Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 00:34:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 22 lipca 2020 18:24:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Pet pisze:
3/4 obsady w każdej scenie ma takie miny jakby próbowała pomnożyć w pamięci 873627638 przez 387632.
Peregrin Took pisze:
Otóż to. Lepiej bym tego nie ujął.
ja również,
standardowo po ok. 10 minutach ogarnia oglądania mnie senność

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 lipca 2020 02:07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22874
ja muszę sobie to przypomnieć, bo cały sezon obejrzałem w dniu pierwszej tury wyborów i byłem myślami trochę gdzie indziej, ale tak na dystans się nie całkiem zgadzam. Owszem, uważam ten sezon za trochę słabszy od pozostałych, nie wszystkiego się chyba dowiedziałem, ale tez niektóre sprawy się całkiem ładnie spięły. Do tego ujął mnie mocny watek antyaborcyjny, a i ogólnie całość zacząłem odbierać jako protestancki moralitet, co jak na dzisiejsze czasy wydaje mi się dość odważnym posunięciem. Nie będę teraz wchodził w szczegóły, ale cały powtórny seans służyć ma napisaniu dużego tekstu do internetowej mutacji Frondy Lux. A że już raz o "dark" pisałem, a i ten tekst raczej nie będzie ostatni, bo zgodnie z założeniem serialu musza być trzy, wychodzi, że nieźle się na tym wszystkim obłowię :D

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 lipca 2020 10:04:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
wychodzi, że nieźle się na tym wszystkim obłowię


Może gdybym na tej produkcji w jakikolwiek zarabiał, choćby i pośrednio, to podobała mi się trochę bardziej.

Ale nie zarabiam. :)

W każdym razie wczoraj wzięliśmy na warsztat przedostatni odcinek. Zaczęło się od wyjaśnienia (potrzebnego chyba bardziej aktorom niż widzom) na czym polega fenomen kota Schrödingera, a potem (nie uwierzycie!) Bartosz zdradził Marcie, że wie gdzie to wszystko się zaczęło! :shock:

:roll:

Zgodnie z obietnicą mówiłem brzydkie wyrazy.

A potem akcja zaczęła skakać na przestrzeni +/- 150 lat i niezależnie od tego w którym roku byśmy nie wylądowali, to aktorzy cięgle mnożyli te miliardy przez miliony (i to chyba z ułamkami).
Niestety nie wiem jak skończył się odcinek, bo zasnąłem 10 minut przed jego końcem i to chyba najlepsze podsumowanie jak bardzo frapująca jest historia w tym sezonie.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 lipca 2020 10:42:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
też jestem na etapie siódmego odcinka,
Pet pisze:
Niestety nie wiem jak skończył się odcinek, bo zasnąłem 10 minut przed jego końcem
ja zasypiam 10 minut po rozpoczęciu oglądania
dziś mam nadzieję dotrzeć jego końca

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 lipca 2020 16:22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22874
To macie fajny dodatek. Podoba mi się podejście do wyboru lokacji. Trochę takie, jak gdybym robiąc światowy przebój poszedł kręcić ujęcia na Warszawiankę
phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lipca 2020 20:41:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
Pet pisze:
3/4 obsady w każdej scenie ma takie miny jakby próbowała pomnożyć w pamięci 873627638 przez 387632.

chyba wiem, o co chodzi (we "Friends" jest wszystko!):
phpBB [video]
?

Ja zaś tymczasem skończyłam "Homeland" - dobre zakończenie, a ostatnie 2-3 odcinki to naprawdę fajny poziom i powrót ekscytacji z sezonu pierwszego.
Skończyłam też "Forbrydelsen" sezon 1. - ależ bardzo to dobre!; mało pamiętałam. Chyba właśnie od niego zaczęłam w ogóle oglądać te różne seriale parę lat temu (no jednak chyba "Lost" było pierwsze, ale z dużą przerwą).


