Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 05:33:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 24 marca 2020 07:17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ja na drożdże wciąż czekam

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 marca 2020 10:08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Coś jest na rzeczy z tymi drożdżami, wczoraj w sklepie dwie panie pytały o drożdże i otrzymały odpowiedź odmowną.
Może ludzie pieką teraz ciasta w domach i stąd zwiększone zapotrzebowanie i braki?

Ps. Mamy 8 paczek drożdży suszonych. Jeśli ktoś jest przyparty do muru, mogę któreś włożyć do koperty i wysłać.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 marca 2020 12:55:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Można mrozić, można propagować (mnożyć znaczy). Koledzy piekli chleby na piwnych z przeterminowanych saszetek albo gęstwy po fermentacji. MI pizza wychodziła na suchych piwnych, ale jednak preferuję z kostki. Żona piecze chleb na zakwasie ;)

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 marca 2020 22:25:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 16 listopada 2004 23:19:04
Posty: 854
zasada pisze:
Żona piecze chleb na zakwasie

To prawda, w spożywczaku drożdże wykupione, ale zakwas na żurek stoi i mało kto go kupuje :wink:
https://akademiasmaku.pl/przepis/chleb-na-zurku,2768


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 marca 2020 19:39:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Udało nam się być na "normalnej" mszy. Zamówiona jeszcze przed wzrostem obostrzeń. Dziś jeszcze rozmawiałem z proboszczem, czy się uda itp. Mówił, że śmiało, że jest ich 4 i że jak jest 5 osób to idą do innej salki i robią kolejną mszę. Plebania akurat podzielona jest na kilka budynków, więc wszystko zgodnie z zasadami. Przeżycie ogromne.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 01:27:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
jak większość z was mogła widzieć na fb, ale może komuś się przyda taki lifehack, poszedłem dziś do swojego dietetyka na wizytę umówioną miesiąc temu i razem z receptą wziąłem zaświadczenie, że muszę odbywać długie spacery z przyczyn zdrowotnych. A w przychodni pusto, mój doktor przyjmował jako jedyny, tylko dlatego się ostatecznie zdecydowałem, bo rano dzwoniłem raczej z myślą, że jednak odwołam wizytę.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 13:22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja spaceruję dalej bez zaświadczenia. Tylko, że tak między 23, a 1. Cicho, pusto i spokojnie. Przedwczoraj jedyną żywą istotą jaką spotkałem był zając - na Wąwozowej przy Tesco.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 13:28:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Okazuje się, że w czasach bieżącej apokalipsy arcyważną rzeczą jest porządny sprzęt z porządnym dostępem do Internetu. Bardzo się cieszę, że zarówno laptop, jak i smartfon wymieniłam w zeszłym roku, i z całą pewnością nie byłoby mi dobrze z jakąkolwiek legendarną, niezniszczalną i niepodłączoną-do-niczego Nokią teraz. :twisted:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 14:04:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Weronika - mimo że właściwie cały ich oddział pracuje z domów - na wszelki wypadek (gdyby złożyło się tak, że musiałaby jechać do pracy i gdyby w międzyczasie jeszcze zaostrzono przepisy w temacie poruszania się) dostała zaświadczenie, na którym stoi, iż jest ona "kluczowym pracownikiem banku, niezbędnym do zapewnienia ciągłości operacyjnej jego, a w konsekwencji systemu finansowego w Polsce"! :mrgreen:
Proszę, taką mam żonę! :faja:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 14:20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
monika pisze:
Okazuje się, że w czasach bieżącej apokalipsy arcyważną rzeczą jest porządny sprzęt z porządnym dostępem do Internetu. Bardzo się cieszę, że zarówno laptop, jak i smartfon wymieniłam w zeszłym roku, i z całą pewnością nie byłoby mi dobrze z jakąkolwiek legendarną, niezniszczalną i niepodłączoną-do-niczego Nokią teraz.


Ale skoro działa Ci laptop, to po co Ci smartfon? Ze wstydem przyznaję, że pod koniec listopada kupiłem pierwszego smartfona w życiu (klawiszowy Samsung Solid zmarł) Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie wybrał najbardziej zaszyfrowanego telefonu na rynku - blackberry priv - z fizyczną klawiszową klawiaturą ;) Teraz mi jednak średnio potrzebny, skoro 99% spraw załatwiam na laptopie.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 15:06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Teraz bardziej myślałam o tych studentach moich, którym laptopy wysiadają w obecnej sytuacji. OCZYWIŚCIE czym zupełnie innym są powody finansowe, dla których mogą oni nie mieć takich smartfonów, które podołałyby aplikacjom typu Google Classroom czy Zoom. Ale jeśli są to powody hipsterskopodobne, to w tej chwili są oni bardzo konkretnie wykluczeni z edukacji.

Natomiast jeśli chodzi o tę kwestię w ogólności, w moim życiu normalnym, a nie - apokaliptycznie więziennym (w którym laptop by wystarczył pewnie), to jest mnóstwo powodów, które czynią ze smartfonów rzecz wspaniałą. Na lekko podróżować można w różne miejsca świata, wpaść o 8.00 do Rzymu - przesiadka w inny samolot o 17.00 - i nie zgubić się, lecz swobodnie podziwiać świat. Dostęp mieć do książek w wersjach różnych na Storytelu. Dostęp mieć do muzyki wszelakiej na Deezerze. Dostęp mieć do książek, artykułów, prezentacji - by nie tachać tych kg w różne rejony świata. W warszawskich korkach móc sprawdzić - dzięki aplikacji "Gdzie jest ten tramwaj?" - czy jest sens czekać, czy może lepiej iść. Zmierzyć poziom głośności, gdyby coś człowieka niepokoiło - lub po prostu: zaciekawiło - w otoczeniu jeśli o ten aspekt życia chodzi. Móc zawezwać Ubera, nawet jeśli kierowca zakapiorem okaże się okrutnym :D. Móc włączyć Zooma i za 3latką biegać po domu w trakcie wideokonferencji z dziadkami (no bo przecież nie z laptopem dość ciężkim, bestią gamingową, co do której mili sprzedawcy nie chcieli mi uwierzyć, ze do pracy tak po prostu ją kupuję, a nie gier). No i to jest obecnie bardzo przydatne też. Roomby zdalnie zwykle nie włączam, ale jak będę miała taką fantazję - to mogę, a co! (btw polecam wszystkim, urządzenie to jest równie wspaniałe jak zmywarka, doprawdy).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 15:18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Hmmmm.... Ja wykorzystuję tak naprawdę tylko do omijania korków (w google maps) i do robienia zdjęć (przede wszystkim w zastępstwie skanera, którego nie mam w domu - zdjęcie zamieniam na PDF). Pewnie czasem użyję i czegoś innego, ale nieporównywalnie lepiej robi mi się wszystko na laptopie (waga kilo z hakiem, 9 godzin na baterii).

No, ale ja mam surveillance-paranoję ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 15:21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Tyler Durden pisze:
do robienia zdjęć (przede wszystkim w zastępstwie skanera, którego nie mam w domu


a, to też, zapomniałam - do tego też są zresztą aplikacje, które lepiej skanują niż mój skaner przedpotopowy

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 17:45:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Tymczasem - będzie malowanie sypialni. Miałem zacząć przed 2 tygodniami, ale wtedy weszły te obostrzenia i sam się fatalnie czułem. W sklepie z farbami dość spory ruch.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 17:49:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A właśnie chciałem Cię spytać - czy takie czasy domowego wyciszenia sprzyjają dobrym czasom w :rubik ?
Czy to jednak adrenalina zawodów sprzyja rekordom?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group