sensie nagi, pozbawiony schronu cywilizacji, w którym mógłby schować się przed Bogiem - i to może mu pomóc wrócić.

Ciężko mi ocenić ten utwór od strony czysto muzycznej, to nie jest muzyka, która sama w sobie porywa, ale jest mocno zespolona z tekstem i tylko w tym zespoleniu można ją odbierać. Jest dobra, jest taka, jak w tym miejscu trzeba.

7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 06:51:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Chcę znaleźć czas na porządny wpis godny WFO, ale niestety muszę Wam szczerze powiedzieć, że zostanę Bogusem tego głosowania i to takim konkretnym.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 07:29:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Jestem wielkim fanem Luny i fanem Tańca Szkieletów, natomiast co do Osobliwości nie mogę się przekonać, nie trafia do mnie. Na kilka lat zapomniałem o istnieniu tej płyty, Gorsze Dziecko musiałem sobie przypomnieć, bo ni w ząb nie pamiętałem, jak idzie. Myślę, że nic z Osobliwości nie dostanie ode mnie więcej niż 7-8.

4/10

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 09:21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Nie mam możliwości przesłuchania w pracy, może zdążę w weekend. Obawiam się, że średniej ocen nie zawyżę, ale nie chcę się uprzedzać.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 13:37:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Udało się (choć płyty nie znalazłem :| ).

No i jednak jestem raczej na nie.
Sama kompozycja, częściowo aranżacja i jakiś ogólny klimat - niezbyt trafia to do mnie.
Trudno mi nawet skonstruować nawet konkretne zarzuty, nic tam nie jest zepsute. Ale nie naciska żadnego guzika w mojej głowie.
Ocenę na plus wyciągnie tekst. Tak jak już zasygnalizowała forumowiczka Quamar - to jest tekst z innej perspektywy. Bardzo szczery i ...pokorny? I ze świetnym dwuwersem:
Długa jest historia duszy
Tak jak krótka jest historia czasu


Ogólnie - 3/10

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 15:57:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ode mnie 5.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 16:23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Może by trzeba porozsyłać wici? Wrzucał ktoś informację w grupie Ultima Thule na fejsie? - bo ja tam akurat nie należę, a chyba warto by było.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 17:38:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
5

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 18:00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
antiwitek pisze:
Wrzucał ktoś informację w grupie Ultima Thule na fejsie?
wrzuciłem




Gorsze dziecko ode mnie dostaje 6/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 18:39:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie wiem trochę co powiedzieć i jak. Co do oceny nie mam wątpliwości i będzie to 1/10, ale chodziłoby raczej o jakiś kompetentny wpis, który jednocześnie nie będzie stertą narzekania... Może powinienem zacząć od Osobliwości w ogóle, skoro to pierwszy z nich utwór w WFO - ta płyta od samego początku mi nie podeszła i od samego początku bardzo ciężko było mi ją dosłuchać do końca. Odbiło się to również na moim odbiorze ostatniego utworu, a raczej na braku odbioru, bo w ogóle niczego z niego nie zapamiętałem, aż do czasu, gdy całkiem niedawno został ogłoszony topten z Osobliwości. Wówczas posłuchałem nieco uważniej, ale znowu z Gorszego dziecka nic mi nie zostało i trafiło gdzieś na koniec zestawienia.
Wreszcie posłuchałem i teraz, i przeczuwam, że wreszcie zapamiętam, co to za utwór: jak nigdy wcześniej wydaje mi się, że go zapamiętałem. Ale niestety nie oznacza to, że mi się spodobał. Fajny początek, te bębenki (prawdziwe czy programowane, swoją drogą?), ale wszystkie kolejne pojawiające się dźwięki podobają mi się coraz mniej. I trochę nie mogę z motywem "urodziłem się tu - urodziłem się tam" powtarzanym wiele razy... Nie widzę tu więc ani formy piosenkowej, która by nadała utworowi ton, ani żadnej materii dźwiękowo-muzycznej, która by mnie pociągała. Stąd i nie mam tu z czego wyciągać oceny.

Ocena 1 wygląda surowo, ale pamiętajcie, jak oceniam generalnie. Jeżeli mam zachować spójność - a chcę - to biorąc pod uwagę mój stosunek do Tańca i Luny, wydaje się mało prawdopodobne, żeby cokolwiek z Osobliwości przekroczyło u mnie próg pięciu. Gorsze dziecko zaś pozostaje u mnie w końcówce nawet tej płyty. 2/10 dałem Biesom czy Nino łeno, niespecjalnie przeze mnie lubianym utworom Armii, ale jednak niewątpliwie lubię je bardziej. Postawienie Gorszego dziecka w linii z eksperymentem typu Dobra śmierć będzie chyba zgodne z moimi odczuciami wobec tego utworu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 18:51:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
10

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 21:17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 31 sierpnia 2019 13:20:10
Posty: 118
arasek pisze:
forumowiczka Quamar

Co Wy mi tu ciągle z tym u? :P


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 21:40:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Sorry! :bukiet:


Uwaga - jutro mam potężną bibę z powodu 100-lecia mojego liceum. Myślę, że podsumowanie będę w stanie ogarnąć najwcześniej w niedzielne popołudnie.
A więc - jeszcze głosujmy, do urn!
:P

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 21:51:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Qamar pisze:
arasek pisze:
forumowiczka Quamar

Co Wy mi tu ciągle z tym u? :P
A to nie była jakaś zasada w łacinie, że po "q" musi następować "u"? Jak ktoś się uczył łaciny i miał wymagającego nauczyciela, to nie przeskoczy tej reguły do końca życia.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group