Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 01 marca 2021 07:13:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 481, 482, 483, 484, 485
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 10 stycznia 2021 09:43:33 
Awatar użytkownika

W temacie: Papusza. ****

Wciąż nie łapię historii bo trafiam na ten film około 1szej w nocy. Ale wizualnie piękny! Coś mnie w nim pociąga.

PostWysłany: ndz, 10 stycznia 2021 12:42:29 
Awatar użytkownika

grawson pisze:
A o tej przemianie piszą w zapowiedzi: "Mężczyzna, który przeżył duchową przemianę w poprawczaku...." W moim odczuciu w tym człowieku nie ma przemiany na lepsze.

Częściowo zgoda - jak pisałam: pewne aspekty nie są tu pokazane, tzn. nie ma wglądu w motywacje. A słowo "przemiana" jest wielkie, nie wiem, czy bym go tu użyła - pewnie nie, to raczej była szansa na przemiany początek. Ale już tęsknota do zmiany, do sensu tu jest, nawet jeśli bywa to połączone z pójściem na łatwiznę w pewnych aspektach - ludzko i psychologicznie to nie dziwi; nie oczekiwałabym od głównej postaci niemalże magicznego stania się superbohaterem moralnym w ściśle określonych ramach teologicznych. Jednocześnie jednak nie mam do słowa "przemiana" przywiązania, bo i nie ma dla mnie znaczenia, jak jeden czy drugi dziennikarz dany film zapowie (bo ta zapowiedź chyba nie jest integralną częścią filmu? - a jeśli to właśnie zapowiedź dziennikarska, to widywałam już różne absurdy). Więc: nie wiem, czy przemiana jego osobista, ale z drugiej strony - po owocach ich poznacie... - jak ocenić ten aspekt (w porównaniu chociażby do owoców czynów legalnego proboszcza)?

PostWysłany: ndz, 10 stycznia 2021 17:47:56 
Awatar użytkownika

Ok. Rozumiem. Ja też nie oczekuję od niego heroizmu moralnego, po prostu dostrzegam, że cały czas jest uwikłany w ten sam problem. Więc tutaj częściowa zgoda.

monika pisze:
jak ocenić ten aspekt (w porównaniu chociażby do owoców czynów legalnego proboszcza)?

Bardzo ciekawy wątek, bo wyglądało mi na to, że proboszcz wrócił po odwyku i ten czas, który dany był mu dzięki oszustwu bohatera, była dla niego dobry.

W temacie:
Król życia ****. Chyba już trzeci raz.
Juliusz ****1/2

PostWysłany: ndz, 10 stycznia 2021 19:24:14 
Awatar użytkownika

Dzięki, bardzo fajna Wasza wymiana zdań. Od pewnego czasu zdecydowanie chcę obejrzeć Boże Ciało jeszcze raz, ale w tej chwili czuję, że za słabo pamiętam szczegóły, żeby się odnieść.

Super, że też Spirited! :D

PostWysłany: wt, 12 stycznia 2021 18:58:42 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
Super, że też Spirited!

Ba, to eskaluje szybko! Obejrzany już jest Totoro oraz Mononoke, a kolejne rzeczy Miyazakiego są już w Netfliksowej kolejce.

Nie pomyślałabym, że wciągnę się w anime :shock:

PostWysłany: sob, 23 stycznia 2021 10:46:19 
Awatar użytkownika

Przeglądając wczoraj bazę VOD znaleźliśmy polski film Karuzela z 2014. Ujęły mnie ujęcia i koniec końców dość ciekawa sytuacja. Gorzej z bohaterami i akcją - generalnie gadanie przy papierosie lub winie. Brak akcji. Co wskazuje na źle napisany scenariusz. Mimo wszystko i tak ciekawiej niż produkcje Netflixa. ***

PostWysłany: ndz, 31 stycznia 2021 16:40:50 
Awatar użytkownika

"Ostatni kurs", reż. Jan Batory, 1963
Kryminał o taksówkarzach. Dobra obsada (Rylska, Gliński, Mikulski, Karewicz) i fajna fabuła. Na minus właściwie tylko sceny bójek, które były dla mnie bardziej komiczne niż realistyczne.

phpBB [video]

PostWysłany: pt, 05 lutego 2021 09:49:01 
Awatar użytkownika

Oglądałem niedawno "Pół żartem pół serio" ktoryś tam raz w życiu i chciałem wyrazić, że zawsze jestem tak samo zaskoczony, jak gdzieś przeczytam, gdzie urodził się Billy Wilder :)

PostWysłany: ndz, 07 lutego 2021 23:58:31 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nomadland. Niesamowite jest to, że poza (świetną) Frances McDormand praktycznie wszyscy bohaterowie filmu grają tam samych siebie!! Bardzo dobrze było przeczytać najpierw książkę - zacząłem wczoraj, skończyłem dziś - film jest jej bardzo ładnym uzupełnieniem.

Przykro mi patrzeć na Amerykę która chyba jednak się kończy. Poznałem ją jeszcze w czasie, gdy 'American Dream' wciąż jakoś tam błyszczał. Do dziś da się znaleźć jakieś jego ślady, ale to już zasadniczo inny kraj, tak inny jak kolory starego Twin Peaks, a barwy nowego. Przyroda jeszcze pozostała - powalająca i tak niezwykle różnorodna. Ale chyba tylko ona. Szkoda.

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.

My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".

PostWysłany: śr, 10 lutego 2021 10:53:29 
Awatar użytkownika

25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy
Obejrzeliśmy z powodu wyroku. Dobry film, który nie jest dokumentalnym zapisem wydarzeń, a bardziej skupia się na samotności i nadziei człowieka (lub jej braku) w starciu z systemem, czy szerzej złem jako takim.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 481, 482, 483, 484, 485

Strefa czasowa UTC+1godz.