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lipca 2020 08:07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Joon pisze:
chyba wiem, o co chodzi (we "Friends" jest wszystko!):


Bingo! :D


Joon pisze:
Ja zaś tymczasem skończyłam "Homeland"


A ja skończyłem "Dark". I mogę się zgodzić z Moniką - finałem jestem usatysfakcjonowany, ale dojściem do niego w ten sposób już nie. Przy okazji rozmowy z Budyniem udało mi się skonkretyzowac zarzuty pod adresem trzeciego i (częściowo) drugiego sezonu. Pierwsza część wciągnęła mnie bez reszty ze względu na wyraziście rozrysowanych bohaterów, relacje między nimi i motywy, które pchały ich do działania. Dlatego ten serial tak magnetyzował, bo człowiek kibicował jednym, źle życzył drugim i wpadał w całą ta pogmatwana historię po szyję. Niestety w drugim, a przede wszystkim w trzecim sezonie twórcy skupili się na rozplątywaniu, a raczej gmatwaniu całej tej zawiłej układanki, co spowodowało, że zupełnie zapomnieli o tym co było dla mnie główna siłą tego serialu - o bohaterach. A skoro twórcy nie interesują się bohaterami swojej historii, to trudno, żebym ja się nimi interesował. A skoro nie interesują mnie bohaterowie (a pojawienie się ich kolejnych "wersji" wcale tego nie ułatwia), to i cała historia przestaje być dla mnie intrygująca. Z tego właśnie względu uważam, że wprowadzanie "równoległego" świata było błędem, bo spokojnie dało by się tą historię doprowadzić do końca bez tego "twista", a całość byłaby bardziej klarowna i uporządkowana, przez co zostało by miejsce na skupieniu się na samych uczestnikach całej intrygi.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lipca 2020 12:16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22874
ja tymczasem oglądam, robię notatki, im dalej w las tym więcej drzew, czyli tropów, inspiracji i zagadek, własnie poprosiłem o dodatkowy miesiąc na wspomniany wcześniej artykuł, ale mam jedno pytanie poza kontekstem filozoficznym i chyba nikt mi na to nie odpowie - czemu Ulrich nie wrócił do zegarmistrza po kurtkę?

I pytanie dodatkowe:
Cytat:
Było jakoś dziwnie i puściłem pawia
Czy to był początek to mnie zastanawia

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 sierpnia 2020 21:56:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22874
Pytanie zostało bez odpowiedzi, ja zaś czuje niedosyt rozmów o "dark", więc wkleje jeszcze to, co pisałem wczoraj i dziś na facebooku.

skończyłem trzeci cykl z "dark", planuje jeszcze powtórkę samego sezonu trzeciego, niemniej moje zarzuty trochę się pokrywają z uwagami kolegów. mam wrażenie, że w ostatnim sezonie zniknęła gdzieś sympatia/empatia twórców wobec bohaterów, nie wszystkich oczywiście, ale na pewno wobec głównej dwójki. ten sezon powinien nazywać się "darker", nie tylko przez w sumie nieuzasadnioną mroczność drugiego świata. I faktycznie, nie wszystko się wyjaśnia, nie wszystko się spina, a czasami spina się tylko dlatego, że mówią nam, że się spina, ale wg mnie jest to trochę na siłę, głównie tyczy się to rozmnożenia ponad miarę Mart i Jonasów, i nie mówię tu o dyskusyjnym wprowadzeniu drugiego świata, nawet przyjmując ten fakt z dobrodziejstwem inwentarza jest ich trochę za dużo. Tym razem oglądając robiłem notatki i potem pewnie je wrzucę do dalszej rozmowy, nie na wszystkie pytania dostałem wszystko, o czym odpowiedź. Nie podobają mi się też niektóre rozwiązania od strony wizualnej, a pierwsze dwie części przyjmuję właściwie bezwarunkowo. Natomiast to wszystko nie zmienia faktu, że uważam "dark" za rzecz wyjątkową na wielu płaszczyznach, wyzwanie artystyczne i intelektualne, stawiające mnóstwo pytań, od których popkultura raczej woli uciekać, wreszcie za dzieło bardzo inspirujące (tekst, który wrzucałem wczoraj, bez "Dark" pewnie by wyglądał inaczej), chyba jest to dla mnie największe odkrycie od czasów rzucenia się na produkcje koreańskie. I trzeci sezon, choć trochę mnie rozczarował, dalej mieści się w tej wysokiej ocenie.

Jedna jeszcze rzecz, na którą nikt nie zwrócił uwagi, więc może nie zauważył. Częste są porównania 'Dark" do "Stranger Thins", one są wg mnie płytkie, ale samych twórców łechcą i je lubią, ok. Ale przy trzeciej części zauważyłem też mniej oczywiste podobieństwo do "Black Mirror", tkwiące na poziomie bardziej ogólnym. zauważcie, że z "czarnym lustrze" eksploatowano, od pewnego momentu do porzygu wręcz, motyw przeżywania czegoś wciąż od nowa, najczęściej za karę. Skondensowane i odpowiednio okrojone losy Marty i Jonasa mogłyby być odcinkiem "Black Mirror". Nie wiem jeszcze czemu - muszę sobie przypomnieć te rzeczy - najmocniej kojarzyły mi się odcinki "san Junipero" (którego zresztą nie lubię) i "Bandersnatch"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 sierpnia 2020 10:34:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22874
Dopiero za trzecim razem załapałem, że syn Marty i Jonasa został wysłany do świata Jonasa, w którym pojawił się na chwile jako pastor psychopata, mąż Agnes, ojciec Tronte, a więc pradziadek Marty i Jonasa, od którego zaczyna się cała linia. Trochę mnie to zszokowało, choć w sumie jest oczywiste.
edit: ileż bym sobie oszczędził myślenia, ale i zabawy, gdybym kliknął wcześniej w symbol nieskończoności w serialowej rozpisce!

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 września 2020 18:22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
He he, latem 2015 zrobiłem mini-listę - seriale, które najbardziej chciałbym nadrobić.

Cytat:
Crazy pisze:

1. Lost
2. Rzym
3. Six Feet Under (...)


niedługo skończymy Six Feet Under. Nie będzie to mój absolutny top; są różne mielizny w nim, które - mam wrażenie - w tych nowszych, wypieszczonych pod każdym względem serialach zdarzają się rzadziej - ale ogólnie: podoba mi się, niewątpliwie, czasem się wzruszam nawet. Jest w nim pewna nieoczywistość, a także pomimo tematyki - a może raczej dzięki niej - ciepło i światło. Myślę, że mógłby Ci się, Crazy, spodobać, acz to duuuużo oglądania jest.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 września 2020 20:20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7693
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nam został ostatni sezon Better Call Saul. Bardzo gorzki/smutny jest to film, ale warto, warto!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 września 2020 12:48:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Tyler Durden pisze:
Bardzo gorzki/smutny jest to film, ale warto, warto!


Tak, i też nieoczywisty - tzn. można było się czegoś innego spodziewać po prequelu Breaking Bad. Ale pasuje mi; tyle tu postaci złamanych - a mój nr 1 to Kim.

Natomiast
monika pisze:
niedługo skończymy Six Feet Under

skończony. O rany, cóż za finał :!: :-o :brawa: Było już po północy, ale musieliśmy obejrzeć ostatnią kilkunastominutową scenę drugi raz. Wcześniej nie spojlerowałam sobie niczego, więc dopiero później doczytałam, że scena finałowa jest kultowa i uważana za jedną z najlepszych serialowych, I JEST TO PRAWDA.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 września 2020 14:18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
O tym jak bardzo do tyłu jestem z serialami, najlepiej świadczy fakt, że dopiero przedwczoraj obejrzałem 1 i 2 odcinek Rodziny Soprano. :(

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 września 2020 23:11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Nie wiem czy jest tu ktoś kto się odważył odpalić Amazon Prime, jakby co to jest już (niestety po kawałku udostępniany) nowy sezon "The Boys". Polecam!

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group